Kale Haberleri

Kale haber, Kale son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kale 2.7.2010
CHP'li Oran: Güneydoğu'da Yaşayan Vatandaşların Kimlik, Sosyal Devlet ve Ekonomik Kalkınma Sorunları Çözülmeli
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Güneydoğu'da yaşayan vatandaşların kimlik, sosyal devlet ve sürdürülebilir ekonomik kalkınma sorunlarına kalıcı çözüm üretilmesi gerektiğini belirterek, "Başbakan bu sorunu ya çözmeli ya da istifa etmelidir. Zira Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının can güvenliğini sağlayamayan bir Hükümetin meşruluğu tartışma konusudur. Bugüne kadar bölge ile ilgili konuşulanlar söylemde kalmıştır ve artık eyleme geçme zamanı gelmiştir" dedi. CHP'den verilen bilgiye göre Mardin'e giderek CHP Mardin İl Başkanlığı'nı ziyaret eden ve partililerle buluşan Oran, daha sonra Şırnak'a geçti. Şırnak Geylani Camiinde Cuma namazını kılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oran, CHP Şırnak İl Merkezi'ni ziyaret ettikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. GAP Bölgesi Kalkınma İdaresi Başkanlığınca düzenlenen GAP Kalkınma Platformu Yürütme Kurulu 7. Toplantısına katılmak için Şırnak'a geldiğini belirten Oran, 28 Mayıs 2008 tarihinde açıklanan GAP eylem planının, "eylemsizlik" üzerine kurgulandığını söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mayıs 2008'de açıkladığı, GAP Eylem Planı ve 5 yıl içerisinde ulaşılmasını öngördüğü hedeflerin şu an için gerçekleşmeyecek durumda olduğunu ve bu 5 yıllık GAP Eylem Planı'nın bölgeye iş, aş ve sosyal barış getirmediğini kaydeden Oran, 1 milyon hektar alan için su olmasına karşın şu anda 300 bin hektar alanın sulandığını belirtti. Mayınlı alanlar konusunda da hiçbir şey yapılmadığını dile getiren Oran, "Enerjide hayati 2 baraj yatırımı olan Ilısu ve Cizre 2009'da 0 ödenek aldı. Çünkü yabancı finansör ikna edilemedi ve kaçırıldı. Bu bir yana, Hasankeyf acil onarımının aldığı fon Diyarbakır kale onarım ödeneğinden daha az.
Kale 5.9.2007
Baydemir Ortalığı Neden Karıştırdı?
DTP’li Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir, savaş tamtamları çalıyor. Başbakan’a ‘ hodri meydan, savaşalım’ diyor. ‘ Diyarbakır kaledir, kimse alamaz’ diye meydan okumaya devam ediyor.
İmsak03:09
Öğle12:22
İkindi16:14
Akşam19:40
Yatsı21:17
Şu an buradasınız: Kale Haber, Kale Son Dakika Haberleri - Haberler - Kale haber sayfamızda Kale haberleri okuyabilir, Kale son dakika haberleri ve güncel Kale gelişmelerini görebilirsiniz. CHP'li Oran: Güneydoğu'da Yaşayan Vatandaşların Kimlik, Sosyal Devlet ve Ekonomi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.5.2020 14:11:22. #1.14#
title