Blaise Pascal Haberleri

Blaise Pascal haber, Blaise Pascal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Blaise Pascal: Karmaşıklıktaki zarafetBlaise Pascal 2.6.2020
Blaise Pascal 13.4.2017
Saxo Bank Strateji Müdürü Dembık: "Fransa Yönetilemez Hale Gelmek Üzere Mi?"
Ünlü Analist Dembik, bu fenomeni ortaya çıkartan faktörleri de şu şekilde ifade etti: "Dédiabolisation (şeytanlaştırma) ya da Jean Marie Le Pen'in 2015 yılındaki ihracıyla doruğa çıkan ve sonrasında Marine Le Pen tarafından sürdürülen radikal sağ unsurların yükselişi belli yapısal değişikliklerin sonucu. Bu değişiklikleri; kapitalizmden devletçilik ve korumacılığa geçiş, sosyalist partinin artık işçi sınıfını temsil etmiyor olduğu gerçeği, geleneksel sağ kanadın uzun süredir devam eden Ulusal Cephe ile uzlaşma ya da seçim anlaşması yapmaktan kaçınma stratejisinin sona ermesi, iş göçünün, yasa dışı göçmenliğin ve mülteci krizinin yükselişi, küreselleşme ve endüstrisizleşme nedeniyle artan eşitsizlik algısı olarak sıralayabiliriz" Fransa'nın krize karşı geleneksel tepkisi Saxo Bank Strateji Müdürü Christopher Dembik, "1958'den bu yana, merkezciler için en yaygın sonuç, sağ kanat koalisyonlarına zorunlu olarak katılmaktır. Fransız tarihine daha yakından bakarsak, merkeziyetçiliğin genellikle krizlere cevap olduğunu görüyoruz. Bu, Blaise Pascal, Michel de Montaigne ve Sillon grubuna (1894-1910) kadar uzanan siyasi bir harekettir.
Blaise Pascal 30.3.2012
Nisan 2012 Kitapları!
Büyük Filozofların Tuhaf Fikirleri Filozoflar çok akıllı adamlardır. Ne de olsa ortaya bir fikir atıp yüzlerce yıl boyunca insanların aklını meşgul etmek her yiğidin harcı değildir. Hele de bu tuhaf bir fikir olursa işte o zaman çok fena olur! Tartışmalar, çekişmeler bitmek bilmez! Birkaç örnek verelim mi? Sokrates, neyin iyi olduğunu gerçekten bilirsek, onu yapacağımızı ileri sürer. Thomas Aquinas mastürbasyon yapmanın ırza geçmekten daha kötü olduğunu düşünür.RenÉ Descartes'a göre tüm deneyimlerimiz belki de bir düşten ibarettir. Başka deyişle, bütün yaşadıklarımız, tıpkı Matrix filmindeki gibi, kavanozdaki bir beyne bir bilgisayar programı tarafından verilen elektrik akımının sonuçlarından başka bir şey değildir Blaise Pascal'a göre Tanrı'ya inanmak inanmamaktan daha avantajlıdır.
Şu an buradasınız: Blaise Pascal Haberleri | Blaise Pascal Kimdir - Haberler - Blaise Pascal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Blaise Pascal kimdir, hayatı ve biyografisi. Karmaşıklıktaki zarafet.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.8.2020 14:32:42. #1.14#
title