CEMAL ÖZTÜRK Biyografisi, CEMAL ÖZTÜRK kimdir?

Cemal Öztürk Biyografisi

Cemal Öztürk
Doğum Yeri Giresun/ Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1958 -
1958 Görele doğumlu.

İlkokulu Görele'de ortaokulu Giresun'da, liseyi Trabzon'da, Üniversiteyi Ankara'da AİTİA İşletme Fakültesinde okudu. Yüksek öğrenimi esnasında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nda çalıştı.

Askerlik görevini II. Ordu Komutanlığı Karargahında Levazım Asteğmen olarak ikmal etti. Özel sektörde çalıştı. Fabrika Müdürlükleri ve şirket yöneticilikleri yaptı. KTÜ de part-time işletme yönetimi dersi okuturken öğretim görevliliği kadrosuna atandı. KTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İşletme Yüksek Lisansı ve İşletme Doktorası yaptı.

Bugüne kadar sırası ile; Sanayi ve Ticaret Bakanlığı - Uzman1977-1984, Belge Yayıncılık A.Ş.- Sorumlu Müdür - İstanbul 1984-1988, İsar Gıda San. ve Tic.A.Ş. - Çay Fabrikası Müdürü -Rize 1988-1990, KTÜ Rize Meslek Yüksekokulu - Öğretim görevlisi 1990-1996, Çaykur Genel Müdürlüğü - Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi - Rize 1996-1997 (KTÜ Yönetim Kurulunca 2547 sayılı yasanın 38.maddesine göre 1 yıl süre ile görevlendirme),KTÜ Rize Meslek Yüksekokulu - Öğretim görevlisi - Rize İşletmecilik ve yönetim organizasyon alanında bilimsel çalışmaları, Türkiye ve dünya meseleleri üzerine ekonomik, sosyal konularda yayınlanmış inceleme/araştırma makaleleri vardır. Ulusal ve uluslararası panel ve toplantılara konuşmacı olarak katılmış, bildiriler sunmuştur.

Evli ve biri kız üçü erkek dört çocuk babası olan Öztürk, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Ak Parti 27. dönem Giresun 1. sıra milletvekili adayıdır.

Cemal Öztürk haberleri için tıklayın

title