Celal Ülgen Haberleri

Celal Ülgen haber, Celal Ülgen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Celal Ülgen - 13.09.2020
Kartal'da Şiir Rüzgarı
Kartal'da Şiir Rüzgarı İSTANBUL - Kartal Belediyesi, korona virüsüne karşı açık hava etkinlikleri kapsamında iki gün sürecek şiir programı başladı. Ceviz ağaçlarının gölgesinde gerçekleşen programda vatandaşların sosyal mesafe kurallarını koruyarak, maske takmaları dikkat çekti 12-13 Eylül 2020 tarihinde Kartal Bayram Demirkol Parkı'nda Covid-19 tedbirlerine uyularak gerçekleşen "Şiir Hayattır" etkinliği, ülkemizin kıymetli şair ve yazarlarını aynı çatı altında buluşturdu. Şair, yazar ve eğitimci Niyazi Yaşar'ın sunduğu açık hava etkinliğine, W. Bahadır Bayrıl, Hilal Karahan, Edebiyat üzerine konuşarak katılan misafirleri şiir üzerine derin bir yolculuğa çıkardı. Hüseyin Aslan'ın karikatür çizimleri ise çocuklara keyifli dolu dakikalar yaşattı. Etkinliğin ilk gününde katılımcı şair ve yazarlar; İsmail Biçer, İsmet Yalçın, Gülser Han, Metin Kaya, Olcay Kasımoğlu, Ata Yiğiz, Taner Sezgin, Sevilay Özyürek, Nevin Ekmekçioğlu ve Seher Zerrin Aktaş Edebiyat sever Kartallılar ile fotoğraf çektirerek kitaplarını onlar için imzaladı. "Şiir Hayattır" etkinliğinin ikinci gününde ise 17.00-19.00 saatleri arasında edebiyatseverleri bu kez; Celal Ülgen, Dilruba Nuray Erenler, Hakkı Zariç ve Şeref Bilsel konuşmacı olarak karşılıyor.
Celal Ülgen - 27.12.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-3
3 yıl 4 ay hapis cezası verilen Mustafa Çetin için "15 Temmuz hain darbe girişiminden hemen sonra  ve 17-25 Aralık 2013 tarihinden hemen sonra gazetenin internet haber sitesinin örgüte ait Zaman Gazetesi ve örgüte yakın diğer haber siteleriyle benzer şekilde haberler yapması, böylelikle Sözcü Gazetesi'ne ait internet sitesinin toplumda örgüt lehine algı oluşturma çabasına girişilmiş olması, internet haber sitesinin genel yayın yönetmeni olması nedeniyle yapılan haberlerden sorumluluğu" belirtildi.  3 yıl 4 ay hapis cezası verilen Metin Yılmaz için "sanığın genel yayın yönetmeni olduğu Sözcü Gazetesi'nin 15 Temmuz hain darbe girişiminden hemen sonra ve 17-25 Aralık 2013 tarihinden hemen sonra gazetenin örgüt lehine yapmış olduğu haberler, bu haberlerin, Zaman Gazetesi ile benzer şekilde haberler yapması ve Sözcü Gazetesi'nin toplumda örgüt lehine algı oluşturma çabasına girişilmiş olması, genel yayın yönetmeni olması nedeniyle yapılan haberlerden sorumluluğu" dikkate alındı.  ============================= 5- SÖZCÜ DAVASI KARARINA İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI  Haber-Kamera: Özden ATİK - Ömer HASAR / İstanbul, DHA Sözcü Gazetesi yazarları ve çalışanları hakkında karar çıkmasının ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki meydanda basın açıklaması yapıldı. Gazetenin avukatlarından Celal Ülgen, "Bu dava Sözcü Gazetesinin üzerinde Demokles'in Kılıcı gibi sallanıp durdu" dedi.
Celal Ülgen - 27.12.2019
Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki davada karar
Avukat Celal Ülgen de bu davanın Sözcü gazetesinin üzerinde Demokles'in kılıcı gibi sallanıp durduğunu söyleyerek, "FETÖ düşmanlığıyla bilinen gazetecilerin FETÖ propagandasından dolayı ceza alması, gazetecilerin lekelenmeme hakkını ihlal etmiştir.
