BROOKİNGS ENSTİTÜSÜ HABERLERİ

Brookings Enstitüsü Haberleri

Brookings Enstitüsü haber, Brookings Enstitüsü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Brookings Enstitüsü - Dün
Çin, hazirana kadar nüfusunun yüzde 40'ını aşılamayı hedefliyor
Çin Ulusal Sağlık Komisyonuna bağlı tıp uzmanı Zhong Nanshan, Brookings Enstitüsü ve Tsinghua Üniversitesince düzenlenen, ABD'li ve Çinli uzmanların katıldığı çevrim içi forumda konuştu.
Brookings Enstitüsü - 25.02.2021
Ürdün Kralı Abdullah: "Filistin-İsrail barış müzakerelerinin canlanması için katkı sağlamaya hazırız"
Ürdün Kraliyet Divanı'ndan yapılan açıklamaya göre, ABD'deki Brookings Enstitüsü'nün "Orta Doğu ve Yeni ABD Yönetimi" başlıklı çevrimiçi konferansına katılan Kral Abdullah, Filistin meselesiyle ilgili olarak, bölgede devam eden taraflı adımların barış fırsatlarını yok edeceğini belirtti.
Brookings Enstitüsü - 24.02.2021
Irak Cumhurbaşkanı: "Irak ve ABD hükümetleri, ülkede kalıcı olarak yabancı güçlerin varlığını istemiyor"
ABD'deki Brookings Enstitüsü'nün "Orta Doğu ve Yeni ABD Yönetimi" başlıklı çevrimiçi konferansına katılan Salih, terör örgütü DAEŞ'e karşı görevin henüz tamamlanmadığını, Suriye'de terör hücrelerinin bulunduğunu ve teröre karşı savaşın devam etmesi gerektiğini ifade etti.
Brookings Enstitüsü - 26.11.2020
TRT World Forum 2020 dünyaca ünlü isimleri bir araya getirecek
"Amerika-Çin Rekabeti: Pandemi, Ticaret Savaşları ve Ekonomik İlişkiler" başlıklı oturuma, ABD-Çin İlişkileri Ulusal Komitesi Başkanı Stephen A. Orlins, Georgetown Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Profesörü Charles A. Kupchan, Harvard Kennedy School Robert and Renee Belfer Uluslararası İlişkiler Bölümü Profesörü Stephen M. Walt, ABD Dışişleri Bakanlığı Politika Planlama Direktörü Peter Berkowitz, Yeni Amerikan Güvenlik Merkezi Başkanı Richard Fontaine, Renmin Çin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Profesörü Shi Yinhong ile Brookings Enstitüsü John L.
Brookings Enstitüsü - 08.07.2020
Almanya Savunma Bakanı, ABD'nin ülkesinden asker çekme kararını eleştirdi Açıklaması
Kramp-Karrenbauer, Washington merkezli Brookings Enstitüsü'nün düzenlediği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve trans-Atlantik güvenliğinin ele alındığı Avrupa Birliği Savunma Forumu'nda soruları yanıtladı.
Brookings Enstitüsü - 24.06.2020
ABD'de Kovid-19 kaynaklı nedenlerle doğumlarda azalma bekleniyor
Brookings Enstitüsü ve kar amacı gütmeyen March of Dimes isimli kurumun ortaklaşa yaptığı araştırmada, Amerika'da Kovid-19 nedeniyle bebek doğumlarında 300 ile 500 bin arasında düşüşün yaşanabileceği ortaya konuldu.
Brookings Enstitüsü - 17.04.2020
ABD'de Kovid-19 salgınının Suriye, Libya ve Yemen üzerindeki etkisi anlatıldı
Panelde konuşan Brookings Enstitüsü Doha Araştırmacısı Noha Abuldahab, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında uluslararası toplum ve liderler tarafından yapılan iş birliği çağrısının Yemen, Suriye veya Libya gibi savaşların devam ettiği ülkeleri kapsamadığını belirtti.
