AZİZ ASLAN HABERLERİ

Aziz Aslan haber, Aziz Aslan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aziz Aslan

Aziz Aslan

Doğum Yeri Afyon / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1961 - ...

Aziz Aslan Kimdir ?

Afyonkarahisar ili, İhsaniye ilçesi, Kadımürsel köyünde 1961 yılında doğdu. İlkokulu kendi köyünde, Ortaokulu İhsaniye ilçesinde bitirdikten sonra Akşehir Öğretmen Lisesi sınavını kazanarak 1978 yılında bitirdi.1983 Yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Aziz Aslan - 31.7.2020
Diyarbakır anneleri bayramda da evlatlarının yolunu gözlüyor
Dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, evlat özlemiyle karşıladıkları Kurban Bayramı'na hüzünlü girdi.
Aziz Aslan - 31.7.2020
GÜNDEM / 31 Temmuz 2020
(Fotoğraflı - Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Yargıtay, yaş meşe ağacını keseni affetmedi Yargıtay 19. Ceza Dairesi, babasına ait olduğunu ileri sürdüğü korudan bir yaş meşe ağacını kesen sanığın beraatine karar veren yerel mahkeme kararını bozdu Daire, sanığın Orman Kanunu'na aykırılıktan mahkumiyetine karar verilmesine hükmetti (Aylin Sırıklı Dal-Ankara) 2- Borsa yatırımcısı, ağustosta da "virüs"ü takip edecek BIST 100 endeksi, özellikle banka hisselerinde yoğunlaşan satışlarla temmuz ayında, bir önceki ay kapanışına göre yüzde 3,29 değer kaybederek 1.126,90 puana geriledi Kovid-19 salgını ve ekonomiye etkilerinin yanı sıra, buna bağlı olarak alınan tedbirler ve verilen teşvikler, borsada sektör ve şirket bazındaki ayrışmayı artırdı Sanayi endeksinin yüzde 3,70 değer kazancıyla kapanış yaptığı temmuzda, teknoloji endeksi yüzde 9,30 ile en fazla kazandıran ana endeks oldu Yıllık bazda bakıldığında ise, yedi ayda, geçen yıl kapanışına göre BIST 100 endeksi yüzde 1,52 düşüş kaydederken, BIST TÜM endeksi yüzde 4,48 değer kazandı Analistler, sanayi endeksine oranlandığında tarihi düşük seviyelerde olan bankacılık hisselerindeki olası toparlanmanın endeksin gücü üzerinde belirleyici olacağını söyledi Türkiye'nin dinamik yapısı ile ekonomideki toparlanma konusunda diğer ülkelerden pozitif ayrışabileceğini aktaran analistler, bunun ilk işaretlerinin son makroekonomik verilerle görüldüğünü, pay piyasalarının ise halen çok ucuz olduğunu söyledi (Bekir Gürdamar / İstanbul) 3- Diyarbakır anneleri bayramda da evlatlarının yolunu gözlüyor Dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, Kurban Bayramı'na çadırda ve evlerinde evlatlarına duydukları özlemle buruk girdi Annelerden Mevlüde Üçdağ: "Onlar (HDP ve PKK) zalimdir. Bayramı bana yaşatmıyorlar. Oğlum gelse çifte bayram yaşarız" Fatma Akkuş : "13 bayramdır gözüm hep yolda. Kızım bayramda gelirse dünya benim olur. Her şeyi unuturum. Ne acı ne de başka bir dert kalır" Baba Abdullah Demir: "Çocuğum ne zaman gelirse o zaman bayramımız olur" (Mehmet Sıddık Kaya-Aziz Aslan/Diyarbakır) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Aziz Aslan - 19.6.2020
Güneydoğu dağlarında aşılanan yabani ağaçlar orman köylüsüne gelir oldu
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde dağlardaki fıstık ve badem aşılanan menengiç ağaçları orman köylüsünün gelir kapısı haline geldi.
