David Friedman Haberleri

David Friedman haber, David Friedman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

David Friedman - 21.01.2021
ABD'nin İsrail Büyükelçisi'ne ait Twitter hesabındaki unvanı kısa süreliğine değişti
ABD Başkanı Donald Trump'ın yakın kadrosundan olan Yahudi asıllı ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın görevinin bugün itibariyle sona erdiği açıklandı.
David Friedman - 19.01.2021
ABD'nin İsrail Büyükelçisi Friedman: Biden'ın İran'ın nükleer dosyasına ilişkin atamaları endişe yaratıyor
ABD Başkanı Donald Trump'ın yakın kadrosundan olan Yahudi asıllı ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, "ABD Başkanı seçilen Joe Biden'in öne çıkan dış politika atamaları, İran'ın nükleer tehdidi söz konusu olduğunda endişe uyandırıyor.
David Friedman - 12.01.2021
Kushner'in, Trump'ın Orta Doğu politikaları hakkında Biden ekibini bilgilendirdiği iddiası
Axios haber portalında, ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın İsrail Parlamentosundaki kapalı oturumdaki konuşmasında, Kushner'in, Abraham Anlaşması olarak bilinen sözde Orta Doğu barış planı ve İsrail'le ilişkileri normalleştiren Arap ülkeleri hakkında Sullivan'ı bilgilendirdiğini söylediği öne sürüldü.
David Friedman - 02.11.2020
Balfour Deklarasyonu'nun 103. yılında Filistinlilerin gözü ABD seçimlerine çevrilmiş durumda
Bu isimlerin başında İsrail'e Büyükelçi olarak atadığı David Friedman, Danışmanı Jared Kushner ve eski Orta Doğu Özel Temsilcisi Jason Greenblatt geliyor.
David Friedman - 28.10.2020
Hamas: ABD, İsrail'in ilhak planını kademeli olarak uygulamasına destek veriyor
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, iki ülke arasındaki bilimsel iş birliğinin genişletilerek işgal altındaki Golan Tepeleri ve Batı Şeria'da bulunan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde de uygulanmasını öngören bir anlaşma imzalamıştı.
David Friedman - 28.10.2020
Son dakika haber! Filistin yönetiminden ABD-İsrail arasında imzalanan bilimsel iş birliğine tepki
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, Batı Şeria'daki yasa dışı Ariel Yahudi yerleşim biriminde bir araya gelmiş, İsrail ile ABD arasındaki bilimsel iş birliğinin genişletilerek işgal altındaki Golan Tepeleri ve Batı Şeria'da bulunan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde de uygulanmasını öngören bir anlaşma imzalamıştı.
David Friedman - 19.10.2020
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman'a "Siyon Dostları" ödülü
İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, Başbakan Binyamin Netanyahu ve ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın da katıldığı zirve, Batı Kudüs'teki Siyon Dostları Müzesi'nde yapıldı.
David Friedman - 05.10.2020
ABD'nin İsrail Büyükelçisi: "Biden'ın İran politikası İsrail ve Körfez için iyi olmaz"
ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, gelecek ay ABD'de yapılacak başkanlık seçimlerini Demokrat Parti'nin adayı Joe Biden'ın kazanması halinde Washington'un İran politikasının İsrail ve Körfez ülkeleri için kötü olacağını söyledi.
David Friedman - 23.09.2020
Son dakika haber... ABD'nin İsrail Büyükelçisi: "BAE, F-35 alırsa teslimatı 6-7 yılı bulur"
Son dakika haberleri: ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) ABD'den F-35 savaş uçağı alması halinde 6-7 yılda ancak teslim edilebileceğini söyledi.
David Friedman - 21.09.2020
ANALİZ – Filistin davasına yeni bir suikast hazırlığı
ABD'nin İsrail'i merkeze aldığı Yüzyılın Anlaşması projesinde genelde Körfez ülkeleri, özelde ise BAE'nin yürütücü unsur olduğu görülüyor. BAE'nin İsrail ile ilişkilerini normalleştirmesi aslında Filistin davasının artık bir Arap davası olmaktan çıktığının bir işareti olarak kabul edilebilir. Nitekim kuruluş amacı Filistin meselesini çözmek olan Arap Birliği de bu duruma sessiz kaldı. Bununla beraber fakat özellikle son 15 yıldır Filistin siyasetinde yaşanan iç kavgalar toplumsal ve siyasal yapıda artık bir bıkkınlık doğurmuş durumda. Bu bıkkınlık ortamından istifade planını İsrail yeni partneri BAE üstünden devreye sokacak gibi görünüyor: Muhammed Dahlan. Elbette anlaşma yapıldıktan hemen bir gün sonra ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman Netanyahu'ya yakınlığı ile bilinen HaYom gazetesine verdiği mülakatta "Abbas'ı Muhammed Dahlan ile değiştirmeyi düşünmüyoruz.
