Cesur Filmlerin Aranan İsmi Tülin Tan, Şimdilerde Darülaceze'de Yaşıyor

Cesur Filmlerin Aranan İsmi Tülin Tan, Şimdilerde Darülaceze'de Yaşıyor

26.01.2018 16:18 | Son Güncelleme: 26.01.2018 16:25

70'li yıllarda oynadığı cesur filmlerle adından söz ettiren Tülin Tan, geçirdiği felç nedeniyle varını yoğunu kaybetti. Ünlü Yeşilçam yıldızı, şimdilerde Darülaceze'de yaşıyor.

70'li yılların efsanesi Tülin Tan uzun yıllardır Darülaceze'de yaşıyor. Felç nedeniyle sol tarafı tutmayan Tan, "Yedim, içtim, eğlendim. Hiç param kalmadı" dedi.

ÜNLÜ İSİMLERLE BAŞROL OYNADI

Aydemir Akbaş, Bülent Kayabaş, Kazım Kartal, Zerrin Egeliler, Behçet Nacar ve Hadi Çaman'la çok sayıda cesur film çeviren Tan, "Aşk Dediğin Nedir ki" adlı bir de plak çıkarmıştı.

KEMAL SUNAL'LA DA KAMERA KARŞISINA GEÇTİ

Çakıl, Maksim, Gar ve Aşiyan gazinolarında sahne aldı. Son olarak Kemal Sunal'la birlikte "İyi Aile Çocuğu" filminde oynadı. Ardından da beyin kanaması geçirdi ve hayatı alt üst oldu.

"BAŞIMI SOKACAK BİR EVİM BİLE YOK"

Tan, yaşadıklarını şöyle anlatmıştı: "Yıllarca ne paralar kazandım ama bu paraları tutamadım. Şimdi başımı sokacak bir evim bile yok. Cağaloğlu Kız Lisesi'nden 2. sınıfta ayrıldım. 18 yaşında ilk evliliğimi yaptım. 2,5 yıl sürdü. Bir kızım oldu. İkinci evliliğimi 35'te yaptım. O da 2,5 yıl sürdü. 22 yaşındayken Saklambaç'ta fotoroman güzeli seçildim.

Şöhret oldum. Fındıkzade'de babaevinden, Figen Hanım'ın Gümüşsuyu'ndaki dayalı döşeli evine yerleştim. Onun aracılığıyla cesur filmlerde rol almaya başladım. İlk cesur filmim Hadi Çaman'laydı. Son filmim ise Kemal Sunal'la oldu. İyi Aile Çocuğu... Yapımcısı Selim Soydan'dan hâlâ 5 bin lira alacağım var.

"SONUM BÖYLE OLMAMALIYDI"

Beni araba tutkum mahvetti. 10'un üzerinde araba aldım, sattım. Çok güzel günler yaşadım. Yedim, içtim, eğlendim. Hiç param kalmadı.

Sonum böyle olmamalıydı ama oldu. Kadere inanırım. Hayatımda keşkelere yer yoktur. Keşke şu olmasaydı desem ne değişir şu anda?"

Cesur Filmlerin Aranan İsmi Tülin Tan, Şimdilerde Darülaceze'de Yaşıyor
Haber Yorumları (62)
AHMET: cesur film derken?
CESUR YÜREK: Ömür dediğin akarsu gibidir, ona göre yaşamalı, en çok ahirete yatırım yapmalı, anlayana
CESUR YÜREK: Gençliğinde olan olmuşta, hiçmi kara toprağı düşünmedin, bak öylede böylede yaşıyorsun, tövbe kapıları kapanmadan, yaradanına sığın derim.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title