BARIŞ ÖZCAN HABERLERİ

Barış Özcan haber, Barış Özcan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Barış Özcan

Barış Özcan

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 23.7.1974 - ...

Barış Özcan Kimdir ?

23 Temmuz 1974 tarihinde İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Abak.us kreatif medya ajansının başkan lığını yapan Barış Özcan, Abak.us ile Apple, Adobe ve LinkedIn gibi uluslararası yazılım firmalarına danışmanlık ve sosyal medya hizmeti verdi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Barış Özcan - 4.6.2020
WWF-Türkiye'den "doğa ve insan için yeni bir başlangıç yapma" çağrısı Açıklaması
Çağrının sanat, medya, akademi çevrelerinde karşılık bulduğu belirtilen açıklamada, Deniz Ülke Arıboğan, Levent Erden, Dilara Koçak, Barış Özcan, Atlas Sarrafoğlu, Bünyamin Sürmeli, Ayça Varlıer, Tuba Ünsal gibi isimlerin mesajları ile çağrıya destek verdiği kaydedildi.
Barış Özcan - 16.4.2020
Samsung'dan evde yaşama yönelik "#EvdeBeraberiz" programı
"#EvdeBeraberiz" hareketi ile gerçekleştirilecek etkinlikler arasında şunlar yer alıyor: "Fotoğrafçılık: Fotoğrafçı Ahmet Erdem ile evde yaratıcı fotoğraf çekme tüyoları. Moda: Moda uzmanı Rachel Araz ile evde kendi modanızı yaratın. Verimli Çalışma: Ünlü Youtuber Barış Özcan'dan evinizi ofise dönüştürecek tüyolar.
Barış Özcan - 26.2.2020
Sarıkamış'ta Aras EDAŞ ekiplerinin zorlu çalışması
İşçilerden Barış Özcan da müşteri memnuniyeti için kar, tipi demeden görev yaptıklarını belirterek, "Sarıkamış Türkiye'de en çok kar alan yerlerden biridir.
Barış Özcan - 24.12.2019
MZV Gençlik Zirvesi 2 bini aşkın gencin katılımıyla ZORLU PSM'de gerçekleşti
MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut'un moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte, Girişimci Ahu Büyükkuşoğlu Serter, Hikaye Anlatıcısı Barış Özcan, Nöro Sağlık Beyin Araştırmaları ve Uygulamaları Merkezi Kurucusu Uzm.
Barış Özcan - 25.8.2019
Zonguldak'ta traktör devrildi: 1 ölü
Alınan bilgiye göre, Soğanlıyörük köyünde Barış Özcan (32) idaresindeki traktör, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu eğimli arazide devrildi.
Barış Özcan - 17.6.2019
Barış Özcan - 5.5.2019
Ertuğrul Özkök: Çizgi Romanlar Hayatımda Çok Ciddi Olaylar Olarak Kaldı
Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce İnterteks Fuar Alanı'nda düzenlenen 11. Kocaeli Kitap Fuarı'nda, 'Marvel'in Yeniden Doğuşu ve Çizgi Roman Çağı' başlıklı konuşma yaptı. Özkök, çizgi romanların önemi ve sosyal medyanın ana akım medya karşısındaki güçlenişi hakkında konuştu. Kitap okumaya çizgi romanlarla başladığını belirten Özkök, "Çizgi romanlar benim hayatımda hep çok ciddi olaylar olarak kaldı. Çok ciddiye aldım. Yani iletişim sosyolojisi dalında doktora yaptım. Aynı dalda doçent oldum. Popüler kültürün bütün bilimsel alanlarını izledim. Roman ve edebiyatta en klasikleri okudum. Şunu, bunu okudum; fakat benim hayatımda en ciddiye aldığım okuma biçimi çizgi romanlar oldu. Hayatımı da popüler kültür üzerinden onları insanlara anlatarak bugüne kadar geldim. 'Çizgi romandan ne olur?' diye çok eleştirildim hayatımda. Çünkü klasik bir edebiyat bakışı, edebiyat hocalarımızın bakışına göre, çizgi roman aslında zararlı neşriyattı. Halbuki ben hayatımın çok erken yıllarında bir şey öğrendim; 'zararlı neşriyat' diye bir şey yok. Nasıl ki bugün televizyon oyunu oynayan çocuklara bazı anneler, babalar zararlı, diye devamlı baskılar yapıyorlar. Hayır, böyle bir şey yok. İnsanlara eğer siz kötüyle iyi arasındaki farkı anlatabilirseniz, ondan geri kalan zararlı, diye gördüğünüz her şey o çocukların hayal dünyasını zenginleştiren bir eğlence olarak kalır" diye konuştu.  