David Friedman - 17.09.2020
İsrail gazetesi ABD'nin İsrail Büyükelçisinin tepki çeken ifadelerinde düzeltme yaptı
İsrail gazetesi, ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın, Washington yönetiminin Fetih Hareketi'nden ihraç edilen Muhammed Dahlan'ı Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın yerine getirmeyi düşündüğü yönündeki ifadesinde düzeltmeye gitti.
David Friedman - 17.09.2020
Filistin'den, ABD'nin İsrail Büyükelçisi Friedman'ın "Abbas'ı Dahlan ile değiştirmeyi düşünüyoruz"...
ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın, Washington yönetiminin Fetih Hareketi'nden ihraç edilen Muhammed Dahlan'ı Filistin Devlet Başkanı Abbas'ın yerine getirmeyi düşündüğü yönündeki ifadelere Filistin Devlet Başkanlığından tepki geldi.
David Friedman - 17.09.2020
ABD'nin İsrail Büyükelçisi Friedman: "Abbas'ı Dahlan ile değiştirmeyi düşünüyoruz"
ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, Washington yönetiminin Fetih Hareketi'nden ihraç edilen Muhammed Dahlan'ı Filistin Devlet Başkanı Abbas'ın yerine getirmeyi düşündüğünü söyledi.
David Friedman - 12.09.2020
Amerikan basını İsrail-Bahreyn anlaşmasının arka planını yazdı
Haberde, Kushner ve Berkowitz'in yanı sıra ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien, ABD'nin İran Özel Temsilcisi Brian Hook, Ulusal Güvenlik Konseyi Orta Doğu Genel Müdürü Miguel Correa, ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman gibi isimlerin, Bahreyn Veliaht Prensi Selman bin Hamad Al Halife, veliaht prensin bazı üst düzey danışmanları ve Bahreyn'in Washington büyükelçisi gibi isimlerle görüşmeler yürüttükleri belirtildi.
David Friedman - 08.09.2020
Son Dakika | ABD, Kudüs kararını pekiştirmek için İsrail'deki büyükelçiliğine ait konutu sattı
ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, büyükelçiliğin Kudüs'e taşınmasının ardından söz konusu konutu kullanmayı bırakmıştı.
David Friedman - 21.08.2020
BAE-İsrail anlaşması Filistin'e 'teslim ol' çağrısı mı?
Trump anlaşmayı kıdemli danışmanı Jared Kushner, ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman ve Trump yönetiminin İran'a karşı azami baskı kampanyasına öncülük eden ABD Dışişleri Bakanlığı'nın İran özel elçisi Brian Hook ile birlikte duyurdu.
David Friedman - 14.08.2020
Trump, İsrail'in ilhak planını ertelemesini "büyük bir olay" olarak nitelendirdi
İsrail'in Batı Şeria'yı ilhakına ilişkin "bu konu masadan kalkmadı" değerlendirmesi Toplantıya katılan ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman ise İsrail'in Batı Şeria'nın ilhakını ne kadar süreyle askıya aldığına ilişkin bir soruyu, "Bu tamamen masadan kalkmadı.
David Friedman - 30.06.2020
Netanyahu'dan "ilhak" planının uygulanmasının gecikeceği sinyali
ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın da katılımıyla Batı Kudüs'teki Başbakanlık Ofisinde gerçekleştirilen görüşmenin ardından herhangi bir açıklama yapılmadı.
David Friedman - 29.06.2020
İsrail Savunma Bakanı'ndan "Önceliğimiz ilhak yerine Kovid-19 ile mücadele olmalı" açıklaması
ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın da hazır bulunduğu görüşmede, Tel Aviv yönetiminin 1 Temmuz'dan itibaren işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni "ilhak" planı ele alındı.
