BUKET UZUNER HABERLERİ

Buket Uzuner haber, Buket Uzuner son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Buket Uzuner

Buket Uzuner

Doğum Yeri Ankara / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1955

Buket Uzuner Kimdir ?

1955'de Ankara'da doğdu. Biyoloji ve Çevre Bilimi eğitimi alan Uzuner, Türkiye' de Hacettepe Üniversitesi ve ODTÜ' de, ayrıca Norveç, ABD ve Finlandiya'daki üniversitelerde çalışmalarda bulundu. Kitapları 1992'den bu yana Türkiye'de Ulusal En İyi Satış listelerinde yer almaktadır ve dört ayrı dilde yayımlanmıştır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Buket Uzuner - 07.09.2021
"Ataşehir 3. Kitap Günleri" 10 Eylül'de Erdal Eren Kültür Merkezi bahçesinde okurlarla buluşuyor
"Ataşehir 3. Kitap Günleri"ne katılacak yazar ve şairler arasında; Adnan Özyalçıner, İnci Aral, Buket Uzuner, Işık Öğütçü, Barış İnce, Fuat Sevimay, Filiz Aygündüz, Güney Özkılınç, Gülşah Elikbank, Seray Şahinler, Orhan Bahtiyar, Gamze Arslan, Mehmet Fırat Pürselim, İbrahim Karaca, Musa Ağacık, B.
Buket Uzuner - 07.07.2021
"Çevre" konulu "Etki Söyleşisi" çevrim içi düzenlendi
Etki Konseyince Headline Diversity Kurucusu Arzu Pınar Demirel moderatörlüğünde, Deniz Ataç ve yazar Buket Uzuner'in katılımıyla "çevre" konulu etki söyleşisi çevrim içi düzenlendi.
Buket Uzuner - 21.01.2021
2020 Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri sahiplerini buldu
Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından 1995'ten bu yana düşünce ve ifade özgürlüğü için mücadele eden yazar ve yayıncılara takdim edilen ödüller bu yıl, yazar Buket Uzuner, Mikado Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Okan Arıkan ve Antik Sahaf Kitabevi'nin kurucusu İsmail Kün'e verildi.
Buket Uzuner - 26.11.2020
"Yazarının Sesinden" serisi Necati Tosuner ile devam ediyor
İş Sanat'tan yapılan açıklamaya göre, Buket Uzuner'in "Hava" ve Şebnem İşigüzel'in "İyilik" kitaplarından okudukları bölümlerle başlayan seri, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları yazarlarından Necati Tosuner ile devam ediyor.
Buket Uzuner - 22.09.2020
21 Eylül 2020 Haberleri
21 Eylül 2020 Manşet Haberleri.
Buket Uzuner - 14.07.2020
Yazar Adalet Ağaoğlu'nun vefatı edebiyatseverleri üzdü
Yazar Buket Uzuner de Ağaoğlu'nun Türk edebiyatının önemli yazarlarından olduğunun altını çizerek, "Adalet Ağaoğlu veda etmiş.
Buket Uzuner - 29.06.2020
Mario Levi ile geçmişe keyifli bir yolculuktan yeni roman müjdesi
Şişli Belediyesi tarafından sosyal medya aracılığıyla düzenlenen ve daha önce Ahmet Ümit, Nazlı Eray, Buket Uzuner ve Gül İrepoğlu gibi edebiyatımızın usta kalemlerinin konuk olduğu; "Hatıralara Yolculuk" etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor.
Buket Uzuner - 21.06.2020
Sanat tarihçisi Prof. Dr. Gül İrepoğlu, "Hatıralara Yolculuk" programına konuk oldu Açıklaması
Bugüne kadar yazar Ahmet Ümit, Nazlı Eray ve Buket Uzuner'i ağırlayan programda, İrepoğlu, dünden bugüne önemli anılarını ve yaşanmışlıklarını fotoğraflar eşliğinde dinleyicilerle paylaştı.
Buket Uzuner - 24.03.2020
Edebi Eserler, Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu'nun Hedefinde!
Buket Uzuner'in, ilk basımı 34 yıl önce yapılan ve bugüne kadar farklı yayınevlerinden toplam 19 kez baskısı yapılmış olan "Ayın En Çıplak Günü" adlı kitabın Muzır Neşriyat ilan edilmesinin kabulünün mümkün olmadığını belirterek bir bildiri yayımladı.
Buket Uzuner - 31.08.2019
Yunus gösteri merkezinin ruhsatının iptaline durdurma kararı
Bodrum Kent Konseyi ve Yunuslara Özgürlük Platformu üyeleri ile yazar Buket Uzuner, 29 Ağustos'ta Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı makamında ziyaret etmiş, yunus gösteri merkezinin kapatılması için toplanan 85 bin imzayı teslim etmişti.
Buket Uzuner - 29.08.2019
Bodrum'da "Yunuslara Özgürlük" kampanyası
Bodrum Kent Konseyi ve Yunuslara Özgürlük Platformu üyeleri ile yazar Buket Uzuner, Belediye Başkanı Aras'ı makamında ziyaret etti.
Buket Uzuner - 27.08.2019
"Beylikdüzü Sahaf Festivali" 31 Ağustos'ta başlayacak
