DİDEM ENGİN HABERLERİ

Didem Engin haber, Didem Engin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Didem Engin

Didem Engin

Doğum Yeri Ankara / Türkiye
Doğum Tarihi 13.6.1977

Didem Engin Kimdir ?

Didem Engin, 1977 Ankara doğumludur.Ankara’daki Fransız Charles de Gaulle Lisesi ve sonrasında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden ikincilikle mezun olmuştur.
Biyografinin devamı için tıklayın
Didem Engin - 21.05.2018
CHP'de Milletvekillerinin Yarıya Yakını Liste Dışı Kaldı
Aday adaylığı başvurusunda bulunup aday listelerine giremeyen milletvekillerinin isimleri şöyle: "İbrahim Özdiş, Zülfikar İnönü Tümer, Elif Doğan Türkmen, Aydın Uslupehlivan, Metin Lütfü Baydar, Mustafa Akaydın, Niyazi Nefi Kara, Devrim Kök, Mehmet Tüm, Gaye Usluer, Cemal Okan Yüksel, Akif Ekici, Mehmet Gökdağ, Mevlüt Dudu, Birol Ertem, Hilmi Yarayıcı, İrfan Bakır, İlhan Cihaner, Eren Erdem, Barış Yarkadaş, Didem Engin, Ali Akyıldız, Selina Doğan, Gülay Yedekçi, Sencer Ayata, Ali Özcan, Mustafa Balbay, Musa Çam, Zeynep Altıok, Ali Yiğit, Hüsnü Bozkurt, Tur Yıldız Biçer, Fikri Sağlar, Serdal Kuyucuoğlu, Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan, Hayati Tekin, Haluk Pekşen, Emre Köprülü, Özkan Yalım, Şenal Sarıhan, Necati Yılmaz, Zekeriya Temizel.
Didem Engin - 09.05.2018
Tfmd'den Dha'ya 4 Ödül
Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin (TFMD) düzenlediği, 'Türk Telekom Yılın Basın Fotoğrafları 2018' yarışmasında ödüller Ankara'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 'Türk Telekom Yılın Basın Fotoğrafları 2018' ödül törenine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, CHP milletvekilleri Tahsin Tarhan, Didem Engin, Niyazi Nefi Kara, Şenal Sarıhan, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca ile Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, medya iş ve sanat dünyasından önemli isimler katıldı.
Didem Engin - 08.05.2018
Anadolu Ajansı'nın Fotoğraflarına 17 Ödül
Geceye çok sayıda davetlinin yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca ile Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de katıldı.
Didem Engin - 01.05.2018
İstanbul'da 1 Mayıs
Koroya, CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Ali Şeker, Dursun Çiçek, Didem Engin, Gülay Yedekçi ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı.
Didem Engin - 20.04.2018
Türkiye 24 Haziran'da Seçime Gidiyor
Muş, "Öztürk Yılmaz'ın, Didem Engin'in gösterdiği cesaret kadar Kılıçdaroğlu cesaret gösteremedi.
Didem Engin - 20.04.2018
Başbakan Yıldırım: "Kemal Bey'e Tavsiyem Elini Çabuk Tutsun"
Türkiye'nin son 2 yılında demokrasinin çok çetin sınavlardan geçtiğini belirten Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu süreci Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başarıyla yönetebildik. Biz tarihi yaşayanlardanız, tarihi yazacaklar bu yaşananları en güzel şekilde anlatacaklar. Bu mücadeleye 65. Hükümetin Başbakanı olarak katkı veren bir arkadaşınız olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğumuz ifade etmek isterim. Bugün karşınızda 65. Hükümetin başbakanı olmanın yanında Türkiye Cumhuriyeti'nin son başbakanı olarak hitap etme onurunu yaşıyorum." Erken seçim kararına ilişkin söylemleri değerlendiren Yıldırım, CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ile CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin'in cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklaması hakkında, "Bu seçimin zamansız olduğu gibi söylemlerin bir altyapısı yoktur, gerekçesi yoktur.
Didem Engin - 20.04.2018
CHP'den Cumhurbaşkanlığına İkinci Aday Adayı Didem Engin Oldu
CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, cumhurbaşkanlığı ’aday adaylığını’ açıkladı.
