BERKELEY ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Berkeley Üniversitesi Haberleri

Berkeley Üniversitesi haber, Berkeley Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Berkeley Üniversitesi - 10.4.2020
Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri sahiplerini buldu
3 farklı ülkeden 3 makale Bu yıl, Toronto Üniversitesi'nden Jonathan D. Hall'un "Yol Ücretlendirmesinden Herkes Kazançlı Çıkabilir mi? Trafik Yoğunluğu Fiyatlandırmasının Toplam ve Bölüşümsel Sonuçlarının Tahmini" makalesi, Amsterdam Vrije Üniversitesi'nden Hans Koster'in "Yeşil Kuşak Politikasının Refah Etkileri: İngiltere'den Kanıtlar" makalesi, California Berkeley Üniversitesi'nden Nick Tsivanidis'in "Kentteki Toplu Taşıma Altyapısının Etkisinin Değerlendirilmesi: Bogotá'daki Trans Milenio'dan Bulgular" makalesi ödüle layık görüldü.
Berkeley Üniversitesi - 2.12.2019
Dijital Ruh: insan ve teknoloji arasındaki yaratıcı ortaklık
Bilim kategorisinde yayımlanan kitap, Berkeley Üniversitesi Profesörü Edward Ashford Lee tarafından kaleme alındı, Avni Uysal ve Gizem Uysal tarafından Türkçeye kazandırıldı.
Berkeley Üniversitesi - 16.7.2019
NASA'daki tek Türk profesör görüntülenen "kara deliklerin" sırrını anlattı
Astrofizik konusundaki başarılı çalışmaları dolayısıyla 2015'te Amerikan Fizik Derneği onur üyeliğine ve 2013'te Türkiye Bilim Akademisi üyeliğine seçilen Özel'in, Amerikan Fizik Derneği Maria Goeppert Mayer Ödülü, Harvard Radcliffe Enstitüsü Bursu, Kaliforniya Berkeley Üniversitesi Miller Enstitüsü onursal profesörlüğü bulunuyor.
Berkeley Üniversitesi - 23.1.2019
Önde Gelen Yedi Üniversiteden Dijital Ödeme Sistemi Projesi
Aralarında Stanford Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Kaliforniya Üniversitesi ve Berkeley Üniversitesi'nin de yer aldığı üniversiteler, blockchain teknolojisinin ölçülebilirlik ve performans sorunlarını çözmek amacıyla bir dijital ödeme ağı oluşturacak.
Berkeley Üniversitesi - 8.4.2018
Uluslararası İslamofobi Konferansı
Halbuki biz tersinden baksak Hitler'in yaptıklarından dolayı bütün Almanları ya da bütün Hristiyan dünyasını sorumlu tutabilir miyiz? Atom bombasını üreten Amerikalılar... Bunun için bütün Amerikalıları, Hristiyanları, Katolikleri, Protestanları suçlayabilir miyiz? Böyle bir şey mümkün olmaz. Bu akla aykırı. Ancak bu kasıtlı olarak yapılan bir şey ve son dönemde tarihi süreçte olduğu gibi İslam Türkiye ile özdeşleştiriliyor. Müslüman kelimesi Türk kelimesiyle özdeşleştiriliyor. Bu da İslam karşıtlığının yanı sıra Türkiye düşmanlığı, Türk düşmanlığı, Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı olarak farklı şekillerde yansıtılmaya çalışılıyor. Bu noktada bizim yapacağımız doğruları söylemek." Konferansta, ABD Kaliforniya Berkeley Üniversitesi'nden Dr.
Berkeley Üniversitesi - 28.7.2017
Gebze Osb Yönetiminden Silikon Vadisi'ne Ziyaret
"Girişimcilik orada (Türkiye'de) zaten insanların ruhunda var" Berkeley Üniversitesi'nde girişimcilik dersleri veren Aleks Göllü ise dinleyicilerle tecrübelerini paylaşarak, girişimciliğin neden önemli olduğunu ve nasıl geliştirileceğini aktardı.