Celal Ülgen - 27.12.2019
SÖZCÜ DAVASI KARARINA İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI
Ömer HASAR / İstanbul, DHA Sözcü Gazetesi yazarları ve çalışanları hakkında karar çıkmasının ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki meydanda basın açıklaması yapıldı. Gazetenin avukatlarından Celal Ülgen, "Bu dava Sözcü Gazetesinin üzerinde Demokles'in Kılıcı gibi sallanıp durdu" dedi.
Celal Ülgen - 26.09.2019
Dha istanbul bülteni-3
Görüntü dökümü --------------- -HAVADAN GÖRÜNTÜLER -Çalışmalardan detaylar - -Kasis çalışması -Kasis yapılacak bölgenin kazılması -İş makinelerinden görüntü -Vatandaş röportajları -Drone görüntüsü -ARŞİV görüntüler ======================= 4- TUZLA'DA FABRİKA ÇATISINDA YANGIN Haber-Kamera: Cengiz ÇOBAN-Murat KORKMAZ-İSTANBUL-DHA Tuzla'da fabrikanın çatısında yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerin müdahalesiyle söndürüldü.  Yangın saat 12.00 sıralarında Tuzla Organize Deri Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikanın çatısında çıktı. Edinilen bilgiye göre ışıklandırma panosunda bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın kısa sürede çatıya sıçradı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler yangına müdahale ederek, söndürdü. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken fabrikada hasar meydana geldi.  Görüntü Dökümü -Fabrikadan görüntü -İtfaiye ve polis ekiplerinden görüntü -Genel ve detay görüntüler ============================== 5- MÜJDAT GEZEN'İN BURHAN KUZU'YA HAKARET DAVASI;  GEZEN'İN CEZALANDIRILMASINA YER OLMADIĞINA KARAR VERİLDİ Yüksel KOÇ / İSTANBUL, - Müjdat Gezen'in, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin (MGSM) kundaklanmasından sonra yaptığı basın açıklamasında eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu'ya hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında açılan davada karar açıklandı. Mahkeme, Müjdat Gezen'in suçu haksız fiil altında işlediğine karar vererek cezalandırılmasına yer olmadığına karar verdi.  İstanbul 67. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasına tutuksuz sanık Müjdat Gezen, Gezen'in Avukatı Celal Ülgen ve müşteki Burhan Kuzu'nun Avukatı Cüneyd Gülcan katıldı.
Celal Ülgen - 26.09.2019
Müjdat gezen'in burhan kuzu'ya hakaret davası; gezen'in cezalandırılmasına yer...
Müjdat Gezen'in, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin (MGSM) kundaklanmasından sonra yaptığı basın açıklamasında eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu'ya hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında açılan davada karar açıklandı. Mahkeme, Müjdat Gezen'in suçu haksız fiil altında işlediğine karar vererek cezalandırılmasına yer olmadığına karar verdi.    İstanbul 67. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasına tutuksuz sanık Müjdat Gezen, Gezen'in Avukatı Celal Ülgen ve müşteki Burhan Kuzu'nun Avukatı Cüneyd Gülcan katıldı.
Celal Ülgen - 26.09.2019
Müjdat gezen'in burhan kuzu'ya hakaret davası; gezen'in cezalandırılmasına yer olmadığına karar...
Müjdat Gezen'in, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin (MGSM) kundaklanmasından sonra yaptığı basın açıklamasında eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu'ya hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında açılan davada karar açıklandı. Mahkeme, Müjdat Gezen'in suçu haksız fiil altında işlediğine karar vererek cezalandırılmasına yer olmadığına karar verdi.  İstanbul 67. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasına tutuksuz sanık Müjdat Gezen, Gezen'in Avukatı Celal Ülgen ve müşteki Burhan Kuzu'nun Avukatı Cüneyd Gülcan katıldı.
Celal Ülgen - 26.09.2019
Müjdat Gezen'in "hakaret" davasında karar
Anadolu 67. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Müjdat Gezen ve avukatı Celal Ülgen ile müşteki Burhan Kuzu'nun avukatı Cüneyd Gülcan katıldı.
