Dtk Haberleri

Dtk haber, Dtk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dtk - 25.11.2020
Son dakika haber: Mahkeme başkanından eski HDP yöneticisine: "Hiç şehit asker cenazesine gittin mi?"
Berkpınar'ın ardından HDP PM Üyesi Ömer Faruk Koç'un savunmasına geçildi. DTK delegesi olmadığını HDP PM üyesi olduğunu belirten Koç, "Diyarbakır'daki bölge konferansında yerel seçim sonuçları kıyaslandı.
Dtk - 20.11.2020
Son dakika haberi... DHA YURT BÜLTENİ - 3
Son dakika gelişmesine göre GÖZALTI SAYISI YÜKSELDİDiyarbakır'da, DTK soruşturmasında 72 avukata gözaltı (2)Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca DTK'ya yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında, avukatların yanı sıra farklı meslek grubundaki 101 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
Dtk - 20.11.2020
Son dakika haber | Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik soruşturmada 101 zanlı hakkında yakalama kararı
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, terör örgütü PKK'nın sözde "yasama organı" konumundaki Demokratik Toplum Kongresi'nde (DTK) delege oldukları, yapı adına eylem ve faaliyette bulundukları tespit edilen, aralarında avukat ve doktorların da yer aldığı farklı meslek gruplarından 101 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi.
Dtk - 20.11.2020
Son dakika! Diyarbakır'da, DTK soruşturmasında 72 avukata gözaltı (2)
Edinilen son dakika gelişmesine göre GÖZALTI SAYISI YÜKSELDİDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca DTK'ya yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında, avukatların yanı sıra farklı meslek grubundaki 101 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
Dtk - 20.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 2
Diyarbakır'da, DTK soruşturmasında 19 avukata gözaltıDİYARBAKIR'da, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) soruşturması kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 3 ilde düzenlenen operasyonda 19 avukat gözaltına alındı.
Dtk - 20.11.2020
Son dakika haberi: Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik soruşturmada 101 şüpheli hakkında yakalama kararı
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, terör örgütü PKK'nın sözde "yasama organı" konumunda olan Demokratik Toplum Kongresi'nde (DTK) delege oldukları, yapı adına eylem ve faaliyette bulundukları tespit edilen farklı mesleklerden 101 şüpheli için gözaltı kararı verildi.
Dtk - 20.11.2020
Diyarbakır'da, DTK soruşturmasında 19 avukata gözaltı
DİYARBAKIR'da, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) soruşturması kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 3 ilde düzenlenen operasyonda 19 avukat gözaltına alındı.
Dtk - 19.11.2020
Şanlıurfa'da 2 otomobil çarpıştı: 5 yaralı
Yunus Emre Özçakır idaresindeki 33 DTK 64 plakalı otomobil, Şanlıurfa-Gaziantep kara yolunun 12'nci kilometresinde, Mustafa Alkan yönetimindeki 02 NA 152 plakalı otomobille çarpıştı.
Dtk - 19.10.2020
PKK/KCK'nın Kars yapılanması, soruşturma dosyasında
KARS'ta, 21 kişinin gözaltına alınıp, 16'sının tutuklandığı PKK/KCK soruşturmasının detayları ortaya çıktı.
Dtk - 14.10.2020
İBB'nin izin verdiği MKM'nin arşivi PKK propagandasıyla dolu
MKM'nin 2016'da faaliyetleri OHAL Kanunu ile 3 ay süre ile durduruldu Oyunu sahneye koyan Teatra Jiyana Nü (Yeni Yaşam Tiyatrosu) Mezopotamya Kültür Merkezi'ne (MKM) bağlı faaliyet gösterirken, 1991'de kurulan MKM, PKK'nın kültür sanat ve bilim kolu olarak da biliniyor. Merkezin 2016'da faaliyetleri OHAL kanunu ile 3 ay süre ile durdurulurken Adana, Mersin, İzmir, Antep gibi birçok ilde MKM'ye bağlı faaliyet yürüten dernekler KHK ile kapatıldı. Bazı illerde de MKM'lerin binaları boşaltıldı. PKK'nın kültür sanat ve bilim kolu olan MKM'nin sergilediği her oyununda da terör örgütünün propagandası açık açık yaptı. 2019'da oynadığı "Tene Ez" (Sadece Ben) isimli oyununu 'Öcalan'ın üzerindeki tecridin kaldırılması' talebiyle Diyarbakır E Tipi Cezaevi'nde açlık grevine giren Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'e ithaf etti.