'SİYASET DERİNLİĞİNİ KAYBETTİ' Ertuğrul Özkök, siyaset okumaktan sıkıldığını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Şimdi ben size bunu çok ciddiye alarak çizgi romanları anlatmak istiyorum. Burada konuşmacılara baktım. Tanıdığım çok konuşmacı var; fakat çoğu siyasi nitelikli konuşmalar. Siyasi nitelik insanları cezbediyor; ama hayatta ben artık siyaset okumaktan sıkıldım. Niye sıkıldım, derseniz; çünkü siyaset derinliğini kaybetti artık. Yani ben de dahil, hepimiz siyaset okumak veya siyaset dinlemek dediğimiz zaman duymak istediğimiz şeyleri duymak için dinliyoruz ya da ya alkışlamak ya da yuhalamak için siyasetle ilgileniyoruz. Oysa benim için siyaset, bunların arasında yani ellerimizi patlatıncaya kadar alkışlamak ile hançerimizi çatlatıncaya kadar yuhalamak arasında kalan çok daha geniş bir yer olması gerekir. Yani bizi ortak olarak birleştirecek bir alan olması gerekirken, siyaset bölen bir alan haline gelince benim gözümde de ciddiyetini kaybetti. Yani bugün benim için bir siyasi yazar, Marvel karakterlerini, Marvel romanlarını yazan insanlardan daha az ciddidir ve daha az ciddiye alınacak insanlardır. Bunu çok iddialı olarak söylüyorum. Kendim de bir siyasi yazar olduğum halde söylüyorum." 'BU ÇAĞ HİKAYE ANLATMA DÖNEMİ' Sosyal medyadan canlı yayınlar ile milyonlarca kişiye hitap eden fenomenlerin izleyici sayılarını Türkiye'nin büyük kanallarının izleyici rakamlarıyla karşılaştıran Özkök, şunları söyledi: "11 Nisan günü Tokyo'daydım, Japonya'da. Torunum aradı, 'Dede, Barış Özcan birazdan canlı yayına başlayacak.
Barış Özcan - 5.5.2019
Dha Yurt Bülteni-11
Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce İnterteks Fuar Alanı'nda düzenlenen 11. Kocaeli Kitap Fuarı'nda, 'Marvel'in Yeniden Doğuşu ve Çizgi Roman Çağı' başlıklı konuşma yaptı. Özkök, çizgi romanların önemi ve sosyal medyanın ana akım medya karşısındaki güçlenişi hakkında konuştu. Kitap okumaya çizgi romanlarla başladığını belirten Özkök, "Çizgi romanlar benim hayatımda hep çok ciddi olaylar olarak kaldı. Çok ciddiye aldım. Yani iletişim sosyolojisi dalında doktora yaptım. Aynı dalda doçent oldum. Popüler kültürün bütün bilimsel alanlarını izledim. Roman ve edebiyatta en klasikleri okudum. Şunu, bunu okudum; fakat benim hayatımda en ciddiye aldığım okuma biçimi çizgi romanlar oldu. Hayatımı da popüler kültür üzerinden onları insanlara anlatarak bugüne kadar geldim. 'Çizgi romandan ne olur?' diye çok eleştirildim hayatımda. Çünkü klasik bir edebiyat bakışı, edebiyat hocalarımızın bakışına göre, çizgi roman aslında zararlı neşriyattı. Halbuki ben hayatımın çok erken yıllarında bir şey öğrendim; 'zararlı neşriyat' diye bir şey yok. Nasıl ki bugün televizyon oyunu oynayan çocuklara bazı anneler, babalar zararlı, diye devamlı baskılar yapıyorlar. Hayır, böyle bir şey yok. İnsanlara eğer siz kötüyle iyi arasındaki farkı anlatabilirseniz, ondan geri kalan zararlı, diye gördüğünüz her şey o çocukların hayal dünyasını zenginleştiren bir eğlence olarak kalır" diye konuştu.  'SİYASET DERİNLİĞİNİ KAYBETTİ' Ertuğrul Özkök, siyaset okumaktan sıkıldığını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Şimdi ben size bunu çok ciddiye alarak çizgi romanları anlatmak istiyorum. Burada konuşmacılara baktım. Tanıdığım çok konuşmacı var; fakat çoğu siyasi nitelikli konuşmalar. Siyasi nitelik insanları cezbediyor; ama hayatta ben artık siyaset okumaktan sıkıldım. Niye sıkıldım, derseniz; çünkü siyaset derinliğini kaybetti artık. Yani ben de dahil, hepimiz siyaset okumak veya siyaset dinlemek dediğimiz zaman duymak istediğimiz şeyleri duymak için dinliyoruz ya da ya alkışlamak ya da yuhalamak için siyasetle ilgileniyoruz. Oysa benim için siyaset, bunların arasında yani ellerimizi patlatıncaya kadar alkışlamak ile hançerimizi çatlatıncaya kadar yuhalamak arasında kalan çok daha geniş bir yer olması gerekir. Yani bizi ortak olarak birleştirecek bir alan olması gerekirken, siyaset bölen bir alan haline gelince benim gözümde de ciddiyetini kaybetti. Yani bugün benim için bir siyasi yazar, Marvel karakterlerini, Marvel romanlarını yazan insanlardan daha az ciddidir ve daha az ciddiye alınacak insanlardır. Bunu çok iddialı olarak söylüyorum. Kendim de bir siyasi yazar olduğum halde söylüyorum." 'BU ÇAĞ HİKAYE ANLATMA DÖNEMİ' Sosyal medyadan canlı yayınlar ile milyonlarca kişiye hitap eden fenomenlerin izleyici sayılarını Türkiye'nin büyük kanallarının izleyici rakamlarıyla karşılaştıran Özkök, şunları söyledi: "11 Nisan günü Tokyo'daydım, Japonya'da. Torunum aradı, 'Dede, Barış Özcan birazdan canlı yayına başlayacak.
