Barış Pınarı Harekatı bölgesinde teröristlerin tünel kazdığı ortaya çıktı
Haberler » Güncel » Barış Pınarı Harekatı bölgesinde teröristlerin tünel kazdığı ortaya çıktı - Haber

Barış Pınarı Harekatı bölgesinde teröristlerin tünel kazdığı ortaya çıktı

Barış Pınarı Harekatı kapsamında terörden arındırılan Kişto köyünde terör örgütü YPG/PKK'nın kazdığı bir tünel ortaya çıkarıldı. Yetkililer tünelin askeri harekatlara karşı direnme, sızma ve ani saldırı amacıyla kazıldığını vurguladı.

Barış Pınarı Harekatı bölgesinde teröristlerin tünel kazdığı ortaya çıktı

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu (SMO) ile Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DAEŞ terör örgütlerine karşı başlatılan 'nda terörden arındırılan köylerde arama tarama çalışmaları sürüyor. Örgüt işgalindeki Rasulayn'da kurtarılan Kişto köyü ile Türkiye sınırı arasında terör örgütüne ait bir tünel bulundu.

TERÖRDEN ARINDIRILDI

Elde edilen görsellerde yaklaşık 4 metre aşağı inildiğinde beton duvarlarla örüldüğü görülen tünelin girişi göze çarpıyor. Daha önce terör örgütü DAEŞ'in uyguladığı taktikleri kullanan YPG/PKK, tünelleri olası askeri harekatlara karşı direnme, sızma ve ani saldırı amacıyla kazıyor. TSK'nın SMO ile dün başlattığı Barış Pınarı Harekatı kapsamında Tel Abyad'ın El Yabse, Tel Fander, Müşeyrfe, Dedat, Bir Aşık ve Hamidiye köyleri ile Rasulayn'daki Kişto köyü terörden arındırıldı.

DAHA ÖNCE DE GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

YPG/PKK'nın örgütün Münbiç ve Aynularab (Kobani) ilçelerindeki tünel kazma çalışmalarını Aralık 2018'de ve 15 Nisan 2019'da da görüntülenmişti. Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in YPG/PKK'dan temizlenmesinin ardından ilçede örgütün çok sayıda uzun tünel kazdığı ortaya çıkarılmıştı.


Haber Videosu

: Barış Pınarı Harekatı bölgesinde teröristlerin tünel kazdığı ortaya çıktı

Manşet

Haberler