Brookings Enstitüsü - 10.04.2020
Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri sahiplerini buldu
2020 yılı jürisi Bu yılki ödülün jüri başkanlığı görevini Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi (SSBF) Dekan Yardımcısı Eren İnci üstlenirken, uluslararası jüride Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü Fuat Keyman, Sabancı Üniversitesi SSBF Dekanı Özgür Kıbrıs, Brookings Enstitüsü Kıdemli Danışmanı ve Sabancı Üniversitesi Uluslararası Danışma Kurulu Üyesi Kemal Derviş, Pennsylvania Üniversitesi Profesörü Gilles Duranton, UBC Sauder Üniversitesi Profesörü Robin Lindsey, Brown Üniversitesi Profesörü Matthew Turner yer aldı.
Brookings Enstitüsü - 22.10.2019
TRT World Forum 2019
"Daha fazla kimlik politikası ve kutuplaşma göreceğimizi düşünüyorum" Brookings Enstitüsü Kıdemli Araştırmacısı Shadi Hamid, dünyanın her yerinde sağcı popülistlerin yükselişine işaret ederek, şu görüşleri dile getirdi: "Batı dünyasında kimi zaman 'Trump kötüdür, o gittiğinde normale döneceğiz.
Brookings Enstitüsü - 11.10.2019
ABD'li uzmanlardan Barış Pınarı Harekatı'na destek
Brookings Enstitüsü araştırmacılarından Amanda Sloat da yaptığı Twitter paylaşımında, "ABD yönetimi uzun süredir kanuni bir formüle bağlı kaldı, PKK terör örgütü olarak tanınırken, YPG tanınmadı.
Brookings Enstitüsü - 19.07.2019
TÜSİAD heyeti ABD'yi ziyaret etti
TÜSİAD heyeti Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi ve ABD Dışişleri Bakanlığı yetkililerine ek olarak Kongre üyeleriyle görüştü. TÜSİAD heyeti, Brookings Enstitüsü'nde küresel, transatlantik ve ikili ilişkilerin değerlendirildiği yuvarlak masa toplantısına katıldı.
Brookings Enstitüsü - 16.07.2019
TÜSİAD heyeti ABD'yi ziyaret ediyor
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile biraraya gelecek heyet, Brookings Enstitüsü'nde ise küresel, transatlantik ve ikili ilişkilerin değerlendirileceği bir yuvarlak masa toplantısına katılacak.
Brookings Enstitüsü - 16.07.2019
TÜSİAD heyeti ABD'yi ziyaret ediyor
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile bir araya gelecek olan heyet, Brookings Enstitüsü'nde küresel, transatlantik ve ikili ilişkilerin değerlendirileceği bir yuvarlak masa toplantısına katılacak.
Brookings Enstitüsü - 16.07.2019
TÜSİAD heyeti, ABD'yi ziyaret edecek
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile bir araya gelecek heyet, Brookings Enstitüsü'nde ise küresel, transatlantik ve ikili ilişkilerin değerlendirileceği bir yuvarlak masa toplantısına katılacak.
Brookings Enstitüsü - 18.06.2019
ANALİZ - ABD-İran krizinde ezber bozmak: Basra-Hint-Pasifik ekseni
O zaman ortada başka bir oyun var. Bunun ne olduğunu anlamak için 2009'da Brookings Enstitüsü tarafından yayımlanan "Hangi Yol İran'a Gider?: İran'a Yönelik Yeni Amerikan Stratejisi için Seçenekler" başlıklı rapora bakmak gerekiyor.
Brookings Enstitüsü - 30.05.2019
ABD: Çin sözünü tutmadı
– ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford, Brookings Enstitüsü'nde yaptığı açıklamada, Çin Devlet Başkanı Xi Jingping'in Güney Çin Denizi'ni askeri unsurlarla donatmama sözünü tutmadığını belirterek, Pekin'in uluslararası kanunlara uyması için ortam eylem çağrısında bulundu.
Brookings Enstitüsü - 30.05.2019
DHA DIŞ - ABD: Çin sözünü tutmadı
– ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford, Brookings Enstitüsü'nde yaptığı açıklamada, Çin Devlet Başkanı Xi Jingping'in Güney Çin Denizi'ni askeri unsurlarla donatmama sözünü tutmadığını belirterek, Pekin'in uluslararası kanunlara uyması için ortam eylem çağrısında bulundu.
