Cisco Haberleri

Cisco haber, Cisco son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cisco - 31.03.2021
TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Levent Kızıltan seçildi
"Dernek olarak önceliğimiz ülkemizin teknoloji konusunda gerçekçi ve fark yaratan bir atılım yapmasıdır." ifadesini kullanan Kızıltan, şu açıklamalarda bulundu: "Bu çerçevede yeni dönemdeki amaç, sektörün 'sadece' pazar olarak büyümesi değil, büyürken içinde ülke kaynaklarının da geniş şekilde yer aldığı, üretim ve servis alanlarında yetkinliklerimizin geliştiği bir düzeni tanımlamak, kamu desteklerini de alarak ekonomik büyüklüğe teknolojide yaratıcılık ve üretim becerilerini de eklemek olmalıdır. Sivil toplumun kamu ve kamu idaresi ile yakın iş birliğinin dünyadaki çok başarılı örneklerini, kamunun politika yapıcılığındaki gücünün özel sektörün dinamizminin ve başarısının yolunu açtığı bileşimlerde görüyoruz. Çok değerli teknoloji kaynaklarımıza ülkemizde fırsatlar yaratmak zorundayız." Yönetim kurulu asil üyeleri Açıklamada verilen bilgiye göre, TÜBİSAD Yönetim Kurulu'nda yer alan asil üyeler şu şekilde: "Gantek'ten Ahmet Öngün, Etiya'dan Aslan Doğan, Veripark'tan Aslı Derbent, Index'ten Atilla Kayalıoğlu, Netmarble'den Barış Özistek, Logo/eLogo'dan Başak Kural, Amazon WS'den Burak Aydın, sahibinden.com'dan Burak Ertaş, Cisco'dan Didem Duru, HP'den Emre Alaman, Lenovo'dan Emre Hantaloğlu, Escort'tan İbrahim Özer, Eczacıbaşı Bilişim'den Levent Kızıltan, Microsoft'tan Levent Özbilgin, Koç Sistem'den Mehmet Ali Akarca, Fineksus'tan Mehmet Ali Tombalak, Softech'ten Melih Murat Ertem, Datamarket'ten Murat Boyla, SAP'den Uğur Candan, IBM'den Volkan Sözmen ve Inveon'dan Yomi Kastro.
Cisco - 10.02.2021
New York borsası yükselişle açıldı
ABD'li şirketlerin dördüncü çeyrek bilançoları açıklanmaya devam ediyor. Coca-Cola, General Motors, Under Armour, Lyft, Cisco, Mattel ve Yelp gibi şirketlerin beklenenden iyi gelen finansal sonuçları piyasalardaki pozitif havayı destekledi.
Cisco - 09.02.2021
New York borsası düşüşle açıldı
Analistler, ekonomik destek paketine ilişkin gelişmelerin yanı sıra Twitter ve Cisco gibi firmaların bugün açıklanması beklenen dördüncü çeyrek bilançolarının takip edileceğini belirtti.
Cisco - 18.12.2020
YÖK'ten "dijital eğitim sertifikası" töreni
YÖK'ten yapılan açıklamaya göre, YÖK ve Cisco arasında dijital eğitim alanındaki iş birliği kapsamında başlatılan "Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi"nde bir ve ikinci faz eğitimini tamamlayan 51 akademisyene sanal törenle sertifikaları verildi.
Cisco - 18.12.2020
YÖK'ün 24 üniversitede akademisyenlere yönelik dijital eğitimi tamamlandı
YÖK ve Cisco arasında dijital eğitim alanında 16 Mart'ta başlatılan iş birliği kapsamında Anadolu'da "Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi" kapsamında yer alan 24 üniversiteden akademisyenlere "siber güvenlik" ve "ağ yönetimi" konularında verilen eğitimlerde ilk iki faz tamamlandı.
