Duvara çarpan otomobilin kaza anı araç kamerasına yansıdı

Duvara çarpan otomobilin kaza anı araç kamerasına yansıdı

Konya'da alkollü sürücünün kullandığı otomobil demir yolu hattının duvarına çarparak dururken, kazada devrilmeyen trafik lambası bir yayayı aracın altında kalmaktan kurtardı.

Duvara çarpan otomobilin kaza anı araç kamerasına yansıdı

Konya'da alkollü sürücünün kullandığı otomobil demir yolu hattının duvarına çarparak dururken kazada devrilmeyen trafik lambası bir yayayı aracın altında kalmaktan kurtardı.

Kazada A.Ç. idaresindeki 42 PM 845 plakalı otomobil, Demiryolu Caddesi'nde seyir halindeyken süratli bir şekilde kontrolden çıkarak yol kenarındaki döküm dubalara, ardından da Yüksek Hızlı Tren hattının duvarına çarparak durdu. Kazayı trafikte bulunan başka bir aracın araç kamerası saniye saniye kaydetti.

DEVRİLMEYEN TRAFİK LAMBASI HAYAT KURTARDI

Görüntülerde, A.Ç.'nin kullandığı otomobilin önündeki aracı solladığı, ardından da kontrolden çıkarak duvara çarpması görülüyor. Kaza sırasında yaya geçidinde yolun karşısına geçmek için trafik lambasının yanında bekleyen bir vatandaş ise trafik lambasının devrilmemesiyle birlikte aracın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Kaza sonrası polis ekiplerinin yaptığı alkol muayenesinde sürücünün 1.72 promil alkollü olduğu tespit edildi.

Kaynak: İHA

VİDEO: Duvara çarpan otomobilin kaza anı araç kamerasına yansıdı