BURHAN EROL HABERLERİ

Burhan Erol haber, Burhan Erol son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Burhan Erol

Burhan Erol

Doğum Yeri Malatya / Türkiye
Doğum Tarihi ... - ...

Burhan Erol Kimdir ?

Karataş Lisesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi'nde 1975-1977 yılları arasında Makine bölümü ve 1977-1980 yıllarında da İnşaat Mühendisliği okudu. Burhan Erol, 23 Haziran seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Burhan Erol - 24.06.2019
İSTANBUL'DA 23 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN KESİN OLMAYAN RESMİ SONUÇLARI BELLİ OLDU
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA23 Haziran yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde kesin olmayan sonuçlar belli oldu.
Burhan Erol - 27.05.2019
İstanbul yenileme seçimi için kesin aday listesi açıklandı
23 Haziran 2019 Pazar günü yapılacak yenileme seçimlerinde yer alacak bağımsız adaylar ise şöyle: "Dursun Ali Bacıoğlu, Vedat Öztürk, Ahmet Çördük, Muhammet Ali Canca, Mehmet Yıldız, Güldes Önkoyun, Hasan Atasoy Torun, Mehmet Ali Aydoğmuş, Lütfü Yılmaz, Seçkin İlker, Özkan Mustafa Küçükkural, Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu, Burhan Erol, Doğan Duman, Ali Rıza Kansız, Abdul Celil Gülalp, Burak Kadıoğlu.
Burhan Erol - 03.03.2019
Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor
İstanbul'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri, seçim kurullarınca ilan edildi.
Burhan Erol - 19.07.2016
Deriklilerden Darbe Girişimine Karşı Bayraklı Yürüyüş
Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk ve HÜDA PAR İlçe Başkanı Burhan Erol'un da aralarında bulunduğu kalabalık, ellerindeki bayraklarla cadde ve sokaklarda darbe karşıtı sloganlar atarak yürüdü.
Burhan Erol - 01.02.2016
Basketbol Bölgesel Ligi
Bölgesel Basketbol Ligi takımlarından Siverekliler Basketbol Kulübü play off'a kalmayı garantiledi. Siverekliler Basketbol Kulübü Başkanı Burhan Erol, Gaziantep'te yapılan bölgesel maçlarda önemli başarılar elde ederek play off'a kalmayı başardıklarını söyledi.
Burhan Erol - 21.01.2016
Siverekliler Derneği'nden 100 Aileye Yardım
Siverekliler Derneği Başkanı Burhan Erol, Sur ilçesinde evini terk etmek zorunda kalan ailelerden 100'üne yardım yaptıklarını söyledi.
Burhan Erol - 20.01.2016
Siverekliler Derneğinden Terör Mağduru Ailelere Yardım
Siverekliler Derneği Başkanı Burhan Erol, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşayan aileler için yardım kampanyası başlattıklarını, kampanyaya dernek üyeleri tarafından destek verildiğini söyledi.
Burhan Erol - 24.08.2014
Diyarbakır Siverekliler Derneği Üyelerine Özel Hastane İndirimi
Diyarbakır Siverekliler Derneği Başkanı Burhan Erol, Özel Veni Vidi Hastanesi ve Memorial Diyarbakır Hastanesi ile yaptıkları görüşmeler sonucunda dernek üyelerine tedavi hizmeti ücretlerinde indirim yapılması konusunda anlaşmaya vardıklarını söyledi.
Burhan Erol - 24.08.2014
Diyarbakır Siverekliler Derneği Üyelerine Özel Hastane İndirimi
 Diyarbakır Siverekliler Derneği Başkanı Burhan Erol, Özel Veni Vidi Hastanesi ile  Memorial Diyarbakır Hastanesi ile yaptıkları görüşmeler sonucunda dernek üyelerine tedavi hizmeti ücretlerinde indirim yapılması konusunda anlaşmaya vardıklarını söyledi.
Burhan Erol - 06.06.2014
Cumhurbaşkanı Gül İzmir'de
Öte yandan cumhurbaşkanlığı için aday adayı olduğunu söyleyen Burhan Erol isimli bir vatandaş, Cumhurbaşkanı Gül'ün dayısının evinin yakınında gazetecilerin bulunduğu kafeye gelerek aday adaylığı karviziti dağıttı.
