Dtk Haberleri

Dtk haber, Dtk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dtk 1.7.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, sosyal medya uygulamalarının kişi özgürlük ve güvenliğini tehdit ettiğini belirterek, "Özellikle kişilerin güvenliğini, anayasal hak ve özgürlüklerini tehdit eden mütecaviz yaklaşımlara karşı vatandaşlarımızın güvenliğini teminat altına alacak...
Dtk 30.6.2020
Eş Genel Başkan Pervin Buldan, HDP TBMM Grup Toplantısında konuştu Açıklaması
Türkiye'nin her gün biraz daha kötüye gittiğini, siyasi, ekonomik ve toplumsal krizlerin giderek derinleştiğini, buna koronavirüs salgının eklendiği çok kötü günlerden geçildiğini öne süren Buldan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün yaşadığımız tüm sorunlar dünün ve bugünün değil, AKP'nin 18 yıllık iktidar sürecinin yönetme anlayışının sonuçlarıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi daha doğrusu sistemsizliği iki yılını doldurmuş durumda ve bizce artık bu sistem ömrünü de doldurmuştur. 'Ekonomi uçacak' dediler, ekonomiyi değil vatandaşın cebindekini uçurdular. 'Demokratik standartlar yükselecek' dediler, işkencenin, yasakların, adaletsizliklerin standartını yükselttiler. 'Üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğü' dediler, sarayın üstün hukukunu inşa ettiler. 'İşsizlik azalacak, enflasyon düşecek' dediler, işsizliği, enflasyonu ve doları yükselttiler. 'Milli gelir artacak' dediler, yandaşların gelirini arttırdılar. Neye el attılarsa çökerttiler, batırdılar ve kaynakları kuruttular. Demokrasiyi, adaleti çökerttiler. Barış iklimini yok ettiler. Toplumu kutuplaştırdılar, nefret iklimini ülkenin her yerine yaydılar. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin, sefasını saray ve yandaşları sürmekte cefasını ise ne yazık ki halk çekmektedir." Diyarbakır merkezli terör örgütü PKK operasyonuna değinen Buldan, "DTK, demokratik, toplumsal ve meşru bir platformdur.
Dtk 30.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 4
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) adıyla düzenlenen toplantılara katılan ve terör örgütü PKK propagandası yapan kişilere yönelik başlatılan soruşturma kapsamında 63 şüpheli hakkında gözaltı kararı alındı.
Dtk 29.6.2020
Diyarbakır'daki terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 23 tutuklama
Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen, aralarında İçişleri Bakanlığınca görevden alınan Batman Belediye Başkanı Mehmet Demir'in de bulunduğu 19 firarinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor. Olay Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, 9 Ekim 2018'de terör örgütü PKK/KCK adına yurt içinde faaliyet yürüten örgüt yanlısı oluşumların koordinesini sağlamak, örgüt kararları doğrultusunda gerçekleştirilmesi planlanan her türlü eylemi organize etmek için kurulan sözde Kürdistan Demokratik Topluluğu/Türkiye Masası (KCK/TM) yapılanmasına yönelik Demokratik Toplum Kongresi (DTK) binasındaki aramada bulunan fiziki ve dijital dokümanlarda inceleme yapılmıştı.
Dtk 26.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ -Valinin açıklaması Haber-Kamera:  Hüsnü Ümit AVCI-Arife Defne ARSLAN/SİVAS, ============================= Diyarbakır merkezli 7 ilde PKK operasyonu: 42 gözaltı (2) VALİLİK: 21 ŞÜPHELİNİN YAKALANMASI İÇİN ÇALIŞMA SÜRÜYOR Diyarbakır merkezli 7 ilde terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyona ilişkin Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 42 şüphelinin gözaltına alındığı, 21 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi. Açıklamada, şöyle denildi:   "Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi tarafından verilen kararla, PKK/KCK terör örgütü yapılanması içinde, sözde kurucu meclis görevini üstlenen, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) adı altında faaliyette bulunan ve sözde delege sıfatıyla bahse konu yapı adına eylemlere giriştiği tespit edilen 63 şahsın yakalanmasına yönelik olarak, 26 Haziran 2020 tarihinde söz konusu şahıslara ait 76 adrese eş zamanlı olarak operasyon düzenlenmiştir.
