DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI HABERLERİ

Dış Ticaret Müsteşarlığı Haberleri

Dış Ticaret Müsteşarlığı haber, Dış Ticaret Müsteşarlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dış Ticaret Müsteşarlığı - 12.10.2020
TÇMB'nin yeni üst yöneticisi Volkan Bozay oldu
Uzun yıllar kamuda ve özel sektörde yöneticilik yapan Bozay, profesyonel iş yaşamına Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda başladı.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 04.09.2020
UİB Genel Sekreter Yardımcılığı görevine Dr. Ayşe Mehtap Ekinci getirildi
Evli ve 3 çocuk annesi olan Ekinci, iş hayatına özel sektörde bilişim, tekstil ve gıda sektörlerinde yöneticilik yaparak başladı. Ekinci, sırasıyla Türkiye İş Bankası, Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı, Uludağ İhracatçı Birliklerinde görev aldıktan sonra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde Dış Ticaret Müdürü olarak görev yaptı.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 14.06.2020
BDDK Başkanı Akben: "Salgınla mücadele döneminde 50'ye yakın düzenleme yaptık"
Türkiye'de katılım finans faaliyetlerinin, 1983 yılında alınan Özel Finans Kurumları (ÖFK) Kurulması Hakkında 83/7506 sayılı Bakanlar Kurulu kararına istinaden çıkarılan Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Tebliği çerçevesinde kurulan özel finans kurumlarıyla başladığını hatırlatan Akben, söz konusu sektörün 1999 yılında kanun düzeyinde mevzuatta yer bulduğunu söyledi.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 16.01.2019
Tmb'ye Yeni Genel Sekreter
Yalçın, 1965 yılında Ankara'da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan Yalçın, yüksek lisans eğitimini ABD'de tamamladı. Çalışma hayatına 1987'de Hazine ve Dış ticaret Müsteşarlığında başlayan Yalçın, daha sonra Dış Ticaret Müsteşarlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığında Uzman Yardımcısı, Uzman, Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 31.12.2018
Sedaş'ta Bayrak Değişimi
Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı ve Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu'nda çeşitli görevlerde bulunduğu belirtilen Odyakmaz'ın, SEDAŞ'taki görevinden önce Enerjisa Dağıtım Şirketlerinde Regülasyon, Müşteri Teknik Servisleri ve Ar-Ge Direktörlüğü yaptığı da aktarıldı.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 31.12.2018
SEDAŞ'ta Bayrak Değişimi
Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun olan Dr. Necmi Odyakmaz, yüksek lisansını yine ekonomi alanında New York Üniversitesi'nde, doktorasını ise İktisat alanında Hacettepe Üniversitesi'nde tamamladı. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda uzun yıllar çalışan Dr.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 28.04.2018
Daib 2017 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurulu Toplantısı
"Hiç ihracat yapmamış birçok firmamızı ihracatla tanıştırdık" Şengel, bölgenin farklı illerinden 102 firmanın yer aldığı 6 Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) projesi yaptıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Henüz diğer birlikler ikinci projelerini yapmadığı halde biz 6 projemizi sağ olsun Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Dış Ticaret Müsteşarlığı ve Ekonomi Bakanlığının destekleriyle bitirdik.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 10.04.2018
Tübitak'ın "Sanayi Ar-Ge Desteği" Arttı
1995'ten 2010'a kadar TÜBİTAK ve Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) iş birliğiyle sürdürülen Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı'nın, yapılan düzenlemenin ardından 2011 yılından itibaren sadece TÜBİTAK tarafından yürütüldüğünü hatırlatan Mandal, "Program çerçevesinde bugüne kadar toplam 15 bin 238 proje başvurusu yapıldı.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 10.11.2017
Darbecilerin Atama Listesinde "Sehven" Yer Almış
Listedeki komutanlık görevinin pasif bir alan olduğunu ifade eden Bilgiş, Gümrük ve Dış Ticaret Müsteşarlığı görevinin ise sehven yazıldığını düşündüğünü ileri sürdü.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 04.07.2017
TÜRKBESD Genel Sekreterliği'ne Ayşe Keskinkılıç Atandı
Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü'nden 1997 yılında mezun olan Ayşe Keskinkılıç, profesyonel hayatına 1998 yılında Gümrük Müsteşarlığı'nda başladı. 2000-2004 yılları arasında ise Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda kariyerine devam eden Keskinkılıç, 2004-2006 yıllarında Johns Hopkins Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisansı Programı'nı tamamladı.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 04.07.2017
