Yavaş'tan Çakar Talimatı: Mevzuata Aykırı Olan Çakarları Sökün

Yavaş'tan Çakar Talimatı: Mevzuata Aykırı Olan Çakarları Sökün

Mansur Yavaş, çakar sistemi bulunduran araçlar ile ilgili genelge yayınladı. Yavaş, mevzuata aykırı şekilde çakar lamba bulunan araçlardan sistemlerin sökülmesini istendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, çakarlı araçlar ile ilgili genelge yayınladı. Yavaş genelgede çakarlı araçların amacına uygun kullanılmasını mevzuata aykırı şekilde çakar lamba bulunan araçlardan ise sistemlerin sökülmesi istendi.

Belediye birimlerine, ASKİ, EGO Genel Müdürlükleri ile belediye şirketlerine gönderilen genelgede tahsisli bütün araçların amacına uygun olarak kullanılması istenilerek, mevzuata aykırı şekilde üzerinde ışıklı ve sesli uyarı sistemi bulunan araçlardaki sistemlerin ise ivedi şekilde sökülüp, bu sistemlerin de değerinin kaybedilmeyecek şekilde muhafaza edilmesi ifade edildi.

KİRALAMA İŞLEMİNİ DE TASARRUF ANLAYIŞINA UYGUN OLARAK YAPIN

Sistemlerin Belediye, ASKİ ve EGO bünyesinde genel sekreterlik ve genel müdürlükler tarafından oluşturulacak bir komisyon tarafından değerlendirilmesi için kamu kurum ve kuruluşları, Emniyet ve Jandarma Teşkilatı ile koordineli olarak tesis edilmesi ve sonucunda bilgilendirilmesi söylendi.

Birim amirleri ve şirket yetkilileri tarafından kullanılan kiralık hizmet araçlarının sözleşme bitiminden hemen sonra, yeni kiralama işlemlerinde mevzuata ve tasarruf anlayışına uygun olarak hareket edilmesi ayrıca vurgulandı.

Kaynak: İHA