Cemal Ünlü Haberleri

Cemal Ünlü haber, Cemal Ünlü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cemal Ünlü - 29.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
'Yaşamak için güzel bir akşam' paylaşımı yaptığı motosikletiyle geçirdiği kazada öldü (2)HIZ TUTKUNUYMUŞİzmir'in Karşıyaka ilçesinde, midibüsle çarpışan motosikletin kazada ölen sürücüsü Hakan Cemal Ünlü'nün (32), hız tutkunu olduğu ortaya çıktı.
Cemal Ünlü - 29.8.2020
İzmir'de minibüse çarpan motosikletin sürücüsü öldü
Alınan bilgiye göre, Cemal Ünlü idaresindeki 35 JEF 99 plakalı motosiklet, Caher Dudayev Bulvarı Tramvay Durağı mevkisinde dönüş yapan M.
Cemal Ünlü - 11.3.2020
Tüp bağlama yönetimi ile ilgili bilinen 5 yanlış
Memorial Kayseri Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Op. Dr. Cemal Ünlü, tüp bağlama yöntemi hakkında bilgi verdi.
Cemal Ünlü - 24.1.2020
Fatih Belediyesi'nde muhteşem bir kültür sanat program serisi başlıyor
FATİH'İN HER KÖŞESİNDE TÜRK MÜZİĞİ MAKAMLARI YANKILANACAK Her ay, Klasik Türk Müziği'nin bir makamı seçilerek o makam ilçemizin her yerine çeşitli etkinliklerle yayılacak ve çocuklardan başlayarak herkesin kulağında tınlaması sağlanacak. 'Makam Seyri' program serisi 25 Ocak 2020 Cumartesi saat 19.00'da Fatih Belediyesi Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenecek tanıtım ve konser programı ile başlıyor. Fatih Belediyesi Hizmet Binası Fuaye Alanı'nda taş plak üzerine araştırmacı yazar Cemal Ünlü'nün 'Taş Plak' dinletisi ile başlayacak olan program, Kültür Sanat Merkezi Konferans Salonu'nda Yazar Mustafa Uğur Derman ve Hüseyin Kıyak'ın makamlarla ilgili sunumuyla devam edecek.
Cemal Ünlü - 20.12.2018
Metrobüste Şoföre Saldırı Davasında Bariyerlerin Sağlamlığı Sorulacak
AVUKAT METROBÜS BARİYERLERİNİN YETERLİ GÜVENLİĞE SAHİP OLUP OLMADIĞININ ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ Murat Akbulut'un şemsiyeli saldırısı ile yoldan çıkan metrobüsün çarptığı araçlardan birinin sahibi Utku Cemal Ünlü'nün avukatı Hüseyin Altay, metrobüsün, metrobüs hatlarını çevreleyen bariyerlerin dışına çıkmaması gerektiğini savundu.
Cemal Ünlü - 28.5.2017
Müzik Müzesinde 130 Yıllık "Fonograf" Sergileniyor
Tiyatro sanatçısı Metin Belgin'e, 1960 yılında Bursa'da bir komşusu tarafından hediye edilen ve tiyatrocu Cemal Ünlü aracılığıyla müzeye bağışlanan fonografın, eksik parçaları tamamlanarak çalışır hale getirilmesi planlanıyor.
Cemal Ünlü - 9.5.2017
100 Yıllık "Fonograf" Akü'de Sergilenecek
Dünya'nın ilk ses kayıt yapılabilen ve kaydı dinlenebilen cihazlarından olan yaklaşık 100 yıllık "fonograf" cihazı Tiyatro sanatçısı Metin Belgin tarafından yine Tiyatro sanatçısı Cemal Ünlü'ye İstanbul'da verildi.
Cemal Ünlü - 9.4.2017
Robinson Dans Öğreniyor
NİLÜFER BELEDİYESİ "TİYATRO" ve MY ART TİYATRO ORTAK PRODÜKSİYONU ROBINSON DANS ÖĞRENIYOR Yazan: Hansjörg Schneıder Çeviren: Namık Ünlü, Cemal Ünlü Yöneten: Turan Günay Dekor: Cem Çetinel Kostüm: Gönül Akıllı Kukla Tasarımı ve Uygulama: Rabia Kip Işık: Ferhat Tahsin Şimşek Müzik: Irmak.
