Don Juan Haberleri

Don Juan haber, Don Juan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Don Juan - 31.08.2021
Yaşamı boyunca hiç durmayan kavuklu tiyatrocu: Ferhan Şensoy
1994'te kiraladığı bir gemiyi yüzen tiyatroya dönüştürdü İstanbul Şehir Tiyatrosunda, Haldun Taner'in "Keşanlı Ali Destanı"nı sahneye koyan Şensoy, Anca Visdei'nin "Don Juan ile Madonna" oyununu Fransızca'dan çevirdi ve yönettiği bu oyunda Derya Baykal'la aynı sahneyi paylaştı.
Don Juan - 07.02.2020
Tekfen Filarmoni takviye sanatçılarını arıyor
Adayların, orkestra repertuvarından hazırlamaları gereken eserler arasında ise keman için Richard Strauss'un "Don Juan"ından Mozart ve Brahms'ın senfonilerine uzanan bir seçki, trombon için Strauss'un "Ein Heldenleben", Wagner'in "Walküre", Rossini'nin "La Gazza Ladra", Saint-Saens'ın "3.
Don Juan - 15.10.2019
"Baykal Saran Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü" Kutay Sungar'ın oldu
Saran, 49 eserde oyunculuk ve 6 oyunda rejisörlük görevi üstlendi. Saran'ın oynadığı ve yönettiği oyunların bazıları şöyle: "Altın Kuş, Oyuncakçı Dede, Genç Osman, Köroğlu, Suavi Efendi, Aşk ve Barış, Kocaoğlan, Don Juan, Andorra, Vişne Bahçesi, Julius Caesar, Liliom, Tohum ve Toprak (Alemdar Paşa), Savunma, Yabanlar, Ayakta Durmak İstiyorum, Bir Bebek Evi (Nora), Göktaşı, Bütün Gün Ağaçlarda, Ölen Hangisi, Sokrates'in Savunması, Yeryüzü Cenneti, Kaşıkçılar, Çark, Gömü, Çığ, Küçük Tilkiler, Fatih, Bir Tavsiye Mektubu, Maymun Davası, Yunus Emre, Lodos, Koca Sinan, Erkek Satı, Eski Toprak, Yaban Ördeği, ya Devlet Başa ya Kuzgun Leşe, Altıngöl, Acılı Toprak, Hüzzam, Akümülatörlü Radyo, Sokollu, Fil Adam, Soruşturma, Kız Doğdu, Bir Adam Yaratmak, Gürültülü Patırtılı Bir Hikaye, Kuvayı Milliye Kurtuluş Savaşı Destanı, Liola, Ziyaretçi, Son Aylar, Deli Emine, Altona Mahpusları.
Don Juan - 25.01.2019
Şehir Tiyatroları'ndan Fuat İşhan İçin Başsağlığı Mesajı
Sanatçının Şehir Tiyatroları'nda oynadığı oyunlar arasında, "Kaş Yapayım Derken", "Don Juan'a Oyun", "Şatoda Kovalamaca", "Bir Kavuk Devrildi", "Othello", "Harput'ta Bir Amerikalı", "Koca Sinan", "Bozuk Düzen" ve "Yaşama Sevinci" gibi çok sayıda oyun yer aldı.
Don Juan - 18.01.2019
Don Giovanni Operası Yeniden Sahnede
İZDOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, İspanyol şair-oyun yazarı Tirso de Molina'nın halk masalından oyunlaştırdığı Don Juan adlı eserden alınarak İtalyan Lorenzo da Ponte tarafından librettosu hazırlanan Don Giovanni, İzmir'de orkestra şefi Naci Özgüç yönetiminde, Mehmet Can El'in rejisi ile sahnelenecek.
Don Juan - 04.11.2017
İdob Sanatçıları Serenatları Seslendirdi
Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi'nde gerçekleşen konserde, Joseph Haydn'ın "Fa Majör Yaylı Çalgılar Dörtlüsü", Franz Schubert'in Schwanengesand albümünden "Standchen", Pyotr İlyiç Çaykovski'nin "Don Juan'ın Serenadı", Gioacchino Rossini'nin "Sevil Berberi", Gaetano Donizetti'nin "Don Pasquale", Charles Gounod'nun "Faust", Francesco Paolo Tosti'nin "La Serenata", Wolfgang Amadeus Mozart'ın "Don Giovanni Operaları" ile Grand Partita adlı eserinden "Serenad" bölümü seslendirildi.