David Friedman - 25.06.2020
ABD'deki İsrail'in "ilhak" planına ilişkin toplantıdan bir karar çıkmadı
"İlhak" planıyla ilgili toplantılara katılmak için Washington'a giden ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın da ülkeye döneceği aktarıldı.
David Friedman - 22.06.2020
Netanyahu'dan Gantz'a, "Ya ilhaka destek ver ya da seçime gidelim" mesajı
Görüşmeye Meclis Başkanı Yariv Levin ve Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi'nin yanı sıra ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın da katılması dikkati çekmişti.
David Friedman - 20.06.2020
İsrail televizyonu: "Trump yönetimi İsrail'in ilhak planını görüşecek"
Toplantıya, ABD Başkanı Donald Trump, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Trump'ın danışmanı ve damadı Jared Kushner, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien'ın yanı sıra ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın da katılacağı dile getirildi.
David Friedman - 18.06.2020
İsrail Savunma Bakanı'ndan "Filistinlilerin yoğun olduğu bölgelerin ilhakına karşıyım" açıklaması
Görüşmeye Meclis Başkanı Yariv Levin ve Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi'nin yanı sıra ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın da katılması dikkati çekmişti.
David Friedman - 14.06.2020
İsrailli liderler, ABD'nin İsrail Büyükelçisiyle "ilhak" planını görüştü
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Savunma Bakanı Benny Gantz, Meclis Başkanı Yariv Levin ve Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan bazı bölgeleri "ilhak" planını görüşmek üzere ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman ile bir araya geldi.
David Friedman - 13.05.2020
Kovid-19 semptomları gösteren ABD'nin İsrail Büyükelçisi, Pompeo ile görüşmeyecek
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi negatif çıkmasına rağmen bazı semptomlar gösteren ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, İsrail'e gelen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüşmeyecek.
David Friedman - 08.05.2020
Gazze'den "İsrail ve ABD, sözde Orta Doğu barış planını uygulamaya koydu" uyarısı
Komite Başkanı Hudari, "ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, İsrail'e elinde olmayan şeyi veriyor ve bunu dünya Kovid-19 salgınının gölgesinde sağlık, ekonomi ve siyaset ile meşgulken, Yüzyılın Anlaşması'nı uygulama çerçevesinde yapıyor.
David Friedman - 08.05.2020
Hamas: ABD'nin İsrail Büyükelçisi'nin açıklamaları Filistin'in haklarına saldırıdır
Hamas Sözcüsü Hazım Kasım, ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın, birkaç hafta içinde Tel Aviv yönetiminin işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni "İsrail'e ilhak" etmesini tanımaya hazır oldukları yönündeki ifadeleri üzerine yazılı açıklama yaptı.
David Friedman - 06.05.2020
ABD'nin İsrail Büyükelçisi: "İsrail'in Batı Şeria'daki bölgelerde egemenliğini tanımaya hazırız"
ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, Tel Aviv yönetiminin "birkaç hafta" içinde işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni "İsrail'e ilhak" etmesini beklediklerini ve bu kararı tanımaya hazır olduklarını söyledi.
David Friedman - 12.04.2020
ABD'nin İsrail Büyükelçisi, Doğu Kudüs'teki Yahudi ayinine katıldı
ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, Yahudilerin Pesah (Hamursuz) Bayramı münasebetiyle işgal altındaki Doğu Kudüs'te Bulunan Mescid-i Aksa'nın batı duvarı olan Burak (Ağlama) Duvarı'nda düzenlenen ayine katıldı.
David Friedman - 24.02.2020
ABD ve İsrail heyetleri Batı Şeria'daki bölgelerin ilhakı için toplandı
Öte yandan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Ariel Yahudi yerleşim birimini ziyaret eden ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman ise basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Buradan gittikten sonra sessiz bir yerde oturup bazı belgeler çıkarıp çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyoruz.
David Friedman - 24.02.2020
İsrail Meclisi'ndeki Arap Milletvekili Tıybi: "Netanyahu dönemi sona erdi"
"ABD Büyükelçisi yalan söylüyor" ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın sözde barış planının Mescid-i Aksa'nın zamansal ve mekansal bölünmesini içermediği yönündeki ifadelerini değerlendiren Tıybi, Friedman'ın yalan söylediğini savundu.
