BAŞAK TÜRKOĞLU HABERLERİ

Başak Türkoğlu Haberleri

Başak Türkoğlu haber, Başak Türkoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Başak Türkoğlu 20.12.2019
Türkiye'deki sığınmacılara mali yardım programı kapsamında 3 sözleşme imzalandı
AB Türkiye Delegasyonu'nda düzenlenen imza törenine, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Dışişleri Bakanlığı AB Genel Müdürü Büyükelçi Başak Türkoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Danışmanı Halil Afşarata ve Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) Türkiye Direktörü Serge Snrech katıldı.
Başak Türkoğlu 12.7.2019
16. Gürcistan'ın Avrupa Yolu Konferansı sona erdi
Zalkaliani, (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk'un dün açılışını yaptığı ve Dışişleri Bakanlığı AB ile İlişkiler Genel Müdürü Büyükelçi Başak Türkoğlu'nun de katıldığı konferansı değerlendirdi.
Başak Türkoğlu 11.7.2019
16. Gürcistan'ın Avrupa Yolu Konferansı
Batum'da bir otelde düzenlenen açılışa Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili, Gürcistan Başbakanı Mamuka Bakhtadze, Dışişleri Bakanlığı AB ile İlişkiler Genel Müdürü Büyükelçi Başak Türkoğlu, çeşitli ülkelerden bakanlar, milletvekilleri ve büyükelçiler katıldı.
Başak Türkoğlu 8.7.2019
AB Başkanlığı 2019 Genç Çevirmenler Yarışması
Törene, Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Kaymakcı'nın yanı sıra AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Dışişleri Bakanlığı AB ile İlişkiler Genel Müdürü Büyükelçi Başak Türkoğlu ile yarışmaya katılan öğrencilerin aileleri katıldı.
Başak Türkoğlu 23.1.2019
Büyükelçi Komşum Olur"
Projenin çekimleri sırasında çok eğlendiğini söyleyen Erdmann'ı tebrik eden Dışişleri Bakanlığı AB ile İlişkiler Genel Müdür Vekili Büyükelçi Başak Türkoğlu, büyükelçiye plaket verdi.
Başak Türkoğlu 23.1.2019
Büyükelçi Komşum Olur"
Projenin çekimleri sırasında çok eğlendiğini söyleyen Erdmann'ı tebrik eden Dışişleri Bakanlığı AB ile İlişkiler Genel Müdür Vekili Büyükelçi Başak Türkoğlu, büyükelçiye plaket verdi.
Başak Türkoğlu 20.11.2018
Büyükelçi Atamaları Resmi Gazete'de
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan iki ayrı karara göre, Gine Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Hatice Nur Sağman, Litvanya nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Aydan Yamancan, Arjantin nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Meral Barlas, Norveç nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Esat Şafak Göktürk, Peru Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ferda Akkerman, Cibuti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Sadi Altınok, Kanada nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Selçuk Ünal, Kongo Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Can İncesu, Malta nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Başak Türkoğlu ve Uganda Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ayşe Sedef Yavuzalp merkeze alındı.
Başak Türkoğlu 25.11.2017
Büyükelçi Atamaları
Büyükelçi, Bakanlık Müşaviri Ali Davutoğlu Tanzanya-Darüsselam Büyükelçiliğine, Büyükelçi, Bakanlık Özel Müşaviri Ahmet Akif Oktay Budapeşte Büyükelçiliğine, Büyükelçi, Genel Müdür Durmuş Ersin Erçin Seul Büyükelçiliğine, Malezya-Kuala Lumpur Büyükelçisi Başak Türkoğlu Valetta Büyükelçiliğine, Elçi, Genel Müdür Yardımcısı Fatma Ceren Yazgan Gürcistan-Tiflis Büyükelçiliğine, NATO Daimi Temsilciliğinde Elçi, Daimi Temsilci Yardımcısı Gülin Dinç Santiago Büyükelçiliğine, Elçi, Genel Müdür Yardımcısı Ayda Ünlü Punom Pen Büyükelçiliğine, Elçi, Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Kamil Fırat Bişkek Büyükelçiliğine, Büyükelçi Bakanlık Müşaviri Nihat Civaner Dakar Büyükelçiliğine, Elçi, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Cemil Miroğlu Nairobi Büyükelçiliğine, Büyükelçi, Teftiş Kurulu Üyesi Fevzi Süphan Erkula Librevil Büyükelçiliğine, Tayland-Bangkok Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı Ahmet İdem Akay Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti nezdinde büyükelçiliğe, Büyükelçi, Bakanlık Müşaviri Erdoğan Kök Riyad Büyükelçiliğine, Büyükelçi, Bakanlık Müşaviri Murat Ahmet Yörük Tiran Büyükelçiliğine ve Merve Safa Kavakçı Kuala Lumpur Büyükelçiliğine atandı.