Dtk - 2.10.2020
Diyarbakır'daki terör operasyonunda 4 şüpheli tutuklandı
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü PKK'nın sözde "yasama organı" konumunda olan Demokratik Toplum Kongresi'nde (DTK) eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen 17 şüpheli hakkında başlatılan soruşturma sürüyor.
Dtk - 30.9.2020
Son dakika haberleri! DHA YURT BÜLTENİ - 10
Diyarbakır'da PKK operasyonu: HDP'li eski milletvekili ve 13 kişi gözaltında DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen terör soruşturması kapsamında aralarında HDP'li eski milletvekili Hatice Kocaman ve belediye meclis üyelerinin de bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı.  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, yürütülen soruşturma kapsamında Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nce terör örgütü olduğu ve PKK'nın sözde 'yasama' organı olarak belirlenen Demokratik Toplum Kongresi (DTK) yapılanmasında yer alan 17 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.
Dtk - 30.9.2020
Diyarbakır'da terör operasyonu: 14 gözaltı
Terör örgütü PKK'nın sözde "yasama organı" konumunda olan Demokratik Toplum Kongresi'nde (DTK) delege ve yapı adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen 17 şüpheli hakkında başlatılan soruşturma sürüyor.
Dtk - 24.7.2020
Terör örgütü PKK/KCK'nın HDP ve DBP ilişkisi iddianamede
Örgütün, siyaseti, kamuflaj olarak kullandığı vurgulanan iddianamede, şu ifadeler kullanıldı: "PKK/KCK tarafından KCK (şehir yapılanması) adına faaliyet yürütecek kis¸ilere siyasi kimlik kazandırılması ve yapılacak operasyonlara siyasi operasyon imajı verilmesi için siyasi partilerin içerisine yerles¸tirilmektedir. Sorus¸turma sürecinde çok defa açıklandıgˆı üzere Demokratik Toplum Kongresi (DTK), KCK yapılanmasına bağlı TBMM'nin alternatifi sözde meclis yapısıdır.
Dtk - 23.7.2020
Belediyeyi PKK'nın sözde anayasası olan "KCK sözleşmesi"ne göre yönetmekle suçlanıyor
Soruşturma kapsamında 9 Ekim 2018'de terör örgütü PKK/KCK adına yurt içinde faaliyet yürüten örgüt yanlısı oluşumların koordinesini sağlamak, örgüt kararları doğrultusunda gerçekleştirilmesi planlanan her türlü eylemi organize etmek için kurulan sözde Kürdistan Demokratik Topluluğu/Türkiye Masası (KCK/TM) yapılanmasına yönelik Demokratik Toplum Kongresi (DTK) binasındaki aramada ele geçirilen fiziki ve dijital dokümanlarda inceleme yapıldı.
Dtk - 22.7.2020
Son dakika güncel: Görevinden uzaklaştırılan HDP'li Batman Belediye Başkanı Demir tutuklandı
Batman'da terör soruşturması kapsamında, 23 Mart'ta gözaltına alınan, HDP'li Belediye Başkanı Mehmet Demir'in de bulunduğu 12 şüpheli adli kontrol hükümlerince serbest bırakılmış, Demir, hakkında devam eden adli işlem süreç göz önünde bulundurularak İçişleri Bakanlığının onayıyla geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmıştı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında 9 Ekim 2018'de terör örgütü PKK/KCK adına yurt içinde faaliyet yürüten örgüt yanlısı oluşumların koordinesini sağlamak, örgüt kararları doğrultusunda gerçekleştirilmesi planlanan her türlü eylemi organize etmek için kurulan sözde Kürdistan Demokratik Topluluğu/Türkiye Masası (KCK/TM) yapılanmasına yönelik Demokratik Toplum Kongresi (DTK) binasındaki aramada ele geçirilen fiziki ve dijital dokümanlarda inceleme yapılmıştı.
Dtk - 21.7.2020
Görevinden uzaklaştırılan HDP'li Batman Belediye Başkanı Demir gözaltına alındı
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında 9 Ekim 2018'de terör örgütü PKK/KCK adına yurt içinde faaliyet yürüten örgüt yanlısı oluşumların koordinesini sağlamak, örgüt kararları doğrultusunda gerçekleştirilmesi planlanan her türlü eylemi organize etmek için kurulan sözde Kürdistan Demokratik Topluluğu/Türkiye Masası (KCK/TM) yapılanmasına yönelik Demokratik Toplum Kongresi (DTK) binasındaki aramada ele geçirilen fiziki ve dijital dokümanlarda inceleme yapılmıştı.