David Friedman - 09.02.2020
ABD'nin İsrail Büyükelçisi, Yahudi yerleşimlerinin "ilhakının" zamanlamasında çark etti
ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, ABD Başkanı Donald Trump'ın sözde barış planını açıklamasının ardından İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini istediği zaman "ilhak" edebileceği yönündeki açıklamasında geri adım attı.
David Friedman - 30.01.2020
Uzmanlar Trump'ın planının bölgeye barış getirmeyeceği konusunda hemfikir
Planın mimarlarının ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner, Trump'ın eski Orta Doğu Özel Temsilcisi Jason Greenblatt olduğuna işaret eden Levy, "Sözde adil ve tarafsız olan ara buluculardan adaletli bir anlaşmanın çıkacağını düşünmek imkansız.
David Friedman - 28.01.2020
İsrail kabinesi, Batı Şeria'daki Ürdün Vadisi ve Yahudi yerleşimlerin "ilhakını" oylayacak
Sözde barış planının açıklandığı toplantıya katılan ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman da "İsrail'in, yerleşim birimlerini ilhak etmek için beklemesine gerek var mı?" şeklindeki bir soruya "Hayır İsrail'in beklemesine gerek yok.
David Friedman - 28.01.2020
ABD Büyükelçisinden, "İsrail'in istediği zaman Batı Şeria'daki Yahudi yerleşimlerini ilhak...
ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, Tel Aviv yönetiminin istediği zaman işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini "ilhak" edebileceğini söyledi.
David Friedman - 08.01.2020
ABD'li Büyükelçi'den "Kudüs ve Golan'dan sonra sıra Batı Şeria'da" açıklaması
ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, ülkesinin Kudüs'ün tamamını "İsrail'in başkenti" olarak kabul etme ve işgal altındaki Suriye toprağı Golan Tepeleri'nin İsrail'e ilhakını tanıma adımlarının ardından ABD yönetimi için bir sonraki aşamanın işgal altındaki Batı Şeria olduğunu belirtti.
David Friedman - 07.01.2020
Netanyahu, Trump'ın temsilcisiyle "Yüzyılın Anlaşması"nı görüştü
ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın da hazır bulunduğu görüşmede, Netanyahu ile Berkowitz, Yüzyılın Anlaşması planını görüştü.
David Friedman - 15.12.2019
2. Uluslararası Perküsyon Yarışması'nda büyük başarı
KÜÇÜKÇEKMECE'de bulunan bir Müzik Akademisi öğrencileri, 2. Uluslararası İstanbul Perküsyon Yarışmasında farklı dallarda başarılara imza attı. Farklı dallarda pek çok ülkenin katıldığı  yarışmada öğrenciler birincilik ve ikincilikler elde etti.    "PERKÜSYON ADINA TÜRKİYE'DE İLKLERİ YAŞATAN BİR YER"   Perküsyon Eğitmeni Berkay Akarsu, "Burası aslında Türkiye'de perküsyon adına ilkleri yaşatan bir yer. 125 kişilik dev bir kadrosu var. Sadece perküsyon çalan kişiler. Hem de diğer yarışmalar olsun, birçok  konuda ilklerin olduğu bir yer burası. Hem çocuklar hem yetişkinler hem de akademikler hepsi ayrı ayrı kendi dallarında ödül alan çocuklar ve yarışmacılar oldu. Hepsi kendi alanlarında 2. Uluslararası İstanbul Perküsyon festivalinde ödül kazandı. Bu onlar için çok büyük bir başarı çünkü daha önceden müzikal bir geçmişi olmayan öğrencilerin katıldığı ve kısa zamanda hazırlandığı bir süreçti. Bizim için de onlar için de zordu. Buraya her hafta geldiler ve evlerinde de enstrümanları ile vakit geçirmek zorunda kaldılar. Severek yapmasalardı, bu kadar başarılı olabileceklerini düşünmüyorum" dedi.    3 FARKLI ÜLKE KATILDI   Yarışmaya 3 farklı ülkeden katılım olduğunu dile getiren Akarsu, "Türkiye'den katılımların çok yoğun olduğu bir yarışmaydı.  Çocuk perküsyon topluluğu kendi kategorisinde birinci oldu. Akademik öğrencilerden 3 öğrenci kendi kategorilerinde birinci oldular. Yetişkin perküsyon topluluğu da aynı şekilde" ifadelerini kullandı.    "BİR ROL MODEL OLUŞUM OLDU"   Müzik Akademisinin Kurucusu Hakan Dedeler de "Prof. Dr. Cihat Aşkın ile beraber Kuruculuğunu üstlendik. Hocamızın öğrenme metodunu kullandık. Alanında uzman birçok eğitmen, Cihat Aşkın gibi, Cana Gürmen, Erdal Sökmen gibi birçok sanatçı burada öğrenciler ile buluştu. ve yaklaşık 50 öğrenci konservatuvar kazandı buradan. Bunun 20'si birincilikle kazandı. Ben ne zaman bir konservatuvara gitsem 'hocam hocam' diye yanıma geliyorlar ve ben bundan çok büyük mutluluk duyuyorum. Bir rol model oluşum oldu. Bizim rol model sürecimizden sonra yaklaşık 20'ye yakın müzik akademisi kurduk Türkiye'de. Bir çığır açtık diyebiliriz" şeklinde konuştu.    DÜNYACA ÜNLÜ JÜRİ ÜYELERİ KARŞISINDA TER DÖKTÜLER   Dünyaca ünlü jürilerin yer aldığı İstanbul 2. Uluslararası Perküsyon Yarışmasında iki  birincilik elde ettiklerini vurgulayan Dedeler,  "Tabii jüri üyeleri çok önemli. Başta Amerika'dan gelen David Friedman jüri başkanıydı.
