Durucasu Haberleri

Durucasu haber, Durucasu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Durucasu - 26.04.2021
Malatya'da bir mahallede uygulanan karantina sona erdi
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Yazıhan İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun 9 Nisan'da aldığı kararla Durucasu Mahallesi'nin karantinaya alındığı hatırlatıldı.
Durucasu - 09.04.2021
Malatya'da bir mahalle Kovid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya alındı
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Durucasu Mahallesi'nde Kovid-19 vakalarının tespit edilmesi üzerine toplandı.
Durucasu - 09.04.2021
Malatya'da 1 mahalle karantinaya alındı
MALATYA'nın Yazıhan ilçesine bağlı Durucasu Mahallesi, koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle 10 gün süreyle karantinaya alındı.
Durucasu - 01.06.2020
Kaçak avlananlara 73 bin 500 TL ceza
Malatya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 1 Nisan-30 Haziran tarihleri arasında, iç sularda sazangillere ait balık avcılığı yasak olması nedeni ile avcılık kontrolleri yapıldığı belirtilip, " Malatya Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz tarafından aralıksız olarak devam etmektedir. 2020 yılı başından itibaren toplam 602 adet Su Ürünleri kaçak avcılık kontrol ve denetimi yapıldı. Yapılan bu denetim ve kontrollerde, Yazıhan ilçesi Tohma Çayı mevkiinde 5 bin 100 metre uzatma ağı, Ambarcık mevkisinde bin500 metre uzatma ağı, Durucasu mevkiinde 3 bin 500 metre, Battalgazi Boran mevkisinde 2 bin 500 metre, Meydancık mevkiinde bin 200 metre, Arguvan'da 950 metre olmak üzere toplam 14 bin 750 metre uzatma ağ toplanmıştır" ifadelerine yer verildi.
Durucasu - 04.11.2019
Sulama sisteminden malzeme hırsızlığı iddiası
Malatya'da Devlet Su İşlerine (DSİ) ait sulama sisteminden vana ve sulama kanalı demir kapağı çaldığı iddia edilen şüpheli, gözaltına alındıMalatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yazıhan ilçesinin Durucasu Mahallesi'ndeki yol kontrol noktasında güvenlik uygulaması yapan...
Durucasu - 26.10.2019
Amasya'da trafik kazası: 4 yaralı
Ferhat Küçük (39) idaresindeki 60 ES 216 plakalı otomobil, Durucasu mevkisinde şarampole devrildi.
Durucasu - 25.05.2019
GÜNCELLEME - Amasya'da sağanak ve dolu etkili oldu
Kentte sabah saatlerinde aniden başlayan dolu nedeniyle vatandaşlar iş yerleri önündeki tentelerin altına sığındı. Bazı sürücüler, araçlarını battaniye sararak doludan korumaya çalıştı. 15 dakika süren dolu nedeniyle tarım arazileri ile araç ve çatılarda hasar meydana geldi. Dolu, daha sonra yerini sağanağa bıraktı. Sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Vatandaşlar, şemsiye ve çantalarıyla yağıştan kendilerini korumaya çalıştı. Trafiğin yoğun olduğu caddelerde önlem alan polis ekipleri, sürücüleri dikkatli seyretmeleri konusunda uyardı. Amasya-Taşova kara yolunun Durucasu mevkisinde de aşırı yağış nedeniyle heyelan meydana geldi.
Durucasu - 25.05.2019
Amasya'da sağanak ve dolu etkili oldu
Amasya-Taşova kara yolunun Durucasu mevkisinde de aşırı yağış nedeniyle heyelan meydana geldi.
Durucasu - 28.01.2019
Malatya-Elazığ Hızlı Tren Projesinde Çed Süreci Başlatıldı"
Hattın ayrıca hızlı tren ağının Doğu Anadolu Bölgesi ile bağlantısı açısından da önem taşıdığını aktaran Çalık, "Malatya-Elazığ Hızlı Tren Projesi'ne ilişkin ÇED raporu süreci başlatıldı. Hızlı tren güzergahı, mevcut demiryolu güzergahından farklı olarak belirlenecek. Hat, Yazıhan ilçesinin Durucasu Mahallesi'nden sonra Arguvan'ın Bozburun, Karababa, Morhamam, İçmece ve Bahçeli mahallelerini takip edecek ve Morhamam'a yapılacak istasyonla Arguvan ve bölgedeki vatandaşlar hızlı trenle şehirler arası yolculuk yapabilecek.
