Üzerinden 16 bin TL çıkan dilenciden şaşırtan savunma

Üzerinden 16 bin TL çıkan dilenciden şaşırtan savunma

Bursa'da üzerinden 16 bin TL çıkan dilenci, paraların sorulması üzerine "Dilenerek kazanmadım, bunlar benim engelli maaşım" diyerek paraları geri istedi. Şahısa Kabahatler Kanunu kapsamında 124 lira ceza kesildi.

Üzerinden 16 bin TL çıkan dilenciden şaşırtan savunma

Bursa'da zabıta ekiplerinin operasyonunda 65 yaşındaki dilencinin üzerinde 16 bin 112 TL para, 3 adet bıçak 3 adet tornavida ve 3 adet para çantası ele geçirildi. 1 günde 16 bin 112 TL toplayan dilenci, " Ben engelliyim üzerimdeki paraları bana devlet yatırdı, bunlar benim engelli maaşım. Çantamdan çıkan bıçaklarla meyve doğruyorum, tornavidalar ile de bisikletimi tamir ediyorum" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, kentin ana noktalarında dilenci operasyonu gerçekleştirdi. Farklı noktalarda dilenirken yakalanan vatandaşlar, Zabıta Amirliği'ne getirildi. Burada yapılan üst aramasında 63 yaşındaki Ahmet Y.'nin üzerinden çıkan paralar görevlileri şaşkına çevirdi. Üzerinde 20, 50, 100 liralık banknotlar halinde 16 bin 112 lira çıkan Ahmet Y.'ye Kabahatler Kanunu kapsamında 124 lira ceza kesildi. Ayrıca Ahmet Y.'nin yapılan üst aramasında 3 adet para çantası, 3 adet bıçak ve 3 adet tornavida ele geçirildi.

"DİLENEREK KAZANMADIM, BUNLAR BENİM ENGELLİ MAAŞIM"

Üzerinden çıkan 16 bin 112 TL'yi dilencilikten kazanmadığını belirten ve engelli maaşı olduğunu söyleyen 63 yaşındaki Ahmet Y., " Ben garibanım dışarıda yatıyorum. Doktor bey bana rapor yazdı, o yüzden bana engelli parası veriyorlar. Engelli maaşımı çalmasınlar diye yanımda taşıyorum. Ben bu paraları dilenerek kazandıysam Allah bin defa çarpsın beni" diye konuştu.

"BIÇAKLARLA MEYVE DOĞRUYORUM"

Yakalanan dilencinin üst aramasında 1 günlük hasılat olarak değerlendiren 16 bin 112 TL'nin yanı sıra 3 adet bıçak ve 3 adet tornavida ele geçirildi. Basın mensuplarının bıçak ve tornavidaları neden taşıyorsunuz demesi üzerine dilenci Ahmet Y., "Ben yalnız yaşıyorum kimse bana yemek vermiyor o yüzden yanımdaki bıçaklar ile meyve ve ekmek kesiyorum diğer tornavidalar ile de bisikletimi tamir ediyorum" dedi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.