Corsica Haberleri

Corsica haber, Corsica son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Corsica - 09.12.2019
Devasa sorunlarını çözmeden Fransa'da sular durulmaz
- Korsika sorunu Fransa'daki azınlık gruplarından en şanslısı kuşkusuz Korsikalılar. 1 Ocak 2018 itibariyle "tek teritoryal topluluk" (Collectivité territoriale unique) statüsüne sahip olan adada Aralık 2017'de yapılan seçimlerden bu yana çevresel milliyetçiler iktidarda. Özerk Meclis'te salt çoğunluk, aralarında bağımsızlık yanlılarının da olduğu milliyetçi ittifak Pé a Corsica'ya ait.
Corsica - 22.09.2018
Korsika'dan FIFA'ya Üyelik Adımı
Ayrılık taraftarı Femu a Corsica Grubu üyesi Romain Colonna tarafından sunulan tasarı, 1960'lı yıllarda kurulan Korsika Futbol Takımı'nın (Squadra Corsa), FIFA üyeliğini kazanıp Dünya Kupası elemelerine katılmasını hedefliyor.
Corsica - 11.09.2018
Castrol Ford Team Türkiye, Rally Turkey'de Başarı Peşinde Koşacak
Castrol Ford Team Türkiye, Dünya Gençler Ralli Şampiyonası'nda sezonu 5-8 Nisan'da Fransa'nın Corsica adasında yapılan Tour de Corse rallisi ile açmıştı.
Corsica - 26.07.2018
Castrol Ford Team Türkiye, Wrc Rallisine Hazır
- " Finlandiya Rallisi'nde mücadele ediyor olmanın gururunu yaşıyoruz" Açıklamada görüşlerine yer verilen Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, "Castrol Ford Team Türkiye olarak, motorsporları dünyasının adeta zirve yarışlarından biri olan Finlandiya Rallisi'nde mücadele ediyor olmanın gururunu yaşıyoruz. 2018 sezonunu, Dünya Ralli Şampiyonasını tanıma ve test etme yılı olarak görüyoruz. Uzun vadeli planlarımıza ulaşma yolunda burada elde edeceğimiz tecrübeler bizim için çok değerli. Sezonu Fransa'daki Tour de Corse - Corsica Rallisi ile açmış ve mayıs ayında da Vodafone Portekiz Rallisi'ne katılmıştık.
Corsica - 15.05.2018
Castrol Ford Team Türkiye, Wrc'nin 6. Ayağı Portekiz Rallisi İçin Hazır
Ford Otosan'dan yapılan açıklamaya göre, Castrol Ford Team Türkiye, JWRC- Dünya Gençler Ralli Şampiyonası'nda sezonu 5-8 Nisan'da Fransa'nın Corsica adasında yapılan Tour de Corse rallisi ile açmıştı.
Corsica - 12.02.2018
Korsika'da 11 Öğrenci Açlık Grevine Başladı
Adada cumartesi günü de ayrılıkçı "Corsica Libera" ve "Core in Fronte" partileri basın açıklaması yaparak Macron'un ziyaretini değerlendirmişti.
Corsica - 10.02.2018
Korsika'da İki Parti Macron'a Karşı Bayrak Açtı
Ayrılıkçı "Corsica Libera" ve "Core in Fronte" partileri basın açıklaması yaparak Macron'un salı ve çarşamba günleri adaya düzenlediği ziyareti değerlendirdi.
Corsica - 03.02.2018
Korsika'da "Demokrasi ve Halka Saygı" Gösterisi
"Demokrasi ve Korsika halkına saygı" yazılı döviz açarak yürüyen göstericilere geçen ay yapılan seçimlerde büyük başarı sağlayan Corsica Libera ve U Rinnovu siyasi partileri de destek verdi.
Corsica - 02.01.2018
Korsika Meclisine Ayrılıkçı Başkan
Ada'da geçen ay yapılan seçimlerde tarihi bir başarı sağlayan ayrılıkçı ve özerklik taraftarlarının oluşturduğu Korsika İçin (Per a Corsica) Koalisyonu, yeni yıl itibarıyla göreve başlayacak Korsika Meclisi Başkanlığına Talamoni'yi aday gösterdi.
Corsica - 10.12.2017
Korsika'daki Bölgesel Seçim
Kamu yayıncısı France 3 televizyonu, ayrılıkçı Jean-Guy Talamoni ve otonomi taraftarı Gilles Simeoni tarafından oluşturulan "Per a Corsica (Korsika İçin)" koalisyonunun yüzde 56,9 oranında oy aldığını duyurdu.
Corsica - 04.12.2017
Korsika'daki Bölgesel Seçim
Fransa'nın Korsika Adası'nda yapılan seçimlerde büyük sürpriz yapan Korsika İçin (Per a Corsica) koalisyonunun üyesi ayrılıkçı lider Jean-Guy Talamoni, Korsikalıların bağımsızlık istemesi durumunda kimsenin bunun karşısında duramayacağını söyledi.
Corsica - 04.12.2017
Korsika Teritoryal Seçimleri
Ayrılıkçı Jean-Guy Talamoni ve otonomi taraftarı Gilles Simeoni tarafından oluşturulan Pe Corsica (Korsika İçin) koalisyonunun yüzde 45,36 oranında oy aldığı açıklandı.
Corsica - 30.11.2017
Analiz - Korsika'da Seçimler ve Bağımsızlık Hevesi
- Çevresel milliyetçilik yükselişte Korsika meclisinin 51 üyesini belirleyecek olan teritoryal seçimlere "Per a Corsica" adıyla ittifak halinde katılacak olan iki çevresel parti, özerklik yanlısı "Femu a Corsica" ile bağımsızlık yanlısı "Corsica Libera" favori görülüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Corsica Haberleri | Corsica Haber - Haberler - Corsica haberleri, son dakika corsica haber ve gelişmeleri burada. Köpekler koronavirüsün tespit edilmesinde kullanılabilir mi?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.7.2021 15:06:03. #1.15#

title