Burhan Erol - 15.11.2013
Diyarbakır'da, Bir Zamanlar Siverek Fotoğraf Sergisi
Diyarbakır'da, Bir Zamanlar Siverek adlı fotoğraf sergisi açılacak.
Diyarbakır Siverekliler Derneği Başkanı Burhan Erol, ilçe belediyesinin hazırladığı Bir Zamanlar Siverek fotoğraf sergisinin, yarın Kayapınar Belediyesi Cegerxwin Kültür...
Burhan Erol - 15.11.2013
Diyarbakır'da "Bir Zamanlar Siverek Sergisi" Açılacak
 Diyarbakır Siverekliler Derneği Başkanı Burhan Erol, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, Siverek Belediyesi'nin hazırladığı Siverek tarihi ile ilgili "Bir zamanlar Siverek' ' sergisini yarın Kayapınar Belediyesi Ciğerhun Kültür Merkezi'nde saat 10.
Burhan Erol - 07.08.2013
Siverek'ten Kısa Kısa
Dernek Başkanı Burhan Erol ile beraberindekiler parti binasında milletvekili Kasım Gülpınar ile bir araya gelerek bir süre görüştü.
Burhan Erol - 12.05.2013
Diyarbakır Siverekliler Derneği, Anneler Günü Etkinliği Düzenledi
Diyarbakır Siverekliler Dernek Başkanı Burhan Erol, Yenişehir semtindeki Demirok Tesislerinde, 'Anne onurumuzdur, anne yaşamdır' temasıyla düzenlenen kutlama programında yaptığı konuşmada, Anneler Günü'nün evrensel bir gün olduğunu söyledi.
Burhan Erol - 07.05.2013
Siverekliler Derneği, Anneler Gününü Kutlayacak
Diyarbakır Siverekliler Dernek Başkanı Burhan Erol, Anneler Gününü, Anne onurdur, Anne yaşamdır temasıyla kutlayacaklarını söyledi.
Burhan Erol - 14.10.2012
Siverekliler, Dayanışma Gecesinde Bir Araya Geldi
Dernek Başkanı Burhan Erol, Kaplan City Düğün ve Kongre Salonu'nda düzenlenen ve AK Parti Milletvekili Galip Ensarioğlu'nun da katıldığı gecede yaptığı konuşmada, Siverek'in adını duyurmak, yaşatmak, bir araya gelerek sevinçleri ve acıları paylaşmak, kültürleri genç kuşaklara aktarmak için geceyi düzenlediklerini belirterek, "1926 yılına kadar vilayet olan Siverek'in o tarihten bu yana il hakkı gasp edilmiştir.
Burhan Erol - 23.09.2012
Toplu Kitap Okuma Dünya Rekoru Girişimi
Diyarbakır Siverekliler Derneği Başkanı Burhan Erol, Siverek'te toplu kitap okuma kategorisinde dünya rekoru kırılmasının hedeflendiğini belirterek, "Hepimiz Siverek'te olmalıyız" dedi.
Burhan Erol - 18.07.2012
"Haydi Bir Dünya Rekoru Kıralım" Projesi
Diyarbakır Siverekliler Derneği Başkanı Burhan Erol, yaptığı açıklamada Siverek'in bu tür organizasyonlarda bulunmasının gurur verici olduğunu belirterek 25 Eylül'de yapılacak olan rekor denemesinde Diyarbakır'da yaşayan hemşehrililerini organize ederek Siverek'te olacaklarını ifade etti.
Burhan Erol - 09.03.2012
Diyarbakır Siverek Kültür Derneği Kadın Kolları Üyelerinin Siverek Ziyareti
Dernek Başkanı Burhan Erol ile kadın kolları komisyonu üyeleri, ilk olarak Hersanlıoğlu'nu makamında ziyaret ederek, ilçe genelinde yaptığı eğitim çalışmalarından dolayı plaket verdi.