Cemal Ünlü - 24.9.2016
Plak Günleri Başladı
Plak dinleyen, düşünen ve müzik üzerine yazan isimlerin katılacağı muhabbet etkinliklerine Murat Meriç, Cemal Ünlü, Mehmet Tez, Güven Erkin Erkal ve Murat Başer söyleşilerin olacağı etkinlikte DJ performansları ile Mete Avunduk ve Ozan Maral farklı tınıları dinleyicilerle buluştururuyor.
Cemal Ünlü - 15.9.2016
Kadıköy'de "Plak Günleri" Düzenlenecek
Etkinlik söyleşilerine Murat Meriç, Cemal Ünlü, Mehmet Tez, Güven Erkin Erkal ve Murat Başer konuk olacak.
Cemal Ünlü - 7.5.2016
Tanburi Cemil Bey" Anıldı
Pera Müzesi'nde gerçekleşen etkinlikte, Ersu Pekin'in moderatörlüğünde, Prof. Dr. Mutlu Torun, Yrd. Doç. Aslıhan Eruzun Özel, Dr. Bülent Aksoy ve Cemal Ünlü Tanburi Cemil Bey'i ve eserlerini anlattı.
Cemal Ünlü - 17.4.2016
Vefatının 100. Yılında Tamburi Cemil Bey Günleri"
Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi'nde gerçekleşen etkinlikte konuşan neyzen Aziz Şenol Filiz, Türk müziğinin dehalarından kabul edilen ve 1916 yılında hayatını kaybeden Tamburi Cemil Bey'in vefatının 100. yılı için müzik araştırmacısı Cemal Ünlü ile hazırladıkları "Tamburi Cemil Bey'in Hazinesi" albümünün müzikseverlerle buluşturulduğunu anlattı.
Cemal Ünlü - 17.4.2016
Gündem / 17 Nisan 2016
(İstanbul/14.30) 3- Tanburi Cemil Bey Günleri kapsamında, Cemal Ünlü ve Aziz Şenol Filiz'in konuşmacı olacağı "Taş Plakların İzinde Tanburi Cemil Bey" etkinliği düzenlenecek.
Cemal Ünlü - 17.4.2016
Gündem Özeti / 17 Nisan 2016
(İstanbul/14.30) 3- Tanburi Cemil Bey Günleri kapsamında, Cemal Ünlü ve Aziz Şenol Filiz'in konuşmacı olacağı "Taş Plakların İzinde Tanburi Cemil Bey" etkinliği düzenlenecek.
Cemal Ünlü - 9.4.2016
Vefatının 100. Yılında Tanburi Cemil Bey Günleri" Başladı
Etkinlikler kapsamında,10 Nisan'da udi Serhan Aytan'ın "Cemil'in Gizli Konserleri" konulu söyleşisi, 16 Nisan'da "Nağme-i Tanbur" etkinliği, 17 Nisan'da Cemal Ünlü ve Aziz Şenol Filiz'in katılımıyla "Taş Plakların İzinde Tanburi Cemil Bey" ile "Meşk-i Musiki Klasik Türk Sazları Beşlisi" etkinlikleri, 18 Nisan'da ise Özer Özel ve Aslıhan Özel'in "Tanburi Cemil Bey" konseri gerçekleştirilecek.
Cemal Ünlü - 8.4.2016
Vefatının 100. Yılında Tanburi Cemil Bey Günleri"
Etkinlikler kapsamında, 9 Nisan'da Murat Aydemir Tanbur Resitali, 10 Nisan'da udi Serhan Aytan'ın "Cemil'in Gizli Konserleri" konulu söyleşisi, 16 Nisan'da "Nağme-i Tanbur" etkinliği, 17 Nisan'da Cemal Ünlü ve Aziz Şenol Filiz'in katılımıyla "Taş Plakların İzinde Tanburi Cemil Bey" ile "Meşk-i Musiki Klasik Türk Sazları Beşlisi" etkinlikleri, 18 Nisan'da ise Özer Özel ve Aslıhan Özel'in "Tanburi Cemil Bey" konseri gerçekleştirilecek.
