Cemal Nadir Haberleri

Cemal Nadir haber, Cemal Nadir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cemal Nadir - 26.02.2021
Yazısız karikatürün öncülerinden Cemal Nadir Güler
"Amcabey", "Efruz Bey", "Dalkavuk", "Akla Kara" ve "Yeni Zengin" tiplemelerini karikatürseverlerle tanıştıran, çağdaş karikatürün öncü ismi Cemal Nadir Güler'in vefatının üzerinden 74 yıl geçti.
Cemal Nadir - 21.02.2021
Haftanın tarihine bakış
1947- Türk karikatürünün ünlü ismi Cemal Nadir Güler 45 yaşında hayatını kaybetti.
Cemal Nadir - 12.12.2020
Bursa'da tarih değerini buluyor
Osmanlı'nın ilk başkenti olan Bursa'da 14. yüzyılda oluşmaya başlayan, 16. yüzyılda han, bedesten ve çarşıların oluşumuyla gelişimini tamamlayan Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'ni etrafını çevreleyen binalardan arındırarak yeniden gün yüzüne çıkaracak proje etap etap ilerliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da desteklenen projesinde, çalışmalar kapsamında Kızılay, İşkur ve Merkez Bankası binalarının yıkımı daha önce tamamlanmıştı. Bu çalışma ile Osmanlı'nın 4'üncü sultanı Yıldırım Beyazıt tarafından Niğbolu zaferinin adağı olarak yaptırılan, İslam aleminin en yüksek mertebedeki 5'inci büyük mabedi kabul edilen 600 yıllık Ulu Cami'nin, artık Cemal Nadir Caddesi üzerinden de görünmesi sağlanmıştı.
Cemal Nadir - 19.10.2020
Son dakika haber | Bursa Ulu Cami göründü, sıra hanlarda
Son dakika gelişmesine göre Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, kentin geleceğine damga vuracak Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım projesinde Kızılay, Merkez Bankası ve İşkur binalarının yıkılmasıyla 600 yıllık tarihi Ulu Cami, Cemal Nadir Caddesi üzerinden de görünmeye başladı.
Cemal Nadir - 02.03.2020
Karaoğlan'ın çizeri Suat Yalaz hayatını kaybetti
PTT Genel Müdürlüğü 2006 yılında Karaoğlan adına 4 dizilik pul koleksiyonu çıkardı. Böylelikle Suat Yalaz cumhuriyet tarihinde büyük sanatçı Cemal Nadir Güler'in Amcabey'i, Turhan Selçuk'un Abdülcanbaz'ından sonra oluşturduğu çizgi kahramanı pul üstüne taşınarak devlet tarafından onurlandırılan üçüncü çizgi roman sanatçısı unvanını aldı.
Cemal Nadir - 23.02.2020
Haftanın tarihine bakış
1947- Türk karikatürünün ünlü ismi Cemal Nadir Güler 45 yaşında hayatını kaybetti.
Cemal Nadir - 04.11.2019
TKM'de 3 sergi birden
Mustafakemalpaşa Belediyesi eski Başkanı Sadi Kurtulan'ın eşi Necibe Kurtulan, 2007 yılından itibaren uğraştığı ebru sanatında ikinci sergisini Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Salonu'nda açtı.
Cemal Nadir - 10.09.2019
Bursa'da bu yollar kapalı
Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "11 Eylül Çarşamba günü saat 10.00'da, Atatürk Anıtı önünde düzenlenecek olan Bursa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97.inci yıldönümü çerçevesinde Altıparmak Caddesi çıkış, Devlet Hastanesi önünden Çakırhamam istikameti-Temiz Caddesi-Çakırhamam Kavşağı-Fomara Kavşağı-Varyant Altı Zafer plaza Lambalar-Cemal Nadir Caddesine çıkış-Atatürk Caddesi'ne çıkan bağlantı yolları-Gökdere Meydanı'ndan Setbaşı çıkış ve Şenöz Kavşağından Atatürk Caddesi istikameti ile İnönü Caddesi İniş istikametleri, saat: 09: 30' dan itibaren tören öncesinde ve tören bitinceye kadar araç trafiğine kapatılacaktır.