Burhan Erol - 27.02.2012
AK Parti Ceyhan İlçe Kongresi
-İlçe yönetimi- Tek liste ile gidilen seçimde Süleyman Ulu başkanlığındaki AK Parti yönetim kurulu şöyle oluştu: "Şükrü Bozcalar, Mehmet Hüsnü Civelek, Önder Yağ, Özkan Koç, Osman Üstün Keşlikli, Bünyamin Bozkurt, Yunus Gürtaş, Uğur Kurt, Tayfun Eker, Burhan Erol, Adnan Kabasakal, Salih Ölke, İbrahim Uçaroğlu, Mehmet Avran, Recai Pelvan, Hüseyin Göldal, Şerife Yeleç Çelebi, Sevgi Övet, Mahmut Aktaş, Zeki Candan Karataş, Eyüp Konuk, Rıfat Örek, Ferhat Güranioğlu, Onur Çolaklar, Mehmet Tarık Akşener, Turan Güleç, Nurten Özsu, Fethullah Kayalık ve Emin Arslan.
Burhan Erol - 27.02.2012
AK Parti Ceyhan İlçesi Kongresi
AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaettin Yağcı kongrede, mevcut Başkan Bülent Demirel'e teşekkür plaket verdi ve kısa bir konuşma yaptı. Ziyaettin Yağcı şunları söyledi: "Nasıl ki her canlı bir gün ölüyorsa, her makamda bir gün sona erecek ve o makamda bulunanlar görevlerini başkasına devredecekler. Ben bugün görevi devredecek olan Bülent Demirel kardeşime partimize verdiği emek için teşekkür ederken, göstermiş olduğu olgunluk için ayrıca teşekkür ediyor ve kendisini alnından öpüyorum. Ceyhan'da partimize emeği geçmiş herkese de teşekkür ediyorum. Vefat eden partililerimize Allah'tan rahmet diliyorum." Seçim sonucunda Süleyman Ulu başkanlığa seçilirken, yeni yönetim kurulu, Şükrü Bozcalar, Mehmet Hüsnü Civelek, Önder Yağ, Özkan Koç, Osman Üstün Keşlikli, Bünyamin Bozkurt, Yunus Gürtaş, Uğur Kurt, Tayfun Eker, Burhan Erol, Adnan Kabasakal, Salih Ölke, İbrahim Uçaroğlu, Mehmet Avran, Recai Pelvan, Hüseyin Göldal, Şerife Yeleç Çelebi, Sevgi Övet, Mahmut Aktaş, Zeki Candan Karataş, Eyüp Konuk, Rıfat Örek, Ferhat Güranioğlu, Onur Çolaklar, Mehmet Tarık Akşener, Turan Güleç, Nurten Özsu, Fethullah Kayalık ve Emin Arslan'dan oluştu.
Burhan Erol - 16.01.2012
Kaymakam Hersanlıoğlu'ndan Diyarbakır Siverekliler Derneğine Ziyaret
İlçenin gelişiminde öncelikli hedeflerinin temelinde altyapıyı oluşturarak, eğitim ve öğretim düzeyini yükseltmek olduğunu ifade eden Hersanlıoğlu, şunları kaydetti: "Siverekli olup dışarıda yaşayan ve Siverek'ten bağlarını koparmak istemeyen vatandaşları ziyaret etmeye çalışıyoruz. Onlarla ilçede var olan sıkıntıların çözülmesi için öncelikle eğitim ve öğretimi geliştirmeye yönelik hamlelerde destek vermelerini istiyoruz. Bunlar ekip ve maddiyata dayanan bir çalışmaya dayanmaktadır. 'Siverek Eğitimde Buluşuyor' kampanyasında şimdiye kadar 600 bin TL maddi yardım toplamış bulunmaktayız, bunu okullarımızın ihtiyaçlarında kullanıyoruz. Topladığımız para yetersiz, bu iş için var gücümüzle çalışıp her kapıyı çalacağız ve herkesimin desteğini vermelerini isteyeceğiz." Diyarbakır Siverekliler Derneği Başkanı Burhan Erol da, Siverek'in gelişmesi için kendilerine düşen görevi yerine getirmeye çalışacaklarını ifade etti.