Brookings Enstitüsü - 29.04.2019
Hürmüz Boğazı'nın Kapatılması Petrol Piyasası İçin Yıkıcı Etki Yaratır"
Brookings Enstitüsü Dış Politika, Enerji Güvenliği ve İklim İnisiyatifi Uzmanı Samantha Gross, dünyada deniz yoluyla taşınan petrolün üçte birinin Hürmüz Boğazı'ndan geçtiğini belirterek, "Hürmüz Boğazı'nın kapatılması petrol piyasası için yıkıcı bir etki yaratır.
Brookings Enstitüsü - 23.10.2018
Suudi Yönetimi, ABD'de Agresif Lobi Faaliyetleriyle Güç Kazandı"
Suudi Arabistan'ın, Amerikalı Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi, Brookings Enstitüsü ve Orta Doğu Enstitüsü gibi etkili düşünce kuruluşlarına da yüksek miktarda ödemeler yaparak kendileri lehine konuşmalar yaptırttığına dikkat çekilen makalede, Birleşik Arap Emirlikleri'nin de bu faaliyetlere katıldığı ifade edildi.
Brookings Enstitüsü - 16.10.2018
Liberal Dünya Düzeninin Geleceği" Konferansı
Bilecik, TÜSİAD-Brookings Enstitüsü tarafından düzenlenen "Kayıp Ütopyalar ve Korkutan Distopyalar: Liberal Dünya Düzeninin Geleceği" konferansındaki konuşmasında, iyimserlik ve kötümserliğin arasındaki ince çizginin gerçekçilik olduğunu söyledi.
Brookings Enstitüsü - 21.07.2018
Brookings Enstitüsü'nde Tüsiad İş Birliğiyle Konferans Gerçekleştirildi
Brookings Enstitüsü'nde Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) iş birliği ile yapılan konferansta transatlantik ilişkileri değerlendirildi.
Brookings Enstitüsü - 19.06.2018
Türkiye, Mülteciler Konusundaki Çalışmalarıyla Örnek"
AFAD Başkanı Güllüoğlu ve Brookings Enstitüsü uzmanlarından Elizabeth Ferris, Washington merkezli Turkish Heritage Organization'ın (THO) düzenlediği telekonferansta Suriyeli mülteciler ve Türkiye'nin rolü konusunda değerlendirmelerde bulundu.
Brookings Enstitüsü - 11.04.2018
İzmir İhracatta Yeniden Dünya Listelerinde
ABD merkezli Brookings Enstitüsü ve JP Morgan Chase tarafından hazırlanan "Global Metro Monitor 2014" raporunda, 300 şehir arasında 2'inciliğe yükselen ekonomi olarak gösterilen İzmir, sunduğu fırsatlar ve hayata geçirilmeyi bekleyen potansiyeliyle yabancı sermayedarların odak noktası haline geldi.
Brookings Enstitüsü - 03.04.2018
Libya'daki Güç Mücadelesinde Zor Dönemeç: "Ulusal Ordu"
Mısır, Libya'da İhvan yanlısı bir yönetim istemiyor ABD'deki Brookings Enstitüsü'nde "Libya'nın istikrarı Kahire'den mi geçiyor?" başlığıyla Haziran 2017'de yayımlanan bir makalede Libya ordusunun tek çatı altında birleştirilmesi noktasında Mısır'ın 3 önemli çıkarı bulunduğu kaydedildi.
Brookings Enstitüsü - 03.04.2018
Abd-Çin Rekabeti Teknoloji Yarışıyla Kızışıyor
"Yarı iletken tedarik zincirinin ABD'nin ulusal güvenliği için önemli olduğu" gerekçesiyle engellenen 1,3 milyar dolarlık satın alma, Trump yönetiminin Pekin yönetimine ilk mesajı olmuştu. Bununla birlikte, Trump'ın selefi Barack Obama da Çinli Fujian Grand Chip adlı şirketin Alman çip üreticisi Aixtron'u satın almasını önlemişti. Obama'nın satın almayı önleyen başkanlık kararnamesinde, Çinli şirketin ABD'nin ulusal güvenliğini tehdit eden eylemlerde bulunabileceğine dair güvenilir kanıtlar olduğu ileri sürülmüştü. Ayrıca, Çinli Ant Financial ve China Oceanwide Holdings Group'un Amerikalı finans şirketleri MoneyGram ve Genworth Financial'ı satın almasına izin verilmedi. Yine Çinli petrol şirketi CNOOC de "milli güvenlik" gerekçesiyle Unocal isimli Amerikan enerji firmasını bünyesine katamadı. "ABD kaygılarında haklı" Brookings Enstitüsü Çin Merkezi Kıdemli Uzmanı David Dollar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ABD'nin Çin piyasasına erişim konusundaki kaygılarını haklı bulduğunu söyledi.
