Bilal Söğüt Haberleri

Bilal Söğüt haber, Bilal Söğüt son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bilal Söğüt - 27.06.2021
İş Bankası, arkeolojik çalışmalara desteğini sürdürüyor
Türkiye'nin arkeolojik varlığının gün yüzüne çıkarılması ve kültür mirasının korunması amacıyla yürütülen çalışmalara katkı sağlayan Türkiye İş Bankası, antik dönemin yanı sıra Osmanlı Cumhuriyet dönemlerinin yapı ve kent dokusunun bir arada olduğu Muğla'daki Stratonikeia Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarına destek veriyor. İş Sanat Genel Müdürü Zuhal Üreten, İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Gül Meltem Atılgan ve Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt'ün katılımıyla antik kente inceleme ziyareti gerçekleştirildi.
Bilal Söğüt - 14.04.2021
Muğla Latmos Dağı'ndaki 10 bin yıllık kalıntılar turizme açılıyor
Toplantıda, Prof. Dr. Bilal Söğüt Heraklia Latmos Antik Kenti ile ilgili sunum yaptı.
Bilal Söğüt - 09.02.2021
"Gladyatörler kenti"nin 1550 yıllık kilise tabanı özenle işleniyor
Stratonikeia ve Lagina Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, AA muhabirine, antik kentin Helenistik, Roma, Bizans, Menteşe Beyliği, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde de önemini sürdüren, dünyanın en büyük mermer kenti olduğunu söyledi.
Bilal Söğüt - 06.02.2021
Muğla Valisi Tavlı'dan Ören Arkeopark Alanı'nda inceleme
Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl, Milas Müze Müdürü Mehmet Çelebi, Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, Yeniköy Kemerköy Linyit İşletmeleri Direktörü Muhammet Koban tarafından karşılanan Tavlı, Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'nin desteklediği arkeopark çalışmalarını yerinde inceledi.
Bilal Söğüt - 25.12.2020
Muğla'daki "Stratonikeia Antik Kenti ve Lagina Kutsal Alanı" GEKA projeleriyle hayat buluyor
Stratonikeia ve Lagina Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, antik kentteki kazı çalışmalarıyla ilgili 2015'te Pamukkale Üniversitesi olarak GEKA'ya başvurduklarını ve alanda restorasyon çalışmalarına başladıklarını belirtti.
Bilal Söğüt - 12.12.2020
Vali Orhan Tavlı, Muğla Müzesindeki yenileme çalışmalarını inceledi
Vali Orhan Tavlı'ya Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl, Stratonikeia Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, Muğla Müze Müdürü Gülnaz Savran da eşlik etti.
Bilal Söğüt - 24.11.2020
Antik tiyatrodaki kazı çalışmalarında mitolojik masklar gün yüzüne çıkarıldı
Antik kent Stratonikeia'da kazılarını sürdüren Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilal Söğüt başkanlığındaki heyet, 12 ay boyunca çalışmalarına devam ediyor.
Bilal Söğüt - 20.06.2020
Gladyatörler kentinin şehir kapısı 1870 yıl sonra ayağa kaldırılıyor
Kazı çalışması kuzey şehir kapısında yoğunlaştı Stratonikeia ve Lagina Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük mermer kenti Stratonikeia'nın, antik çağlarda Anadolu'nun yerli halkları Karyalılar ve Leleglere ait yerleşim yeri olduğunu söyledi.
Bilal Söğüt - 23.03.2020
"Gladyatörler Şehri" Stratonikeia dezenfekte edildi
Stratonikeia ve Lagina Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, duyarlılığı ve verdiği destek için Yatağan Belediye Başkanı ve ekibine teşekkür etti.
Bilal Söğüt - 12.03.2020
Stratonikeia Antik Kenti, yeni 'taş hastanesi'ne kavuşuyor
NİSAN AYINDA TAMAMLANMASI BEKLENİYOR Stratonikeia Antik Kenti Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, Helenistik dönemden bugüne kesintisiz yaşamın sürdüğü kentteki mimari taş eserleri, kazı çalışmalarının ardından taş hastanesine getirdiklerini ve zarar gören kısımlarını sağlamlaştırdıklarını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bilal Söğüt Haberleri | Bilal Söğüt Kimdir - Haberler - Bilal Söğüt haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bilal Söğüt kimdir, hayatı ve biyografisi. Stratonikeia Antik Kenti'nde bulunan 1600 yıllık mozaikler turizme kazandırılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 5.08.2021 07:06:43. #1.13#

title