Haluk Levent, kuzeninin tacizine uğrayarak intihar eden kadının duruşmasına katıldı
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Haluk Levent, kuzeninin tacizine uğrayarak intihar eden kadının duruşmasına katıldı

14.11.2019 12:55 | Son Güncelleme: 14.11.2019 13:21

Yıllarca amcasının oğlunun cinsel istismarına uğrayan Ayşenur G. "Ben bir şeytanın eline düştüm" yazılı mektup bırakarak intihar etti. Konuyla alakalı gerekli desteği göstereceğini söyleyen Haluk Levent, bugün gerçekleşen duruşmaya katıldı.

Antalya'nın Alanya ilçesinde Ayşenur G.'nin (22) bir mektup bırakıp intihar etmesinin ardından 14 yıl hapis cezasına çarptırılıp, Yargıtay kararıyla tahliye edilen amcasının oğlu Selahattin S.'nin (30) yeniden yargılanacağı dava, Alanya'da başladı. Duruşmayı takibi için gelen sanatçı Haluk Levent, ise Ayşenur'un yanında olacağının sözünü verdiğini belirterek," Ben bu işin peşini bırakmayacağım demiştim. Herkes onun çektiği acılar için ve kadınlık onuru için burada" dedi.

MEKTUP BIRAKARAK CANINA KIYDI

İddiaya göre, Ayşenur Güven, küçük yaşlardan itibaren amcasının oğlu sanık S.S. tarafından cinsel istismar eylemlerine maruz bırakıldı ve bu durum Ayşenur'un evlenerek bir çocuk sahibi olmasından sonra da devam etti. Ayşenur, sanık S.S.'nin tehdit ve cinsel saldırı eylemlerine daha fazla dayanamayınca içinde bulunduğu bu zor durumu hem eşi hem de ailesi ile paylaştı. Olayın ortaya çıkmasından tam 3 gün sonra geriye bir mektup bırakarak ve kendisini asarak yaşamına son verdi.

BERAAT KARARI VERİLDİ

Sanık S.S., yargılama süresince suçu inkar etti ve Ayşenur'un telefon numarasının dahi olmadığını iddia etmesine rağmen yine iddiaya göre sanık tarafından son 3 yılda 1612 defa arandığı tespit edildi. Yerelde yargılamayı yürüten Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından atılı suçlar yönünden sanık S.S. aleyhine 14 yıl hapis cezası verildi ve karar Antalya Bölge Adliye Mahkemesi tarafından onaylandı. Dosyanın temyiz incelemesi için Yargıtay'a gitmesinin ardından yerel mahkemede verilen ve üst yargı denetiminde onanan karar, 2'ye karşı 3 oy ile "sanık tarafından suçun işlendiğine dair şüpheden uzak kesin bir delil bulunmadığı" gerekçesi ile bozuldu ve beraat kararı verildi.

HALUK LEVENT DE DURUŞMAYA KATILDI

Kararın ardından tahliye edilen Selahattin S, dosya davanın yeniden görülmesi için Alanya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Selahattin S.'nin yeniden yargılandığı dava bugün Alanya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yeniden görülmeye başlandı. Duruşmaya Ayşenur Güven'in ailesi ve avukatı ile AHBAP Platformu'nun başkanı sanatçı Haluk Levent de katıldı.

Duruşma öncesi Alanya Adliyesi önünde Ayşenur Güven'in annesi Emine baba Mustafa Sezer ile görüşen Haluk Levent, burada gazetecilere yaptığı açıklamada Ayşenur'un yanında olacağının sözünü verdiğini belirtti. Levent, "Ben bu işin peşini bırakmayacağım demiştim. Herkes onun çektiği acılar için ve kadınlık onuru için burada, bende buradayım. Ben şunu çok iyi biliyorum. Biz ne olursa olsun ve direneceğiz ve kazacağız" dedi.

"SUÇLUNUN HAK ETTİĞİ GİBİ CEZALAR VERİLSİN"

Anne Emine Sezer, üzüntüsünden dolayı konuşamazken, baba Mustafa Sezer ise adalete güvendiklerini aktardı. Baba Sezer, "Adalet istiyorum ve lütfen bu kanunları yapan kişilere medya aracılığıyla seslenmek istiyorum. Bu kararlar yapılırken bin kere düşünsünler bir kere karar versinler. Bu kararlar verilirken, ödül verilir gibi değil suçlunun hak ettiği gibi cezalar verilsin. Ben adalete güveniyorum" dedi.

Haluk Levent ağlanyan Ayşenur'un kız kardeşi Zehra Sezer'e ise "Sana söz, Ben sana söz veriyorum biz başaracağız. Ayşenur'un ruhunu huzura eriştireceğiz" dedi.

Haluk Levent, kuzeninin tacizine uğrayarak intihar eden kadının duruşmasına katıldı
Haluk Levent, kuzeninin tacizine uğrayarak intihar eden kadının duruşmasına katıldı
Haluk Levent, kuzeninin tacizine uğrayarak intihar eden kadının duruşmasına katıldı
Haluk Levent, kuzeninin tacizine uğrayarak intihar eden kadının duruşmasına katıldı
Haluk Levent, kuzeninin tacizine uğrayarak intihar eden kadının duruşmasına katıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (28)
REKLAMIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ: la Haluk Sen De Her Yerdesin Bunlar Reklam Kokan Hareketler Gibi Geldi Bana
FENERLİYİM: 22 yaşında biten bir hayat annesiz kalan bir yavru ama buna neden olan kişi hala hür. !!! adaletinizi seveyim. . .
MEHMET MEHMET: HALUK LEVENT helal olsun sana, bu gibi cinsel istismar davalarının ve olaylarının üzerine gidilmeli. Yıllarca önemsenmedi bakın ne hallere geldik toplum olarak. . HALUK LEVENT i takdir ediyorum. Allah razı olsun.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Haluk Levent, kuzeninin tacizine uğrayarak intihar eden kadının duruşmasına katıldı - Magazin
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 23:43:18. #1.14#
title