Burdur'da Doğa Projesi Tanıtımı

Burdur'da Doğa Projesi Tanıtımı

Burdur'da doğa projesi tanıtımıBURDUR'da TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı kapsamında hazırlanan 'Burası Burdur Doğada Dur' adlı sosyal sorumluluk projesinin tanıtıldı.

Burdur'da doğa projesi tanıtımı

BURDUR'da TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı kapsamında hazırlanan 'Burası Burdur Doğada Dur' adlı sosyal sorumluluk projesinin tanıtıldı.

Burdur'da TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı kapsamında ilköğretim öğrencilerine yönelik doğa konusunda farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan 'Burası Burdur Doğada Dur' adıyla sosyal sorumluluk projesinin tanıtım toplantısı yapıldı. Öğretmenevi'nde yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Çetinkaya, Milli Eğitim Şube Müdürü Fahrettin Türk, proje yürütücüsü Ayşe Şimşek, projede görevli öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Alpaslan Ali Can Bilim Sanat Merkezi Müdürü Muhammet Çekirge, Burdur'da ilk defa böyle bir proje gerçekleştirildiğini söyledi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahrettin Türk, Doğadaki müthiş acınası katliamlardan dolayı, genç nesillerde doğa bilincini yüksek tutmak amacıyla böyle bir proje başlatılmış, çok önemli bir proje dedi.

Proje hakkında bilgi veren yürütücü Ayşe Şimşek, 'Burası Burdur, Doğada Dur' başlıklı projenin 7- 14 Eylül 2017 tarihleri arasında 2017- 2018 eğitim öğretim döneminde 6'ncı, 7'nci ve 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik olarak toplam 30 öğrenciyle 8 gün süreceğini belirtti. Şimşek, bitkiler yoluyla doğanın işleyişi hakkında temel bilgilere sahip, doğa ve doğa sorunlarına karşı duyarlı ve farkındalığı yüksek, doğaya karşı olumlu tutum geliştirmiş ve değer algısı yüksek, bilimsel süreç becerilerini ve yaratıcılıklarını kullanabilen ve doğanın sunduklarını sanata entegre edebilen, sanat kültür ve temel bilimler etkileşimini disiplinler arası değerlendirebilen bireylerin yetiştirilmesinin amaçlandığını vurguladı.