David Friedman - 15.12.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2
KÜÇÜKÇEKMECE'de bulunan bir Müzik Akademisi öğrencileri, 2. Uluslararası İstanbul Perküsyon Yarışmasında farklı dallarda başarılara imza attı. Farklı dallarda pek çok ülkenin katıldığı  yarışmada öğrenciler birincilik ve ikincilikler elde etti.  "PERKÜSYON ADINA TÜRKİYE'DE İLKLERİ YAŞATAN BİR YER" Perküsyon Eğitmeni Berkay Akarsu, "Burası aslında Türkiye'de perküsyon adına ilkleri yaşatan bir yer. 125 kişilik dev bir kadrosu var. Sadece perküsyon çalan kişiler. Hem de diğer yarışmalar olsun, birçok  konuda ilklerin olduğu bir yer burası. Hem çocuklar hem yetişkinler hem de akademikler hepsi ayrı ayrı kendi dallarında ödül alan çocuklar ve yarışmacılar oldu. Hepsi kendi alanlarında 2. Uluslararası İstanbul Perküsyon festivalinde ödül kazandı. Bu onlar için çok büyük bir başarı çünkü daha önceden müzikal bir geçmişi olmayan öğrencilerin katıldığı ve kısa zamanda hazırlandığı bir süreçti. Bizim için de onlar için de zordu. Buraya her hafta geldiler ve evlerinde de enstrümanları ile vakit geçirmek zorunda kaldılar. Severek yapmasalardı, bu kadar başarılı olabileceklerini düşünmüyorum" dedi.  3 FARKLI ÜLKE KATILDI Yarışmaya 3 farklı ülkeden katılım olduğunu dile getiren Akarsu, "Türkiye'den katılımların çok yoğun olduğu bir yarışmaydı.  Çocuk perküsyon topluluğu kendi kategorisinde birinci oldu. Akademik öğrencilerden 3 öğrenci kendi kategorilerinde birinci oldular. Yetişkin perküsyon topluluğu da aynı şekilde" ifadelerini kullandı.  "BİR ROL MODEL OLUŞUM OLDU" Müzik Akademisinin Kurucusu Hakan Dedeler de "Prof. Dr. Cihat Aşkın ile beraber Kuruculuğunu üstlendik. Hocamızın öğrenme metodunu kullandık. Alanında uzman birçok eğitmen, Cihat Aşkın gibi, Cana Gürmen, Erdal Sökmen gibi birçok sanatçı burada öğrenciler ile buluştu. ve yaklaşık 50 öğrenci konservatuvar kazandı buradan. Bunun 20'si birincilikle kazandı. Ben ne zaman bir konservatuvara gitsem 'hocam hocam' diye yanıma geliyorlar ve ben bundan çok büyük mutluluk duyuyorum. Bir rol model oluşum oldu. Bizim rol model sürecimizden sonra yaklaşık 20'ye yakın müzik akademisi kurduk Türkiye'de. Bir çığır açtık diyebiliriz" şeklinde konuştu.  DÜNYACA ÜNLÜ JÜRİ ÜYELERİ KARŞISINDA TER DÖKTÜLER Dünyaca ünlü jürilerin yer aldığı İstanbul 2. Uluslararası Perküsyon Yarışmasında iki  birincilik elde ettiklerini vurgulayan Dedeler,  "Tabii jüri üyeleri çok önemli. Başta Amerika'dan gelen David Friedman jüri başkanıydı.