Dtk 26.6.2020
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 44 şüpheli yakalandı
Alınan bilgiye göre, 9 Ekim 2018'de terör örgütü PKK/KCK adına yurt içinde faaliyet yürüten örgüt yanlısı oluşumların koordinesini sağlamak, örgüt kararları doğrultusunda gerçekleştirilmesi planlanan her türlü eylemi organize etmek için kurulan sözde Kürdistan Demokratik Topluluğu/Türkiye Masası (KCK/TM) yapılanmasına yönelik Demokratik Toplum Kongresi (DTK) binasındaki aramada bulunan fiziki ve dijital dokümanlarda inceleme yapıldı.
Dtk 26.6.2020
Son dakika... DHA YURT BÜLTENİ - 15
Diyarbakır merkezli 7 ilde PKK operasyonu: 42 gözaltı (2) VALİLİK: 21 ŞÜPHELİNİN YAKALANMASI İÇİN ÇALIŞMA SÜRÜYOR Diyarbakır merkezli 7 ilde terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyona ilişkin Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 42 şüphelinin gözaltına alındığı, 21 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi. Açıklamada, şöyle denildi:  "Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi tarafından verilen kararla, PKK/KCK terör örgütü yapılanması içinde, sözde kurucu meclis görevini üstlenen, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) adı altında faaliyette bulunan ve sözde delege sıfatıyla bahse konu yapı adına eylemlere giriştiği tespit edilen 63 şahsın yakalanmasına yönelik olarak, 26 Haziran 2020 tarihinde söz konusu şahıslara ait 76 adrese eş zamanlı olarak operasyon düzenlenmiştir.
Dtk 26.6.2020
Diyarbakır'da terör operasyonu: 42 gözaltı
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca kentte 2018 yılında yürütülen KCK/TM operasyonları kapsamında elde edilen fiziki ve dijital dokümanlarda yapılan incelemelerde DTK içerisinde eylem ve faaliyette bulundukları yönünde bilgiler elde edilen şahıslara yönelik operasyon gerçekleştirildi.
Dtk 26.6.2020
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 42 şüpheli yakalandı
Alınan bilgiye göre, 9 Ekim 2018'de terör örgütü PKK/KCK adına yurt içinde faaliyet yürüten örgüt yanlısı oluşumların koordinesini sağlamak, örgüt kararları doğrultusunda gerçekleştirilmesi planlanan her türlü eylemi organize etmek için kurulan sözde Kürdistan Demokratik Topluluğu/Türkiye Masası (KCK/TM) yapılanmasına yönelik Demokratik Toplum Kongresi (DTK) binasındaki aramada bulunan fiziki ve dijital dokümanlarda inceleme yapıldı.
Dtk 26.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 9
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Demokratik Toplum Kogresi (DTK) adıyla düzenlenen toplantılara katılan ve terör örgütü PKK propagandası yapan kişilere yönelik başlatılan soruşturma kapsamında kimlikleri belirlenen 64 kişi hakkında yakalama kararı verildi.
Dtk 10.6.2020
Adıyaman'daki terör operasyonunda 4 kişi tutuklandı
İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "yasama meclisi" olarak kabul edilen Demokrati·k Toplum Kongresi·'ne (DTK) yönelik kent merkezinde 6 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 5 zanlının emniyetteki işlemleri tamamlandı.
