BİNNAZ TOPRAK HABERLERİ

Binnaz Toprak haber, Binnaz Toprak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Binnaz Toprak

Binnaz Toprak

Doğum Yeri Sivas / Türkiye
Doğum Tarihi 24.3.1942

Binnaz Toprak Kimdir ?

Babasının adı Cemal, annesinin adı Emine Hikmet'tir. New York'taki Hunter College'taki Siyaset Bilimi Bölümünden mezun oldu. Doktorasını City University of New York Graduate Center'da yaptı. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde göreve başladı. Aynı üniversitede doçent ve profesör oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Binnaz Toprak - 10.09.2021
Kapatılan Zaman Gazetesi'nin eski yazarlarının davasında tanık dinlendi
Kapatılan Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Mehmet Özdemir, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden görülen davasında yargılamaya devam edildi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada Ali Bulaç, Mümtazer Türköne ve Şahin Alpay ile avukatları hazır bulundu. Duruşmada sanık Şahin Alpay'a ilişkin Prof. Dr. Binnaz Toprak ile Zekeriya Tüzen tanık olarak dinlendi.
Binnaz Toprak - 13.04.2021
Kapatılan Zaman gazetesinin bazı eski yazarları, yeniden hakim karşısında
Sanık Mümtazer Türköne hakkında uygulanan adli kontrol tedbirinin kaldırılmasına yönelik talebin reddine hükmeden heyet, sanık Şahin Alpay'ın dinlenilmesini istediği akademisyenler Binnaz Toprak, Ümit Erol ve Zekeriya Tüzen'in "tanık" olarak çağrılmasına karar verdi.
Binnaz Toprak - 13.04.2021
Kapatılan Zaman Gazetesi'nin eski yazarları yeniden hakim karşısına çıktı
ÖZDEMİR HAKKINDA YAKALAMA KARARI Mahkeme heyeti, duruşmaya katılmayan sanık Mehmet Özdemir'in ifadesinin alınması için yakalama kararı çıkarttı. Mahkeme ayrıca, Mehmet Özdemir ve Şahin Alpay hakkında örgütlü suçlar bilgi bankasından araştırma yapılmasına karar verdi. Öte yandan heyet, Hüseyin Gülerce, Binnaz Toprak, Ümit Erol, Zekeriya Tüzen'in tanık olarak dinlenmesine hükmederek duruşmayı erteledi.
Binnaz Toprak - 16.01.2021
Boğaziçi dünyasının kültürel krizi
Üstün Ergüder rektör (1992-2000) olmasına, çok istemesine ve uğraşmasına rağmen, parlak talebesi Ahmet Davutoğlu'nu 1994'te, "Her can, ölümün tadıcısıdır" ayetini belediye sözü sanacak kadar kültürüne vakıf(!) akademisyenlerin direnişiyle, Boğaziçi Siyaset Bilimi Bölümü'ne kabul ettiremedi. Dahası Şerif Mardin ile Nilüfer Göle gibi parlak akademisyenler, seküler oldukları halde, İslam ve Müslümanlar hakkında Binnaz Toprak gibi yargılayıcı değil empatik çalışmalar yaptıkları, yargılama yerine anlamaya çalıştıkları için Boğaziçi Üniversitesi'nden dışlandılar; Mardin Amerika'ya, Göle Fransa'ya gitmek zorunda kaldı ve ikisi de uluslararası kabul gören çalışmalar yaptılar.
Binnaz Toprak - 13.06.2019
Kadınlardan nafaka hakkı için imza kampanyası
Nafaka Hakkı Kadın Platformu'nca nafaka hakkına ilişkin yapılması planlanan düzenlemeye karşı imza kampanyası başlatıldı.
Binnaz Toprak - 13.06.2019
Kadınlardan nafaka hakkı için imza kampanyası
NAFAKA Hakkı Kadın Platformu'nca nafaka hakkına ilişkin yapılması planlanan düzenlemeye karşı imza kampanyası başlatıldı.
Binnaz Toprak - 09.02.2019
Milletvekili Toprak'ın Adıyaman Temasları
Yerel seçim çalışmaları kapsamında Adıyaman'a gelen AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Adıyaman ve ilçelerinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Binnaz Toprak Haberleri | Binnaz Toprak Kimdir - Haberler - Binnaz Toprak haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Binnaz Toprak kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber | KAPATILAN ZAMAN GAZETESİ YAZARLARININ YENİDEN YARGILANDIĞI DAVADA T
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 06:00:13. #1.16#

title