Başak Türkoğlu 10.11.2017
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Başak Türkoğlu, 10 Kasım mesajında şu ifadelere yer verdi: "Atatürk'ü anmanın en güzel yolunun onu anlamaktan geçtiği kanaatindeyim.
Başak Türkoğlu 5.11.2017
Malezya'da "Geleneksel Öğrenci Buluşması" Programı
Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Başak Türkoğlu, programda, kapılarının her zaman öğrencilere açık olduğunu söyledi.
Başak Türkoğlu 30.10.2017
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
KUALA Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde resepsiyon verildi.
Başak Türkoğlu 15.7.2017
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Büyükelçi Başak Türkoğlu, törende yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'u unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını belirterek, "Çocuklarımıza, Malezyalı dostlarımıza Türkiye'de neler olduğunu, devletin ve milletin bütünlüğünün nasıl korunduğunu anlatarak o tarihi günü unutturmamalıyız.
Başak Türkoğlu 3.10.2016
TBMM Başkanı Kahraman Malezya'da
Kahraman ve beraberindeki heyeti, Sultan Abdül Aziz Shah Havalimanı'nda, Türkiye Cumhuriyeti Kuala Lumpur Büyükelçisi Başak Türkoğlu ve diğer yetkililer karşıladı.
Başak Türkoğlu 29.7.2016
Türk Büyükelçi'den Malezya'ya Fetö Uyarısı
CAKARTA (AA) – Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Başak Türkoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yurt dışı bağlantılarının ağırlıklı olarak eğitim kurumları üzerinden yapıldığını belirterek "Eğitim Bakanlığı'nın, bu okullarla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
Başak Türkoğlu 6.3.2016
Coşkun Aral Savaş Muhabirliği Anılarını Kuala Lumpur'da Paylaştı
Galeri Valette'de "An Evening Talk With Coşkun Aral" başlığıyla düzenlenen programın açılışını Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Başak Türkoğlu yaptı.
Başak Türkoğlu 31.1.2016
Kuala Lumpur'da Uluslararası Fotoğraf Sergisi
Açılışa, Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Başak Türkoğlu, Fransa'nın Kuala Lumpur Büyükelçisi Christophe Penot, Malezya Ulusal Görsel Sanatlar Galerisi Müdürü Mahadzir Lokman ve Malezya Çeviri Enstitüsü temsilcilerinin yanı sıra sanat çevrelerinden uzmanlar ve sanatseverler katıldı.
Başak Türkoğlu 23.11.2015
Aa ve Malezya Ajansı Bernama Arasında İşbirliği
AA heyeti, Bernama'nın ardından Başbakanlığa bağlı Din İşleri Kurumu'nun El-Hicret televizyon kanalını ziyaret ederek kurumun Üst  Yöneticisi Wan Allas Abdullah ve bazı yöneticilerle görüştü. Mutanoğlu, AA'nın Ortadoğu, Afrika ve Pasifik ülkelerindeki haberci sayısını ve diğer medya kuruluşlarıyla ilişkilerini artırmayı sürdürdüğünü belirterek, İslam ülkelerinin ilgisini çekecek daha fazla sayıda haber ve görsel üreteceklerini söyledi. El-Hicret yöneticileri de İslam ülkelerindeki medya kuruluşlarının Batılı ajansların üretimini yoğun biçimde kullandığını ve bunun da etkisiyle son yıllarda terör ile ilişkilendirilen İslam algısının Müslümanlar için en büyük sorunlardan biri haline geldiğini vurguladı.  Büyükelçilik ziyareti AA heyeti, Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçiliği'ni de ziyaret ederek Büyükelçi Başak Türkoğlu ile görüştü.
