Doğan Dede Haberleri

Doğan Dede haber, Doğan Dede son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doğan Dede - 09.06.2019
Hüseyin Doğan Dede anıldı
Malatya'da merhum Hüseyin Doğan Dede'yi anma programı düzenlendi.
Doğan Dede - 31.03.2019
Kırıkkale'nin Keskin İlçesinde Belediye Başkanlığını Kesin Olmayan Sonuçlara Göre, AK Parti Adayı...
Yıldırım'ın öz geçmişi 1950 yılında Keskin'de doğan Dede Yıldırım, ilk ve orta eğitimini burada, lise eğitimini İstanbul Kabataş Erkek Lisesinde tamamladı.
Doğan Dede - 04.03.2019
Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor
Muş'ta 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.
Doğan Dede - 13.05.2018
Bakan Tüfenkci: Ayrım Yapmadan Hizmet Etmeyi Şiar Edindik
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Malatya'nın merkez Yeşilyurt ilçesinde, Hüseyin Doğan Dede'nin ölümünün 35'inci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen anma törenine katıldı.
Doğan Dede - 13.05.2018
İnsana Hizmeti Bir Vazife Olarak Görüyoruz"
Tüfenkci, mürşid-i kamil Hüseyin Doğan dedenin, bu topraklarda yetişmesinin, bu topraklarda bulunmasının Malatya için şans olduğunu belirterek, "Onun evlatlarının bu topraklarda yaşaması, onun neslinin bir kısmının bu topraklarda bulunması Malatya'mız için, esasında Türkiye için de bir şans.
Doğan Dede - 13.05.2018
Gündem / 13 Mayıs 2018
(Balıkesir/10.30/12.30/17.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) 3- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kamil Hüseyin Doğan Dede'nin Hakk'a Yürüyüşünün 35.
Doğan Dede - 13.05.2018
Gündem Özeti / 13 Mayıs 2018
(Balıkesir/10.30/12.30/17.00) 3- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kamil Hüseyin Doğan Dede'nin Hakk'a Yürüyüşünün 35.
Doğan Dede - 11.07.2017
Klinsmann'ın Oğlu Hertha Berlin'e Transfer Oldu
Alman ekibinin internet sitesinde yer alan açıklamada, Klinsmann ailesinin geçmişten bu yana Hertha Berlin ile bağları bulunduğunun altı çizildi. Baba Jürgen Klinsmann'ın 2004'ten beri Hertha Berlin'in üyesi, Berlin yakınlarında doğan dede Siegfried Klinsmann'ın da Hertha Berlin taraftarı olduğu vurgulandı.
Doğan Dede - 05.02.2013
Hrant Dink'in Adı Doğduğu Sokakta Yaşayacak
Kent Kimliği Projesi çerçevesinde, mahalle sınırlarının değişmesi, aynı isimlerin yer alması nedeniyle adres bulmakta güçlük çekilmesi üzerine yapılan kapsamlı düzenlemeyle bazı sokaklara kentte yetişerek ülke çapında üne kavuşan kişilerin adları verildi. Cadde ve sokaklara yeni isimler verilirken, başta şehitler olmak üzere Niyazi Mısri, Fethi Gemuhluoğlu, Hüseyin Doğan Dede, Kemal Sunal, Ahmet Şentürk gibi Malatyalı bilim, sanat, edebiyat ve siyaset adamlarının isimleri de unutulmadı.
Doğan Dede - 05.02.2013
Hrant Dink'in İsmi Malatya'da Doğduğu Evin Sokağında Yaşayacak
Malatya Belediyesi ile Kent Konseyi tarafından yürütülen Kent Kimliği Projesi kapsamında, 83 mahalle ve 3 bin 206 cadde ile sokak için yeniden isimlendirme çalışması yapıldı. İsmi tekrar eden 253 adet cadde ve sokakla birlikte, ilgili yönetmeliklerde belirtilen adres standardına uymayan toplamda 2 bin 406 cadde ve sokak ismi değiştirildi. Yapılan düzenleme ve güncelleme çalışmalarıyla mükerrer isimler düzeltilerek cadde ve sokaklara yeni isimler verildi. Kent Kimliği Projesi çerçevesinde, mahalle sınırlarının değişmesi, aynı isimlerin yer alması nedeniyle adres bulmakta güçlük çekilmesi üzerine yapılan kapsamlı düzenlemeyle bazı sokaklara kentte yetişerek ülke çapında üne kavuşan kişilerin adları verildi. Cadde ve sokaklara yeni isimler verilirken, başta şehitler olmak üzere Niyazi Mısri, Fethi Gemuhluoğlu, Hüseyin Doğan Dede, Kemal Sunal, Ahmet Şentürk gibi Malatyalı bilim, sanat, edebiyat ve siyaset adamlarının isimleri de unutulmadı.
Doğan Dede - 23.01.2013
Malatya'da İlginç Sokak İsimleri
Malatya'da Alevi camiasının tanınan simalarından; Hüseyin Doğan Dede ve İzzettin Doğan isimleri de sokaklara verilirken, bazı Alevi vatandaşların çoğunlukta olduğu mahallelerde ise, Alevi vatandaşların kullandığı kelimeler verildi.
Doğan Dede - 21.01.2013
Malatya'da Cadde ve Sokak İsimleri Düzenlendi
Cadde ve sokaklara yeni isimler verilirken, başta şehitler olmak üzere Niyazi Mısri, Fethi Gemuhluoğlu, Hüseyin Doğan Dede, Kemal Sunal, Ahmet Şentürk gibi Malatyalı bilim, sanat, edebiyat ve siyaset adamlarının isimlerinin de unutulmadığı dile getirilen açıklamada, değişikliklerin belediye meclisi tarafından onaylandığı kaydedildi.