Aziz Aslan - 26.3.2020
Tahir Elçi'nin öldürülmesi ve iki polisin şehit edilmesine ilişkin soruşturma tamamlandı
Gürkan ve şüpheli Uğur Yakışır'ın Dört Ayaklı Minare'nin bulunduğu sokağa doğru kaçtıkları, teröristler ve polislerin ateş açtığı, olayda Elçi'nin öldüğü, Anadolu Ajansı muhabiri Aziz Aslan'ın da yaralandığı belirtildi.
Aziz Aslan - 24.11.2019
Haftanın tarihine bakış
2017- FETÖ'nün para kasası olarak bilinen iş adamı Memduh Çıkmaz, MİT operasyonuyla Sudan'dan Türkiye'ye getirildi. ? 28 Kasım? 1912- Arnavutluk bağımsızlığını ilan etti.? 1920- Mehmet Akif (Ersoy) ve Eşref Edip "Sebilü'r-Reşad" dergisini Kastamonu'da çıkarmaya başladı.? 1924- Futbolda ilk Fenerbahçe-Beşiktaş maçında Fenerbahçe, rakibini 2-0 yendi.? 1928- İlk kadın avukat Beyhan Hanım, İstanbul 1. Ticaret Mahkemesinde bir kadın sanığı savundu.? 1934- Hakimiyeti Milliye gazetesi "Ulus" adıyla çıkmaya başladı.? 1935- Bursa'da Merinos Fabrikası ile Gemlik'te Suni İpek Fabrikasının temeli atıldı.? 1936- Ereğli Kömür Şirketinin hükümetçe satın alınmasına dair Ankara'da sözleşme imzalandı.? 1938- Atatürk'ün vasiyetnamesi açıldı. Atatürk, vasiyetinde, parasının nemasından yakınlarına, manevi evlatlarına aylık, İnönü'nün çocuklarına yükseköğrenim ödeneği bağlanması koşuluyla parasını ve Çankaya'daki mülkünü CHP'ye bıraktı. Nemadan kalacak miktarın her yıl Türk Dil ve Tarih kurumlarınca paylaşılmasını istedi.? 1940- İkinci Dünya Savaşı ortamında 500 kilogramdan fazla tahıl stoklarına Ticaret Bakanlığınca el konulması kararlaştırıldı.? 1943- Churchill, Stalin ve Roosevelt, Tahran'da bir araya geldi.? 1951- Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kabul edildi. Kanun, 1 Ocak 1952'de yürürlüğe girdi.? 1961- Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Can Bartu, İtalya'nın Fiorentina takımına transfer oldu. Bartu, 11 Temmuz'da Lazio takımıyla anlaşmış ancak askerliği nedeniyle bu transfer gerçekleşememişti.? 1967- NATO Genel Sekreteri Brosio Ankara'da Dışişleri Bakanı İhsan Sabri Çağlayangil ile görüştü ve Atina'ya geçti. Türk jetleri Kıbrıs üzerinde uyarı uçuşları yaptı.? 1979- Vatikan Devlet Başkanı Papa 2. Jean Paul resmi ziyaret için Türkiye'ye geldi.? 1995- Yahudi asıllı iş adamı Nesim Malki, Bursa'da uğradığı silahlı saldırıda öldü.? 2002- Abdullah Gül başkanlığında kurulan 58. Hükümet güvenoyu aldı.? 2002- Türk şiirinin büyük ustalarından, "Garip" şiir akımının yaşayan son temsilcisi Melih Cevdet Anday, İstanbul'da 87 yaşında vefat etti.? 2002- Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Bülent Tanör İstanbul'da öldü.? 2006- Papa 16. Benediktus, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in davetlisi olarak Türkiye'ye geldi.? 2008- Cep telefonu kullanıcılarına yeni iletişim olanakları sağlayacak üçüncü nesil mobil iletişim sistemleri (3G) ihalesi Ankara'da yapıldı.? 2011- Türkiye'de düğün, cenaze, asker uğurlama gibi toplumsal olaylarda geleneksel olarak ikram edilen keşkek, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne alındı.? 2015- Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, Diyarbakır'da teröristlerce açılan ateş sonucu hayatını kaybetti. Teröristlerle çatışan polis memurlarından Ahmet Çiftaslan olay yerinde, Cengiz Erdur da hastanede şehit oldu. AA muhabiri Aziz Aslan ve polislerin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi yaralandı.
