Dalai Lama Haberleri

Dalai Lama haber, Dalai Lama son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dalai Lama 7.7.2020
Dalai Lama, 85'inci yaş gününde müzik albümü çıkardı
Budist ruhani lider Dalay Lama, mantralar ve Budist ritüelleri içeren müzikli bir albümü hazırladı.
Dalai Lama 29.9.2019
Haftanın tarihine bakış
1989- Dalai Lama Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
Dalai Lama 3.7.2019
Dalai Lama kadınlar ve mültecilere yönelik sözleri dolayısıyla özür diledi
Tibet'in ruhani lideri 14. Dalai Lama, kadınlara ilişkin ifadeleri ve mülteciler hakkındaki açıklamaları nedeniyle özür mesajı yayımladı.
Dalai Lama: Neden Yaratıcıyız? FilmiDalai Lama 9.2.2019
Dalai Lama 3.5.2018
Analiz - Doğu Asya'da Yükselen Güçler Rekabeti: Çin ve Hindistan
Son olarak Çin'in Hindistan için belki de en makul teklifi, Kuşak ve Yol girişiminin bir parçası olmasıdır. Zira böylece iki ülke arasındaki bütün sorunların ortak bir çıkar doğrultusunda olgun ve erdemli bir şekilde müzakere edilmesi sağlanabilir. Aksi halde her iki ülke arasında başta Keşmir sorunu ve kuzey sınır sorunları olmak üzere Tibet Budizmi'nin lideri Dalai Lama'nın Hindistan'da olması ve Maldivler gibi yakın coğrafyada Çin'in artan etkinliği, sıcak bir çatışma konusu olabilir.
Dalai Lama 4.1.2018
Zaman Gazetesinin Eski Başyazarı Ali Ünal Hakim Karşısına Çıktı
FETÖ/PDY'nin medya ayağında uzun yıllar görev yaptığına dair iddiaları kabul etmeyen Ali Ünal, uzun yıllardır FETÖ elebaşı Gülen'i tanıdığını, onun kitaplarını İngilizce'ye tercüme ettiğini, ayrıca Dalai Lama'ya yazılan mektup ile eski ABD Başkanı Bill Clinton'a başkanlığı kazanmasından dolayı ve Monica krizi sebebiyle yazılan mektupların tercümesini yaptığını söyledi.
Dalai Lama 2.10.2017
Haftanın Tarihine Bakış
1989- Dalai Lama Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
Dalai Lama 30.7.2017
Fetö Elebaşının Clinton'a "Monica Tesellisi" İddianamede
Clinton'a teselli mektubu FETÖ elebaşı Gülen'in mektuplarını İngilizce'ye çevirdiği belirtilen Ali Ünal'ın, Gülen'in Papa, Dalai Lama ve eski ABD Başkanı Billi Clinton'a yazdığı mektuplarla ilgili ifadeleri de iddianamede yer aldı.
Dalai Lama: Yalı'da YogaDalai Lama 12.5.2017
Dalai Lama 26.1.2017
Fetö İtirafçıları Örgütün Gerçek Yüzünü Deşifre Ediyor
Bill Clinton'a Monica mektubu FETÖ elebaşı Gülen'in yazdığı mektuplara da değinen Ünal, "Papa, Dalai Lama ve eski ABD Başkanı Bill Clinton'a mektuplar gönderdiğini biliyorum.
Dalai Lama: Haftanın Tarihine BakışDalai Lama 3.10.2016
Dalai Lama 20.6.2016
Analiz - Obama ve Dalai Lama Görüşmesinin Hatırlattıkları
Tibet'in dini ve siyasi lideri Dalai Lama'nın geçen çarşamba günü ABD Başkanı Barack Obama ile görüşmesi Çin tarafından büyük tepkiyle karşılandı.
Dalai Lama 19.6.2016
Çin ve ABD Dışişleri Bakanları Telefonda Görüştü
Öte yandan Pekin yönetimi, ABD Başkanı Barack Obama'nın Tibet'in ruhani lideri Dalai Lama ile Beyaz Saray'da görüşmesine ilişkin ABD tarafının, Tibet'in Çin'in bir parçası olduğu ile Tibet'in bağımsızlığı ve Çin'deki bölücülük faaliyetlerini desteklemediği yönünde verdiği sözlere ters düştüğü açıklamasında bulunmuştu.
Dalai Lama 16.6.2016
Obama'nın Dalay Lama ile Görüşmesi
Pekin yönetimi, ABD'nin Tibet konusunda verdiği sözlere ters düştüğünü kaydetti. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang, olağan basın toplantısında, ABD Başkanı Barack Obama'nın Tibet'in ruhani lideri Dalai Lama ile Beyaz Saray'da görüşmesi hakkında açıklama yaptı.
