DSP Genel Başkanı Aksakal: Sandığa gitmemizin bir anlamı yok

DSP Genel Başkanı Aksakal: Sandığa gitmemizin bir anlamı yok

23.06.2019 12:03 | Son Güncelleme: 23.06.2019 14:36

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Ankara'da olduğunu ve oy kullanmayacağını belirtti. Aksakal, "Sandığa gitmemizin bir anlamı yok" dedi.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, "Bizim oy verebileceğimiz bir aday da olmadığı için, mevcut ittifak adaylarından ya da diğerlerinden herhangi birini destekleme gibi bir kararımız da olmadığı için, sandığa gitmemizin de bir anlamı yok" dedi.

Aksakal açıklamasında, Ankara'da olduğunu ve oyunu kullanmayacağını söyledi.

"SANDIĞA GİTMEMİZİN BİR ANLAMI YOK"

Parti meclisinin 12 Mayıs'ta toplanarak karar aldığını bildiren Aksakal, "DSP için 31 Mart yerel seçimleri tamamlanmıştır dedik. Adayımız çekildiği için parti meclisimiz, yeni bir aday göstermeme kararı almıştı. Dolayısıyla bizim oy verebileceğimiz bir aday da olmadığı için, mevcut ittifak adaylarından ya da diğerlerinden herhangi birisini destekleme gibi bir kararımız da olmadığı için, sandığa gitmemizin de bir anlamı yok zaten" ifadelerini kullandı.

"HALK GÜZEL BİR DEMOKRASİ ÖRNEĞİ VERECEK"

Seçimlerin hayırlı sonuçlar getirmesi dileğinde bulunan Aksakal, "Keşke YSK böyle bir süreci yaşatmamış olsaydı. Ama inanıyorum ki İstanbul halkı güzel bir demokrasi örneği verecek. Bu seçimleri de geride bırakacağız, önümüzdeki süreçlere bakacağız artık" diye konuştu.

DSP Genel Başkanı Aksakal: Sandığa gitmemizin bir anlamı yok

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title