Festival kapsamında Ümit Nar'ın moderatörlüğünde gerçekleşecek Sahaf Söyleşileri'ne bu yıl Serdar Kuzuloğlu, Ömer Durmaz, Miraç Güldoğan, Sibel Yükler, Karin Karakaşlı, Gamze Arslan, Güven Erkin Erkal, Bilge Kösebalaban, Cengiz Özdemir, Ozan Sağsöz, Ekrem Işın, Osmantan Erkır, Seda Özen, Emrah Safa Gürkan, Buket Uzuner'in de aralarında olduğu edebiyat dünyasından ünlü isimler konuk olacak.
Buket Uzuner - 13.06.2019
Kadınlardan nafaka hakkı için imza kampanyası
Nafaka Hakkı Kadın Platformu'nca nafaka hakkına ilişkin yapılması planlanan düzenlemeye karşı imza kampanyası başlatıldı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, oyuncu Arzum Onan, yazar Buket Uzuner dahil 100 kadının destek verdiği kampanyanın metininde, "Tüm devlet otoritelerini ve siyasetçileri, kadınların kazanılmış haklarına saygı duymaya davet ediyoruz" denildi.
Buket Uzuner - 13.06.2019
Kadınlardan nafaka hakkı için imza kampanyası
NAFAKA Hakkı Kadın Platformu'nca nafaka hakkına ilişkin yapılması planlanan düzenlemeye karşı imza kampanyası başlatıldı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, oyuncu Arzum Onan, yazar Buket Uzuner dahil 100 kadının destek verdiği kampanyanın metininde, "Tüm devlet otoritelerini ve siyasetçileri, kadınların kazanılmış haklarına saygı duymaya davet ediyoruz" denildi.
Buket Uzuner - 05.01.2019
Adana Çukurova Kitap Fuarı Açıldı
500 YAZAR KATILIYOR 13 Ocak tarihine kadar açık kalacak fuarda, imza günlerinin yanı sıra panel, söyleşi, sergi ve dinletilerden oluşan 70 kültür etkinliği gerçekleştirilecek. Yağışlı havaya rağmen kitapseverlerin büyük ilgi gösterdiği fuarın konukları arasında Füruzan, Ercan Kesal, Latife Tekin, Gülten Dayıoğlu, Yekta Kopan, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Aret Vartanyan, Canan Tan, Zeynep Altıok Akatlı, Mavisel Yener, Nebil Özgentürk, Tülin Kozikoğlu, Sinan Meydan, Hasan Ali Toptaş, Ataol Behramoğlu, İsmail Saymaz, Levent Gültekin, Behiç Ak, Mete Yarar, Çiğdem Gündeş, Kerem Fırtına, Selim Temo, Toprak Işık, Aytül Akal, Hikmet Anıl Öztekin, Sinan Tuzcu, Kemal Hamamcıoğlu, Menderes Samancılar, Kahraman Tazeoğlu, Koray Avcı Çakman, Bahadır Yenişehirlioğlu, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Ahmet Şimşirgil, Tarık Tufan, Sinan Yağmur ve daha pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı bulunuyor.
Buket Uzuner - 26.12.2018
Çukurova 12. Kitap Fuarı'na Doğru
Çukurova Kitap Fuarı'nın konukları arasında, Füruzan, Ercan Kesal, Latife Tekin, Gülten Dayıoğlu, Altan Öymen, Yekta Kopan, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Aret Vartanyan, Canan Tan, Ayşe Hür, Zeynep Altıok Akatlı, Mavisel Yener, Nebil Özgentürk, Tülin Kozikoğlu, Sinan Meydan, Hasan Ali Toptaş, Ataol Behramoğlu, İsmail Saymaz, Levent Gültekin, Behiç Ak, Mete Yarar, Çiğdem Gündeş, Kerem Fırtına, Erdoğan Aydın, Selim Temo, Toprak Işık, Aytül Akal, Hikmet Anıl Öztekin, Sinan Tuzcu, Kemal Hamamcıoğlu, Menderes Samancılar, Kahraman Tazeoğlu, Koray Avcı Çakman, Bahadır Yenişehirlioğlu, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Ahmet Şimşirgil, Tarık Tufan, Sinan Yağmur gibi birçok yazar, şair ve bilim insanı bulunuyor.
Buket Uzuner - 08.12.2018
2. Biga Belediyesi Kitap Fuarı Açıldı
Fuarda, açılışın ardından Selnur Aysever moderatörlüğünde, yazar Altan Öymen ve Özlem Özdemir söyleşisi düzenlendi ve Ali Lidar, Birol Tezcan, Başak Buğday ve Buket Uzuner kitaplarını imzaladı.
Buket Uzuner - 21.11.2018
Biga'da Kitap Fuarı Düzenlenecek
Işık, şöyle konuştu: "Altan Öymen, onur konuğumuz olacak. Ahmet Ümit, Sevinç Erbulak, Kahraman Tazeoğlu, İrfan Değirmenci, Buket Uzuner, Özlem Özdemir, Ataol Behramoğlu gibi çok sayıda ünlü yazarımız bizlerle olacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Buket Uzuner Haberleri | Buket Uzuner Kimdir - Haberler - Buket Uzuner haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Buket Uzuner kimdir, hayatı ve biyografisi. Bursa'da kitap şöleni başlıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 08:33:27. #1.14#

title