Cisco - 13.10.2020
Son dakika haberleri | Schneider Electric ekosistemi, dijitalleşmede hızla ve güvenle ilerlemeyi sağlıyor
"Müşterilerimizin dijital dönüşüm yolculuklarında hızla ve güvenle ilerlemelerini sağlıyoruz" Açıklamada görüşlerine yer verilen Schneider Electric Güvenilir Güç İş Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Natalya Makarochkina, müşterilerinin tüm dijitalleşme ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere bu uluslararası iş birliği ağını sürekli olarak geliştirdiklerini belirterek, şunları kaydetti: "Cisco, IBM, Dell EMC, HPE ve Lenovo'dan Microsoft, VMWare, Inspur, NetApp, Nutanix, Scale Computing, Hirschmann ve StorMagic'e kadar, dünyanın en etkili teknoloji şirketleri stratejik ortaklarımız arasında yer alıyor.
Cisco - 27.08.2020
Son dakika haber | Bakan Selçuk: Salgın döneminde öğretmenlerimizin dijital becerileri arttı
Öğretmenlerin dijital yeterliklerinin artırılması amacıyla Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Cisco Network Akademi arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında hazırlanan 'Python, Bilgisayar Ağlarına Giriş, Siber Güvenliğe Giriş ve Nesnelerin İnterneti' mesleki gelişim programları ilk mezunlarını verdi.
Cisco - 26.08.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 27 Ağustos 2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Libya Yüksek Konsey Başkanı Halid El-Meşri ile görüşecek, El-Meşri ve beraberindeki heyet onuruna öğle yemeği verecek.
Cisco - 14.08.2020
Schneider Electric ve Cisco Bina Yönetimi Sistemleri iş birliği yapıyor
Schneider Electric ve Cisco Bina Yönetimi Sistemleri arasında yapılan iş birliği ile akıllı binaların standart hale gelmesi hedefleniyor.
Cisco - 24.06.2020
Üniversite öğrencileri 'hangi iş, nasıl bir gelecek' sorularına yanıt buldu
Teknoloji, finans, enerji ve otomotiv sektöründe işin geleceği Akbank, Cisco, EnerjiSA Üretim ve Mercedes-Benz Türk, üniversitelilere sektörlerinde işin geleceğini anlatttı.
Cisco - 15.06.2020
HKÜ, "Silikon Vadisi Ekosistemi" web semineri düzenledi
HKÜ'nün ev sahipliğinde gerçekleşen seminerde, Kaliforniya Devlet Üniversitesi akademisyeni Dr. İzzet Darendeli, Silikon Vadisi'ndeki Cisco Şirketi'nden Aydın Bırık, Yıldız Teknik Üniversitesinden Prof.
Cisco - 14.05.2020
MEB'den 500 bin öğretmene uzaktan eğitim fırsatı
Yeni mesleki gelişim programlarında neler var? Öğretmenlerin bilgi, beceri ve uzmanlıklarını geliştirmek üzere senkron ve asenkron olarak düzenlenecek eğitimler şöyle: "Bilişim teknolojileri alanında; Cisco iş birliğinde; bilgisayar ağlarına giriş (CCNA 1), Python, siber güvenlik, nesnelerin interneti (IoT) Oracle iş birliğinde; veri tabanı (Temel Düzey), java (Temel Düzey) Google iş birliğinde; dijital girişimciliğin temelleri, Flutter ile yazılım geliştirme, Kotlin ile yazılım geliştirme, bilgi işlemsel düşünme becerisinin disiplinler arası yaklaşım ile öğretimi Autodesk iş birliğinde; Bilgisayar Destekli Tasarım" Apple iş birliğinde; Herkes Kod Yazabilir Hazırlanan bu eğitimler ile öğretmenlerin yapay zeka, gömülü sistemler, robotik, big data gibi birçok dalda uygulama geliştirme becerilerinin artırılması hedeflendi.