Dtk - 1.7.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, sosyal medya uygulamalarının kişi özgürlük ve güvenliğini tehdit ettiğini belirterek, "Özellikle kişilerin güvenliğini, anayasal hak ve özgürlüklerini tehdit eden mütecaviz yaklaşımlara karşı vatandaşlarımızın güvenliğini teminat altına alacak...
Dtk - 30.6.2020
Eş Genel Başkan Pervin Buldan, HDP TBMM Grup Toplantısında konuştu Açıklaması
Türkiye'nin her gün biraz daha kötüye gittiğini, siyasi, ekonomik ve toplumsal krizlerin giderek derinleştiğini, buna koronavirüs salgının eklendiği çok kötü günlerden geçildiğini öne süren Buldan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün yaşadığımız tüm sorunlar dünün ve bugünün değil, AKP'nin 18 yıllık iktidar sürecinin yönetme anlayışının sonuçlarıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi daha doğrusu sistemsizliği iki yılını doldurmuş durumda ve bizce artık bu sistem ömrünü de doldurmuştur. 'Ekonomi uçacak' dediler, ekonomiyi değil vatandaşın cebindekini uçurdular. 'Demokratik standartlar yükselecek' dediler, işkencenin, yasakların, adaletsizliklerin standartını yükselttiler. 'Üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğü' dediler, sarayın üstün hukukunu inşa ettiler. 'İşsizlik azalacak, enflasyon düşecek' dediler, işsizliği, enflasyonu ve doları yükselttiler. 'Milli gelir artacak' dediler, yandaşların gelirini arttırdılar. Neye el attılarsa çökerttiler, batırdılar ve kaynakları kuruttular. Demokrasiyi, adaleti çökerttiler. Barış iklimini yok ettiler. Toplumu kutuplaştırdılar, nefret iklimini ülkenin her yerine yaydılar. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin, sefasını saray ve yandaşları sürmekte cefasını ise ne yazık ki halk çekmektedir." Diyarbakır merkezli terör örgütü PKK operasyonuna değinen Buldan, "DTK, demokratik, toplumsal ve meşru bir platformdur.
Dtk - 29.6.2020
Diyarbakır'daki terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 23 tutuklama
Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen, aralarında İçişleri Bakanlığınca görevden alınan Batman Belediye Başkanı Mehmet Demir'in de bulunduğu 19 firarinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor. Olay Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, 9 Ekim 2018'de terör örgütü PKK/KCK adına yurt içinde faaliyet yürüten örgüt yanlısı oluşumların koordinesini sağlamak, örgüt kararları doğrultusunda gerçekleştirilmesi planlanan her türlü eylemi organize etmek için kurulan sözde Kürdistan Demokratik Topluluğu/Türkiye Masası (KCK/TM) yapılanmasına yönelik Demokratik Toplum Kongresi (DTK) binasındaki aramada bulunan fiziki ve dijital dokümanlarda inceleme yapılmıştı.
Dtk - 26.6.2020
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 42 şüpheli yakalandı
Alınan bilgiye göre, 9 Ekim 2018'de terör örgütü PKK/KCK adına yurt içinde faaliyet yürüten örgüt yanlısı oluşumların koordinesini sağlamak, örgüt kararları doğrultusunda gerçekleştirilmesi planlanan her türlü eylemi organize etmek için kurulan sözde Kürdistan Demokratik Topluluğu/Türkiye Masası (KCK/TM) yapılanmasına yönelik Demokratik Toplum Kongresi (DTK) binasındaki aramada bulunan fiziki ve dijital dokümanlarda inceleme yapıldı.
Dtk - 10.6.2020
Adıyaman'daki terör operasyonunda 4 kişi tutuklandı
İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "yasama meclisi" olarak kabul edilen Demokrati·k Toplum Kongresi·'ne (DTK) yönelik kent merkezinde 6 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 5 zanlının emniyetteki işlemleri tamamlandı.