Dalai Lama 15.6.2016
Obama-Dalai Lama Görüşmesi
ABD Başkanı Barack Obama ile Tibet'in ruhani lideri Dalai Lama, Beyaz Saray'da basına kapalı bir görüşme gerçekleştirirken, Çin yönetimi görüşmeden rahatsızlık duyduğunu açıkladı.
Dalai Lama 6.6.2016
Muhammed Ali'nin Cenazesine Binlerce Kişi Katılacak
Gunnell, törene Dalai Lama'nın da davet edildiğini ancak Dalai Lama'nın katılamayacağını aktardı.
Dalai Lama 28.2.2016
Alman Medya Ödülü, Ban Ki Moon'a Veriliyor
Dha DIŞ HABER- 2015 "Alman Medya Ödülü" Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Güney Koreli Ban Ki Moon'a veriliyor. Almanya'nın Baden Baden kentinde 7 Mart tarihinde verilmesi planlanan ödül törenine çok sayıda siyasetçi, iş adamı, sanat ve spor dünyasının tanınmış simalarının katılması bekleniyor. 2007 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri görevinde bulunan deneyimli siyasetçi ve diplomat Ban Ki Moon (72) başarılı çalışmalarından dolayı piyasa araştırma kurumu 'Media Control' tarafından ödüle layık görüldü. Merkezi Baden Baden kentinde olan Media Control 1992 yılından bu yana ödül törenine ev sahipliği yapıyor. Bugüne kadar ödül alanlar arasında Dalai Lama, Boris Yeltzin, Ürdün Kralı Hüseyin, Steffi Graf, Andre Agassi, George Clooney, Angela Merkel, Gerhard Schröder, Hillary ve Bill Clinton, Helmut Kohl, Nelson Mandela bulunuyor.
Dalai Lama 10.12.2015
ABD'de Üç Kadına İnsan Hakları Ödülü Verildi
ABD Kongre binasında düzenlenen ödül töreninde konuşma yapan Lantos Vakfı Başkanı Katrina Lantos Swett, üç kadının gösterdikleri "cesaret ve güç" dolayısıyla ödülü hak ettiğini söyledi.  Önceki yıllarda eski İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez, eski ABD Dışişleri Bakanı ve başkan aday adayı Hillary Clinton ve Tibetli Budist lider Dalai Lama gibi isimlere verilen ödül hakkında konuşan Swett, "Ödülü kazanmayı hak etmiş bu üç kişi, büyük tehlikelerle karşılaşmalarına rağmen işkenceye ve zulme maruz kalmış birçok kişi için seslerini yükseltmişlerdir" dedi.
Dalai Lama 8.12.2015
Orhan Pamuk Dünyanın En Etkili Dördüncü İsmi
Huffington Post'un haberine göre 2015'in kanaat liderleri indeksi sırasıyla şöyle: 1- Papa Francis(Katoliklerin ruhani lideri), 2- Paulo Coelho(romancı), 3- Muhammed Yunus(küçük sermaye sahibini koruyan halk ekonomisti), 4- Orhan Pamuk, 5- Edward Snowden (wikileaks kahramanı), 6- Umberto Eco(yazar – filozof), 7- Richard Dawkins(biyolog - evrim teoristi), 8-Dalai Lama(Tibet'in ruhani lideri), 9- Yo Yo Ma(viyolonselist), 10- Al Gore(çevreci-yeşilci), 11- Henry Kissenger(politikacı), 12- Tim Berners Lee(bilim adamı), 13- George Soros(sosyal hayırsever), 14- Noam Chomsky(dilbilimci-siyasal yorumcu), 15- Papa Benedict, 16- Peter Singer(filozof), 17- Deepak Chopra(alternatif tıp uzmanı), 18- Ernesto Zedillo(politikacı), 19- Stephen Hawking(fizikçi), 20- Joseph Stiglitz(ekonomist).
Dalai Lama 27.11.2015
Çin'den Kanada Güzeline Giriş Engeli
Kanada medyasına göre, Çinli yetkililer, son yıllarda Tibet’in sürgündeki ruhani lideri Dalai Lama’ya sempati duyan sözleri nedeniyle Bon Jovi, Linkin Park ve Oasis’in de aralarında olduğu bazı ünlülerin konserlerini aniden iptal etmişti.