Didem Engin - 20.04.2018
CHP Milletvekili Didem Engin : Cumhurbaşkanlığı Aday Adayıyım
İstanbul DHA- CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Cumhurbaşkanlığı aday adayı olacağını açıkladı.
Didem Engin - 20.04.2018
Dha İstanbul Bülteni -4
1- CHP MİLLETVEKİLİ DİDEM ENGİN : CUMHURBAŞKANLIĞI ADAY ADAYIYIMİstanbul DHACHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Cumhurbaşkanlığı aday adayı olduğunu açıkladı.
Didem Engin - 20.04.2018
CHP Milletvekili Didem Engin : Cumhurbaşkanlığı Aday Adayıyım
İstanbul DHA- CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Cumhurbaşkanlığı aday adayı olacağını açıkladı.
Didem Engin - 20.04.2018
Flaş
DHA: CHP İstanbul milletvekili Didem Engin yaptığı yazılı açıklamada; Cumhuriyet Halk Partisi'nden Cumhurbaşkanlığı aday adaylığını basın toplantısı ile açıklayacağını söyledi.
Didem Engin - 20.04.2018
Flaş
DHA: CHP İstanbul milletvekili Didem Engin yaptığı yazılı açıklamada; Cumhuriyet Halk Partisi'nden Cumhurbaşkanlığı aday adaylığını basın toplantısı ile açıklayacağını söyledi.
Didem Engin - 20.04.2018
CHP Milletvekili Didem Engin : Cumhurbaşkanlığı Aday Adayıyım
İstanbul DHACHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Cumhurbaşkanlığı aday adayı olacağını açıkladı.
Didem Engin - 12.04.2018
CHP / Didem Engin: 2 Milyar Lira Maaş Alan 2 Bin Lira Maaşa Kaldı
CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, tuvalet ücretinin "bir milyon liradan bir liraya indiği" yolundaki tartışmalara, "Milyarlık maaşlar da bu arada birden sönüverdi, örneğin 2 milyar lira maaş alan 2 bin lira maaşa kaldı ama olsun, önemli olan tuvalet ücreti" diyerek katıldı.
Didem Engin - 11.04.2018
Dha Ankara-    Chp'li Didem Engin: Emeklilerimizin Feryadını Ne Zaman Duyacaksınız?
TBMM Genel Kurulu'nda konuşan CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, emeklilerin intibak yasası ve bayram ikramiyesi taleplerini hatırlatarak, hükümete, "Emeklilerimizin adalet talebini ve feryadını ne zaman duyacaksınız?" sorusunu yöneltti.
Didem Engin - 11.04.2018
CHP'li Didem Engin: Emeklilerimizin Feryadını Ne Zaman Duyacaksınız?
TBMM Genel Kurulu'nda konuşan CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, emeklilerin intibak yasası ve bayram ikramiyesi taleplerini hatırlatarak, hükümete, "Emeklilerimizin adalet talebini ve feryadını ne zaman duyacaksınız?" sorusunu yöneltti.
Didem Engin - 09.04.2018
CHP / Didem Engin : İthalat Artış Hızında Dünya Lideriyiz
– Türkiye'nin dış ticaret verilerini küresel dış ticaret verileriyle karşılaştırmalı bir çalışma hazırlayan CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Türkiye'nin ithalat artış hızında dünya lideri olduğunu söyledi.
Didem Engin - 30.03.2018
Hamzaçebi'den "Yerinde Dönüşüm" Açıklaması
CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi ve CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Sarıyer'de 15 mahallede yaklaşık 150 bin kişi ve 55 bin konutu kapsayan imar, tapu ve mülkiyet sorunlarına ilişkin Türkan Saylan Sosyal Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya katıldı.
Didem Engin - 29.03.2018
TBMM Genel Kurulu
Yerinden söz alan CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin de üzerinde Atatürk fotoğrafının olduğu tişörtü giyerek yaptığı konuşmada, salı günü bir vatandaşın Meclise Atatürk tişörtüyle alınmamasını eleştirerek, Cumhuriyetin kurucusuna yapılan bu saygısızlığı kınadığını kaydetti.