Celal Ülgen - 04.09.2019
Sözcü gazetesi davası: sanıklar son savunmalarını tamamladı
SÖZCÜ Gazetesi sahibi Burak Akbay, genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz ve yazarları Emin Çölaşan ile Necati Doğru'nun da aralarında bulunduğu 9 sanıklı, "FETÖ'ye yardım" davasında sanıklar son savunmalarını tamamladı. Duruşma sanık avukatlarının savunma yapması ile devam ediyor.  SANIKLAR DURUŞMAYA KATILDI İstanbul 37.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan sanıklardan Emin Çölaşan Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılırken  tutuksuz sanık Gökmen Ulu'nun da aralarında bulunduğu 7 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu.  CHP Milletvekili Gürsel Tekin'in de aralarında bulunduğu bazı CHP'lilerde dururuşmaya izleyici olarak katıldı.  "FETÖCÜ DEĞİLİM" Duruşmada son savunmasını yapan gazetenin internet sitesi yayın yönetmeni sanık Mustafa Çetin de iddianamede kendisine yöneltilen suçlamalara cevap verdi. Sanık Çetin, Sözcü Gazetesi'nin yerli ve milli bir site olduğunu belirterek, "Günde ortalama 400, ayda 12 bin, yılda 150 bin haber sitemize giriyor. Arşivimizde yaklaşık bir milyon haber bulunmakta. İddianameyi hazırlayan savcı lehte olan hiçbir delili iddianamede kullanmadı. Bu acınası durum" dedi. Hakkındaki suçlamaları reddeden sanık Çetin, "FETÖ'cü değilim, FETÖ'ye bilerek isteyerek yardım etmedim, etmem de. Tek bir işim var gazetecilik, onu yapmak istiyorum. Beraatimi talep ediyorum" diye konuştu.  Diğer sanık Yonca Yücekaleli ise mahkemeye yazılı savunmasını sunarak beraatini istedi. Duruşma, Avukat Celal Ülgen'in 5 bölümden oluşan savunmasını yapmasıyla devam ediyor.
Celal Ülgen - 04.09.2019
Sözcü gazetesi davası: sanıklar son savunmalarını tamamladı
Haber: Serpil KIRKESER  / Kamera: İstanbul, DHA Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay, genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz ve yazarları Emin Çölaşan ile Necati Doğru'nun da aralarında bulunduğu 9 sanıklı, "FETÖ'ye yardım" davasında sanıklar son savunmalarını tamamladı. Duruşma sanık avukatlarının savunma yapması ile devam ediyor.  SANIKLAR DURUŞMAYA KATILDI İstanbul 37.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan sanıklardan Emin Çölaşan Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılırken  tutuksuz sanık Gökmen Ulu'nun da aralarında bulunduğu 7 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu.  CHP Milletvekili Gürsel Tekin'in de aralarında bulunduğu bazı CHP'lilerde dururuşmaya izleyici olarak katıldı.  "FETÖCÜ DEĞİLİM" Duruşmada son savunmasını yapan gazetenin internet sitesi yayın yönetmeni sanık Mustafa Çetin de iddianamede kendisine yöneltilen suçlamalara cevap verdi. Sanık Çetin, Sözcü Gazetesi'nin yerli ve milli bir site olduğunu belirterek, "Günde ortalama 400, ayda 12 bin, yılda 150 bin haber sitemize giriyor. Arşivimizde yaklaşık bir milyon haber bulunmakta. İddianameyi hazırlayan savcı lehte olan hiçbir delili iddianamede kullanmadı. Bu acınası durum" dedi. Hakkındaki suçlamaları reddeden sanık Çetin, "FETÖ'cü değilim, FETÖ'ye bilerek isteyerek yardım etmedim, etmem de. Tek bir işim var gazetecilik, onu yapmak istiyorum. Beraatimi talep ediyorum" diye konuştu.  Diğer sanık Yonca Yücekaleli ise mahkemeye yazılı savunmasını sunarak beraatini istedi. Duruşma, Avukat Celal Ülgen'in 5 bölümden oluşan savunmasını yapmasıyla devam ediyor.
Celal Ülgen - 04.09.2019
Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki dava
Duruşma, avukat Celal Ülgen'in "Sözcü Erdoğan'ı deşifre etmedi", "Sözcü'nün FETÖ ile iltisakı yoktur","Suçlanan yazılar", "Bilirkişi ve raporu" ve "Gazeteciler" başlıklarından oluşan 5 bölümlük savunmasını yapmasıyla devam ediyor.
Celal Ülgen - 28.06.2019
Hafif ticari araçla otomobil çarpıştı: 1 ölü, 3 yaralı
Celal Ülgen'in kullandığı 37 EK 906 plakalı otomobil, Kastamonu-Araç kara yolu Kanlıgöl mevkisinde, İhsan Çingir idaresindeki 37 RA 913 plakalı hafif ticari araçla çarpıştı.