Burhan Erol - 08.06.2011
Gazeteci Baransu'nun Telefonun Dinlenmesi
Gazeteci Mehmet Baransu ve eşinin, "terör örgütü PKK üyesi gösterilerek" alınan mahkeme kararı doğrultusunda dinlendiği iddiasıyla Van 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, aralarında eski İl Jandarma Alay Komutanı Albay Vecihi Halil İyigün'ün de bulunduğu 4 askere verilen 5 yıl 10'ar ay hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Van 1. Ağır Ceza Mahkemesince hazırlanan 28 sayfalık gerekçeli kararda, birey hak ve özgürlükleri ile özel hayatın gizliliğini güvence altına alan anayasanın 20 ve 22. maddelerine atıf yapılarak, yasal dinlenmenin nasıl yapılacağına dair detaylı bilgilere yer verildi. Kararda, söz konusu dinlemeyi yapan kişilerin, dönemin İl Jandarma Komutanı Albay Vecihi Halil İyigün'ün emir ve komutası altında olduğu, dinlenme yapılması için mahkemeye sunulan resmi evrakta sanık İyigün'ün bilgisi olmadan hazırlanmasının mümkün olmadığı, yalnızca üst yazısını imzaladığı yönündeki savunmasına itibar edilmediği kaydedildi. Gerekçeli kararda, şu ifadelere yer verildi: "Dinleme kararı alınırken, telefonların kime ait olduğu, sahada çalışan istihbarat elemanlarıyla tespit edilmeli ve yine yasadaki koşullar aranmalı ve bundan sonra dinlemeye başladıktan sonra dinlenen kişinin baz istasyonları, kullandığı dil ve şive dikkate alınarak, dinlenen kişinin hedef kişi olup olmadığı, dinleme süresince özgürlüklere müdahale edildiğinden, hassas bir şekilde kontrol edilmelidir. Bu kontrol yükümlülüğü alay komutanı olan sanıktadır. Sanığın dinleme yapılmak üzere evrak hazırlandığında, gerçekte gayri yasal dinlediği kişiyi bildiğinden dolayı dinleme süresince de iki ay on sekiz günlük bir sürede, dinlemeyi sonlandırmamıştır. " -HERKESÇE BİLİNEN GÜVENLİK KAMERASI KAYITLARI DELİLDİR- Kararda, İl Jandarma Komutanlığında temizlik işçisi olarak çalışan eski PKK itirafçısı sanık Abdulkadir Karataş'ın, dosyada bulunan ve basına yansıyan güvenlik kamerası görüntülerinde, sanığın bilfiil kulaklığı takarak dinleme yaptığı belirtildi. Dosyadaki güvenlik kamera görüntülerinin delil olup olmadığının mahkeme tarafından tartışma konusu yapıldığı ifade edilen kararda, güvenlik kamerası görüntüsünde, dinlemenin yapıldığı iki güvenlik kapısından geçilerek girilebilen resmi jandarma istihbarat şube müdürlüğüne ait bir oda olması ve buradaki güvenlik kamerasının herkesçe bilinebilmesi karşısında delil olarak kullanılmasında, hukuki bir sakınca olmadığına ve delil olarak kabul edilmesine karar verildiği kaydedildi. -PKK İTİRAFÇISININ DİNLEME YAPMASI MAKUL GÖRÜLEMEZ- İletişimin tespitinde fiili dinleme yapacak personelin sıradan seçilmemesi gerektiği vurgulanan kararda, şöyle denildi: "Jandarma Genel Komutanlığı, Türk milletinin gurur duyduğu güçlü bir teşkilattır. Bu teşkilat içerisinde her dilde dinleme yapabilecek yetişmiş personel vardır. Kişilerin geçmişi ile yargılanması ve bu şekilde toplumdan dışlanması, hukukumuzun kabul ettiği bir durum değildir, mutlaka suçlular topluma kazandırılmalıdır. Ancak eski PKK itirafçısı olan sanık Abdulkadir Karataş'ın her ne gerekçeyle olursa olsun gizliliği üst derecede olan bir odaya girerek dinleme yapması, makul görülemez. Dinleme yapan kişi PKK itirafçısı bir kişi olmasa dahi jandarma görevlileri dışında başka birinin dinleme yapması devletin saygınlığı ile bağdaşmaz. " -"DEVAMLI DİNLENİLDİĞİ ŞÜPHESİ UYANDIRMIŞTIR"- Mahkemenin gerekçeli kararında, şunlar kaydedildi: "Terör örgütü PKK'nın, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin binlerce evladının canına kast