Edirne'den Kısa Kısa

Edirne'den Kısa Kısa

Havsa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı bünyesinde ihtiyaç sahiplerine hizmet verecek aşevi açıldı.

Edirne'den Kısa Kısa

Havsa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı bünyesinde ihtiyaç sahiplerine hizmet verecek aşevi açıldı.

Havsa Kaymakamı Yunus Ataman, yaptığı yazılı açıklamada, aşevinden yemek dağıtımına başlandığını ifade etti.

Hazırlanan yemeklerin vatandaşlara ulaştırılacağını aktaran Kaymakam Ataman, şunları kaydetti:

"Köylerimizde ve mahallelerimizde oturan, bakacak kimsesi olmayan, yaşlı, engelli ve muhtaç durumda bulunan ve yalnız yaşayan yaşlı vatandaşlarımızın yemek ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurduğumuz aşevinin açılışını yaptık. Köy ziyaretlerimde karşılaştığım en büyük problemlerden biriydi bu. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı imkanları ile yaptığımız gıda yardımlarıyla yemek yapma kuvveti bulamayan yaşlılarımız var. Bu da çok büyük mağduriyetlere yol açıyor. Bu aşevi vesilesiyle bu problemi ortadan kaldırarak, belki başımızı yastığa biraz daha rahat koyabileceğiz. Burası hepimizin katkıları ile açıldı ve inanıyorum ki yine hepimizin, Havsalıların katkıları ile devam edecektir. Bu noktada desteklerini esirgemeyen iş adamlarımıza ve esnafımıza teşekkür ediyorum."

Uzunköprü Kaymakamı Yıldız'a ziyaret

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız'ı ziyaret etti.

Kaymakam Yıldız, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Saparbekuly'e teşekkür etti.

Saparbekuly de Yıldız'a başarı diledi.

Ziyarette Saparbekuly'e Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ve Uzunköprü İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut'ta eşlik etti.

Havsa'da bahar temizliği

Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, ilçedeki yeşil alanlarda bahar temizliğinin başladığını bildirdi.

Başkan Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, havaların ısınmasıyla birlikte yeşeren alanlarda temizlik ve peyzaj çalışması yapıldığını aktardı.

Kapsamlı bir temizlik çalışması başlatıldığını kaydeden Tekin, "Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bahar temizliğine başladı. İlçemizde bulunan yeşil alanlarda bakım ve koruma hizmetleri hızlı bir şekilde yapılacak. Temiz ve nezih bir Havsa için çaba sarf ediyoruz." ifadelerini kullandı.