Bu tavuğun tüm yumurtalarının üzerinde "Allah" yazıyor

Bu tavuğun tüm yumurtalarının üzerinde "Allah" yazıyor

15.02.2020 23:26 | Son Güncelleme: 16.02.2020 10:45

Nevşehir Acıgöl'e bağlı Topaç köyünde yaşayan Yaşar Ertaç'a ait tavuğun yumurtladığı yumurtalar dikkat çekti. Yumurtaların üzerinde "Allah" ifadesini görenler şaşırdı.

İneklerin derilerinde "Allah" yazısına benzeyen desenler veya yumurtaların üzerinde "Allah" yazısına benzeyen şekiller her zaman dikkat çeker. Nevşehir, Acıgöl'e bağlı Topaç köyünde yaşayan Yaşar Ertaş'ın tavuğu da sürekli olarak böyle yumurtalar yumurtluyor.

TAVUĞU 3 YIL ÖNCE ALDI

Acıgöl ilçesine bağlı Topaç köyünde çiftçilik ile uğraşan Yaşar Ertaş bundan 3 yıl önce bir tavuk aldı. Almış olduğu tavuk yumurtlamaya başlamasının ardından yumurtladığı yumurtaların üzerinde 'Allah' yazısı olmasının ardından bunu köylüler ile paylaştı.

HER YUMURTASININ ÜZERİNDE "ALLAH" YAZISI VAR

Aradan geçen 3 yılın ardından da tavuğun her yumurtladığı yumurta üzerinde Allah yazısı olması köylülerin de ilgisini çekmeye başladı.

"SADECE BU TAVUK BÖYLE YUMURTLUYOR"

Allah yazılı yumurta yumurtlayan tavuğun sahibi Yaşar Ertaş yaptığı açıklamada, "Bu tavuk sürekli bu şekilde yumurtluyor. Bu da Allah'ın bir alametidir. Görüyorsunuz işte yumurtaların üzerinde Allah yazıyor. Tavuklarım arasında sadece bu tavuk bu şekilde yumurtluyor. İlk başladığından beri bu şekilde yumurtluyor. Tavuğumuz 3 senedir bende ve bu şekilde yumurtluyor. Her yumurtladığında da Allah yazısını görmek mümkün" diye konuştu.

Bu tavuğun tüm yumurtalarının üzerinde 'Allah' yazıyor
Bu tavuğun tüm yumurtalarının üzerinde 'Allah' yazıyor
Bu tavuğun tüm yumurtalarının üzerinde 'Allah' yazıyor
Bu tavuğun tüm yumurtalarının üzerinde 'Allah' yazıyor
Bu tavuğun tüm yumurtalarının üzerinde 'Allah' yazıyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (39)
MR. MASTER CAHİL: ''. . . Yumurtalari yemesek bari, yiyormusunuz yoksa?'' diye soruyor mal muhabir(!). . . Senin bu haber anlayisina göre o yumurtalari evine götürüp üstünde kuluckaya yatman gerekli, belki civciv yerine bir insanoglu cikiverir ortaya sen de mehdi olursun.
KARGALENYA: Yumurta kabuğu, yumurta kanalının son bölümü olan ''uterus''ta sertleşir ve dışarı atılır. Tavukta kalsiyum ve fosfat eksikliği olduğunda kabuk tam sertleşemez, yumurtlama sırasında da şekil değişikliğine uğrar ve havayla temasında az da olsa sertleşme gösterir ama hala yumuşaktır; izler de yumurtlama sırasındaki basınçtan oluşur, tıpkı şiş köftede kalan parmak izleri gibi…
KARGALENYA: . . . . Ayrıca, aşağıdaki ZEYNEP…. ÖMER…PROF. DR…YUMURTACI…ALLAHA INANCIN YOKKI SENIN…İLLEDE VATAN…METİN YİLDİRİM ve tavuk sahibi ve diğerleri, haberci gibi at gözlükleriyle dolaşan ve bilimsel hayatla ilgileri olmayan zatlar, bu yumurtlamanın Allah''ın bir hikmeti olduğunu YUMURTLARLAR.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title