Didem Engin - 29.03.2018
Gündem / 29 Mart 2018
(İzmir 19.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Afrin'de teröristlerin beton fabrikası bulundu Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütünden temizlenen Afrin'de arama tarama çalışmalarını sürdüren Mehmetçik, teröristlerce tünel ve mevzi yapımında kullanılan beton blokların üretildiği tesisi buldu İlçe merkezinde ortaya çıkartılan ve teröristlerin mevzi oluşturdukları iki binayı yer altından bağlayan beton bloklardan oluşturulmuş 30 metre uzunluğundaki tünelde mayın araması yapıldı (Sarp Özer/Afrin) 2- FETÖ üyeleri son dönemde "2048"den haberleşmiş FETÖ'nün "askeri mahrem" yapılanmasına yönelik operasyonda Sivas Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından İstanbul'da gözaltına alınan ve etkin pişmanlıktan faydalanan örgütün "asker imamı" E.Ş, terör örgütü üyelerinin 2017 yaz aylarından itibaren haberleşmek için "2048" programını etkin olarak kullanmaya başladığını anlattı Bütün yazışmaları 24 saat içinde otomatik silen programın detayları hakkında bilgi veren E.Ş, örgüt üyelerinin Yunanistan'a kaçış için de bu programdan haberleştiklerini itiraf etti E.Ş'nin ifadesinden: "2017 yaz aylarında Yasin kod adlı Y.E. bulunduğu gaybubet evine gelerek artık 2048 isimli programa geçildiğini söyledi ve APK'sını (kurulum dosya belleği) bize verdi" "2048 programının kurulumu, üst sorumlunun referans onayı dahilinde gerçekleşmektedir ayrıca başka bir şahıs ile görüşme yapabilmek için kişi eklendiğinde üst sorumlunun onayı gerekmektedir" (Halife Yalçınkaya-Abdullah Özkul/Sivas-Niğde) 3- Siyasetçileri down sendromlu çocuklar için birleştirdi -CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin'in, imza kampanyası ile desteklediği down sendromlu bireylere yönelik Meclis araştırma komisyonu kurulması talebi dört partiyi birleştirdi -Destekleriyle komisyonun kurulmasını sağlayan tüm parti gruplarına teşekkür eden Engin, bu kez kas hastaları için çaba harcayacak -Engin: -"Milletin gerçek vekili olmanın gereğini hep birlikte, el ele gerçekleştirdik.
Didem Engin - 27.03.2018
Meclis "Down Sendromunu" Araştıracak
"Merhamete ihtiyaçları yok, hayatlarını zorlaştırmayalım" CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin grubu adına konuşmasında bugünün Meclis için çok önemli bir gün olduğunu, dört partinin ortak çalışmasıyla down sendromlu ve otizmli bireylerin sorunları için Mecliste bir çalışma başlatacaklarını söyledi.
Didem Engin - 22.03.2018
CHP'li Engin: İstanbullular Mevlüt Uysal'a Sandıkta Cevabı Verecek
CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın metroda birinci önceliğin Ak Parti'nin en fazla oy aldığı yerlere verileceği sözlerine tepki gösterdi.
Didem Engin - 21.03.2018
TBMM Genel Kurulu
Yaşlı nüfusun refahının arttırılmasıyla ilgili ileriye dönük tedbirlerin de alınması gerektiğine işaret eden Kalkan, şöyle konuştu: "Bugünlerde 65 yaşındaki insana yaşlı, ihtiyar demek mümkün mü? Ömür uzuyor. 15 yıldır iktidardayız. 15 yıldır da kimse alınmasın Türkiye'de insan ömrü 3,3 yıl artmış. Ben buradan arkadaşlarıma sesleniyorum: Ömrünüz artmak istiyorsa bir 15 yıl daha bize iktidar verin 3,5 sene daha ömrünüz artsın. Bunu açıkça söylüyorum çünkü rakamlar bunu gösteriyor ben söylemiyorum." CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin ise "21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü" dolayısıyla gündem dışı konuşma yaptı.
Didem Engin - 21.03.2018
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla down sendromlu bireyler ile Mecliste basın toplantısı düzenledi.
Didem Engin - 19.03.2018
CHP İstanbul Milletvekili Engin Açıklaması
CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, "Down sendromlular için başlattığımız kampanyaya imza veren binlerce yurttaşımızın sesini tüm siyasi partiler, milletvekilleri duymalı ve Mecliste araştırma komisyonu kurulmalı." dedi.