Dtk - 6.6.2020
Aracında 2 kilo uyuşturucu ele geçirilen DİSA-DER Başkanı tutuklandı
Van İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 4 Haziran 2020 günü uyuşturucu ile mücadele faaliyetleri kapsamında Gevaş İlçesi Balaban Jandarma Asayiş ve Yol Kontrol noktasında şüphe üzerine  DİSA-DER Başkanı C.A'nın aracını durdurup arama yaptı. Yapılan aramada, aracın motor aksamına zulalanmış 2 kilo metamfetamin maddesi ele geçirildi. Tutuklanarak cezaevine konulan C.A.'nın  ayrıca, hakkında 9 ayrı suçtan kaydının olduğu, terör örgütüne üyelik ve uyuşturucu suçlarından hakkında işlem yapıldığı tespit edilirken, konuyla ilgili Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi: "Yapılan araştırmada; C.A'nın 25.09.2019 tarihinde HDP'li belediye başkanları, HDP ve DBP yöneticileri, DTK üyelerinin katıldığı kongrede, Van Dil Kültür ve Sanat Araştırmaları Derneği (DİSA-DER) birinci olağanüstü kongresinde yönetim kurulu başkanlığına seçildiği, C.
Dtk - 5.6.2020
Aracında uyuşturucu, başkanlığını yaptığı dernekte terörü öven kitap ele geçirildi
Açıklamaya göre, yapılan araştırmada C.A'nın 25 Eylül 2019 tarihinde HDP'li belediye başkanları, HDP ve DBP yöneticileri, DTK üyelerinin katıldığı kongrede, Van Dil Kültür ve Sanat Araştırmaları Derneği (DİSA-DER) birinci olağanüstü kongresinde yönetim kurulu başkanlığına seçildiği, C.
Dtk - 5.6.2020
HDP'ye yakınlığıyla bilinen derneğin yöneticisi uyuşturucudan tutuklandı
Van'da HDP ve DBP yöneticileri ile terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "yasama meclisi" olarak kabul edi·len Demokrati·k Toplum Kongresi· (DTK) üyelerinin katıldığı kongrede Van Dil Kültür ve Sanat Araştırmaları Derneği (DİSA-DER) başkanlığına seçilen C.
Dtk - 4.6.2020
Aranan terör örgütü PKK/KCK şüphelisi Çanakkale'de yakalandı
Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan zanlı, Çanakkale'de gözaltına alındı.
Dtk - 7.4.2020
HDP'li eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı hakkında gerekçeli karar hazırlandı
Kararda, Mızraklı'nın sözde "demokratik özerkliği" hayata geçirmek amacıyla terör örgütü PKK/KCK elebaşı Abdullah Öcalan'ın talimatıyla kurulan Demokratik Toplum Kongresi'nde (DTK) daimi meclis üyesi olarak faaliyet yürüttüğü, sosyal alan merkezine bağlı faaliyet yürüten sağlık komisyonu üyesi olduğu bildirildi.
Dtk - 25.3.2020
HDP'nin "gürültü eylemi" çağrısı karşılık bulmadı
Önceki gün başta halk olmak üzere, tüm parti yöneticileri, milletvekilleri, belediye başkanları ve partililere yapılan çağrıda, "Her gün saat 20.00'de evlerinin pencere ve balkonlarına çıkıp kayyımı sloganlarla protesto ederek, gürültü eylemine başlamaya, araçlardan korna çalarak tepki göstermeye, mesaj ve sosyal medya duyuruları ile tüm halkımızın katılımını sağlayacak şekilde protesto eylemini acil olarak planlamaya, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ile Halkların Demokratik Kongresi'nin (HDK) bu eylemi büyütmeye, eyleme ilişkin video ve görselleri sosyal medya hesaplarımızdan paylaşarak iktidarın gaspçı uygulamalarını teşhir etmeye, bütün emek ve demokrasi güçlerini de bu eyleme güç katmaya çağırıyoruz.
Dtk - 25.3.2020
Görevden uzaklaştırılan HDP'li Belediye Başkanı Ertan'a "eş başkanlık" davası
Hakkında yürütülen terör soruşturmaları kapsamında görevden uzaklaştırılan HDP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan'ın yasal dayanağı olmamasına rağmen sözde "eş başkanlık" sistemini uyguladığı gerekçesiyle 10 yıla kadar hapsi istendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dtk Haberleri | Dtk Haber - Haberler - Dtk haberleri, son dakika dtk haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber: Mahkeme başkanından eski HDP yöneticisine: Hiç şehit asker cenazesine gittin mi?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.11.2020 07:14:31. #1.14#
title