etmiş kanlı bir terör örgütü olduğu, herkesçe ve sanıklarca bilindiğinden, sanıklar terör örgütü PKK mensubu 'Gever Salih' kod adlı A. B ile 'Serdar' kod adlı Ş. Ö'nün kullandığı telefonları dinliyorlarmışcasına, mahkemeyi yanıltarak mahkemeden gerçek dışı, hedef telefonlarla ilgili karar alırken Türk milletinin bu hassasiyetini kullanmışlardır. Kamu görevlisi sanıklar, terör örgütü PKK ile kararlılıkla mücadele eden Türk milletinin göz bebeği Jandarma Genel Komutanlığının imkanlarını kullanarak, resmi evrakta sahtecilik ve haberleşmenin gizliliğini ihlal suçunu işlemişlerdir. Sanıklar asayiş ve terör konusunda görevli oldukları halde, görevlerinin tam aksine asayişi bozacak ve terörle mücadele konusunda zafiyetlere sebebiyet verecek davranış içine girmişlerdir. Sanıklar telefonlarını dinledikleri müşteki Mehmet Baransu'nun sıfatından kaynaklı ve suçun, toplumda insanların kendilerinin devamlı dinlenildiği yönünde şüphe uyandırması nedeniyle uzunca süre tartışmaya neden olması, tartışma sonucunda kamuoyunun dinlenildikleri konusunda devlete olan güvenlerinde zafiyet oluşması ve bu şekilde kamuoyunda telafisi güç zararların doğmasına neden olmuşlardır. " -BARANSU VE EŞİNİN TELEFONLARININ DİNLENMESİ- Gazeteci Mehmet Baransu ve eşinin telefonlarının dinlenmesiyle ilgili Van Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, eski Van İl Jandarma Komutanı Albay Vecihi Halil İyigün, İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Burhan Erol, Jandarma Astsubay Muharrem Yaşar, uzman çavuşlar Murat Gürsoy ve Osman Berk ile terör örgütü PKK itirafçısı Abdülkadir Karataş hakkında, "resmi evrakta sahtecilik, görevi kötüye kullanma ve haberleşme hürriyetini ihlal" suçlamasıyla Van 1.
Burhan Erol - 24.05.2011
Gazeteci Baransu'nun Telefonunun Dinlenmesi Davasında Karar
Gazeteci Mehmet Baransu ve eşinin, "terör örgütü PKK üyesi gösterilerek" alınan mahkeme kararı doğrultusunda dinlendiği iddiasıyla Van 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, aralarında eski İl Jandarma Alay Komutanı Albay Vecihi Halil İyigün'ün de bulunduğu 4 asker hakkında, 5 yıl 10'ar ay hapis cezası verildi. Van 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında, sanıklar eski Van İl Jandarma Komutanı Albay Vecihi Halil İyigün, eski İl Jandarma Alay Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Burhan Erol, Jandarma Astsubay Muharrem Yaşar, uzman çavuşlar Murat Gürsoy ve Osman Berk ile terör örgütü PKK itirafçısı Abdülkadir Karataş katılmadı.
Burhan Erol - 23.05.2011
Baransu ve Eşini Dinleyen Askerlere Ceza Yağdı
Taraf Gazetesi Muhabiri Mehmet Baransu'nun bugün Van 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dinlenme davasında, Van Jandarma Komutanlığı'nda görevli 5'i asker 6 kişi çeşitli hapis cezasına çarptırıldı. Taraf muhabiri Mehmet Baransu ve eşi Esra Baransu'nun telefonlarını düzenledikleri sahte belgelerle dinlendikleri iddiasıyla aralarında askerler ve bir PKK itirafçısının da bulunduğu 6 kişinin yargılandığı davanın üçüncü duruşması bugün Van 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Mehmet Baransu ile sanıklar 5 asker ve 1 PKK itirafçısının katılmadığı duruşmada mahkeme heyeti, Van İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Vecihi Halil İyigün, eski İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Burhan Erol, Jandarma Astsubay Muharrem Yaşar ve uzman çavuşlar Murat Gürsoy'u, 'Haberleşmenin ihlali ve görevi kötüye kullanmak'tan 2 yıl 6 ay, resmi belgede sahtecilikten ise 3 yıl 4 ay olmak üzere toplam 5'er yıl 10'ar ay hapis cezasına çarptırdı.