Brookings Enstitüsü - 27.02.2018
Fed Düeti: Ben Bernanke Janet Yellen ile Röportaj Yapacak
Brookings Enstitüsü tarafından organize edilen görüşme sosyal medyada ve basında "Fed düeti" olarak da geçiyor ve konuya ilişkin durum güncellemeleri #FedDuet etiketi ile paylaşılıyor.
Brookings Enstitüsü - 14.02.2018
Küresel İş Koalisyonu Başkanlar Toplantısı Washington'da Yapıldı
Heyet, Brookings Enstitüsü Başkanı John Allen başta olmak üzere düşünce kuruluşlarının temsilcileriyle Türk- Amerikan ilişkileri konusunda görüş alışverişinde bulundu.
Brookings Enstitüsü - 02.02.2018
Yellen, Brookings Enstitüsünde Çalışacak
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'in, görevini tamamlamasının ardından ülkenin önde gelen düşünce kuruluşlarından Brookings Enstitüsünde görev alacağı bildirildi.
Brookings Enstitüsü - 29.12.2017
Trump Yönetiminin İlk Yılında "Üst Düzey Ayrılık" Rekoru
"Tecrübeli değiller" Washington merkezli düşünce kuruluşu Brookings Enstitüsü uzmanlarından Kathryn Dunn-Tenpas da konuya ilişkin açıklamasında, yüzde 34'lük oranın yüksek olmasının yanı sıra Trump'ın çevresinden çok üst düzey isimlerin ayrıldığını veya ayrılmak zorunda kaldığını ifade etti.
Brookings Enstitüsü - 15.12.2017
Trump'ın Kudüs Kararına "İç Politika" Damgası
SETA DC'nin organize ettiği "Trump'ın Kudüs Kararının Muhtemel Sonuçları" başlıklı oturuma Brookings Enstitüsü Ortadoğu Uzmanı Khaled Elgindy, El-Hayat gazetesi Washington Muhabiri Joyce Karam, Yeni Amerikan Yüzyılı Merkezi Ortadoğu Uzmanı Ilan Goldenderg ve yazar Mark Perry konuşmacı olarak katıldı.
Brookings Enstitüsü - 13.12.2017
Analiz - Trump'ın Kudüs Kararında Evanjeliklerin Rolü
- Trump'ın kararındaki esas sebep veya sebepler ne? Trump'ın küresel infiale yol açan Kudüs kararı, seçim çalışmaları esnasında verdiği vaadinin gerçekleştirilmesi olarak okunabilir. Ancak bunu diğer Amerikan başkanları gibi erteleyebilirdi. Kararın, Türkiye'deki analizlerde öne çıkarıldığı haliyle, iç kamuoyundaki sıkışmışlıkla bağlantılandırılması, bir sebep olarak zikredilebilirse de yeterince açıklayıcı değil. Bu itibarla Ortadoğu'da Suudi Arabistan Veliaht Prensi'ne "ılımlı İslam" açılımı yaptırılmasının üzerinden fazla bir zaman geçmemişken Trump'ın, bu cepheyi-açılımı zayıflatacak bu kararı neden şimdi aldığı sorusunun cevabı net değil. Üstelik Brookings Enstitüsü'nün yaptığı araştırma, Amerikalıların yüzde 63'ünün Trump'ın aldığı Kudüs kararına karşı çıktığını gösteriyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Brookings Enstitüsü Haberleri | Brookings Enstitüsü Haber - Haberler - Brookings Enstitüsü haberleri, son dakika brookings enstitüsü haber ve gelişmeleri burada. Çin, hazirana kadar nüfusunun yüzde 40'ını aşılamayı hedefliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 16:32:29. #1.15#
title