Bolu'yu ayağa kaldıran kedi ölümlerini cinayet büro çözdü
Haberler » Güncel » Bolu'yu ayağa kaldıran kedi ölümlerini cinayet büro çözdü - Haber

Bolu'yu ayağa kaldıran kedi ölümlerini cinayet büro çözdü

Bolu'da birbirine yakın 4 mahallede toplam 6 kedi ayakları kopmuş halde bulunması, şehirde infiale yol açtı. Bunun üzerine emniyet müdürlüğü olayı çözmesi için cinayet büroyu görevlendirdi. Ekipler, büyük bir ciddiyetle gerçekleştirdiği soruşturmada olayın sebebinin köpekler olduğu bilgisine ulaştı.

Bolu'yu ayağa kaldıran kedi ölümlerini cinayet büro çözdü

'da, son günlerde gündeme oturan bacakları kopuk haldeki kedi ölümlerinin köpek kaynaklı olduğu ortaya çıktı. Bolu'yu ayağa kaldıran olayda, Cinayet Büro Amirliği 4 ekip halinde toplam 75 saat güvenlik kamerası görüntüsü izleyerek olayın köpekler tarafından gerçekleştirildiğini tespit etti.

Bolu'da 28 Ekim tarihinden 6 Kasım'a kadar geçen sürede birbirine yakın 4 mahallede toplam 6 kedi ayakları kopmuş halde bulundu. Olayların arka arkaya gerçekleşmesi şehirde infiale yol açtı. Kentte yaşayan vatandaşlar olayın insan kaynaklı olduğunu düşündü. Yerel medyada kedilerin 'kara büyü' için ayaklarının kesilmiş olduğu iddia edildi. Gizemli kedi ölümlerini kentte hemen hemen herkes konuşur oldu. Bunun üzerine Bolu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, konuyu araştırması için görevlendirildi. Ekipler, büyük bir ciddiyetle soruşturma yaptı.

75 SAATLİK GÖRÜNTÜ TARAMASI YAPILDI

Kedi ölümlerinin yaşandığı bölgelerde çalışma yapan ekipler, güvenlik kamerası görüntülerini taradı. 4 ekipte bulunan toplam 8 cinayet büro personeli, 75 saatlik güvenlik kamerası görüntüsü izledi. Yapılan izleme çalışmalarında kedi ölümlerinin 4 adet sokak köpeği tarafından gerçekleştirildiği tespit edildi. Olayı gerçekleştiren köpekleri, renklerinden tespit eden ekipler, başka bir vakitte söz konusu köpekleri fotoğraflayarak soruşturma dosyasına delil olarak koydu. Deliller büyük ölçüde olayın köpekler tarafından gerçekleştirildiğini işaret etti.

KEDİLERE ÖN OTOPSİ YAPILDI

Ayrıca Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, telef olan kedilere ön otopsi uyguladı. Yapılan ilk incelemede kedilerde kesici alet yarası olmadığı ve diş izleri ve köpek salyası kalıntıları olduğu tespit edildi. Kediler daha sonra kesin telef olma nedenlerinin belirlenmesi için Ankara'da özel bir araştırma merkezine gönderildi. Buradan gelecek sonuç bekleniyor.

VALİLİK BELEDİYEYE TALİMAT VERDİ

Olayın köpekler tarafından gerçekleştirildiğinin ortaya çıkmasıyla birlikte Bolu Valiliği tarafından, Bolu Belediyesi'ne sokak köpekleriyle ilgili gerekli önlemlerin alınması yönünde talimat verildi.

Kaynak: DHA

Haber Videosu: Bolu'da seri kedi ölümleri bitmiyor! Olay 75 saat sonra çözüldü
HABER YORUMLARI (60)

 • ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ:
  Bakara 173''te de belirtildiği gibi, dinimiz kan, leş ve domuzu yasaklamıştır. Ayrıca Musevilere cumartesi günü balık avlamak yasaklanmıştır(Bu yasağa uymayanlar, maymuna dönüştürülmüşlerdir-Bakara65-66). Bunlar dışında haram kılınan hiç bir şey yoktur. ''Yok şunun eti yenir, bunun eti yenmez'' söylemleri, Kuran dışı söylencelerdir. Yasaklanması gereken başka hayvan veya türü olsaydı, Kuran yazardı. Ama biz damak tadımıza uygunluğundan dolayı inek, koyun, tavuk, balık tercih ederiz.
 • ER:
  Eti sütü yumurtası yenmeyen hayvan üretilmesin kardeşim ne işe yarıyor bu kediler falan yenmez etmez. Fare de yakalamıyor artık apartmanda fare mi var?
 • SENA CEREN:
  sen nıye sacma sapan konusup bu dunyadaysan onlarda ondan var
 • :
  Yaradilani yaradan dan ötürü seveceksin ki insanlığın değer bulsunsun. Kediyi sevmeyebilirsin ama saygı göster... Yaptığın yorum çok saçma ve anlamsız.
 • MUSA YENİOĞLU:
  Dunya Dısı Varlıklar Olabılırmı Bu Arada Zıyaretler Sıklasmaya Basladı Hayvanlar uzerınde Deneyler Yapıyorlar Son Dönemlerdede Bır ınegı Kacırmıslardı Uzerınde Kan Dahi yoktu
 • ESKİCİ GELDİ ESKİCİİİİİİİ:
  o kaçıranlar bizim memlekette çok fazla olan hırsızlar dolandırıcılar olmasın?belkide onlarda uzaydan gelmiş olabilirler çok haklısın bir keresinde murat 124 ile uzaydan gelip ineği arka koltuğa tıkıştırıp kaçırmışlardı inek ağır geldiğinden murat 124 uçamamış 4 tekerliği üstünde gitmişti
 • CEYDA:
  Sen onları görünce mama su vermesende olur o ağızsız meleklerin sana zararı olmayan canlıya neden zarar verirsinki utanmaz insanlar
 • KRAL:
  Artık bir gelişmiş ülke olup sokakta başıboş hayvan dolaşmasını yasaklamamız lazım. Besleyerek sadece nüfüs artışına neden oluyor insanlar. Bir köpek en az 10 tane yavru yapıyor. Nüfusunu kontrol edemezsin.
Tüm 60 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.