Didem Engin - 08.03.2018
CHP'li Engin, 8 Mart'ın Resmi Tatil Olmasını Teklif Etti
CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün resmi tatil olması için kanun teklifi verdi.
Didem Engin - 07.03.2018
"24 Yılda Kadına Şiddetin Oranı Değişmedi Ama Kadınlar Artık Ses Çıkarıyor"
8 MART Dünya Kadınlar Günü'nde birçok kadın derneği kutlamalar için hazırlıklar yaparken, 2017 yılında da kadına karşı fiziksel ve cinsel şiddet en çok konuşulan konulardan bir tanesi oldu. 2017 yılında 327 kadın erkek şiddeti yüzünden hayatını kaybetti. Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, "Kadınlar önceleri evlerinde şiddet görüyordu. Şimdi ise boyutu değişti. Artık kadınlar sokakta şiddet görüyorlar" dedi. Psikiyatrist Prof. Dr. Şahika Yüksel ise kadına şiddet oranının değişmediğini ancak artık kadınların şiddete ses çıkardığına dikkat çekti. AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Avukat Şeyma Döğücü de AK Parti hükümeti ile kadının özgürlüğü konusunda yol alındığını, AK Parti hükümetinden önce çok fazla baskıya maruz kalındığını söyledi. CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin ise 'iyi hal indirimi'ni eleştirdi ve ve "Bu tür vakaları cesaretlendiren bir olgu olarak karşımıza çıkıyor.
Didem Engin - 07.03.2018
CHP İstanbul Milletvekili Engin Açıklaması
CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, siyasi partiler arası ittifaklara ilişkin yasa teklifinin, seçim güvenliğini tehlikeye sokan maddeler içerdiğini savunarak, "İktidarın görevi ülkede seçim güvenliğini artırıcı önlemler almaktır, seçim güvenliğini azaltacak düzenlemeler yapmak değildir.
Didem Engin - 07.03.2018
24 Yılda Kadına Şiddetin Oranı Değişmedi Ama Kadınlar Artık Ses Çıkarıyor"
8 MART Dünya Kadınlar Günü'nde birçok kadın derneği kutlamalar için hazırlıklar yaparken, 2017 yılında da kadına karşı fiziksel ve cinsel şiddet en çok konuşulan konulardan bir tanesi oldu. 2017 yılında 327 kadın erkek şiddeti yüzünden hayatını kaybetti. Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, "Kadınlar önceleri evlerinde şiddet görüyordu. Şimdi ise boyutu değişti. Artık kadınlar sokakta şiddet görüyorlar" dedi. Psikiyatrist Prof. Dr. Şahika Yüksel ise kadına şiddet oranının değişmediğini ancak artık kadınların şiddete ses çıkardığına dikkat çekti. AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Avukat  Şeyma Döğücü de AK Parti hükümeti ile kadının özgürlüğü konusunda yol alındığını, AK Parti hükümetinden önce çok fazla baskıya maruz kalındığını söyledi. CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin ise 'iyi hal indirimi'ni eleştirdi ve ve "Bu tür vakaları cesaretlendiren bir olgu olarak karşımıza çıkıyor.
Didem Engin - 06.03.2018
Seçim İttifakı Teklifi TBMM Anayasa Komisyonunda
CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin'in söz talep etmesi üzerine komisyonu yöneten Başkanvekili, AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, belediye otobüsünün bile burada beklenildiğinden daha fazla beklenildiğini söyledi.
Didem Engin - 06.03.2018
CHP'li Didem Engin'den Seçim İttifakına Karşı İmza Kampanyası
CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, AK Parti ve MHP tarafından hazırlanan, seçim ittifakına ilişkin düzenlemeleri de içeren kanun teklifine karşı imza kampanyası başlattı.