Dtk 6.6.2020
Aracında 2 kilo uyuşturucu ele geçirilen DİSA-DER Başkanı tutuklandı
Van İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 4 Haziran 2020 günü uyuşturucu ile mücadele faaliyetleri kapsamında Gevaş İlçesi Balaban Jandarma Asayiş ve Yol Kontrol noktasında şüphe üzerine  DİSA-DER Başkanı C.A'nın aracını durdurup arama yaptı. Yapılan aramada, aracın motor aksamına zulalanmış 2 kilo metamfetamin maddesi ele geçirildi. Tutuklanarak cezaevine konulan C.A.'nın  ayrıca, hakkında 9 ayrı suçtan kaydının olduğu, terör örgütüne üyelik ve uyuşturucu suçlarından hakkında işlem yapıldığı tespit edilirken, konuyla ilgili Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi: "Yapılan araştırmada; C.A'nın 25.09.2019 tarihinde HDP'li belediye başkanları, HDP ve DBP yöneticileri, DTK üyelerinin katıldığı kongrede, Van Dil Kültür ve Sanat Araştırmaları Derneği (DİSA-DER) birinci olağanüstü kongresinde yönetim kurulu başkanlığına seçildiği, C.
Dtk 5.6.2020
Aracında uyuşturucu, başkanlığını yaptığı dernekte terörü öven kitap ele geçirildi
Açıklamaya göre, yapılan araştırmada C.A'nın 25 Eylül 2019 tarihinde HDP'li belediye başkanları, HDP ve DBP yöneticileri, DTK üyelerinin katıldığı kongrede, Van Dil Kültür ve Sanat Araştırmaları Derneği (DİSA-DER) birinci olağanüstü kongresinde yönetim kurulu başkanlığına seçildiği, C.
Dtk 5.6.2020
HDP'ye yakınlığıyla bilinen derneğin yöneticisi uyuşturucudan tutuklandı
Van'da HDP ve DBP yöneticileri ile terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "yasama meclisi" olarak kabul edi·len Demokrati·k Toplum Kongresi· (DTK) üyelerinin katıldığı kongrede Van Dil Kültür ve Sanat Araştırmaları Derneği (DİSA-DER) başkanlığına seçilen C.
Dtk 5.6.2020
Adıyaman'da PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 5 şüpheli yakalandı
İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "yasama meclisi" olarak kabul edi·len Demokrati·k Toplum Kongresi·'ne (DTK) yönelik kent merkezinde 6 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.
Dtk 4.6.2020
Çanakkale'de yakalanan terör örgütü PKK/KCK zanlısı tutuklandı
Gaziantep'te, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ve Çanakkale'de gözaltına alınan zanlı tutuklandı.
Dtk 4.6.2020
Aranan terör örgütü PKK/KCK şüphelisi Çanakkale'de yakalandı
Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan zanlı, Çanakkale'de gözaltına alındı.
Dtk 7.4.2020
HDP'li eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı hakkında gerekçeli karar hazırlandı
Kararda, Mızraklı'nın sözde "demokratik özerkliği" hayata geçirmek amacıyla terör örgütü PKK/KCK elebaşı Abdullah Öcalan'ın talimatıyla kurulan Demokratik Toplum Kongresi'nde (DTK) daimi meclis üyesi olarak faaliyet yürüttüğü, sosyal alan merkezine bağlı faaliyet yürüten sağlık komisyonu üyesi olduğu bildirildi.
Dtk 25.3.2020
HDP'nin "gürültü eylemi" çağrısı karşılık bulmadı
Önceki gün başta halk olmak üzere, tüm parti yöneticileri, milletvekilleri, belediye başkanları ve partililere yapılan çağrıda, "Her gün saat 20.00'de evlerinin pencere ve balkonlarına çıkıp kayyımı sloganlarla protesto ederek, gürültü eylemine başlamaya, araçlardan korna çalarak tepki göstermeye, mesaj ve sosyal medya duyuruları ile tüm halkımızın katılımını sağlayacak şekilde protesto eylemini acil olarak planlamaya, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ile Halkların Demokratik Kongresi'nin (HDK) bu eylemi büyütmeye, eyleme ilişkin video ve görselleri sosyal medya hesaplarımızdan paylaşarak iktidarın gaspçı uygulamalarını teşhir etmeye, bütün emek ve demokrasi güçlerini de bu eyleme güç katmaya çağırıyoruz.