Durucasu - 30.08.2018
Maski Genel Müdürü Mumcu, Yazıhan'da
Toplantıda il genelindeki altyapı yatırımlarını anlatan Mumcu, "13 ilçenin tamamında 12 bin 400 metre karede hizmet vermeye çalışan bir kurumuz. Şu an bin 273 mezra ve 720 mahallemizin tamamıyla ilgili sorunların, eksiklerin hepsini hafızasına kaydetmiş bir kurumuz. Yazıhan'a 4 yılda 13 milyon 500 bin lira tutarında yatırım yaptık. Bu rakam belki bundan sonra yapılacakların sadece üçte biridir. Bir plan bir program dahilinde bütün ilçelerimizin mahalle bazında sorunları zaman içerisinde mutlaka çözülecektir. Yazıhan'da biliyorsunuz Karasu önemli bir su kaynağımız. Burada ana hattı besleyen kaynaktaki pompaları güçlendirdik. İnşallah 10-15 gün içerisinde bir pompa takviyesiyle bunun da montajını yapacağız. Durucasu'ya bölgeye daha iyi hizmet vermesi bakımından büyük bir depo düşünüyoruz.
Durucasu - 10.07.2018
Yazıhan İlçe Merkezi Rehabilite Ediliyor
Malatya Büyükşehir Belediyesinin Yazıhan ilçesinde yaptığı yol çalışmalarının takdire şayan olduğunu ifade eden Öztürk, "15 kilomemetre uzunluğundaki Durucasu, Kömüşhan, Bereketli, Mısırdere grup yolunu geçtiğimiz yıl genişleten Büyükşehir Belediyemiz bu yıl yolu asfaltladı.
Durucasu - 19.06.2017
Malatya'dan Kısa Kısa
Akçadağ'da Kömekavak, Keklikpınarı, Kayadibi, Bağköy mahallerinde 6 bin 600 metreküp, Darende'nin Kılıçbağı, Baytarbağı, Beybağı, Sayfiye, Nadir, Hacılar, Günpınar mahallelerinde 10 bin metreküp, Battalgazi'nin Alhanuşağı, Çakıran, Hisartepe, Pelitli, Boran ve Toygar mahallelerinde 7 bin 700 metreküp, Hekimhan'ın Yukarı Selimli mahallesinde 4 bin 500 metreküp, Kale'nin Akça, Uyanık, Dedeköy, Kozluk, Bent, Kumluyazı, Üçdeğirmen, Erdemli mahallelerinde 6 bin 500 metreküp, Pütürge'nin Üçyaka, Kozluk, Çamlıdere, Hacıyan, Örencik ve Yandere mahallelerinde 10 bin metreküp, Yazıhan ilçesinin Durucasu, Gövük ve Elgit Mahallerinde 5 bin 400 metreküp ile Kuluncak ilçe merkezinde 4 bin metreküp taş duvar yapımı devam ediyor.
Durucasu - 13.06.2017
Büyükşehir Belediyesi ulaşımda konfor ve güvenliği artırıyor
Özellikle kış aylarında yağışlardan olumsuz etkilenen yollara planlamalar çerçevesinde köprü menfezler yapılıyor. Arapgir, Arguvan, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Hekimhan, Pütürge, Yazıhan ve Kale ilçelerine toplamda 38 adet menfez yapılıyor. En fazla menfez ise arazi eğiminin fazla olduğu Darende ve Pütürge ilçelerine yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi menfez yapım çalışmaları kapsamında; Arapgir Bostancı Mahallesi ile Kale Akça mahallesine 1 adet, Arguvan Yürektaşı, Doğanşehir Kurucuova, Reşadiye, Hekimhan'ın Köylü ve Dursunlu, Yazıhan'ın Eğribük ve Durucasu mahallelerine 2 adet, Battalgazi ilçesi Beydağı, Orduzu ve Boran mahallelerine 4 adet, Darende Aşağıulupınar, Beybağı, Baytarbağı, Kılıçbağı Mahallerine 14 adet, Pütürge'nin Çamlıdere, Aktarla, Üçyaka, Ulutaş ve Çukur Oymağı mahallelerine ise 10 adet menfez yapıyor.
title