Aziz Aslan - 10.7.2019
"Kül tablası" iddianamede silah sayıldı
Diyarbakır'da birlikte yaşadığı kadını eve kilitleyerek, darbeden ve kolundan yaralanmasına sebep olan kişinin mağdura fırlattığı "kül tablası" iddianamede silah sayıldı.
Aziz Aslan - 27.6.2019
Sözde "sıkıyönetim emirlerini" iletme talimatını vermiş
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında tutuklanan eski Eskişehir Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi Komutanı tuğgeneral Özkan Edip Akgülay hakkında "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" ve "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 7 yıl...
Aziz Aslan - 20.6.2019
"Kullanmadım" dediği ByLock'a 81 bin kez erişim sağlamış
Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesince "terör örgütüne üye olmak" suçundan 10 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan, örgüte ait eğitim kurumlarında öğretmenlik yapan Aziz Aslan hakkındaki gerekçeli karar açıklandı.
Aziz Aslan - 17.6.2019
FETÖ'den polise "SAYV" kodlaması
Diyarbakır'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan eski polis için örgüt tarafından "SAYV" kodlaması yapıldığı belirlendi.
Aziz Aslan - 20.3.2019
Hdp'li Sibel Yiğitalp'e 7 Yıla Kadar Hapis İstemi
Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a bir etkinlikte yaptığı konuşmada selam gönderen eski HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" ve "suç ve suçluyu övmek" suçlarından 1 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istendi.
Aziz Aslan - 15.2.2019
Şarkıcı Ferhat Tunç Hakkında 20 Yıla Kadar Hapis İstemi
Diyarbakır'da terör soruşturması kapsamında Ferhat Tunç diye bilinen şarkıcı Ferhat Tunç Yoslun hakkında "terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütü propagandası" yapmak suçlarından 8 yıl 6 aydan 20 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.
Aziz Aslan - 5.2.2019
Hasta Kaydı Yaptırıp Kanser İlaçlarını Çaldılar
Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ecza deposundan 550 bin lira tutarında kanser ilacı çaldıkları iddia edilen 3'ü tutuklu, 1'i firari 6 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, bazı sanıkların hırsızlık için hastaneye gittikleri gece hasta kaydı yaptırdıkları belirlendi.
Aziz Aslan - 3.2.2019
Halkın Yıldızları"Na Eğlenceli Final
Ali Sunal, Doğa Rutkay, Alper Kul, Onur Atilla, Onur Buldu, Meltem Yılmazkaya, Sinan Çalışkanoğlu, Aziz Aslan, Özgün Aydın, Aycan Koptur, Simge Gülsan, Burak Topaloğlu, Açelya Topaloğlu, Mahir İpek, Ünal Yeter, Uğur Bilgin, Ecem Erkek ve Berkay Tulumbacı'dan oluşan ekip, en sevilen skeçleriyle izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşattı.
Aziz Aslan - 17.1.2019
Fetö'nün Talimatlarını Sorumluluğundaki Örgüt Üyelerine Aktarmış
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) sözde "kadın mahrem imamları"na yönelik soruşturma kapsamında yakalanan, örgütün yöneticilerinden aldığı emir ve talimatları sorumluluğundaki kadın polisler ile polis eşlerine iletmekle suçlanan sanık hakkında 7 yıl 6 aydan 15...