Cemal Ünlü - 8.4.2016
Vefatının 100'üncü Yılında Tanburi Cemil Bey Günleri Küçükçekmece'de Başlıyor
Bu kapsamda düzenlenecek etkinliklerde, Küçükçekmeceliler Tanburi Cemil Bey'in müziği ile yeniden tanışacak; onu derinden tanıma şansına sahip olacak. Küçükçekmece Belediyesi tarafından organize edilen Tanburi Cemil Bey günlerinde Küçükçekmeceliler, Murat Aydemir Tanbur Resitali, Cemil'in Gizli Konserleri (Udi Serhan Aytan  Söyleşi - Ud Resitali), Nağme-i Tanbur (Hakan Talu-Tanbur,Gül Yazıcı-Vokal,Taner Sayacıoğlu-Kanun), Taş Plakların İzinde Tanburi Cemil Bey  (Cemal Ünlü&Aziz Şenol Filiz), Meşk-i Musiki (Klasik Türk Sazları Beşlisi), Saz eserleri ve sözlü eserleri ile "Tanburi Cemil Bey"Konseri- Hanende: Münip Utandı, Özer Özel (Tanbur) - Aslıhan Özel (Klasik Kemençe) Müzik Dinletisi ile buluşacak.
Cemal Ünlü - 16.3.2016
Tanburi Cemil Bey Külliyatı" Müzikseverlerle Buluştu
Türk musikisinin dehası olarak kabul edilen Tanburi Cemil Bey'in Niyazi Sayın, Işık Yazan ve Melih Özaltıner'in koleksiyonlarında yer alan plakları, Aziz Şenol Filiz ve Cemal Ünlü tarafından 2 buçuk yıl süren bir çalışma sonucu "Tanburi Cemil Bey Külliyatı" adıyla bir araya getirilerek, müzikseverlerle buluşturuldu.
Cemal Ünlü - 28.9.2015
Beklan Algan Mezarı Başında Anıldı
İBB Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Yardımcısı Engin Alkan, Ümit Denizer, Emin And, Mehmet Çerezcioğlu ve Cemal Ünlü ile sanatçının dostlarının katıldığı törende ayrıca Beklan Algan'ın ailesi ve dostları, sanatçıyla ilgili anılarını paylaştı.
Cemal Ünlü - 15.1.2015
Göktürk'te Fasıl Şenliği
Göktürk Kültür Sanat Merkezi'nde taş plaklarla Türk Müziği tarihine yapılan nostaljik yolculuklar devam ediyor. Eyüp Belediyesi tarafından düzenlenen programda "Git Zaman Gel Zaman" adlı kitabıyla 2005'te Dünya Müziği Kayıtları konusunda en iyi araştırma ödülünü alan Cemal Ünlü'ye "Kırk Ney Bir Nefes" isimli projesiyle Türkiye'nin usta neyzenlerini biraraya getiren Neyzen Aziz Şenol Filiz eşlik etti.
Cemal Ünlü - 26.9.2013
İstanbul'da Kültür Sanat
İstanbul Devlet Tiyatrosu 1 Ekim'de, Üsküdar Stüdyo Sahnesi'nde, "Michelangelo" adlı oyunu da sahneleyecek. Irmak Bahçeci'nin yazdığı ve Saydam Yeniay'ın yönettiği oyunda, Rönesans döneminin önemli sanatçılarından biri olan Michelangelo Buanorotti'nin Roma'daki Sistine Şapeli'ni resimlerken yaşadığı son birkaç hafta, konu alınıyor. Oyunda, Atilla Şendil, Mahmut Gökgöz, Cemal Ünlü, Ozan Uçar, Tevfik Tarhal, Kemal Topal, Nurettin Özşuca, Çetin Demir ve Onur Serimer rol alıyor.
Cemal Ünlü - 20.9.2013
Mezun Olduğu Okula Müdür Oldu
Sakarya'da müdürlükleri boş bulunan 105 okul ve kurumdan 59'una müdür ataması yapıldı. Yapılan atamalarda en dikkat çeken isim ise hem kendisinin hem de çocuklarının okuduğu okula müdür olarak atanan Cemal Ünlü oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cemal Ünlü Haberleri | Cemal Ünlü Kimdir - Haberler - Cemal Ünlü haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cemal Ünlü kimdir, hayatı ve biyografisi. Edirne'de koronavirüs denetimleri sıklaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 06:37:12. #1.14#
title