Cisco - 03.05.2020
MEB'den lise öğrencilerine "uluslararası yazılım eğitimi" fırsatı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda, MEB ile Google ve Cisco iş birliğinde, öğretmenlerin mesleki ve bireysel gelişimlerinin desteklenmesine yönelik bilişim teknolojileri alanında uzaktan eğitim faaliyetleri düzenlendiklerini, bu eğitimleri lise kademesindeki öğrencilere de açtıklarını ifade etti.
Cisco - 06.03.2020
Schneider Electric, Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması'nı imzaladı
Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması'na katılan şirketler arasında, Schneider Electric'in yanı sıra küresel siber ortamın güvenliği için faaliyet gösteren Cisco ve Microsoft gibi önde gelen kurumlar da bulunuyor.
Cisco - 12.02.2020
Yeni tip koronavirüs salgını dünyanın en büyük mobil fuarını iptal ettirdi
Kovid-19 salgınından dolayı LG, Ericsson, Nvidia, Amazon, Sony, NTT Docomo, Gigaset, Umidigi, Intel, Vivo, McAfee, Facebook ve Cisco'nun da aralarında bulunduğu 40 kadar şirket MWC'ye katılmama kararı almıştı.
Cisco - 12.02.2020
Mobil Dünya Kongresi için "şimdilik" devam kararı
Koronavirüs salgınından dolayı şimdiye kadar LG, Ericsson, Nvidia, Amazon, Sony, NTT Docomo, Gigaset, Umidigi, Intel, Vivo, McAfee, Facebook ve Cisco'nun da aralarında olduğu 40 kadar şirket MWC'ye katılmama kararı almıştı.
Cisco - 11.02.2020
Facebook ve Cisco da koronavirüs nedeniyle Mobil Dünya Kongresi'ne katılmayacak
Dünyayı alarma geçiren ve Çin'de şimdiye kadar binden fazla kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgını sebebiyle Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi'ne (MWC) katılmayacak şirketlere Facebook ve Cisco da eklendi.
Cisco - 04.02.2020
Cisco'dan, Orta Doğu ve Afrika bölgesi yönetimine üst düzey atama
Vizyonlarının, Cisco'nun bölgede önde gelen teknoloji firması konumunu güçlendirmek olacağını kaydeden Asaad, "Yıllarca müşterisi olduğum Cisco'ya katılmaktan büyük heyecan ve gurur duyuyorum" dedi.
Cisco - 30.01.2020
Cisco'nun 'Dijital Hazır Oluşluk' endeksinde zirve Singapur'un oldu
Cisco, 141 ülkeyi kapsayan '2019 Küresel Dijital Hazır Oluşluk Endeksi'ni yayımladı. Singapur, araştırmaya temel oluşturan 7 parametrenin tamamında zirvede yer alırken, Türkiye dünya sıralamasında 59'uncu sırada yer buldu.
Cisco - 29.01.2020
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 19. Geleneksel Eğitim Sempozyumu'nda konuştu Açıklaması
Bu çabalarımız da son aşamalarına gelmiş vaziyette. Bunu takip eden bir özel ekibimiz var. Stratejimizi yayınlamak için önümüzdeki birkaç hafta UNICEF ve UNESCO nezdinde Yapay Zeka, Eğitim ve Çocuk Hakları konusunda bir etik çerçeve yayınlanacak. Bir taraftan bunu da bekliyoruz. Orada arkadaşlarımız bizi temsil ediyorlar, tartışmaların içindeler. Yani bu konuya tarafız. Amacımız, insanlık yararına kullanılacak, öğrenme ve eğitim politikalarında yapay zeka odaklı karar destek sistemlerini güncel biçimde hayata geçirmek." Bu konuda İTÜ ile iş birliği içinde olduklarını, ARGEM ve BİLSEM'lerde yapay zeka atölyelerini oluşturduklarını, lise öğrencilerine uluslararası sertifika alabilme imkanını tanıdıklarını aktaran Selçuk, Google, Intel, Cisco, Microsoft ile yakın zamanda öğrenci ve öğretmen eğitimleri konusunda protokoller imzaladıklarını anımsattı.
