BİROL ÇETİN HABERLERİ

Birol Çetin haber, Birol Çetin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Birol Çetin

Birol Çetin

Doğum Yeri Sivas / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1956

Birol Çetin Kimdir ?

Birol Çetin 1956 yılında Sivas'ta doğdu. İlkokulu Sivas’ta, liseyi Tekirdağ’da tamamladı. Lisansını 1986 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk İktisat Tarihi Anabilim Dalında yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Birol Çetin - 22.05.2021
"Ermeni Meselesini Birlikte Konuşabilmek" sempozyumu başladı
Üniversitenin Youtube kanalında canlı yayınlanan sempozyumun açılışında konuşan Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin, Türklerin, Ermenilerle ve diğer gayrimüslimlerle hiçbir sorunu olmadığını belirtti.
Birol Çetin - 20.05.2021
Türkiye Belediyeler Birliği toplantısında 1915 olayları ele alındı
Kıran, şunları kaydetti: "Bizim ne geçmişimizde ne bugünümüzde antisemitizm izleri yoktur. Osmanlının şerefli mirasını devralan Cumhuriyetimiz, onurlu yürüyüşünü sürdürüyor. Türkiye aleyhine yapılan propagandalara, ülkemizde yaşayan Ermeni cemaati, Yahudi cemaati Türkiye Cumhuriyeti'nin onurlu vatandaşları olarak en güzel cevabı veriyor aslında. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2005 yılında Başbakanlığı döneminde asılsız Ermeni iddialarının araştırılması için ortak tarih komisyonu kurulması çağrısında bulunmuştu. 1915 olaylarını soykırım olarak görenler, tarihi gerçeklerden çekinmiyorlarsa neden hala bu çağrıya olumlu bir cevap vermediler. O dönem Ermeni saldırılarında 5 milyon Müslüman hayatını kaybetti. Sadece bir milletin kayıplarını ortaya koymak o dönemde hayatını kaybeden insanların hatıralarına haksızlıktır. Tarih; siyasetçilerin tartışma alanı değil, tarihçilerin araştırma alanı olmalıdır. Dünyada Ermeni soykırımı adında bir mahkeme kararı yoktur, olamaz da. Biz tarihimizle her zaman gurur duyduk, gurur duymaya da devam ediyoruz." "Bizim en büyük varlığımız bağımsızlık ruhumuz" Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin de günümüzde sadece bilgili olmanın yetmediğini vurgulayarak, "İçerisinde bulunduğumuz internet çağında, daha çok konuşan, daha çok sesini çıkaran haklı olarak ortaya çıkıyor.
Birol Çetin - 20.04.2021
Türk Tarih Kurumu Başkanı Çetin "1915 Olayları Uluslararası Konferansı"nda konuştu Açıklaması
Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin, birçok ülkede Ermeni tezlerinin gerçek olduğu noktasında parlamentoların ikna edilmeye çalışıldığını belirterek, "Bu çevrelere yıllardır vermek istediğimiz bir mesaj var, gelin bu işi tarihçiler yapsın.
Birol Çetin - 18.04.2021
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan, '1915 Olayları Uluslararası Konferansı'
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Osmanlı İmparatorluğu'nun tüm milletlerinin büyük acılar çektiği 1'inci Dünya Savaşı döneminde yaşananların bilimsel  yaklaşımla, uluslararası hukuk ve tarih zemininde, adil şekilde tartışılması gerektiği anlayışıyla düzenlenen konferansta, konunun tarihi, hukuki ve güncel boyutları 3 oturumda ele alınacak. Açılış konuşmalarını İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun ile Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin'in yapacağı konferans, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.
Birol Çetin - 14.04.2021
Kuruluşunun 90'ıncı yıl dönümünde Türk Tarih Kurumu Başkanı Çetin, yeni projelerini anlattı (1)
Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin, yeni döneme ilişkin projeler kapsamında, haritaların bir kısmının kullanıcılara açılması ve tarihçi hocalar, emekli büyükelçilerle uzman oldukları alanlarda program hazırlayıp Türk Tarih Kurumu TV'de ve televizyonlarda...
Birol Çetin - 06.04.2021
"Anadolu Uygarlıklarından İzler" sergisi Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde sanatseverlerle buluştu
Serginin açılışına, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı, ArtAnkara Çağdaş Sanat Fuarı kurucusu Bilgin Aygül ve sanatseverler katıldı.
Birol Çetin - 12.03.2021
Edirne'de "İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yılı Uluslararası Sempozyumu" gerçekleştirildi
Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin, burada yaptığı konuşmada, İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerinin Türk milletini her zaman heyecanlandırdığını ve coşkuya sevk ettiğini söyledi.
