Usta Oyuncu Ayşen Gruda, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Usta Oyuncu Ayşen Gruda, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Çarşamba günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Yeşilçam'ın usta sanatçısı Ayşen Gruda, bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Yeşilçam'ın usta sanatçısı Ayşen Gruda, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Usta oyuncunun cenazesi Zincirlikuyu Camii'ne getirildi. Torunu Emre Gruda tabutun başında dua etti. Ayşen Gruda cuma namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlandı.

KIZI KONUŞMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİ

Annesi anlatırken konuşmakta güçlük çeken Elvan Gruda, "Söyleyecek çok söz var ama takatim yok. Onu herkes seviyor, övüyor, kucaklıyor... Ben de aynı duyguları paylaşıyorum ama bir farkla. Ben onun bebeğiyim. bütün Türkiye'nin ve sevenlerinin başı sağ olsun. Bu süreçte bizimle beraber olan acımızı paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum. Ayşen Gruda'nın değerinin hepimiz farkındayız. Onun sanatçılığı, zekası, dürüstlüğü, insana olan saygısı, sanatındaki o başarısı inanılmaz... Burada bir sürü genç öğrencisi var. O insanlara o kadar çok şey kattı ki... Alkış almaları için yollarını açtı. Ona çok teşekkür ediyoruz. Saygı ve sevgiyle sonsuzluğa uğurluyoruz." dedi.

"GÖZÜMÜN ÖNÜNDE BİNLERCE RESİM VAR"

Cenaze törenine Ayşen Gruda'nın eski eşi Yılmaz Gruda da katıldı. Usta oyuncu duygularını şu sözlerle anlattı: "Gözümün önünde binlerce resim var. Büyük bir yetenekti. Türk halkı onu bağrına bastı ve zirveye oturttu. Şimdi o zirveden yolcu. toprağı bol olsun, ışık içinde yatsın. Yeneceğine inandık, zorlandı. Her şey bir yere kadardı. Tanrının istediği oluyor. En güzel şekilde yanına aldı. Soyadımı taşımasından memnundum. O adla yürüdü çünkü... Çok ilkler yaptık onunla. Kabul etmek lazım ki çok sevdiğim kızımın da annesi. Güzel Yiğit'in anneannesiydi. madem ki benim soyadımla ad yaptı. Onunla da yürüyebilir. Halk onu öyle uğurladı..."

Yılmaz Gruda
Usta Oyuncu Ayşen Gruda, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Usta Oyuncu Ayşen Gruda, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (223)
ZEHRA: ALLAH RAHMET EYLESİN
DAVUT: O Allahın rahmetini hak etmiş mi acaba.
MUHSİN MUHTAR: Dua ile temennilerle , mekânın cennet olsun demeyle , nur içinde yat demeyle hiç bir iman etmiş , fakat İslâmın şartlarını yerine getirmemiş kulun mekânı cennet olmaz.Bunlar ağız alışkanlığindan kaynaklanan klasik ve boş sözlerdir.Bir hadis de buyrulduğu üzere : Kabir ya cennetten bir bahçe yada cehennemden bir çukurdur.Kişinin dünyadaki kulluğu nasıl ise kabri de öyle olur...!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title