Başkanı Olduğu İlçenin "Rehberliğini" de Yapıyor

Başkanı Olduğu İlçenin "Rehberliğini" de Yapıyor

Başkanı Olduğu İlçenin 'Rehberliğini' de Yapıyor
Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, Melen Çayı'ndaki rafting turlarında rehber olarak katılıp ilçenin tanıtımına destek veriyor.

ÖMER FARUK CEBECİ - Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, Melen Çayı'ndaki rafting turlarında rehber olarak katılıp ilçenin tanıtımına destek veriyor.

Düzce'nin Cumayeri ilçesinden geçen Melen Çayı'nda yaklaşık 15 yıldır yapılan rafting turizminin, bölgenin tanınmasında önemli etkisi bulunuyor.

Tuna, AA muhabirine, 12 yıldır lisanslı olarak rafting rehberliği yaptığını söyledi.

İlçenin Dokuzdeğirmen köyünde ilk tesisi açan işletmeci Şaban Yıldırım'a yardımcı olmak amacıyla rafting rehberliği eğitimi aldığını anlatan Tuna, "Kendisine yardımcı olmak gerekiyordu. Ben de o zamanlar başkan değildim, esnaftım ama bu işe de meraklıydım. Zaten burada, sularda büyümüş biri olarak kendimizi oraya yakın hissettik." dedi.

Rehberliği, 2014'teki yerel seçimlerde belediye başkanı seçilmesinin ardından sürdürdüğünü belirten Tuna, "Buranın ilk rehberlerindenim. Hala sık sık buradaki tesis sahibi arkadaşlarımıza yardımcı oluyorum. Tanıtımı hızlandırmak, onlara hizmet vermek için burada bizzat rehberlik yapıyorum." ifadelerini kullandı.

Arkadaşlarına yardımcı olmanın yanı sıra raftinge katılanların ilçeyi tekrar ziyaret etmesi için böyle bir çalışma yaptığını vurgulayan Tuna, belediye başkanlığının yoğun çalışma temposunun arasında, çaya gelerek stres attığını da dile getirdi.

"Burada ilelebet rafting yapacağız"

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce, havzasının yüzde 80'i Düzce sınırlarında kalan çay üzerinde inşa edilen Melen Barajı ile İstanbul'un su ihtiyacının karşılanacağını ifade eden Tuna, şunları kaydetti:

"Gelecekle ilgili ufak tefek kaygılar var, çünkü burası baraj havzası. Rafting parkurunun su altında kalacağı söyleniyor ancak inşallah İSKİ ile de bu konuları görüşeceğiz. Baraj havzası yüzde 80 doluluk oranını geçmezse burada rafting hiçbir zaman bitmeyecektir. Parkuru biraz daha yukarı alacağız, 13 kilometrelik parkuru 7-8 kilometreye düşürebiliriz. Burada ilelebet rafting yapacağız."

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title