Cengiz Bektaş Haberleri

Cengiz Bektaş haber, Cengiz Bektaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cengiz Bektaş - 07.05.2021
"Nişan Yaubyan Mimarlığı" adlı panel, çevrimiçi olarak gerçekleşecek
Mimarlar Odası tarafından 1988 yılından beri iki yılda bir düzenlenen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında verilen en büyük ödül olan "Mimar Sinan Büyük Ödülü", tüm meslek hayatı boyunca verdiği eserleri ve mimarlığa geçen hizmetleri nedeniyle bir mimara veya ortak çalışan mimarlara veriliyor. 2008 yılından itibaren ise SİNAN ÖDÜLLÜ MİMARLAR PROGRAMI başlığı altında, Sinan Ödülü alan değerli mimar/ların üretimlerini derlemek ve mimarlık kamuoyuna sunmak amacıyla çalışmalar yapılmaktadır. Program bugüne dek, Mimar sinan Büyük Ödülü'ne değer görülen Ziya Tanalı, Mehmet Konuralp, Erkut Şahinbaş, Ersen Gürsel, Cengiz Bektaş ve Şevki Pekin için düzenlenmişti.
Cengiz Bektaş - 20.03.2020
Sinan ödüllü mimar, mimarlar odası 41.Dönem Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Bektaş'ı kaybettik
Mimarlar Odası Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri 2016 Yılı Mimar Sinan Büyük Ödülü sahibi ve 41.Dönem (2008-2010) Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz BEKTAŞ 20 Mart 2020 Cuma günü aramızdan ayrıldı.
Cengiz Bektaş - 07.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
Çalıştayda ayrıca Japon mimar Yoshinori Morıwakı, Dr. Ebru Harmandar, Prof. Dr. Murat Balamir, Dr. Murat Ersen Aksoy, Mimar Cengiz Bektaş ve Doç Dr.
Cengiz Bektaş - 03.03.2020
Heritage İstanbul 18-20 Mart'ta gerçekleştirilecek
"Türkiye kültür mirası alanında ezber bozuyor" İstanbul Rölöve ve Anıtlar Müdürü Olcay Aydemir, fuarın yoğun ilgi göreceğini ve bu ilginin çok değerli olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Arkeoloji, müzecilik, restorasyon teknolojileriyle ziyaretçileri arasında köprü kuran önemli bir fuar. Bu köprü kültürel mirasın sürdürülebilmesi, niteliğinin artması ve katılımcıların kendilerini ifade etmeleri açısından çok değerli. Bu sene yabancı katılımcıların çok ilgili olduğunu gördük. Bu, rekabet edilebilirlik ve ileriye dönük niteliğin artması açısından da önemli." Yüksek mimar Cengiz Bektaş da Türkiye'deki kültürel mirasın, tahrip edilerek son yüzyıllarda Batı'ya götürüldüğü değerlendirmesini yaparak, bu tür konuların fuar kapsamında tartışmaya açılacağı bilgisini verdi.
Cengiz Bektaş - 04.02.2019
Salt Araştırma'nın "Archives.saltresearch.org" Sitesi Yenilendi
"archives.saltresearch.org" üzerinden incelenebilecek arşivler arasında ise şunlar yer alıyor: "Hüseyin Bahri Alptekin, Mustafa Altıntaş, Tomur Atagök, Kutluğ Ataman, Cengiz Çekil, Gülsün Karamustafa, Ahmet Öktem, İsmail Saray ve Yusuf Taktak'a ait sanatçı arşivleri. Altuğ-Behruz Çinici, Utarit İzgi, Harika-Kemali Söylemezoğlu, Hayati Tabanlıoğlu ve Ali Saim Ülgen'e ait mimarlık arşivleri. Tasarım alanında Bediz-Azmi Koz ve Sadi Öziş-Kare Metal arşivleri. Türkiye'de yapılı çevreye odaklı fotoğraf ve kartpostal Koleksiyonları. Osmanlı Bankası Arşivi ile İBB Atatürk Kitaplığı ve Fransa Milli Kütüphanesi iş birliğiyle dijital ortama aktarılmış Osmanlı İmparatorluğu'nda Fransızca Basın." Ayrıca SALT Araştırma, mimar Erkal Güngören ve Cengiz Bektaş'ın arşivlerini, American Board of Commissioners for Foreign Missions (ABCFM) arşivini, Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi ile Garanti Galeri'nin düzenlediği sergi ve etkinliklerin arşivlerini, mimar, tasarımcı ve sanatçı Yılmaz Zenger'in arşivini sitede erişime sunmak adına çalışmalarını sürdürüyor.
Cengiz Bektaş - 16.03.2018
Haldun Taner Müze Evi" Açıldı
"Her şeyin tasarımı Demet Hanım ve arkadaşlarına ait" Taner, binanın restorasyon işini Mimar Cengiz Bektaş'ın üstlendiğini belirterek, müzenin açılmasında Haldun Taner dostlarından büyük destek gördüğünü sözlerine ekledi.