Doğan Dede - 21.01.2013
Malatya'da Bazı Cadde ve Sokakların Adı Değiştirildi
Cadde ve sokaklara yeni isimler verilirken, başta şehitler olmak üzere Niyazi Mısri, Fethi Gemuhluoğlu, Hüseyin Doğan Dede, Kemal Sunal, Ahmet Şentürk gibi Malatyalı bilim, sanat, edebiyat ve siyaset adamlarının isimleri de unutulmadı.
Doğan Dede - 21.01.2013
Kent Kimliği Projesi Kapsamında
Yeni isimler verilirken başta şehitlerimiz olmak üzere Niyazi Mısri, Fethi Gemuhluoğlu, Hüseyin Doğan Dede, Kemal Sunal, Ahmet Şentürk… gibi Malatyalı bilim, sanat, edebiyat ve siyaset adamlarının isimleri de unutulmadı.
Doğan Dede - 21.01.2013
Malatya'da 2 Bin 406 Cadde ve Sokak İsmi Değiştirildi
Mevcut adres yapısının düzenli olması ve vatandaş nezdinde daha anlaşılabilir bir adres yapısının oluşturulması amacıyla Kent Konseyi önderliğinde bir çalışma başlatıldı. Bu çalışma kapsamında toplumsal uzlaşı ön plana çıkarılarak tüm mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarından cadde, sokak isim önerileri alındı. Yeni isimler verilirken başta şehitler olmak üzere; Niyazi Mısri, Fethi Gemuhluoğlu, Hüseyin Doğan Dede, Kemal Sunal, Ahmet Şentürk gibi Malatyalı bilim, sanat, edebiyat ve siyaset adamlarının isimleri de unutulmadı.
Doğan Dede - 24.11.2012
Almanya
AA) – 24.11.2012 – Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Muharrem ayı nedeniyle yeni açılan kançılarya binasında "Muharrem Sofrası" adı altında bir yemek verdi.
Doğan Dede - 20.05.2012
Hüseyin Doğan Dede Anıldı
Malatyalı Hüseyin Doğan, ölümünün 29.yıldönümünde Yeşilyurt ilçesi Kırlangıç köyünde anıldı.
Doğan Dede - 04.05.2012
"Bir Barış Bilgesi Hüseyin Doğan" Konulu Konferans
Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım, Malatya'nın renklerin iç içe geçtiği bir ebru olduğunu, Malatya'nın sadece Battal Gazisi olmadığını, Sadrettin Konevi, Niyazi Mısri, Eflatun Cem Güney, Asım Orhan Barut, Hüseyin Doğan Dede ve daha nice önemli şahsiyetlerin Malatya'nın çok büyük değerleri olduğunu ifade etti.
Doğan Dede - 13.04.2012
Anadolu'nun Bağrından Çıkan Ninni ve Türküler Pursaklar'da Dile Geldi
Ankara'nın Pursaklar Dede Korkut Lisesi, 'Türk müziğinde ninnilerin yeri ve önemi' konulu program düzenledi.
Doğan Dede - 04.03.2012
Kastamonu Köy Oyunları Malta'da Avrupa Birliği Yarışmalarına Katılacak
Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, düzenlenen köy oyunlarını izlemek üzere beraberindeki heyetle merkez Musallar köyüne gitti. Köy halkı tarafından sergilenen oyunu izleyen Vali Yardımcısı Atila Kantay, şunları söyledi: "Bu Kastamonu'nun seçkin köylerine televizyon 1974 yıllarında gelmiş. 1974'den bu yana Kastamonu'da televizyonun ellerine ve beyinlerine kelepçe vuramadığı kişiler bu arkadaşlar. Zat-ı aliniz kamera çekimlerinden izledi, uzun kış gecelerinde ve barış zamanlarında atalarımızdan, onların atasından yaklaşık 5000 yıllık Türk kültürünün köy odalarından doğan Dede Korkut masallarının, Keloğlan masallarının doğduğu bir köy odasındayız şu anda.
Doğan Dede - 08.08.2011
Antalya'daki Türbelere Ramazan Temizliği
Antalya Büyükşehir Belediyesi, şehirde bulunan 6 türbede temizlik çalışması yaptı. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'na bağlı Atık Yönetimi ve İşletme Şube Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında sıkça ziyaret edilen türbelerin temizliğini gerçekleştirdi. Türbelerin temiz kalması için vatandaşların da duyarlı olması gerektiğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, türbelere herhangi bir şey bırakılmamasını istedi. Türbelerin yanındaki ağaçlara bez türü şeylerin asılmasının yine çevre ve görüntü kirliliğine neden olduğunu dile getiren yetkililer, vatandaşların bu konuda duyarlı olmasını istedi. Temizliği gerçekleştirilen türbelerin isimleri ise şöyle: "Şeyh Cüce Türbesi, Arif Efendi Türbesi, Şeyh Halis Türbesi, Evliyaullah Bingazi (Kemikli) Türbesi, Âşık Doğan Dede Türbesi ile Hasan Efendi Türbesi.
Doğan Dede - 08.08.2011
Antalya'da 6 Türbe Temizlendi
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentte bulunan 6 türbede temizlik çalışması yaptı. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'na bağlı Atık Yönetimi ve İşletme Şube Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında sıkça ziyaret edilen Şeyh Cüce, Arif Efendi, Şeyh Halis, Evliyaullah Bingazi (Kemikli), Aşık Doğan Dede ile Hasan Efendi Türbelerinin temizliğini gerçekleştirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Doğan Dede Haberleri | Doğan Dede Kimdir - Haberler - Doğan Dede haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Doğan Dede kimdir, hayatı ve biyografisi. Hüseyin Doğan Dede anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 17:42:04. #1.14#

title