David Friedman - 15.12.2019
2. ULUSLARARASI PERKÜSYON YARIŞMASI'NDA BÜYÜK BAŞARI
KÜÇÜKÇEKMECE'de bulunan bir Müzik Akademisi öğrencileri, 2. Uluslararası İstanbul Perküsyon Yarışmasında farklı dallarda başarılara imza attı. Farklı dallarda pek çok ülkenin katıldığı  yarışmada öğrenciler birincilik ve ikincilikler elde etti.  "PERKÜSYON ADINA TÜRKİYE'DE İLKLERİ YAŞATAN BİR YER" Perküsyon Eğitmeni Berkay Akarsu, "Burası aslında Türkiye'de perküsyon adına ilkleri yaşatan bir yer. 125 kişilik dev bir kadrosu var. Sadece perküsyon çalan kişiler. Hem de diğer yarışmalar olsun, birçok  konuda ilklerin olduğu bir yer burası. Hem çocuklar hem yetişkinler hem de akademikler hepsi ayrı ayrı kendi dallarında ödül alan çocuklar ve yarışmacılar oldu. Hepsi kendi alanlarında 2. Uluslararası İstanbul Perküsyon festivalinde ödül kazandı. Bu onlar için çok büyük bir başarı çünkü daha önceden müzikal bir geçmişi olmayan öğrencilerin katıldığı ve kısa zamanda hazırlandığı bir süreçti. Bizim için de onlar için de zordu. Buraya her hafta geldiler ve evlerinde de enstrümanları ile vakit geçirmek zorunda kaldılar. Severek yapmasalardı, bu kadar başarılı olabileceklerini düşünmüyorum" dedi.  3 FARKLI ÜLKE KATILDI Yarışmaya 3 farklı ülkeden katılım olduğunu dile getiren Akarsu, "Türkiye'den katılımların çok yoğun olduğu bir yarışmaydı.  Çocuk perküsyon topluluğu kendi kategorisinde birinci oldu. Akademik öğrencilerden 3 öğrenci kendi kategorilerinde birinci oldular. Yetişkin perküsyon topluluğu da aynı şekilde" ifadelerini kullandı.  "BİR ROL MODEL OLUŞUM OLDU" Müzik Akademisinin Kurucusu Hakan Dedeler de "Prof. Dr. Cihat Aşkın ile beraber Kuruculuğunu üstlendik. Hocamızın öğrenme metodunu kullandık. Alanında uzman birçok eğitmen, Cihat Aşkın gibi, Cana Gürmen, Erdal Sökmen gibi birçok sanatçı burada öğrenciler ile buluştu. ve yaklaşık 50 öğrenci konservatuvar kazandı buradan. Bunun 20'si birincilikle kazandı. Ben ne zaman bir konservatuvara gitsem 'hocam hocam' diye yanıma geliyorlar ve ben bundan çok büyük mutluluk duyuyorum. Bir rol model oluşum oldu. Bizim rol model sürecimizden sonra yaklaşık 20'ye yakın müzik akademisi kurduk Türkiye'de. Bir çığır açtık diyebiliriz" şeklinde konuştu.  DÜNYACA ÜNLÜ JÜRİ ÜYELERİ KARŞISINDA TER DÖKTÜLER Dünyaca ünlü jürilerin yer aldığı İstanbul 2. Uluslararası Perküsyon Yarışmasında iki  birincilik elde ettiklerini vurgulayan Dedeler,  "Tabii jüri üyeleri çok önemli. Başta Amerika'dan gelen David Friedman jüri başkanıydı.
David Friedman - 26.11.2019
Edirne'den kısa kısa
Jüri başkanlığını ABD'li dünyaca ünlü vibraphonist David Friedman'ın yaptığı jüride, İngiltere Kraliyet Müzik Akademisi'nden Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
David Friedman Haberleri | David Friedman Kimdir - Haberler - David Friedman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. David Friedman kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD'nin İsrail Büyükelçisi'ne ait Twitter hesabındaki unvanı kısa süreliğine değişti
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 12:05:41. #1.16#

title