Cemal Nadir - 29.08.2019
Bursa'da 30 Ağustos'ta bazı yollar trafiğe kapatılacak
Bursa İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada; "Osmangazi ilçesi Atatürk Caddesi ve Atatürk Anıtı önünde düzenlenecek kutlama törenleri esnasında; Yeşil Şenöz Lambalar- Gökdere İstikametinden-Meydancık-Setbaşı İstikameti-İnönü Caddesi iniş-Fomara Meydanından Cemal Nadir Caddesi çıkış ve Stadyum Kavşağından Altıparmak Çıkış - Tophane Endüstri Meslek Lisesi Tophane istikameti ile Çakır Hamam Kavşağından, Atatürk Caddesi İstikametlerindeki yollar ile birlikte bağlantı yolları, saat 08: 00' dan itibaren kutlama törenleri bitinceye kadar, 30 Ağustos 2019 günü saat: 14.
Cemal Nadir - 01.07.2019
Bursa'nın değerleri sergiyle taçlandı
Sergide 22 minyatür ve BUSMEK sanat atölyesinde hazırlanan 25 tezhip olmak üzere toplam 47 eserin sergilendiğini söyleyen Başkan Aktaş, eserleri de ilgiyle inceledi ve özellikli çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi bürokratları, BUSMEK eğitmenleri, kursiyerleri ve sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği eserler, TKM Cemal Nadir Güler ve Sami Güner Sanat galerilerinde, 6 Temmuz Cumartesi tarihine dek görülebilir.
Cemal Nadir - 18.04.2019
Bursa Trafiğine Bisiklet Turu Ayarı
Açıklamada, "19 Nisan Cuma günü ilimizde yapılacak 55'inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet turu Gebze Orhangazi İzmir Otoyolu - İstanbul Yolu Caddesi - Terminal Kavşağı - Tofaş Kavşağı - Buttim Kavşağı - Çevreyolu Kavşağı - Beşyol Kavşağı - Gençosman Kavşağı - Kıbrıs Şehitleri Caddesi - Hakimiyet Kavşağı - Fevzi Çakmak Caddesi - Demokrasi Kavşağı - Varyant - Cemal Nadir Caddesi- Atatürk Caddesi- Heykel güzergahında gerçekleşeceği bildirildiğinden; Cemal Nadir Caddesi, Atatürk Caddesi ve 1.
Cemal Nadir - 05.04.2019
Bursa Trafiğine Fetih Yürüyüşü Düzenlemesi
Osmangazi'yi Anma ve Bursa'nın Fetihinin 693'üncü yıl dönümü kutlama organizasyonu çerçevesinde Pınarbaşı Fetih Kapısında tören, Pınarbaşı Tophane Şehitliği arasında kortej yürüyüşü, Balaban Kalesi önünde tören ve Saltanat Kapı ile Kanberler Parkı arasında fetih yürüyüşü yapılacak. 6 Nisan Cumartesi günü törenlerin yapılacağı alan ve çevresi ile fetih yürüyüşünün yapılacağı güzergahta trafik akımı Devlet Hastanesi önünden-Temiz Caddesi-Çakırhamam Kavşağı-Altıparmak Caddesi'nden Cemal Nadir Caddesi'ne (Zaferplaza Lambalara) çıkış istikametleri, Demokrasi Meydanı'ndan Cemal Nadir Caddesi'ne dönüşler ile Atatürk Caddesi'ne bağlantı yolları-Setbaşı istikametinden İnönü Caddesi'ne geliş güzergahları, tören başlamadan bir saat önce ve tören boyunca yaya ve araç trafiğine kapatılacak.
Cemal Nadir - 18.12.2018
Aa "Yılın Fotoğrafları" Oylaması
112 Komuta Merkezi doktoru Cemal Nadir, "haber" kategorisinde Ashraf Amra'nın "Gaz bombası ağzına girdi", "yaşam" kategorisinde Yahya Sezgin'in "Bir avuç arı" ve "spor" kategorisinde Ali İhsan Öztürk'ün "Atlı savaş oyunu" fotoğraflarına oy verdi.
Cemal Nadir - 26.10.2018
Bursa Trafiğinde 29 Ekim Düzenlemesi
Emniyetten yapılan açıklamada, "28 Ekim 2018 Pazar günü saat 18.00'den itibaren Yıldırım Taner Kışlalı Meydanına bağlanan cadde ve sokaklarda yapılacak olan yürüyüş çerçevesinde bahse konu cadde, sokaklar ve bağlantı yolları araç trafiğine kapıtalacak. 29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 09: 00'dan itibaren kutlama törenleri bitinceye kadar Atatürk Caddesinde düzenlenecek olan törenler ve resmi geçit esnasında Yeşil Şenöz Lambalar - Gökdere istikametinden - Meydancık - Setbaşı istikameti - İnönü Caddesi iniş - Fomara Meydanından Cemal Nadir Caddesi çıkış ve Stadyum Kavşağından Altıparmak Çıkış - Tophane Endüstri Meslek Lisesi Tophane istikameti ile Çakır Hamam Kavşağından Atatürk Caddesi istikametlerindeki yollar ile birlikte bağlantı yolları araç ve yaya trafiğine kapatılacak.
