Haberi Paylaş
Ameliyat İçin 16 Yıl Bekledi

Ameliyat İçin 16 Yıl Bekledi

Dünya Haberleri

Kendini 2 Yaşından Beri Kız Olarak Hisseden Tim Petras Ameliyatla Cinsiyetini Değiştirmek İçin 16 Yaşına Kadar Bekledi.

Kendini 2 yaşından beri kız olarak hisseden Tim Petras ameliyatla cinsiyetini değiştirmek için 16 yaşına kadar bekledi.

Almanya'da cinsiyet değiştirmek için 16 yaşını doldurmanın şart olduğunu belirten Tim Petras, bu yaşa girmeyi iple çektiğini söyledi.

Geçen hafta gizli bir ameliyatla cinsiyet değiştiren ve Tim adını Kim olarak değiştiren genç kız, ameliyatla cinsiyet değiştiren en genç insan olma unvanını da kazandı.

Kendisini 2 yaşından beri kadın olarak hissettiğini belirten Kim Petras, 12 yaşından bu yana hormon tedavisi gördüğünü de belirtti.

Ameliyattan sonra büyük bir özgürlüğe kavuştuğunu dile getiren Kim Petras, "Bu ameliyatla hayatımdaki bir çok şey değişti. Artık yüzme havuzunda bikinimi değiştirmek için hiç bir zorlukla karşılaşmadan kadın kabinlerini kullanabileceğim" dedi.

DÜNYADAN KISA KISA...

ÖTANAZİ ARTIYOR

Belçika Ötanazi Kontrol Komitesi, 2008 yılında 705 kişinin yaşamına ötanazi yöntemiyle son verildiğini, bunun, 2007'ye oranla yüzde 30 artış anlamına geldiğini bildirdi.Belçika'da ötanazinin yasallaştırıldığı 22 Eylül 2002 tarihinden bu yana 2689 kişinin, resmi başvuru ve belgelerle, bu yöntemi seçerek öldüğü açıklandı. Ötanazi ile yaşamlarına son verilenlerin yüzde 80'inin kanser hastalığı nedeniyle bu aşamaya geldikleri ifade ediliyor.

 

 İNGİLİZ ORDUSU SUBAYINI TUTUKLADI

Afganistan'da görevli bir İngiliz subayı, gizli bilgileri sızdırdığı gerekçesiyle tutuklandı. İngiltere Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, subayın, Londra Büyükşehir Polisince sorguya çekilmek üzere uçakla İngiltere'ye getirildiği belirtildi. Sun gazetesi, Yarbay Owen McNally'nin Afganistan'da uluslararası güç askerlerinin neden olduğu sivil ölümler hakkındaki bilgileri bir insani yardım kuruluşuna sızdırmakla suçlandığını yazdı.

HALKA TİMSAH VE YILAN UYARISI

Avustralya'nın, şiddetli yağışlar ve sel baskınlarının meydana geldiği ikinci büyük eyaleti Queensland'de yetkililer, halkı timsah ve yılanlar konusunda uyarıyor. Yetkililer, sel baskınları sebebiyle kent merkezlerine kadar inen timsah ve yılanların kurtarma çalışmalarını engellediğini söylerken, görgü tanıkları, ana caddede insanları ve köpekleri kovalayan 4 metre boyunda bir timsah gördüklerini, yılanların ise hemen her yerde karşılarına çıktığını belirtiyor.

CASTRO'NUN DOĞDUĞU ÇİFTLİK ANIT OLACAK

Küba'da, eski ve yeni devlet başkanları Fidel ve Raul Castro'nun doğdukları çiftliğin milli anıt ilan edilmesine karar verildi.Milli Anıtlar Komisyonunda uzman Freya Matos, içinde 11 bina bulunan 13 bin hektarlık alanın 32 hektarının bugün yapılacak bir törenle resmen milli anıt ilan edileceğini söyledi. Küba medyası, bu yeri "Küba çağdaş tarihinin sembolik bir alanı" olarak adlandırıyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title