Barış Özcan - 20.2.2019
Eğitimde Onur Ödülü' Fahamettin Akıngüç'ün Oldu
ÖDÜL ALAN İSİMLER  Adem Barış, AHBAP Derneği, Ahmet Ümit, Ali Nesin, Ampute Milli Takımı, Ara Güler (Onur Ödülü), Aras Bulut İynemli, Arda Türkmen, Ayla Algan, Ayşegül Pehlivanlar, Azra Kohen, Barış Özcan, Beytullah Eroğlu, Can Yaman, Candan Erçetin, Cem Seymen, Cüneyt Çakır, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Damla Sönmez, Dilhan Şeşen, Ercan Kesal, Erol Bilecik, Ezgi Mola, FahamettinAkıngüç (Egitim Onur Ödülü), Fatih Portakal, Genco Erkal, Güven İslamoğlu, Hakan Günday, Haluk Levent, Hasan Ali Toptaş, İlber Ortaylı, İskender Doğan, İsmail Küçükkaya, Kıvanç Tatlıtuğ, Leman Sam, Masis Aram Gözbek, Mete Gazoz, Mustafa Denizli, Müjdat Gezen, Ömer Madra, Sema Kaygusuz, Sena Şener, Serenay Sarıkaya, Sümeyye Boyacı, Tan Sağtürk, Tarık Akan (Onur Ödülü), Tuluyhan Uğurlu, Tutya Yılmaz, Türkan Saylan (Onur Ödülü), Ufuk Sarıca, Uğur Dündar, Yılmaz Büyükerşen, Yılmaz Özdil, Yiğit Yazıcı, ZeljkoObradoviç, Zülfü Livaneli.
Barış Özcan - 4.12.2018
Barış Özcan (Belgesel ve Film Yapımcısı) - Hikaye Anlatıcılığı ve Popüler Bilim
Evrim Ağacı'nın canlı bilim sohbetleri serisinin ikinci sezonu "BilimSeli"nde, belgesel ve film yapımcısı olan ve YouTube üzerinde anlattığı sanat, tasarım ve teknoloji hikayeleri ile çok sayıda izleyiciye ulaşan Barış Özcan ile, hikaye anlatıcılığının önemi ve popüler bilimde bu önemli...
Barış Özcan - 21.5.2018
Saadet Partisinin Milletvekili Aday Listesi
Saadet Partisinin 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Yüksek Seçim Kuruluna verdiği milletvekili aday listesi açıklandı.
Barış Özcan - 28.7.2016
Fetö'nün Darbe Girişimi
Sağlık kontrolünün ardından adliyede sevk edilen Göksun İlçe Emniyet Müdürü Ali Ümit Kahvesi, Afşin İlçe Emniyet Müdürü Turan Yüce, Elbistan İlçe Emniyet Müdür yardımcısı Mustafa Barış Özcan, bir komiser, 6 komiser yardımcısı ve 32 polis çıkarıldıkları mahkeme tarafından, "Terör örgütü FETÖ ile iş birliği içerisinde hareket ettikleri, terör örgütü üyesi oldukları, yardım ve yataklık yaptıkları" iddiasıyla tutuklandı.
Barış Özcan - 18.9.2015
Saadet Partisi Milletvekili Aday Listesini Açıkladı
Saadet Partisi'nin (SP), 1 Kasım'da yapılacak genel seçimler için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı'na sunduğu listedeki milletvekili adaylarının isimleri yayınlandı.
Barış Özcan - 16.6.2014
1t Gazete ve Tasarım Günleri 9. Kez Kapılarını Açıyor
Ayrıca; Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can, Cüneyt Özdemir, Alemşah Öztürk, Ahmet Turan Alkan, Bülent Erkmen, Sadık Karamustafa, Hürriyet Gazetesi Dijital Medya Koordinatörü Bülent Mumay, Salih Memecan, Reha Erdoğan, Barış Özcan, Ali Fuat Saruhan, Zaman Gazetesi Görsel Yönetmeni Fevzi Yazıcı, Zaman Fotoğraf Editörü Selahattin Sevi, Zaman Tasarım Koordinatörü Selim Şimşiroğlu, Sinan Taşgetiren ve fotoğrafçı Bahar Mandan da eğitim verecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Barış Özcan Haberleri | Barış Özcan Kimdir - Haberler - Barış Özcan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Barış Özcan kimdir, hayatı ve biyografisi. WWF-Türkiye'den doğa ve insan için yeni bir başlangıç yapma çağrısı Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.10.2020 23:09:06. #1.15#
title