Celal Ülgen - 20.06.2019
(Geniş haber) Balyoz Davası'na bakan savcı ve hakimlerin ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi
HİLMİ ÖZKÜK VE AYTAÇ YALMAN'IN TANIK OLARAK DİNLENMESİ TALEPLERİ HAKSIZ YERE REDDEDİLDİ İddianamede, Balyoz Davası'na bakan mahkeme heyetinin bilirkişi incelemesi yaptırmadıkları, Balyoz Davası'nın iddianamesinde yer alan ve askeri darbeyi önlediği iddia edilen dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman ile dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün dinlenmesi yönündeki talepleri haksız yere reddettikleri ve  maddi gerçeğin ortaya çıkartılması için her türlü inceleme ve araştırmayı resen yapmaları gerekirken bu yönde bir araştırma yaptırmayarak ileri sürülen komplonun ortaya çıkartılamamasına sebep oldukları vurgulandı.  163 KİŞİNİN TOPLUCA TUTUKLANMASINA KARAR VERİLDİ İddia makamının topluca tutuklama talebinde bulunması üzerine, Ceza Muhakemesi Kanunu'na aykırı olarak 44 sanığın avukatı olmaksızın, mevcut olanlara da söz hakkı vermeyen mahkeme heyetinin 163 kişinin topluca tutuklanmasına karar verdikleri iddianamede hatırlatıldı. İddianamede, avukatlar Celal Ülgen ve Hüseyin Ersöz' ün müvekkillerinin savunmaları alınmadan önce dosyada bulunan ve savunma hakkını etkileyebilecek 11, 16 ve 17 no'lu CD'lerın imajlarının kendilerine verilmesi yönündeki taleplerini haksız yere reddettikleri vurgulandı.
Celal Ülgen - 20.06.2019
BALYOZ DAVASI'NA BAKAN SAVCI VE HAKİMLERİN AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSİ İSTENDİ (Geniş haber)
HİLMİ ÖZKÜK VE AYTAÇ YALMAN'IN TANIK OLARAK DİNLENMESİ TALEPLERİ HAKSIZ YERE REDDEDİLDİ İddianamede, Balyoz Davası'na bakan mahkeme heyetinin bilirkişi incelemesi yaptırmadıkları, Balyoz Davası'nın iddianamesinde yer alan ve askeri darbeyi önlediği iddia edilen dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman ile dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün dinlenmesi yönündeki talepleri haksız yere reddettikleri ve  maddi gerçeğin ortaya çıkartılması için her türlü inceleme ve araştırmayı resen yapmaları gerekirken bu yönde bir araştırma yaptırmayarak ileri sürülen komplonun ortaya çıkartılamamasına sebep oldukları vurgulandı.  163 KİŞİNİN TOPLUCA TUTUKLANMASINA KARAR VERİLDİ İddia makamının topluca tutuklama talebinde bulunması üzerine, Ceza Muhakemesi Kanunu'na aykırı olarak 44 sanığın avukatı olmaksızın, mevcut olanlara da söz hakkı vermeyen mahkeme heyetinin 163 kişinin topluca tutuklanmasına karar verdikleri iddianamede hatırlatıldı. İddianamede, avukatlar Celal Ülgen ve Hüseyin Ersöz' ün müvekkillerinin savunmaları alınmadan önce dosyada bulunan ve savunma hakkını etkileyebilecek 11, 16 ve 17 no'lu CD'lerın imajlarının kendilerine verilmesi yönündeki taleplerini haksız yere reddettikleri vurgulandı.
