Çankırı - 'Ankaralı Namık' Çankırı'da Toprağa Verildi

Çankırı - 'Ankaralı Namık' Çankırı'da Toprağa Verildi

19.10.2015 18:03 | Son Güncelleme: 19.10.2015 18:03
Çankırı - 'Ankaralı Namık' Çankırı'da Toprağa Verildi

'Ankaralı Namık' Çankırı'da toprağa verildi 14 yaşındaki Efe babasının tabutunu mezarlığa kadar taşıdı 'ANKARALI Namık' ismiyle tanınan Çankırılı Türk Halk Müziği (THM) sanatçısı 39 yaşındaki Namık Uğurlu memleketi Çankırı'nın Kurşunlu İlçesine bağlı Yeşilöz Köyü'nde sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

'Ankaralı Namık' Çankırı'da toprağa verildi

14 yaşındaki Efe babasının tabutunu mezarlığa kadar taşıdı

'ANKARALI Namık' ismiyle tanınan Çankırılı Türk Halk Müziği (THM) sanatçısı 39 yaşındaki Namık Uğurlu memleketi Çankırı'nın Kurşunlu İlçesine bağlı Yeşilöz Köyü'nde sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

İkindi namazını müteakip Yeşilöz Köyü camiinde kılınan cenaze namazının ardından omuzlarda köy mezarlığına götürülen Namık Uğurlu'nun cenazesi,dualarla toprağa verildi. Cenaze törenine katılan eşi Nebahat Uğurlu ile çocukları 14 yaşındaki Efe ve 7 yaşındaki kızı Sedef ile annesi Cevriye, babası Mustafa Uğurlu ayakta durmakta güçlük çekti. Yakınlarının ve sevenlerinin katıldığı cenaze töreninde imam helallik istediğinde, cenazeye katılanlar hep bir ağızdan 'Helal olsun' diye bağırdı. Cenaze törenine Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Kaya, Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak ile sanatçının yüzlerce seveni katıldı. Cenaze namazının ardından babasının tabutunu mezarlığa kadar taşıyan 14 yaşındaki Efe cenazeye katılanları duygulandırdı. Cenazeye Ankaralı Turgut, Hakan Taşıyan, Hasan Yılmaz gibi ünlü sanatçılar da katıldı. Ankaralı Turgut, büyük bir üzüntü içinde olduğunu belirterek, "Allah rahmet eylesin. Ailesine sabırlar versin. Hepimizin başı sağolsun" dedi.

Çankırılı olmasına rağmen Ankara şarkıları ve türküleri ile tanınan ve bu yüzden 'Ankaralı Namık' ismini kullanmayı tercih eden Namık Uğurlu'nun dün gece 21.30 sıralarında Kuzey Ankara TOKİ bloklarında, Keçiören Şenyuva Mahallesi Seyhan Caddesi 15/c adresindeki apartmanın 7. katındaki evinin balkonunda atladığı ve hayatını kaybettiği iddia ediliyor. Kendine özgü besteleri ile milyonların sevgilisi haline gelen Namık Uğurlu'nun İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuydu. Sanata yönelen ve mühendislik mesleğini hiç yapmayan Ankaralı Namık ölümüyle sevenlerini üzdü.

Çankırı - 'Ankaralı Namık' Çankırı'da Toprağa Verildi
Çankırı - 'Ankaralı Namık' Çankırı'da Toprağa Verildi
Çankırı - 'Ankaralı Namık' Çankırı'da Toprağa Verildi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title