Celal Şimşek Haberleri

Celal Şimşek haber, Celal Şimşek son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Celal Şimşek - 28.11.2020
Denizli'deki Laodikya Antik Kenti'nde 2 bin yıllık rahip başı heykeli bulundu
Geçmişi milattan önce 5500'e uzanan Laodikya'da kazı ve restorasyon çalışmaları Prof. Dr. Celal Şimşek başkanlığında devam ediyor.
Celal Şimşek - 20.03.2020
Laodikya'da 2 bin yıllık güneş saati bulundu
Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek başkanlığındaki kazı ekibi şimdiye kadar birçok önemli eseri gün yüzüne çıkardı.
Celal Şimşek - 15.01.2020
Denizli'de Roma İmparatoru Nero'nun heykeline ait mermer baş bulundu
Laodikya Antik Kenti Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek, 2019 kazı sezonundaki çalışmalarla ilgili yaptığı yazılı açıklamada geniş bir alanı kapsayan antik kent içinde kazı, restorasyon ve bakım onarım çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.
Celal Şimşek - 07.11.2019
Laodikya'da "antik dönemin pinokyosu" bulundu
Denizli'deki Laodikya Antik Kenti'nde, mermer blok üzerine kazınmış, aralarında masal kahramanı Pinokyo'yu andıran "uzun burunlu adam" çizimi de olan 1500 yıllık üç grafiti bulundu. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan ve içinde İncil'de adı geçen 7 kiliseden birinin bulunduğu Laodikya Antik Kenti'ndeki kazı ve restorasyon çalışmaları, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek başkanlığındaki ekip tarafından 2003'ten bu yana devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Celal Şimşek Haberleri | Celal Şimşek Kimdir - Haberler - Celal Şimşek haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Celal Şimşek kimdir, hayatı ve biyografisi. Laodikya Antik Kenti'nden geçen enerji nakil hattı söküldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 09:29:06. #1.15#
title