Başıboş Köpeklerin Keçilere Saldırdığı İddiasına Isparta Hayvan Koruma Derneği'nden Yalanlama Geldi

Başıboş Köpeklerin Keçilere Saldırdığı İddiasına Isparta Hayvan Koruma Derneği'nden Yalanlama Geldi

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Batı Yerleşkesi kırsalında, başıboş köpeklerin keçi sürüsüne saldırdığı iddia edilmişti. Konuya ilişkin yaptığı açıklamada iddiayı yalanlayan Isparta Hayvan Koruma Derneği, bu saldırının domuzlar tarafından yapılmış olabileceğini söyledi.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Batı Yerleşkesi kırsalındaki başıboş köpeklerin sürüye saldırması sonucu 1 keçinin telef olduğu iddia edildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Isparta Hayvan Koruma Derneği, fotoğrafı paylaşan şahışlar ve çobanlarla görüştüklerini belirterek "Yaptığımız görüşmede, kendisinin keçilerin yanında olmadığı bir zamanda bu olayın gerçekleştiğini, bu durumun domuzlar tarafından da yapılmış olabileceğini söyledi." ifadelerine yer verdi.

DOMUZLAR SALDIRMIŞ OLABİLİR

Isparta Hayvan Koruma Derneği'nden yapılan açıklama şu şekilde:

"Sosyal medya ve basında çıkan haberlerin ardından, beraberimizdeki gönüllüler ile Çünür Mahallesi'ndeki bölgeye giderek incelemelerde bulunduk. Sosyal medyada fotoğraf paylaşımı yapan şahıslar ile keçisi öldüğü belirtilen çobanlarla görüştük. Yaptığımız inceleme ve mülakatlara göre, yaşanan elim olayın başıboş köpekler tarafından yapıldığı yönünde net bir durum olmadığını öğrendik. Çoban ile yaptığımız görüşmede, kendisinin keçilerin yanında olmadığı bir zamanda bu olayın gerçekleştiğini, keçilerinin yanında kendi çoban köpeklerinin de bulunduğunu ve bizlere bu durumun domuzlar tarafından da yapılmış olabileceğini söyledi."

'KÖPEKLERİN SALDIRDIĞINI GÖREN YOK'

"Köpeklerin keçiyi parçaladığını gören yok, yalnızca ölü keçiyi yediklerini görenler var. Ama keçilerin asıl ölüm nedenine dair durum konusunda henüz net bir bulgu yok. Bizim bu konudaki inceleme ve araştırma çalışmalarımız devam ediyor. Bizler hayvansever gönüllüler olarak, ne keçilerin ölmesini, ne de başıboş olduğu belirtilen köpeklerin hedef tahtasına konularak zarar görmesini istemiyoruz. Bu konunun takipçisi olacağız. Gerçek net olarak ortaya çıkınca tekrar yeni bir açıklama yapacağız"

YORUMLAR (29)

  • ADINI_SEN_KOY:
    domuzlarda hayvan da onlarıda savunacak bir acıklama yapsanıza. kediye köpeğe sıra geldimi meydanı boş bırakmassınız
  • HAKAN:
    Benim 30 senedir keçi sürüm var.suana kadar hiç domuzun keciye saldırdığını görmedim hatta duymadım. Domuz hayvanlara ve insanlara saldıra bilir.Bu olaya biçme denir.ön azı dişi ile kılıç gibi saplar veya keser. Ama şunu unutamayalım keçi çok atik çok seridir.Domuz onu yakalayıp biçemez.Bu arada resimde bariz saldırı var. Suçu köpekten alacaksınız bari makul yalan söyleyin.çakal gibi) Veteriner Hek. Hakan Türk
Tüm 29 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.