Burhan Erol - 23.05.2011
Baransu'nun Dinleme Davasında 4 Askere 5 Yıl 10 Ay Hapis Cezası
Taraf Gazetesi Muhabiri Mehmet Baransu'nun Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dinleme davasında karar çıktı. Baransu'yu sahte belge düzenleyerek PKK'lı diye dinledikleri iddiasıyla yargılanan Van Jandarma Komutanlığı'nda görevli 4 askere 5 yıl 10 ay hapis cezası verilirken, 1 asker ile 1 PKK itirafçısı ise 2 yıl 6'şar ay hapse mahkum edildi. Gazeteci Mehmet Baransu'nun suç duyurusu üzerinde Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasında karar açıklandı. Van İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Vecihi Halil İyigün, eski İl Jandarma Alay Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Burhan Erol, Jandarma Astsubay Muharrem Yaşar ve uzman çavuşlar Murat Gürsoy, 'Haberleşmenin ihlali ve görevi kötüye kullanmaktan' 2 yıl altı ay, resmi belgede sahtecilikten ise 3 yıl 4 ay toplamda 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Burhan Erol - 25.04.2011
Taraf Muhabiri Baransu'nun 'Dinlenme' Davası
Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu ve eşinin telefonlarını, düzenledikleri sahte belgelerle dinlendikleri iddiasıyla aralarında askerler ve bir PKK itirafçısının da bulunduğu 6 kişinin yargılandığı davanın ikinci duruşması bugün Van 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Baransu'nun da katıldığı duruşma ertelendi. Van'da İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Burhan Erol'un, 24 Ekim 2008 tarihinde terör örgütü üyeleri tarafından kullanıldığı iddiasıyla Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu ve eşi Esra Baransu'ya ait olan 3 telefonu dinlediği iddiası, 2009 Aralık ayında ortaya çıktı.
Burhan Erol - 25.04.2011
Gazeteci Baransu'nun Telefonlarının Dinlenmesi
Gazeteci Mehmet Baransu ve eşinin, "terör örgütü PKK üyesi gösterilerek" alınan mahkeme kararı doğrultusunda dinlendiği iddiasıyla Van 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, terör örgütü PKK itirafçısı Abdülkadir Karataş hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Van 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 2. duruşmasına, sanıklar eski Van İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Vecihi Halil İyigün, eski İl Jandarma Alay Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Burhan Erol, Jandarma Astsubay Muharrem Yaşar, uzman çavuşlar Murat Gürsoy ve Osman Berk ile terör örgütü PKK itirafçısı Abdülkadir Karataş katılmadı.
Burhan Erol - 25.04.2011
Baransu'nun Telefonunu Dinleyen PKK İtirafçısı Karataş Hakkında Yakalama Kararı
Taraf Gazetesi Muhabiri Mehmet Baransu ve eşine ait telefonların, terör örgütü üyesi gibi gösterilerek mahkeme kararı ile dinlendiği gerekçesiyle aralarında dönemin Van İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Vecihi Halil İyigün'ün bulunduğu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. İl Jandarma Komutanlığı'nda 2004 yılından bu yana temizlikçi olarak çalışan ve telefon dinlemesi yapan terör örgütü PKK itirafçısı Abdulkadir Karataş, tebligatlara rağmen duruşmaya gelmediği için hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davaya sanıklar eski Van İl Alay Komutanı Kurmay Albay Vecihi Halil İyigün, dönemin İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Burhan Erol, Jandarma Astsubay Muharrem Yaşar, uzman çavuşlar Murat Gürsoy, Osman Berk ile PKK itirafçısı Abdulkadir Karataş katılmadı.
Burhan Erol - 25.04.2011
Taraf Muhabiri Baransu'nun 'Dinlenme' Davası
Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu ve eşinin telefonlarını, düzenledikleri sahte belgelerle dinlendikleri iddiasıyla aralarında askerler ve bir PKK itirafçısının da bulunduğu 6 kişinin yargılandığı davanın ikinci duruşması bugün Van 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Baransu'nun da katıldığı duruşma ertelendi. Van'da İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Burhan Erol'un, 24 Ekim 2008 tarihinde terör örgütü üyeleri tarafından kullanıldığı iddiasıyla Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu ve eşi Esra Baransu'ya ait olan 3 telefonu dinlediği iddiası, 2009 Aralık ayında ortaya çıktı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Burhan Erol Haberleri | Burhan Erol Kimdir - Haberler - Burhan Erol haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Burhan Erol kimdir, hayatı ve biyografisi. İstanbul seçiminde bağımsız adaylar ne kadar oy aldı? Rakamlar açıklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 22:35:39. #1.16#

title