Don Juan - 18.10.2017
Don Juan'ın Serenadı" 14 Yıl Sonra Yeniden Seslendirilecek
İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), Mozart'ın "Don Juan'ın Serenadı" adlı eserini 14 yıl sonra yeniden İstanbul seyircisi için yorumlayacak.
Don Juan - 25.08.2017
Tugfo, Avrupa Turnesine İstanbul Konseriyle Başladı
Orkestranın bu seneki repertuvarında, Alexander Borodin'den "Orta Asya Steplerinde", Richard Strauss'tan "Don Juan" senfonik şiiri, Ali Ekber Çiçek ve Ali Özkan Manav'dan "Haydar Haydar", Antonin Dvorak'tan senfonik çeşitlemelerin yanı sıra Çaykovski'nin keman konçertosu da müzikseverlere sunuldu.
Don Juan - 08.08.2017
Tugfo, Uluslararası Turne Hazırlığına Başladı
TUGFO bünyesinde müzik ziyafeti sunacak olan genç müzisyenlerin repertuvarında ise besteci Alexander Borodin, Orta Asya Stepleri, besteci Richard Strauss "Don Juan Senfonik Şiir", Ali Ekber Çiçek ve Ali Özkan Manav'dan "Haydar Haydar" ve ünlü besteci Antonin Dvorak'tan "Senfonik Çeşitlemeler" yer alacak.
Don Juan - 07.04.2017
Ayhan Baran'ı Anma Konseri
Nikos Halıassas şefliğindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Ayhan Baran'ı Anma Konseri ile 7 Nisan'da Grand Pera Emek Sahnesi'nde!
Don Juan - 04.01.2017
İdso, "Don Giovanni Operası"Nı Sahneleyecek
Orijinal adı "Cezalandırılmış Çapkın veya Don Juan" olarak Türkçe'ye çevrilen eser, "İDSO DenizBank Konserleri" kapsamında icra edilecek.
Don Juan - 29.11.2016
Honoré De Balzac'tan Uzun Yaşam İksiri Seçme Öyküler
"Don Juan salonun kapısını kapatıp da, karanlık olduğu kadar da soğuk bir galeri boyunca yürüdüğünde, teatral bir havaya bürünmeye çabaladı; çünkü bir oğul olarak rolüne bürünmüş, peçetesiyle birlikte neşesini de kaldırıp atmıştı.
Don Juan - 01.03.2016
Maltepe Bahara Kültür ve Sanatla Merhaba Diyecek
Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan kültür merkezi mart ayında, sevilen sanatçıların konserleri, tiyatro oyunları, ödüllü sinema filmlerinin gösterimleri, yönetmen ve oyuncularıyla yapılan söyleşiler, ünlü yazarların imza günleri, okuma günleri, sanat sohbetleri ve sergilere ev sahipliği yapacak. Maltepe Belediyesi açıklamasına göre, mart ayındaki sanat etkinlikleri, Şebnem Akyıldız ve Ayşegül İlhan'ın "Toprak ve Renkler" isimli resim ve seramik sergisiyle başlayacak. Geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren sanatçı Arzu Kalkavan anısına retrospektif sergisi, ünlü illüstrasyon sanatçısı Prof. Nazan Erkmen'in "Efsanelerde Kadın ve Çocuk", Nuray Man Yakacık Resim Atölyesi'nin "Karma Bahar Sergisi", İlhan Kılınç'ın öğrencilerinin karma resim sergileri açılacak. Türkiye'nin ilk oda müziği gruplarından Çellistanbul ve Bülent Evcil'in "Dede Efendi'den Mozart'a", Erhan Birol, İnci Yakar Birol, Tekin Okcebe, Levent Marancı'nın "Duo Bir-Ol" isimli klasik müzik konseri, Ajda Ahu Giray'ın efsanevi Fransız şarkıcı Eidth Piaf'ın şarkılarını seslendireceği "Ajda Ahu Giray ile Edith Piaf Şarkıları", şair ve yazar Kahraman Tazeoğlu'nun şiir dinletisi Maltepeli müzikseverler ile buluşacak. Filiz İlkay "Damla Damla Karadeniz" adlı konserinde, tulumuyla Karadeniz ve Anadolu türkülerini seslendirecek. Buse Katılmış, Mercan Erzincan, Devrim Kaya'dan oluşan "Oyalı Yazma" grubu, Türk halk müziği konseriyle Maltepeli müzikseverler ile buluşacak. 69. Venedik Film Festivali'nde "Geleceğin Aslanı" ödülünü kazanan, yönetmenliğini Ali Aydın'ın yaptığı "Küf" isimli sinema filminin gösteriminin ardından, yönetmen ve oyuncularıyla söyleşi yapılacak. 52. Antalya Film Festivali'nde 4 ödül kazanan, yönetmenliğini Tolga Karaçelik'in üstlendiği "Sarmaşık" isimli film de, Maltepeli sinemaseverlerle buluşacak. Ünlü oyuncu Haydar Zorlu'nun, Johann Wolfgang von Goethe'nin dünya klasiklerinin önde gelen eseri Faust'u sahneleyeceği, "Faust ve Don Juan Efsanesi", Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu Tiyatro Grubu sanatçısı Aysel Yıldırım'ın "Bir Kadın Uyanıyor" isimli tek kişilik oyunu, Erman Eranıl'ın "Sakata Geldik" isimli tek kişilik gösterisi, Maltepe Belediyesi Tiyatro Kursu öğrencilerinin "Medine" isimli oyunları da mart ayında sahnelenecek.