Cisco - 14.01.2020
Öğretmenlere akıllı teknoloji ve yazılım geliştirme eğitimi verilecek
Akıllı teknolojilerle ilgili, öğretmenler için Cisco ile beraber düzenlenen eğitimlerin, aslında öğrenciler için yapıldığına işaret eden Selçuk, şunları kaydetti: "Öğretmenler yetkinse çocukların yetkin olma potansiyelinden söz edebiliriz.
Cisco - 22.11.2019
Ara tatilde 58 bin öğretmen mesleki gelişim programına katıldı
'EN BÜYÜK TALEP BİLİŞİM VE ZEKA OYUNLARINA' Öğretmenlerin özellikle bilişim ve zeka oyunları ile ilgili mesleki gelişim programlarına talepte bulunduğunu anlatan Boyacı, şöyle konuştu: "Bilişim üzerine ciddi bir talep var. Bunun haricinde zeka oyunları, zeka geliştirmeye yönelik kutu oyunları, masal, müze, halk oyunlarına inanılmaz bir talep var. Zekada yaklaşık şu anda 30 bin civarında öğretmenimiz başvurdu. İnşallah onları da önümüzdeki dönemleri içerisinde almaya çalışacağız. Microsoft, Google, Cisco gibi şirketlerle beraber uluslararası sertifika programları düzenledik.
Cisco - 22.11.2019
Ara tatilde 58 bin öğretmen mesleki gelişim programına katıldı
'EN BÜYÜK TALEP BİLİŞİM VE ZEKA OYUNLARINA' Öğretmenlerin özellikle bilişim ve zeka oyunları ile ilgili mesleki gelişim programlarına talepte bulunduğunu anlatan Boyacı, şöyle konuştu: "Bilişim üzerine ciddi bir talep var. Bunun haricinde zeka oyunları, zeka geliştirmeye yönelik kutu oyunları, masal, müze, halk oyunlarına inanılmaz bir talep var. Zekada yaklaşık şu anda 30 bin civarında öğretmenimiz başvurdu. İnşallah onları da önümüzdeki dönemleri içerisinde almaya çalışacağız. Microsoft, Google, Cisco gibi şirketlerle beraber uluslararası sertifika programları düzenledik.
Cisco - 20.11.2019
Amerikan Şirketler Derneği'nin yeni başkanı Tankut Turnaoğlu oldu
Türkiye-ABD kamu ve iş dünyasından temsilciler ile basın mensuplarından oluşan jürinin değerlendirmesi sonucunda, ödül kazanan şirketler şunlar oldu: 2018'de En Büyük Yatırım Kararı Açıklayan ABD Şirketi: PepsiCo Türkiye'de Amerikan Şirketler Derneği İstihdama En Çok Katkıda Bulunan ABD Şirketi: Ford Otosan Türkiye'den İhracata En Çok Katkıda Bulunan ABD Şirketi: Ford Otosan Türkiye'den En Fazla Ülkeyi Yöneten ABD Şirketi: Verifone Türkiye'ye En Çok Katkıda Bulunan ABD Şirketi Projesi: Cisco İnovasyon Merkezi Bir ABD Şirketi ile Ortaklık Yaparak Türkiye'den İhracata En Çok Katkıda Bulunan Türkiye Şirketi: Yeşim Tekstil (Nike ile işbirliği kapsamında) ABD-Türkiye İş Diyaloğuna En Çok Katkıda Bulunan Kişi Onursal Ödülü: Dow Türkiye ve Orta Asya Başkanı İhsan Necipoğlu Türkiye-ABD ekonomik ilişkilerinin gelişmesine katkıda bulunan şirketler ve projelerin ödüllendirildiği gecede, kazanan şirketlere ödüllerini jüri üyeleri takdim etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cisco Haberleri | Cisco Haber - Haberler - Cisco haberleri, son dakika cisco haber ve gelişmeleri burada. TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Levent Kızıltan seçildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 11:36:23. #1.15#

title