Başak Türkoğlu: Afad'tan Malezya'ya YardımBaşak Türkoğlu 15.4.2015
Başak Türkoğlu 12.2.2015
Bakan Işık, Malezya'da
Bakan Işık, görüşmenin ardından Malezya Teknoloji Parkı içinde bulunan Bilgi İletişim Teknolojileri Ulusal Araştırma Merkezi (MIMOS) ve mikroçip üretim tesisini ziyaret  etti. Burada incelemelerde bulunan Işık, MIMOS Ceo'su ve Başkanı Datuk Abdul Wahab Abdullah ile görüştü. Işık, daha sonra Malezya Büyükelçisi Başak Türkoğlu'nun, residansında onuruna verdiği yemeğe katıldı.
Başak Türkoğlu 1.12.2014
Tcmb'den Duyuru
Serginin açılışı, 2 Aralık 2014 Salı günü, yerel saatle 15.00'te, TCMB Başkanı Erdem Başçı, Türkiye Cumhuriyeti Kuala Lumpur Büyükelçisi Başak Türkoğlu ve İslam Sanatları Müzesi Müdürü Syed Muhammed Albuhari tarafından yapılacak.
Başak Türkoğlu: Büyükelçi Atamaları Resmi GazetedeBaşak Türkoğlu 1.10.2014
Başak Türkoğlu 1.10.2014
Büyükelçi Atamaları Resmi Gazetede
Nijer Büyükelçiliği'ne Daire Başkanı Hüseyin Özdemir, Fas Büyükelçiliği'ne Elçi, Genel Müdür Yardımcısı Ethem Barkan Öz atandı.  Münih Başkonsolosu Kadir Hidayet Eriş Zimbabve Büyükelçisi, Elçi, Genel Müdür Yardımcısı Başak Türkoğlu Malezya Büyükelçisi, Daire Başkanı Penbe Nesrin Bayazıt Gana Büyükelçisi olarak görevlendirildi.
Başak Türkoğlu 3.9.2014
AK Parti'li Gök Türkiye'nin Kuala-Lumpur Büyükelçisi Olarak Atanan Türkoğlu ile Görüştü
Türkiye Malezya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök, Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçisi olarak atanan Başak Türkoğlu ile görüştü.
Başak Türkoğlu 22.6.2014
Dışişleri Bakanlığı 30 Büyükelçi Atadı
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Dışişleri Bakanlığı 30 ismi çeşitli misyonlara atadı. Atanan 30 isim ve atandıkları misyonlar ise şöyle: "Osman Koray Ertaş (Bükreş), Ömer Önhon (Madrid), Ömür Şölendil (Üsküp), Penbe Nesrin Beyazıt (Akra), Rıza Hakan Tekin (Tahran), Selçuk Ünal (Ottava), Turgut Rauf Kural (Kottonu), Uğur Doğan (Muskat), Ümit Yardım (Moskova), Volkan Türk Vural (Antananarivo), Ahmet Aydın Doğan (Trablus), Ahmet Tuta (Zagreb), Ali Fındık (San Jose), Aydın Adnan Sezgin(Roma), Başak Türkoğlu (Kuala Lumpur), Can İncesu (Brazavil), Çağatay Erciyes (Beyrut), Deniz Eke (Nairobi), Erdoğan Şerif İşcan (Avrupa Konseyi Daimi Temsilciliği), Ethem Barkan Öz (Rabat), Hayri Hayret Yalav (Riga), Hüseyin Özdemir (Niamey), İbrahim Mete Yağlı (Gaboron), Kadir Hidayet Eriş (Harare), Mehmet Paçacı (Vatikan), Mehmet Raif Karaca (Kigali), Mustafa Levent Bilgen (Abu Dabi), Mustafa Oğuz Demiralp (Meksika), Nilgün Erdem Arı (Dakar), Olgan Bekar (Mogadişu).
12
Şu an buradasınız: Başak Türkoğlu Haberleri | Başak Türkoğlu Kimdir - Haberler - Başak Türkoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Başak Türkoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 3 bakanlıktaki kritik görevlere yeni isimler geti
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.8.2020 09:58:04. #1.15#
title