Dtk 25.3.2020
Görevden uzaklaştırılan HDP'li Belediye Başkanı Ertan'a "eş başkanlık" davası
Hakkında yürütülen terör soruşturmaları kapsamında görevden uzaklaştırılan HDP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan'ın yasal dayanağı olmamasına rağmen sözde "eş başkanlık" sistemini uyguladığı gerekçesiyle 10 yıla kadar hapsi istendi.
Dtk 12.3.2020
Diyarbakır'da HDP'nin nevruz kutlamaları koronavirüs nedeniyle iptal
DİYARBAKIR'da, HDP öncülüğünde 21 Mart günü kutlanması planlanan nevruz etkinliği, koronavirüs nedeniyle iptal edildi.
Dtk 9.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ -12
Öte yandan Mardin'in Nusaybin ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olan, 'Bermal' kod adlı terörist H.B.A.'nın, Selçuk Mızraklı hakkında hazırlanan iddianamede verdiği ifadede, terör örgütü PKK'nın yasama organı konumunda olan Demokratik Toplum Kongresi'nin (DTK) toplantılarına Mızraklı'nın katıldığını öne sürdü.
Dtk 9.3.2020
HDP'li eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı'ya hapis cezası
Mızraklı hakkında hazırlanan iddianamede, Mardin'in Nusaybin ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olan "Bermal" kod isimli terörist H.B.A'nın ifadeleri yer almış, H.B.A, ifadesinde Mızraklı'nın terör örgütü PKK'nın yasama organı konumunda olan Demokratik Toplum Kongresi'nin (DTK) toplantılarına katıldığını gördüğünü ileri sürmüştü.
Dtk 20.2.2020
YPG/PKK'nın "Esed rejimiyle ilişkisi" teröristin itiraflarına yansıdı
Örgütün ideolojik eğitimleri hakkında da bilgi veren M.K, şunları aktardı: "Örgüt içinde ben ve benim gibi kişilere verilen ideolojik eğitimlerde, HDP, DBP ve Demokratik Toplum Kongresi'nin (DTK), KCK'ya bağlı olduğu anlatılıyordu.
Dtk 28.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
Bakan Kasapoğlu ve futbolcular, depremzedelere destek için Elazığ'da Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki futbolcular, depremin yaralarını sarmaya çalışan Elazığ'ı ziyaret etti.
Dtk 28.1.2020
Görevden uzaklaştırılan HDP'li belediye başkanı teröristleri evinde barındırmış
"Teröristleri evinde barındırmış" Çetin'in, kendisini arayan ve sözde şehit yakını olduğunu söyleyerek birtakım taleplerde bulunan kişinin isteklerini karşılayacağı sözünü verdiği belirtilen iddianamede, şu değerlendirmeler yer aldı: "Şüphelinin silahlı terör örgütünün üst yönetiminden Van'a gelen örgüt mensuplarını evinde barındırdığı, terör örgütünün DTK ve kadın yapılanmasında aktif faaliyet yürüttüğü anlaşılmıştır.
Dtk 21.1.2020
İzmir merkezli 4 ilde PKK/KCK operasyonu: 21 gözaltı
Terörist başı Abdullah Öcalan'ın talimatıyla kurulup PKK/KCK terör örgütün talimatlarının daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak için oluşturulan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) isimli yapının faaliyetleriyle ilgili olarak yapılan teknik ve fiziki çalışmalar sonucunda gerçekleştirilen operasyonda aralarında HDP Konak İlçe Eş Başkanı H.
Şu an buradasınız: Dtk Haberleri | Dtk Haber - Haberler - Dtk haberleri, son dakika dtk haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan: Sosyal medya kişi özgürlük ve güvenliğini tehdit ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.7.2020 16:59:43. #1.15#
title