Bir Dönem Cesur Filmlerin Yıldızıydı, Artık Darülaceze'de!

Bir Dönem Cesur Filmlerin Yıldızıydı, Artık Darülaceze'de!

27.10.2015 11:35 | Son Güncelleme: 21.10.2019 10:49

70'li yılların efsanesi Tülin Tan şimdi Darülaceze'de yaşıyor. Felç nedeniyle sol tarafı tutmayan Tan, "Yedim, içtim, eğlendim. Hiç param kalmadı." dedi.

70'li yıllarda cesur filmleriyle adından söz ettiren Tülin Tan'ın çarpıcı öyküsü... 6 yıldır Darülaceze'de yaşayan, felç nedeniyle sol tarafı tutmayan Tan, "Yedim, içtim, eğlendim. Hiç param kalmadı." dedi.

CESUR FİLMLERİN ARANAN İSMİYDİ

Türk Sineması'nda 70'li yıllara damga vuran cesur filmlerle yıldızı parlayan Tülin Tan (59) 6 yıldır burada yaşıyor. Bir kızı var ancak görüşmüyorlar. Aydemir Akbaş, Bülent Kayabaş, Kazım Kartal, Zerrin Egeliler, Behçet Nacar ve Hadi Çaman'la çok sayıda cesur film çeviren Tan, "Aşk Dediğin Nedir ki" adlı bir de plak çıkardı.

HAYATI ALT ÜST OLDU

Çakıl, Maksim, Gar ve Aşiyan gazinolarında sahne aldı. Son olarak Kemal Sunal'la birlikte "İyi Aile Çocuğu" filminde oynadı. Ardından da beyin kanaması geçirdi ve hayatı alt üst oldu. Tan, yaşadıklarını anlattı.

"PARALARIMI ELİMDE TUTAMADIM"

Yıllarca ne paralar kazandım ama bu paraları tutamadım. Şimdi başımı sokacak bir evim bile yok. Cağaloğlu Kız Lisesi'nden 2. sınıfta ayrıldım. 18 yaşında ilk evliliğimi yaptım. 2.5 yıl sürdü. Bir kızım oldu. İkinci evliliğimi 35'te yaptım. O da 2.5 yıl sürdü. 22 yaşındayken Saklambaç'ta fotoroman güzeli seçildim. Şöhret oldum. Fındıkzade'de babaevinden, Figen Hanım'ın Gümüşsuyu'ndaki dayalı döşeli evine yerleştim. Onun aracılığıyla cesur filmlerde rol almaya başladım. İlk cesur filmim Hadi Çaman'laydı. Son filmim ise Kemal Sunal'la oldu. İyi Aile Çocuğu... Yapımcısı Selim Soydan'dan hâlâ 5 bin lira alacağım var.

"ARABA TUTKUM BENİ MAHVETTİ"

Beni araba tutkum mahvetti. 10'un üzerinde araba aldım, sattım. Çok güzel günler yaşadım. Yedim, içtim, eğlendim. Hiç param kalmadı. Sonum böyle olmamalıydı ama oldu. Kadere inanırım. Hayatımda keşkelere yer yoktur. Keşke şu olmasaydı desem ne değişir şu anda?

"TATLISES BENİ KOVALADI"

Sinemadan para kazanamadım. Çakıl, Maksim, Gar, Aşiyan gazinolarında sahne aldım. Oralardan kazandım. "Aşk Dediğin Nedir ki" çok sattı. İbrahim Tatlıses ile Malatya turnesindeydik. Kapımı çaldı. Niyeti belliydi. Beni odaya sokmak istedi. Koridorda kovalamaca oynadık. Amacına ulaşamadı. Sonra beyin kanaması geçirdim ve felç oldum. Şimdi Darülaceze'deyim. Burada feleğin şamarını yemiş insanlarla tanıştım. Hikâyelerini dinliyorum. Sadece 35 yıl önceki sevgilim geliyor yanıma.

Haber Yorumları (14)
EDA: HAYAT GEZMEK EGLENMEK DEĞIL SADECE BAŞKA DEĞERLERDE VAR
MM: iyi halt yedin. . .
BİLİRKİSİ: ulan ibo bunadami oynadin
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title