Don Juan - 01.03.2016
Maltepe, Bahara Kültür ve Sanatla 'Merhaba' Diyecek
ÖDÜLLÜ FİLMLER 69. Venedik Film Festivali'nde "Geleceğin Aslanı" ödülünü kazanan, yönetmenliğini Ali Aydın'ın yaptığı "Küf" isimli sinema filminin gösteriminin ardından, yönetmen ve oyuncularıyla söyleşi yapılacak. 52. Antalya Film Festivali'nde 4 ödül kazanan, yönetmenliğini Tolga Karaçelik'in üstlendiği "Sarmaşık" isimli film de, Maltepeli sinemaseverlerle buluşacak. Ünlü oyuncu Haydar Zorlu'nun, Johann Wolfgang von Goethe'nin dünya klasiklerinin önde gelen eseri Faust'u sahneleyeceği, "Faust ve Don Juan Efsanesi", Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu Tiyatro Grubu sanatçısı Aysel Yıldırım'ın "Bir Kadın Uyanıyor" isimli tek kişilik oyunu, Erman Eranıl'ın "Sakata Geldik" isimli tek kişilik gösterisi, Maltepe Belediyesi Tiyatro Kursu öğrencilerinin "Medine" isimli oyunları da mart ayında sahnelenecek.
Don Juan - 02.02.2016
Yaşar Kemal, Maltepe'de Anılacak
Merkezde, Alman oyun yazarı Bertolt Brecht'in "Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı", Tiyatro Kare'nin "Fosforlu Cevriye", oyuncu Haydar Zorlu'nun Goethe'nin eseri Faust'u anlatacağı "Faust ve Don Juan Efsanesi", Maltepe Belediye Tiyatrosunun "Yer Altındakiler", Tiyatro Eskici'nin "Kadın Olmak" oyunları sanatseverlere sunulacak.
Don Juan - 02.02.2016
Maltepe'de Şubat Ayı Sanatla Dolu Geçecek
MÜZİKAL SAHNELENECEK Dünya ve Türk edebiyatının seçkin eserleri de, birbirinden ünlü tiyatro toplulukları ve sanatçıların sahne performanslarıyla şubat ayı etkinliklerinde hayat bulacak. Alman oyun yazarı Bertolt Brecht'in "Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı" isimli tiyatro oyunu, Tiyatro Kare'nin "Fosforlu Cevriye" adlı müzikal oyunu, ünlü oyuncu Haydar Zorlu'nun, Johann Wolfgang von Goethe'nin dünya klasiklerinin önde gelen eseri Faust'u sahneleyeceği "Faust ve Don Juan Efsanesi", Maltepe Belediye Tiyatrosunun "Yer Altındakiler", Tiyatro Eskici'nin "Kadın Olmak" isimli oyunları TSKM'de sahnelenecek.
Don Juan - 16.04.2015
Başkentte Kültür Sanat
Çapkınlıklarıyla ünlü Don Juan'ın yaşamının sahneye taşındığı "Don Giovanni" operası, 18 ve 22 Nisan'da sahnelenecek.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Don Juan Haberleri | Don Juan Kimdir - Haberler - Don Juan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Don Juan kimdir, hayatı ve biyografisi. Yalancı dizisi ne zaman? Yalancı hangi gün, saat kaçta?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 08:32:51. #1.16#

title