Türkbesd'in Yeni Genel Sekreteri Ayşe Keskinkılıç Oldu
Daha sonra 2000-2004 yılları arasında Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda kariyerine devam eden Keskinkılıç, 2004-2006 yıllarında Johns Hopkins Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisansı Programı'nı tamamladı.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 16.03.2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan 30 Kanunu Onayladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 30 kanunu onaylayarak yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 16.03.2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Onayladığı Kanunlar Resmi Gazete'de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 30 kanun, Resmi Gazete’de yayımlandı.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 23.02.2017
Başkentte Fetö Operasyonu
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, aralarında KHK ile ihraç edilen bir genel müdür yardımcısı ve iki daire başkanın da bulunduğu, 10 eski Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı personeli gözaltına alındı.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 02.11.2016
Antalya'nın İhracattaki Hedef Pazarı Almanya
Toplantıya Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, TİM Başkan Vekili Çıkrıkçıoğlu, Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı Aytaç Yenal, BAİB Başkanı Satıcı, bazı Alman firmaların üst düzey yöneticileri ile Antalyalı ihracatçılar katıldı.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 19.08.2016
Torba Kanun Tasarısının 80 Maddesi Kabul Edildi (4)
Başbakanlık Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı ile Türk Standartları Enstitüsü arasında imzalanan 7 Ağustos 1991 tarihli ikraz anlaşması uyarınca teknoloji geliştirme projesinde kullanılmak üzere 42,4 milyon dolar tutarındaki kredi, Türk Standardları Enstitüsüne (TSE) ikraz edilecek.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 13.08.2016
Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi (4)
Başbakanlık Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı ile Türk Standartları Enstitüsü arasında imzalanan 7 Ağustos 1991 tarihli ikraz anlaşması uyarınca teknoloji geliştirme projesinde kullanılmak üzere 42,4 milyon Dolar tutarındaki kredi Türk Standartları Enstitüsüne ikraz edilecek.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 07.04.2016
TBMM Dışişleri Komisyonu
TBMM Dışişleri Komisyonu, AB ile vize muafiyeti kapsamında çıkarılması gereken, 3 kanun tasarısı da dahil olmak üzere, 15 tasarıyı kabul etti.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 05.04.2016
Aa'nın "Diplomasi Muhabirliği" Hizmet İçi Eğitimi Başladı
Toplam 2 ay sürecek ve 320 saat eğitim verilecek program çerçevesinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Yunus Emre Enstitüsü, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Dış İlişkiler Başkanlığı, Türk Kızılayı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ziyaret edilecek.
Dış Ticaret Müsteşarlığı - 18.02.2016
Turizmde gövde gösterisi En lezzetli fuar
Efes Kongre Merkezi'nde 18-21 Şubat 2016 tarihleri arasında Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği (KODER), Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Kuşadası Belediyesi, TÜRSAB işbirliğinde Platform Fuarcılık tarafından düzenlenen Aegean Hosttech Fair Platform dün Efes Kongre Merkezi'nde törenle kapılarını ziyarete açtı. Konaklama ve ağırlama tesislerinin tüm ekipman ve hizmetlerini karşılamaya yönelik fuarın açılışına Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan, Aydın Kültür ve Turizm İl Müdürü Nuri Aktakka'nın yanı sıra Türkiye'nin önde gelen turizm şirketlerinin temsilcileri katıldı. 300 firmaya ev sahipliği yapan fuar katılımcıları, gelişen otel-restoran, kafe ve eğlence dünyasının işletmecileri, dekorasyon ve mefruşatı, endüstriyel mutfak, servis ve ikram ekipmanları, temizlik ve gıda ile sarf malzemelerine yönelik son gelişmeleri yakından takip etme fırsatı elde etti. Fuara aralarında İtalya, Yunanistan ve Katar'ın da olduğu 13 ülkeden katılım gerçekleşti. İlk gün ziyaretçi akınına uğrayan fuar için Dış Ticaret Müsteşarlığı ve Ege İhracatçı Birlikleri organizasyonuyla yurt dışından alım heyetleri getirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dış Ticaret Müsteşarlığı Haberleri | Dış Ticaret Müsteşarlığı Haber - Haberler - Dış Ticaret Müsteşarlığı haberleri, son dakika dış ticaret müsteşarlığı haber ve gelişmeleri burada. Türkiye Değişim Partisi lideri Mustafa Sarıgül'ün A takımı netleşmeye başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 17:58:56. #1.15#
title