Bbc Türkçe Haberleri

Bbc Türkçe haber, Bbc Türkçe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bbc Türkçe 11.7.2020
Mardin'de elektrik verilmeyen köylülerin içme suyu da kesildi
BBC Türkçe'ye konuşan Miroğlu, "Bu sorunlar çözülmezse bir milyon 200 bin dönümlük arazinin ekimsiz kalma riski yüksek dedi.
Bbc Türkçe 25.6.2020
Koronavirüs: Cizre'de Covid-19 vakalarında 'normalin üstünde artış' iddiası
BBC Türkçe'ye konuşan Mahir Elçitorunu'nun yeğeni Mert Elçitorunu, amcasının ölüm raporuna "kalp krizi" yazıldığını söyledi.
Bbc Türkçe 18.6.2020
LGS 2020: Sınavda sosyal mesafe nasıl sağlanacak?
Feray Aytekin Aydoğan birçok eğitim emekçisinin sınav görevlisi olma konusunda kaygılı olduğunu ve özellikle son bir haftadır artan vaka sayılarıyla birlikte endişelerinin arttığını söylüyor: "Zorunlu görevlendirmeye gidilmiş olması, eğitim emekçisi arkadaşlarımızın kaygılarının ne kadar güçlü olduğunun bilindiğini gösterir. Bu kaygıların özellikle de en son Kocaeli'ndeki sınavda yaşananlar ve vaka sayılarındaki artış ile birlikte oldukça güçlendiğini görüyoruz." Veli-Der: Öğrenciler sınavın ertelenmesini artık istemiyor Öğrenci Veli Derneği (Veli-Der) Başkanı İlknur Kaya Bahadır ise son bir hafta içerisinde gelinen noktada aileler ve öğrencilerin bir an önce "LGS stresinden kurtulmak istediklerini" ve sınavın ertelenmesini istemediklerini söylüyor. 1 Haziran'da başlayan normalleşme süreciyle birlikte vaka sayılarındaki artışın öğrenciler ve veliler arasında "sınavın yeniden ertelenebileceği" ihtimalini akıllara getirdiğini söyleyen Bahadır, bu belirsizlik sürecinin başından beri öğrencileri olumsuz etkilediğini aktarıyor. Hem öğrencilerin hem de velilerin kaygılarının arttığını söyleyen Bahadır, öğrencilerin bir an önce bu belirsiz süreçten kurtulup sınava girmek istediklerini belirtiyor: "Öğrenciler sürekli sınav ertelendi, ertelenecek derken çalışmaya motive olamadılar. LGS özelinde söylüyorum, artık sınavın ertelenmesini hiç istemiyorlar. Çocukların psikolojik olarak dağılmış halini gördükçe 'Bir an önce kurtulalım' diyen veli sayısı da oldukça arttı." COVID-19 taşıyan öğrencilerin durumu ne olacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise Covid-19 tanısı bulunan öğrencilerin sınava girmeleri için "ayrı okullar, ayrı mekanlar" oluşturulduğunu ve eğer isterlerse hastanede gözetim altında olan çocukların da hastanede sınava girebileceklerini açıkladı. Sınava kaç Covid-19 tanısı bulunan öğrencinin katılacağına dair rakamlarda bir "değişim olduğunu" belirten Selçuk, ellerinde net bir rakam olmadığını söyledi: "Bütün okullarımızın temizliği yapıldı, bir gün öncesinden tekrar yapılacak. Bu anlamda çocuklarımızın ayrı okulda ya da mekanda bulunup da daha rahat sınava girmeleri için de o çocuklarımıza özel başka tedbirler de aldık. Onların sınav esnasında mümkünse maskeyi çıkarmamaları konusunda da öğretmenlerimiz açıklama yapacaklar. Çünkü onların durumu daha da hassas." BBC Türkçe'ye konuşan Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bir yetkili de, Covid-19 tanısı bulunan hiçbir öğrencinin kendi okulunda sınava giremeyeceğini, bu durumun "sistemsel olarak" engellendiğini ve öğrenciye ait soru kitapçığının kendi okullarına değil, MEB tarafından belirlenmiş diğer sınav merkezlerine gönderildiğini söyledi.
Bbc Türkçe 6.6.2020
Zynga'nın Peak'i satın alması: 1,8 milyar dolarlık satış nasıl gerçekleşti?
Merkezi İstanbul'da bulunan Peak oyun şirketini 1,8 milyar dolara satın alan ABD merkezli Zynga'nın Yayın Müdürü Bernard Kim, bu sürecin perde arkasını BBC Türkçe'ye anlattı.
Bbc Türkçe 31.5.2020
George Floyd: ABD'nin Minneapolis kentinde yaşayan Türk fotoğrafçının gözünden isyanlar
Çektiği kareler ABD'de Floyd'un ve daha öncesinde polis tarafından öldürülen birçok siyahın faillerinin cezalandırılmamasıyla biriken öfkeyi, polis şiddetini yansıtıyor. Kerem Yücel, Floyd'un öldürüldüğü günden beri Minneapolis sokaklarında gözlemlediklerini BBC Türkçe'ye anlattı.
Bbc Türkçe 30.5.2020
SpaceX ve Nasa'nın ilk insanlı uzay seferi hakkında merak edilenler
İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri'nden astronom Dr. Korhan Yelkenci, Demo2 ismi verilen seferin neden önemli olduğunu, uzay turizmi açısından ne anlama geldiğini ve ne gibi gelişmeler beklendiğini BBC Türkçe'den Esra Yalçınalp'e anlattı.
Bbc Türkçe 14.5.2020
Salih Kör - Sağlık Bakanlığı Hollanda'da yaşayan lösemi hastası Salih Kör'ü ambulans uçakla...
Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, BBC Türkçe'ye yaptığı açıklamada, anne Ruhsan Kör'ün yardım çağrısı üzerine harekete geçtiklerini söyledi.
Şu an buradasınız: Bbc Türkçe Haberleri | Bbc Türkçe Haber - Haberler - Bbc Türkçe haberleri, son dakika bbc türkçe haber ve gelişmeleri burada. Mardin'de elektrik verilmeyen köylülerin içme suyu da kesildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.7.2020 13:53:52. #1.15#
title