Cengiz Bektaş - 26.02.2018
Vedat Günyol Deneme Ödülü Feridun Andaç'ın Oldu
– KARTAL Belediyesi tarafından düzenlenen Vedat Günyol Deneme Ödülü, Üstümüzdeki Gül Yaprağı eseri ile Feridun Andaç'ın oldu.   Kartal Belediyesi tarafından 4 Mart Pazar günü düzenlenecek Vedat Günyol Ödül Töreni öncesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde basın bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda Avukat Celal Ülgen dereceye giren isimleri açıkladı. Jüri seçici kurulunda Celal Ülgen, Cengiz Bektaş, Gökhan Yüksel, Haluk Hepkon, Rengin Cemiloğlu, Tahir Şilkan ve Uğur Kökden'in yer alacağı belirlendi.
Cengiz Bektaş - 26.02.2018
2. Vedat Günyol Deneme Ödülü"Nün Kazananları Belli Oldu
Toplantıya ayrıca Nesim Ovadya, Gökhan Yüksel, Cengiz Bektaş ve Tahir Şilkan da katıldı.
Cengiz Bektaş - 20.12.2017
Devr-i İstanbul" Sergisi, 6 Ocak'ta Açılacak
Sergide, aralarında Devrim Erbil, Serpil Yeter, Semih Balcıoğlu, Avis Allman, Ali Alamaslı, Ecehan Toprak Arık, Eda Tekcan, Ruth Brener, Ümit Doğan, Yavuz Saraçoğlu, Hanefi Yeter, Mustafa Pilevneli, Behiç Ak, Serra Sarıca ve Cengiz Bektaş'ın da bulunduğu 22 sanatçının eserleri izlenime sunulacak.
Cengiz Bektaş - 30.04.2017
Beşiktaş 2. Uluslararası Bahar ve Şiir Festivali Başladı
30 Nisan-3 Mayıs'ta Abbasağa Parkı'nda gerçekleşecek festivale Ataol Behramoğlu, Pelin Batu, Cengiz Bektaş, Ülkü Tamer, Bianchi Vincenzo, Uldis Berzin, Ahmet Telli, Gülseli İnal, Ion Deaconescu, Nicolae Dabija, Ayten Mutlu, Erdal Alova, Aba Müslim Çelik, Turgay Fişekçi, Yusuf Alper, Metin Celal, Altay Öktem,Hülya Deniz Ünal, Hael Srour, Kate Newmann, Arai Takako, Amal Al Jubouri, Emel İrtem, Gökçenur Ç.
Cengiz Bektaş - 03.10.2016
Dünya Mimarlık Günü
Türkiye Mimarlar Odası'nın bu temayı, daha iyi bir dünya, barış, demokrasi, hukuk, haklar ve özgürlükler altında beş önemli başlıkla toplumla paylaştığını dile getiren Bilgi, şunları söyledi: "Barışın egemen olduğu, savaşların ve terörün yeryüzünde silindiği, insanların mülteci durumuna düşürülmediği, vatansızlaştırılmadığı, yaşam güvencelerinin sağlandığı, çevre ve kültür değerlerinin korunduğu bir dünya düzeni oluşturulmalıdır. Yeryüzünde sorunlar yelpazesi büyüdükçe ve yoğunlaştıkça mimarlığın, planlamanın ve tasarımın, insanlar için daha iyi bir gelecek sağlamadaki gücü bugün büyük bir önem taşımaktadır. Bu bağlamda yeryüzünde her alanda yaşam kalitesinin yükseltilmesinde, küresel ekonomi politikalarının doğa, kültür ve mekan üzerindeki uygulamalarında mimarların ve mimarlığın rolü çok önemlidir." Etkinlikler kapsamında bu hafta içinde Mimar Cengiz Bektaş'ı Denizli'de ağırlayacaklarını belirten Bilgi, mimarlık konusunda Türkiye'de kendini kanıtlamış mimarın, Denizli'deki eserlerinin ele alınacağı toplantı gerçekleştirileceğini kaydetti.
Cengiz Bektaş - 28.07.2016
Yatağan'da "Bölge Müzesi" Kurulması Çalışmaları
Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, Muğla Büyükşehir Belediyesi İmar İşlerinden Sorumlu Danışman Yüksek Mimar Cengiz Bektaş ve Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, bölge müzesinin yapılabileceği yerlerin başında gösterilen Yatağan'daki incelemelerini tamamladı.
Cengiz Bektaş - 09.06.2016
Cengiz Bektaş'ın Arşivi Salt'ta Sergilenecek
SALT Araştırma Mimarlık ve Tasarım Arşivi çalışmaları bu yıl, 1960'lardan bu yana mimarlık ve edebiyat alanlarında üretim yapan Cengiz Bektaş'ın arşivini ele alacak.
Cengiz Bektaş - 09.06.2016
SALT Araştırma ve Mimarlık Arşivi'ne Cengiz Bektaş arşivi eklendi
SALT Araştırma bünyesindeki Mimarlık ve Tasarım Arşivi'nin çalışmaları, Kalebodur'un desteğiyle devam ediyor.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Cengiz Bektaş Haberleri | Cengiz Bektaş Kimdir - Haberler - Cengiz Bektaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cengiz Bektaş kimdir, hayatı ve biyografisi. Nişan Yaubyan Mimarlığı adlı panel, çevrimiçi olarak gerçekleşecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.7.2021 15:24:25. #1.16#

title