Berkeley Üniversitesi - 11.7.2017
Klinsmann'ın Oğlu Hertha Berlin'e Transfer Oldu
Jonathan Klinsmann, son olarak Berkeley Üniversitesi'nin California Golden Bears takımında forma giyiyordu.
Berkeley Üniversitesi - 23.4.2017
Berkeley Üniversitesinde İslamofobi Konferansı
ABD'nin California eyaletindeki Berkeley Üniversitesinde, IRD Project tarafından "İslamofobi ve Liberalizmin Sonu" konferansının 8'incisi düzenleniyor.
Berkeley Üniversitesi - 13.4.2017
Silikon Vadisi'nin ilk Türk kuluçka merkezi Starcamp oldu
Starcamp'te Berkeley girişimcilik know how'ı… Starcamp ile Türkiye'den girişimcilere danışmanlık, eğitimler, çalışma alanları, kuluçka ofisleri, patent ortaklıkları, ticari heyet organizasyonları ve hızlandırıcı programlar gibi pek çok fırsat sunulacak. Eğitim programlarının bu dönemde yoğunluk kazanacağı Starcamp'ta, girişimcilere yönelik düzenli aralıklarla hızlandırma programları düzenlenecek. Silikon Vadisi'nin, en önemli girişimcilik kurumlarından Berkeley Üniversitesi'nin uzman akademisyenleri, eğitmenleri ve girişimcileri ile birlikte tasarladığı ilk programı; İstanbul'da 17 Nisan'da, Palo Alto'da 1 Mayıs'ta başlayacak.
Berkeley Üniversitesi - 13.4.2017
Silikon Vadisi'nin "İlk" Türk Kuluçka Merkezi Starcamp Oldu
Eğitim programlarının bu dönemde yoğunluk kazanacağı Starcamp'ta, girişimcilere yönelik düzenli aralıklarla hızlandırma programları düzenlenecek. Silikon Vadisi'nin, en önemli girişimcilik kurumlarından Berkeley Üniversitesi'nin uzman akademisyenleri, eğitmenleri ve girişimcileri ile birlikte tasarladığı ilk programı; 17 Nisan'da İstanbul'da, 1 Mayıs'ta Palo Alto'da başlayacak.
Berkeley Üniversitesi - 7.4.2017
Gelecek Nesiller 90 Yıllık Kılıçoğlu'nun 'ÇEVRECİ Çatı'sı Altında
Yapılan araştırmalara göre, hava kirliliğinin yanında küresel ısınma da ciddi bir sorun. ABD'nin Berkeley Üniversitesi'nde küresel ısınma üzerine yapılan çalışmalar, evlerin çatısını beyaza boyanarak küresel ısınmayla mücadelede yılda 2-3 derecelik bir iyileşme sağlanabildiğini ve bu oranın mücadelede çok önemli olduğunu ortaya koyuyor.
Berkeley Üniversitesi - 1.2.2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fetö'nün TBMM'yi Bombalamasıyla Osmanlı Meclis-i Mebusan'ının Kapatılması...
TÜBA 2016 AKADEMİ ÖDÜLLERİ'Nİ KAZANANLAR Her yıl uluslararası düzeyde ve üç alanda verilen TÜBA Akademi Ödülleri'ni bu yıl; Sosyal ve Beşeri Bilimler kategorisinde İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şerif Mardin, Sağlık ve Yaşam Bilimleri kategorisinde Washington Üniversitesi (ABD) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mary-Claire King, Fen ve Mühendislik Bilimleri kategorisinde ise California Berkeley Üniversitesi (ABD) Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Berkeley Üniversitesi Haberleri | Berkeley Üniversitesi Haber - Haberler - Berkeley Üniversitesi haberleri, son dakika berkeley üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. ABD'deki kutlamalar ve zaferin başmimarı Kamala Harris.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 15:34:20. #1.14#
title