Aziz Aslan - 3.1.2019
Hdp'li Sibel Yiğitalp'e 26 Yıla Kadar Hapis İstemi
Eski HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp hakkında terör örgütü propagandasına dönüşen 16 eylem ve etkinliğe katıldığı gerekçesiyle 10 yıldan 26 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Aziz Aslan - 6.12.2018
Menfez Paşası" ile İrtibatlı Sanığa 15 Yıla Kadar Hapis İstemi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişimine ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada 4 kez ağırlaştırılmış müebbet ve çeşitli sürelerde hapis cezalarının yanı sıra "nitelikli yağma"dan 54 yıl hapis cezasına çarptırılan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Çiğli üs...
Aziz Aslan - 19.9.2018
Zerzevan Kalesi Yıl Boyu Objektiflere Yansıyacak
Diyarbakır'ın Çınar ilçesi yakınlarında bulunan ve kazı çalışmaları devam eden Roma dönemine ait Zerzevan Kalesi, yıl boyu fotoğraflanacak.
Aziz Aslan - 8.9.2018
Eşinden Boşanan Kadın Çocuğuna Soyadını Verdi
Diyarbakır'da eşinden boşanan bir kadın, velayeti kendisine verilen çocuğuna mahkeme kararı ile soyadını verdi.
Aziz Aslan - 4.9.2018
Zerzevan Kalesi'nde Bin 700 Yıllık Kaya Mezarlığı Bulundu
Diyarbakır'ın Çınar ilçesindeki Zerzevan Kalesi'nde yürütülen kazılarda Roma dönemine ait bin 700 yıllık kaya mezarlığı ve gizli geçit ortaya çıkarıldı.
Aziz Aslan - 30.8.2018
Darbe Girişimi Gecesi Yüzbaşının Telefonuyla Talimat Vermiş
Diyarbakır'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada yargılanan ve 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan Dr. Öğr. Üyesi Orhan Tokgöz'e ilişkin kararın gerekçesi açıklandı.
Aziz Aslan - 29.8.2018
Şanlıurfa'da Turistik Bölgelerdeki Denetimler Arttırıldı
Özçınar'a, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Halil Kırmızı, Park ve Bahçeler Daire Başkanı İmam Katı, Zabıta Daire Başkanı Burak Küçük, Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Aslan ve Eyyübiye Belediyesi Temizlik Müdürü Uğur Konak eşlik etti.
Aziz Aslan - 17.6.2018
PKK'nın Yetim Bıraktığı Çocuklar Babalarının Mezarına Koştu
Diyarbakır'ın Dürümlü mezrasında PKK'lı teröristlerin bomba yüklü kamyonu infilak ettirdiği katliamın yetim bıraktığı 36 çocuk, Babalar Günü'nü buruk geçirmenin hüznünü yaşıyor.
Aziz Aslan - 29.5.2018
15 Temmuz Öncesi ABD'den Gelen Notun Ardından Dua Etmişler
Dönemin Diyarbakır Bölge Jandarma Komutanlığı Kurmay Başkanı eski albay Şamil Türk Özkan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında, terör örgütünün üst düzey yöneticilerinin toplantı yaptığı örgüt evinden 4 kez aranarak talimat aldığı...
Aziz Aslan - 26.5.2018
Çırakken Devlet Desteğiyle İşveren Oldu
Diyarbakır'da kuyumcuda çıraklık yapan Muharrem Mermut, devlet desteğiyle işveren oldu.
Aziz Aslan - 23.5.2018
300 Milyon Liralık Yatırım Milyonları Uçurdu
Diyarbakır Havalimanı'nda 300 milyon liralık yatırımla 3 yıl önce hizmete sokulan yeni terminal binası, hava ulaşımına hız ve konfor getirirken, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin de yurt dışına açılmasını sağladı.
Aziz Aslan - 12.5.2018
Zerzevan Kalesi Uluslararası Belgesellerde
Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi'nce (ICOMOS) hazırlanan "ICORP On The Road Projesi" kapsamında kültür miras alanları, yapılar ve somut olmayan değerlerin bulundukları çevrenin sürdürülebilir kalkınmasına sağladıkları katkının geniş çevrelere ulaştırılması amacıyla hazırlanacak...