Didem Engin - 23.02.2018
Meclis Komisyonu Üyelerinden Toyota Fabrikasına Ziyaret
İstihdamı, geleceği ve katma değeriyle otomotiv sektörünün Türkiye açısından çok önemli olduğuna işaret eden Altunyaldız, sözlerini şöyle tamamladı: "Biz de bu sektörün her türlü sorununda yanındayız, gelişmelerin takipçisiyiz. Bugün dünya otomotivini 100 kabul edersek 1,7'sini Türkiye üretiyor. Bu rakamın daha yukarı çıkacağından eminiz çünkü bu sektörün altyapısı, bilgi birikimi, insan kaynağı ve teknoloji gelişimine dönük dönüşüm çalışmaları Türkiye'nin son derece önem verdiği ve yerli marka otomobille bu lokomotif rolünü arttıracağı sektör olduğunu söylüyoruz. Tüm çalışanlara, emeği geçenlere, ihracat rekoru kıranlara teşekkür ediyoruz. Türkiye'ye daha çok otomotiv yatırımcısının bu iklimi kullanması için gelmesini bekliyoruz." Ziyarette AK Parti milletvekilleri Necip Kalkan, Şahin Tin, Murat Demir, Zeki Aygün, CHP milletvekilleri Kazım Arslan, Didem Engin, İrfan Bakır ve Tahsin Tarhan da yer aldı.
Didem Engin - 22.02.2018
CHP'li Didem Engin, Meclis'te Down Sendromlu Çocukların Sesi Oldu
TBMM Genel Kurulu'nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Down sendromlu bireylerin ve ailelerinin sorunlarını dile getirdi ve tüm partilere bu konuda çözüm için destek olmaları çağrısını yaptı.
Didem Engin - 21.02.2018
Tübitak'tan Destek Ödemesi Açıklaması Açıklaması
Haberin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından cevaplanan CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin'in TÜBİTAK desteklerine ilişkin soru önergesine dayanılarak hazırlandığı belirtilen açıklamada, "Soru önergesinin birinci sorusu '2002 yılından bugüne dek Ar-Ge, inovasyon ve yüksek teknolojili ürünlerin üretimi için verilen teşvik ve desteklerin yıllara göre miktarı ve milli gelir içindeki payı nedir?' şeklinde olup, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları (TEYDEB) destekleri yıllara sari rakamlar olarak verilmiş ve 2002-2017 yılları için toplamda 6 milyar 727,1 milyon lira rakamı cevap olarak iletilmiştir.
Didem Engin - 21.02.2018
CHP'li Engin: Hükümet Halkımıza Hayal Satmaktan Vazgeçmeli
CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün yanıtlaması istemiyle, Türkiye'nin tasarım, Ar-Ge, inovasyon ve yüksek teknolojili ürün üretimiyle ilgili çalışmaları Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) sordu.
Didem Engin - 20.02.2018
CHP Milletvekili Didem Engin: Down Sendromlu Çocukların Rapor Eziyeti Bitmeli
CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, ülkemizdeki Down sendromlu bireylerin ve ailelerinin yaşadıkları sorunların araştırılması, ekonomik ve sportif hayata etkin bir şekilde katılımlarını sağlayacak önlemlerin tespit edilmesi için TBMM Başkanlığı'na bir araştırma önergesi sundu.
Didem Engin - 18.01.2018
Dha İstanbul Bülteni  -2
CHP Milletvekili Didem Engin durumu meclise taşıdı.
Didem Engin - 18.01.2018
(Havadan Görüntülerle) 2014'te Açılacaktı Ancak (2)
CHP Milletvekili Didem Engin durumu meclise taşıdı.
Didem Engin - 18.01.2018
Havadan Fotoğraflarla) - 2014'de Açılacaktı Ancak...
SARIYER'de 2012'nin Şubat ayında temeli atılırken 2014 yılında hizmete gireceği açıklanan Çayırbaşı Devlet Hastanesi belirtilen süre içinde açılmadı. Hastanenin açılışı bu ay yine ertelendi. CHP Milletvekili Didem Engin durumu meclise taşıdı.
Didem Engin - 18.01.2018
(Havadan Görüntülerle) 2014'te Açılacaktı Ancak (1)
CHP Milletvekili Didem Engin durumu meclise taşıdı.
Didem Engin - 18.01.2018
Havadan Görüntülerle) 2014'te Açılacaktı Ancak...
CHP Milletvekili Didem Engin durumu meclise taşıdı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Didem Engin Haberleri | Didem Engin Kimdir - Haberler - Didem Engin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Didem Engin kimdir, hayatı ve biyografisi. CHP'de Milletvekillerinin Yarıya Yakını Liste Dışı Kaldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.09.2021 14:20:19. #1.13#

title