Dalai Lama 25.9.2015
Çin Devlet Başkanı Şi, Washington'da
Bu konularda iki ülkenin görüşlerinde ciddi farklılıklar bulunduğunun altını çizen Obama, "Ancak bu alanlarda istişareye devam edeceğimizi umuyorum. Tibet'i Çin Halk Cumhuriyeti'nin bir parçası olarak kabul etsek de Çinli yetkilileri, Tibetlilerin dini ve kültürel kimliklerini muhafaza etmeleri, Dalai Lama veya onun temsilcileriyle irtibat kurmaları konularında cesaretlendiriyoruz" açıklamasında bulundu.
Dalai Lama 12.6.2015
"İyi Yaşam Günü" 5 Kıtada 71 Ülkede Aynı Anda Kutlanacak
Dalai Lama'nın Global Wellness Day' e desteği bekleniyor Global Wellness Day Avustralya elçisi, 11 & 12 Haziran tarihlerinde Syndey'de düzenlenecek wellness etkinliği kapsamında "Mutluluk ve Nedenleri" konulu konferansta (www.
Dalai Lama: Haftanın Tarihine BakışDalai Lama 29.9.2014
Dalai Lama 15.5.2014
Tibet'in Ruhani Lideri Lama, Frankfurt'ta Protesto Edildi
Tibet'in ruhani lideri Dalai Lama, Almanya'nın Frankfurt kentinde 300 kişilik Budist grup tarafından protesto edildi.
Dalai Lama 14.5.2014
Soma Faciası' Nedeni ile Liderlerin Yurt Dışı Programları İptal Edildi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çin ziyaretini iptal etti ve yarın Soma'ya gideceği açıklandı. Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle; "Sayın Cumhurbaşkanımızın, ikili resmi ziyaret vesilesiyle Pekin'e ve 16 devlet başkanının katılacağı 'Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı Zirvesi'ne katılmak üzere Şanghay'a gerçekleştirmeleri öngörülen ziyaret, Manisa'nın Soma ilçesinde dün meydana gelen elim facia nedeniyle iptal edilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız, yarın Soma'ya gideceklerdir." BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN ARNAVUTLUK ZİYARETİ İPTAL Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Arnavutluk'a yapması planlanan ziyareti Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan elim facia nedeniyle ertelediği belirtildi. Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan, Manisa'nın Soma İlçesi'nde meydana gelen maden kazası nedeniyle bugünkü Arnavutluk ziyaretini iptal etti. Başbakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Başbakanımız Sayın Recep Erdoğan, Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan elim facia nedeniyle Arnavutluk'a yapacağı ziyareti ertelemiş bulunmaktadır. Sayın Başbakanımız, Keçiören'deki ikametine intikali sonrasında Arnavutluk Başbakanı Sayın Edi Rama ile bir telefon görüşmesi yaparak, Türkiye ile Arnavutluk arasında 'Stratejik Ortaklık ve Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi (YDİK) Kurulmasına İlişkin Ortak Açıklama' metnini imzalama ve ilk toplantısını gerçekleştirme amacıyla 14 Mayıs 2014'te Tiran'a yapılması planlanan ziyaretin Soma'da yaşanan elim hadise nedeniyle bir başka tarihe ertelenmesinin daha uygun olacağını ifade etmişlerdir. Arnavutluk Başbakanı Rama ise Soma'daki facianın kendilerini de derinden üzdüğünü belirterek, Arnavutluk halkı adına, faciada hayatlarını kaybedenlerin ailelerine taziye, yaralananlara şifa, kurtarma çalışmaları için de başarı dileğinde bulunmuştur." CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, İNGİLTERE ZİYARETİNİ ERTELEDİ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Soma'daki facia nedeni ile İngiltere'ye yapacağı ziyareti erteledi. CHP Basın Biriminden yapılan yazılı açıklama şöyle: "Genel Başkan Kılıçdaroğlu, 1823'de kurulan münazara topluluğu Oxford Union'un davetlisi olarak yarın İngiltere'ye gidecek ve ABD Başkanları Reagan, Nixon, Carter'ın yanısıra, Afganistan eski Başkanı Karzai, Malcolm X, Dalai Lama, Kosova ve Gürcistan Başbakanları, Suudi Arabistan Prensi Turki Bin Faisal Al Saud, Prens Reza Pahlavi ve Ingiliz milletvekili - matematikci John Nash dahil olmak üzere, çok sayıda saygın ve seçkin yöneticiyi konuk eden münazara topluluğu Oxford Union'un münazara programına katılacaktı.
12
Şu an buradasınız: Dalai Lama Haberleri | Dalai Lama Kimdir - Haberler - Dalai Lama haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Dalai Lama kimdir, hayatı ve biyografisi. Dalai Lama, 85'inci yaş gününde müzik albümü çıkardı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.7.2020 01:12:21. #1.15#
title