Birol Çetin - 04.12.2020
Türk Tarih Kurumu Başkanı Çetin, Milli Egemenlik ve Temsil Uluslararası Sempozyumu'nda konuştu Açıklaması
Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin, hafta sonu 50 konuşmacının katılımıyla 10 oturumda gerçekleştirilecek sempozyumda, "milli egemenlik" fikrinin her açıdan ele alınacağını bildirdi.
Birol Çetin - 13.10.2020
Ankara'nın başkent oluşunun 97. yılı Türk Tarih Kurumunda özel programla kutlandı
Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin de Ankara'nın başkent olduğunda hiçbir varlığının olmadığını, şehirde elektriğin, suyun bile bulunmadığını ifade etti.
Birol Çetin - 24.08.2020
Edirne'den kısa kısa
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Türk Tarih Kurumu Başkanlığına atanan Prof. Dr. Birol Çetin'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Birol Çetin - 23.07.2020
Türk Tarih Kurumu Başkanlığına atanan Prof. Dr. Birol Çetin görevine başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanlığına atanan Prof. Dr. Birol Çetin, görevine başladı.
Birol Çetin - 23.07.2020
TTK Başkanlığı'na Prof. Dr. Birol Çetin atandı
TÜRK Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Ahmet Yaramış'ın istifasının ardından yerine Prof. Dr. Birol Çetin atandı.
Birol Çetin - 23.07.2020
Son dakika haberleri... Türk Tarih Kurumu Başkanı Atama Kararı Resmi Gazete'de
Son dakika haberi... Türk Tarih Kurumu Başkanlığına Prof. Dr. Birol Çetin'in atanmasına ilişkin Karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Birol Çetin - 06.03.2020
Stratejik Düşünce Enstitüsünde "Balkanlar: Karadağ ve Arnavutluk" paneli
Büyükelçi Ergin Soner'in oturum başkanlığında düzenlenen panele, Arnavutluk'un Ankara Büyükelçisi Kastriot Robo, Karadağ'ın Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratoviç, Türkiye'nin eski Tiran Büyükelçisi Hasan Sevilir Aşan, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin, Gazi Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Birol Çetin - 04.03.2020
TİKA'dan Paraguay'a sağlık desteği
Açılış törenine, Paraguay Sağlık Bakanı Julio Mazzoleni, Türkiye'nin Asuncion Büyükelçisi Armağan İnci Ersoy ve TİKA Başkan Yardımcısı Birol Çetin ile çok sayıda davetli katıldı.
Birol Çetin - 24.10.2019
"Macaristan'da Osmanlı Mirası" paneli
Panele, Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin ile Türk ve Macar araştırmacı ve akademisyenler katıldı.
Birol Çetin - 09.10.2019
Pakistan Federal Eğitim Bakanı'ndan TİKA'ya ziyaret
Bakan Mahmood ve beraberindeki heyeti, TİKA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin ağırladı.
Birol Çetin - 18.06.2019
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran Fransa'da
Etkinliğe UNESCO Nezdindeki Türkiye Daimi Temsilcisi Ahmet Altay Cengizer, Osmanlı hanedanın bazı üyeleri, TİKA Başkan Yardımcısı Birol Çetin, Samsun Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Fransa Stratejik ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsünde (IRIS) Türkiye hakkında araştırmalar yapan Didier Billon, Dışişleri Bakanlığı Küreselleşme, Kültür, Eğitim ve Uluslararası Kalkınma Genel Müdürü Laurent Bili, Paris Havacılık Fuarı'na katılan Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ), Roketsan, Aselsan'ın yöneticileri ve sivil toplum kuruluşların temsilcileri de katıldı.
Birol Çetin - 17.06.2019
Paris'te Osmanlı şehzadelerinin mezarlarına ziyaret
Osmanlı şehzadelerinin kabirleri başında Osmanlı hanedan üyelerinin anıldığı ziyarete, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Türkiye'nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, UNESCO Nezdindeki Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Altay Cengizer, Osmanlı hanedan üyeleri, Türkiye'nin Paris Başkonsolosu Görkem Barış Tantekin, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkan Yardımcısı Birol Çetin, diplomatik temsilciler, Fransa İslam Konseyi Başkanı Ahmet Oğraş ve sivil toplum kuruluşlarından yöneticiler katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Birol Çetin Haberleri | Birol Çetin Kimdir - Haberler - Birol Çetin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Birol Çetin kimdir, hayatı ve biyografisi. Türk Tarih Kurumu Başkanı'ndan Ermeni meselesi yorumu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.07.2021 22:22:55. #1.13#

title