Aziz Aslan - 10.4.2018
Darbecilerden "Haber Geldiğinde Musa Paşa'yı Tutukla" Emri
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında, dönemin Jandarma Bölge Komutanı olan Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil'in tutuklanmasına ilişkin emir verildiği tanık ifadesinde yer aldı.
Aziz Aslan - 3.4.2018
Eski 3 Vekil Hakkında 23 Yıla Kadar Hapis İstemi
Diyarbakır'da 6 yıl önce düzenlenen izinsiz gösteride suç işledikleri gerekçesiyle eski bağımsız Van Milletvekili Aysel Tuğluk, HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ve Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici hakkında 10 yıldan 23 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Aziz Aslan - 6.3.2018
Hdp Diyarbakır Milletvekili Uca Hakkında 5 Ayrı Suçtan Fezleke
HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca hakkında 5 ayrı suçtan dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle fezleke hazırlandı.
Aziz Aslan - 27.2.2018
Eski Korgeneral Yılmaz Hakkındaki Gerekçeli Karar Hazır
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davada, darbecilerin hazırladığı sözde atama listesinde "Diyarbakır sıkıyönetim komutanı" olarak gösterilen dönemin 7.
Aziz Aslan - 17.2.2018
Kontörüm Bitti" Bahanesiyle Vatandaşın Telefonuyla Haberleşmişler
Diyarbakır'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan, dönemin Bolu 2.
Aziz Aslan - 15.2.2018
Canlı Bomba" İhbarıyla Tutuklanan Sanığa 15 Yıla Kadar Hapis İstemi
Suriye'de etkisiz hale getirilen DEAŞ'lı teröristin "canlı bomba olacağı" yönündeki ihbar üzerine yakalanan ve tutuklanan Suriye uyruklu dini nikahlı eşi hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Aziz Aslan - 17.1.2018
Arabuluculuk Yargı Tarihi Açısından Devrim Niteliğinde"
Diyarbakır Arabuluculuk Derneği Başkanı avukat Gülben Elhakan, "Yargının yükünü hafifletecek olan arabuluculuk yargı tarihi açısından devrim niteliğinde.
Aziz Aslan - 14.12.2017
Görüşmeyi Uyku Sersemi Olarak Yapmış Olabilirim"
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz 2016 gecesi jandarma imamlarından emir ve talimat aldığı iddiasıyla tutuklanan eski üsteğmen Sait Yılmaz hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Aziz Aslan - 27.11.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2015- Diyarbakır Barosu tarafından Yenikapı Sokak'ta daha önce terör olayları nedeniyle zarar gören Dört Ayaklı Minare önünde yapılan basın açıklamasının ardından teröristlerce ateş açıldı. Güvenlik güçlerince karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada, 49 yaşındaki Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi hayatını kaybetti, polis memuru Ahmet Çiftaslan olay yerinde, polis memuru Cengiz Erdur da kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde şehit oldu. AA muhabiri Aziz Aslan ve polislerin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi yaralandı.
Aziz Aslan - 9.11.2017
Yüksekdağ, "Pkk'nın Anı Defteri"Ne Yazı Yazmış
Kesinleşen hapis cezası nedeniyle milletvekilliği ve parti üyeliği düşürülen eski HDP Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekili Figen Yüksekdağ hakkında, "terör örgütü propagandası" yapmak suçundan açılan 2 ayrı davada 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.
Aziz Aslan - 4.11.2017
Kaybolan Düğün Görüntüleri İçin Tazminat İstediler
Diyarbakır'da bir çift, düğün törenlerindeki görüntülerin kaybolduğunu belirten salon işletmecileri hakkında dava açarak, 20 bin lira manevi tazminat talep etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aziz Aslan Haberleri | Aziz Aslan Kimdir - Haberler - Aziz Aslan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aziz Aslan kimdir, hayatı ve biyografisi. Diyarbakır anneleri bayramda da evlatlarının yolunu gözlüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.10.2020 18:24:26. #1.14#
title