Cemal Nadir - 10.09.2018
Bursa Trafiğine Düzenleme
11 Eylül Salı günü Osman Gazi'yi anma ve Bursa'nın fethinin 696'ncı yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Saltanat Kapı önünden başlayarak fetih yürüyüşü yapılacak. Emniyetten yapılan açıklamada, "Devlet Hastanesi önünden - Temiz Caddesi - Çakırhamam Kavşağı - Altıparmak Caddesi'nden Cemal Nadir Caddesine (Zafer Plaza lambalara) çıkış istikametleri, Atatürk Caddesi'ne bağlantı yolları - Setbaşı istikametinden İnönü Caddesi'ne geliş güzergahları yürüyüş öncesi ve yürüyüş esnasında kapatılacak.
Cemal Nadir - 02.09.2018
Bursa'da 72 Yaşındaki Yolcu Otobüste Darbedildi
İddiaya göre, Cemal Nadir Caddesi'ndeki Timurtaşpaşa durağında otobüse binen N.
Cemal Nadir - 24.05.2018
Bursa'da 'Çevre Günü' Etkinlikleri
START MERİNOS AKKM'DEN 'Dünya Çevre Günü Etkinlikleri' programı kapsamında ilk olarak 25 Mayıs Cuma günü Merinos AKKM Hüdavendigar Salonu';nda çevre temalı ';Karagöz-Hacivat'; gösterisi sahnelenecek. 28 Mayıs Cumartesi günü saat 11:00'da Kumla merkezde plaj temizliği yapılacak. 29 Mayıs Pazar günü ise Bursa Kent Konseyi Koza Salonu';nda ';Küresel ısınma ve iklim değişikliği'; konulu bilgilendirme toplantısı düzenlenecek. 30 ve 31 Mayıs tarihlerinde ise Hamitler Çocuk ile Alacahırka Gençlik ve Çocuk merkezlerinde miniklere yönelik çevre eğitimleri verilecek. 28 Mayıs ve 3 Haziran tarihlerinde iki seans halinde Hayvanat Bahçesi';nde ';Çocuklar ve hayvan sevgisi'; temalı program icra edilecek. 2 Haziran Cumartesi günü Fomara Meydanı';nda ';İzcilik Branşı Çevre Haftası'; etkinlik programı düzenlenecek. Yine aynı gün Gemlik merkezde ';Dalgıçlarla dip temiz temizliği ve atık sergisi'; izlenime sunulacak. 2-3 Haziran tarihlerinde ise Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi';nde ';planetaryom gösterisi, çocuk ve aile faaliyetleri, bilimsel atölye, yenilenebilir enerji temalı tur, tematik atölye, minik mucitler gibi' çeşitli programlar düzenlenecek. 3 Haziran Pazar günü Tayyare Kültür Merkezi';nden hareket edilerek, Uludağ Cennet Parkuru';nda doğa yürüyüşü yapılacak. 4 Haziran Pazartesi günü ise Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi';nde ';Dünya Çevre Günü' temalı resim sergili izlenime açılacak.
Cemal Nadir - 03.04.2018
Tarih Tualde Canlandı
Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Ressamlar Çalışma Grubu, 6 Nisan 1326 yılından Bursa'nın Orhangazi tarafından Osmanlı topraklarına katılmasının yıldönümünde tarihi tualde canlandırdı. Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi'ndeki serginin açılışına, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zehra Sönmez, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem Şube Müdürü Mahmut Turunç, Ressamlar Çalışma Grubu Temsilcisi Ümran Topsakal ile çalışma grubu üyeleri katıldı.
Cemal Nadir - 26.02.2018
Haftanın Tarihine Bakış
1947- Türk karikatürünün ünlü ismi Cemal Nadir Güler 45 yaşında hayatını kaybetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cemal Nadir Haberleri | Cemal Nadir Kimdir - Haberler - Cemal Nadir haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cemal Nadir kimdir, hayatı ve biyografisi. Restore edilen 553 yıllık eğitim yuvası yeniden öğrencilerine kavuşacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 01:18:59. #1.15#

title