Celal Ülgen - 20.06.2019
"Balyoz kumpasçısı" hakim ve savcılara FETÖ'den iddianame
Bu sanıkların maddi gerçeğin ortaya çıkartılması için gerekli araştırmaları yapmadığı gibi bu yöndeki taleplere de duyarsız kaldığı, davanın sanıkları lehine delilleri toplamadığı, delilleri dikkate almadığı, savunmanın tüm taleplerini reddederek iddia makamının tüm taleplerini kabul ettiği vurgulanan iddianamede Diken, Peksak ve Üründü hakkında şu tespitlere yer verildi: "İsnatlara dayanarak dijital dokümanlarda manipülasyon yapıldığı tespitini içeren 6 askeri bilirkişi raporu ile 12 hukuki mütalaanın dosyaya sunulduğu halde maddi gerçeğin ortaya çıkarılması için ısrarla yapılan taleplere rağmen bilirkişi incelemesi yaptırmadıkları, iddianamede askeri darbeyi önlediği iddia edilen dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman ile dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün dinlenilmesi yönündeki talepleri haksız yere reddettikleri, tüm sanık müdafilerinin duruşmada hazır bulunmadıkları tarihlerde duruşmalarda uzman bilirkişi dinledikleri, uzman bilirkişi ve tanıklarını hazır eden sanık avukatlarının duruşmada bulunmasına rağmen tanık dinletme talebini önceki uygulamayla çelişecek şekilde CMK'ye aykırı olarak reddettikleri anlaşılmıştır." "Sanıkların yapmadıkları şeyleri yapmış gibi göstermişler" Yargılamada sanık Diken, Peksak ve Üründü'nün taraflı davrandığı belirtilen iddianamede, avukatlar Celal Ülgen ve Hüseyin Ersöz'ün müvekkillerinin savunmaları alınmadan önce dosyada bulunan ve savunma hakkını etkileyebilecek 11, 16 ve 17 No'lu CD'lerın imajlarının kendilerine verilmesi yönündeki taleplerini haksız yere reddettikleri, gerekçeli kararda gerçeğe aykırı hususlara ve varsayımlara yer verdikleri, Bilvanis Çiftliği konulu ve Şubat 2007 tarihli yazının tamamen sahte ve imzasız olduğu halde, bu belgeyi ıslak imzalı belgeler arasında gösterdikleri, bu yazı ekinde 6 fotoğraf bulunmadığı halde 6 fotoğraf bulunduğunu yazdıkları, sanık Bilgin Balanlı'nın sorguda söylemediği beyanlarını söylemiş gibi gerekçeli karara yazdıkları, sanıkların yapmadıkları ve söylemedikleri şeyleri yapmış gibi gösterdikleri anlatıldı.
Celal Ülgen - 09.05.2019
Müjdat Gezen Pasaportunda Sorun Olduğu Gerekçesiyle Yurt Dışına Çıkamadı
Edinilen bilgiye göre, Müjdat Gezen Almanya'nın Duisburg, Köln ve Frankfurt şehirlerinde oynayacağı oynunlar için saat 07.00 sıralarında Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na geldi. Gezen'e pasaportunda bulunan 'idari kısıtlama' nedeni ile yurt dışına çıkışına izin verilmedi. Bunun üzerine Müjdat Gezen havalimanından ayrıldı. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Müjdat Gezen'in avukatı Celal Ülgen," Yurt dışında oyunu vardı.
Celal Ülgen - 09.05.2019
Müjdat Gezen Yurt Dışına Çıkamadı
Sanatçının avukatı Celal Ülgen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yurt dışına çıkış yasağı kaldırılan Müjdat Gezen şu anda yurt dışına çıkamıyor çünkü pasaportu iptal edilmiş.
Celal Ülgen - 18.04.2019
Geniş Haber) Sözcü Gazetesi Davasında Mütalaa
Sözcü Gazetesi yazar ve çalışanlarının terör örgütü FETÖ'ye yardım davasında savcı mütalaasını bildirdi.
Celal Ülgen - 23.01.2019
Müjdat Gezen'in Adli Kontrol Uygulaması Kaldırıldı
MÜJDAT Gezen'in Avukatı Celal Ülgen, müvekkilinin adli kontrol kararının kaldırıldığını duyurdu.
Celal Ülgen - 23.01.2019
Müjdat Gezen'in Adli Kontrol Uygulaması Kaldırıldı
Müjdat Gezen'in Avukatı Celal Ülgen, müvekkilinin adli kontrol kararının kaldırıldığını duyurdu.
Celal Ülgen - 23.01.2019
Müjdat Gezen'in Adli Kontrol Kararı Kaldırıldı!
Müjdat Gezen'in avukatı Celal Ülgen: Anadolu Cumhuriyet Savcılığı talebimiz doğrultusunda adli kontrol kararını kaldırdı.
Celal Ülgen - 23.01.2019
Müjdat Gezen Davasında Yeni Gelişme!
Müjdat Gezen'in avukatı Celal Ülgen: Anadolu Cumhuriyet Savcılığı talebimiz doğrultusunda adli kontrol kararını kaldırdı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Celal Ülgen Haberleri | Celal Ülgen Kimdir - Haberler - Celal Ülgen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Celal Ülgen kimdir, hayatı ve biyografisi. Edebiyatın kalbi Kartal'da atmaya devam ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.9.2021 17:55:37. #1.15#

title