Kadir Şeker olayındaki şiddet mağduru kadının çelişkili ifadeleri kafa karıştırıyor
Haberler » 3. Sayfa » Kadir Şeker olayındaki şiddet mağduru kadının çelişkili ifadeleri kafa karıştırıyor - Haberler

Kadir Şeker olayındaki şiddet mağduru kadının çelişkili ifadeleri kafa karıştırıyor

Konya'da Kadir Şeker'in sevgilisinden şiddet gören Ayşe D'yi kurtarmak isterken katil olmasının yankıları sürüyor. Şiddet mağduru kadın ise savcılıkta ve basın açıklamalarında birbiriyle çelişen ifadeler veriyor.

Kadir Şeker olayındaki şiddet mağduru kadının çelişkili ifadeleri kafa karıştırıyor

'da yaşayan ve üniversite sınavına hazırlanan , kütüphaneden çıkıp eve gittiği sırada bir parkta, kavga eden Özgür Duran, Ayşe D çiftini gördü. Şeker, kavga eden çiftin yanına gitti ve olaya müdahale etmek istedi ancak arbede yaşandı ve Kadir'in cebinden çıkardığı bıçak Özgür Duran'ın kalbine saplandı.

Kadir olayın ardından verdiği ifadesinde boğuşma esnasında yere düştüğünü Özgür Duran'ın da kendisinin üzerine düştüğünü bıçağın böyle saplanmış olabileceğini dile getirdi. Kadir, olaya neden müdahil olduğunu ise şu sözlerle açıkladı: Kadının ağlamasına dayanamadım.

AYŞE D. İNFİAL YARATTI

Olaydaki şiddet mağduru kadın Ayşe D. ise konuyla ilgili çelişkili açıklamalar yapıyor. Örneğin ilk açıklamasında Kadir'in kendisine yardım etmek için geldiğini söyleyen Ayşe D, bu konuyla ilgili daha sonra yaptığı açıklamada "Muhtemelen bizim kavga ettiğimizi düşündü" diyerek kavga etmediklerini dile getirdi.

Ayşe D'nin kendisini kurtarmak isteyen Kadir Şeker hakkındaki çelişkili sözleri kamuoyunda infial yarattı. Ayşe D'nin basın açıklamasındaki bazı beyanları ile soruşturma aşamasında savcılığa verdiği ifadesindeki birbiriyle örtüşmeyen bölümler karşılaştırıldı.

"KADİR'İ BIÇAKLARKEN GÖRDÜ MÜ?"

Şiddet mağduru kadına "Kadir'i bıçaklarken gördün mü?" diye soruldu.

Savcılıktaki ifadesi: Kadir'in bıçak vurma anını görmedim. Ama yanımıza geldiğinde ve ayrılmak üzere hareket ettiğinde bıçağı gördüm.

Basın açıklaması: Ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. Karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizimki...

AYŞE D. DARP EDİLDİ Mİ?

Savcılıktaki ifadesi:Özgür yumrukla benim sağ omuz arka kısmıma doğru sert bir şekilde vurdu. Hatta bundan dolayı morarma olmuş olabilir. Bana vurduktan sonra Özgür evden çıkarak gitti.

Basın açıklaması: Polis eşliğinde hastaneden darp raporu aldım. Ancak vücudumda herhangi bir darp söz konusu değil. Dayak yemiş olsam, Özgür bana vurmuş olsa darp izi olurdu.

KADİR ORAYA NEDEN GELDİ?

Savcılıktaki ifadesi: Özgür kameriyeyi yumrukluyordu. O sırada yanımıza Kadir geldi. Muhtemelen bizim kavga ettiğimizi düşündü.

Basın açıklaması: Kadir'in benim ağladığımı ve Özgür'ün bağırdığını duyunca yardım etme amacıyla geldiğini düşünüyorum.

BOĞUŞMA NASIL BAŞLADI?

Savcılıktaki ifadesi: Özgür bağırarak cevap vermekteydi. Kadir elinde bıçakla duruyordu. Kadir gideceği yöne yürümeye başladı. Bu esnada itekleşmeye başladılar.

Basın açıklaması: Kadir'in elinde siyah renkli bıçak vardı. Elindeki bıçakla yanımıza geldi. Karşılıklı bir şeyler söylerken, aralarında boğuşma yaşandı.


Haber Videosu

: Kadir Şeker olayındaki şiddet mağduru kadının çelişkili ifadeleri kafa karıştırıyor
HABER YORUMLARI (126)

 • BEDRETTİN AYBEK:
  Kadir yardımsever olsaydı katil omaz polise haber verirdi. Yada öldürdükten sonra ambulans çağırırdı. Kaldık sustalı bıçakla gezen biri katl etmeye meyilli.Her tartışmaya bıçakla saldırsa ortalık kan gölü olur.Dizi filmleri gibi öldürme bu kadar kolay olmamalı. Kadir katildir.kendinizi özgürün gözü yaşlı ailesinin yerine koyun. Bir tarafta ölüm bir tarafta mağduriyet var. Ölümü basite alıyorsunuz beyle. Siz de biriyle tartışınca kalbinizde bıçakla karşılaşınca mı özgürü anlıyacaksınız. Tartışmanın karşılığı ölüm değil.
 • ERHAN:
  Karışsan kurtarsan bidert karışmasan öldürse adam bakıp geçti anlamadım ya adam çocuğu öldürseydi kadın nederdi biliyomusun lafattı bana derdi bukız bence bukıza yargılansın
 • BABA:
  Durum ne olursa olsun bıçak çeken ve kullananla işim olmaz.katil katildir.bırakırsan yarın seni veya senin yakınınıda deşer butipler.tıp öğrencisi kalbinide 12den vurmuş.
 • ALİ:
  Neymiş böyle bir durumda filim seyreder gibi seyredecek sin ölen ölür kalan kalır kafanı yorma kadir bu tüm erkeklere ders olduğu kesin aslında şu meşhur İstanbul yasası nı bilsen güler gecersin bak karıya bir öyle bir böyle yapacak bir şey yok kadının ifadesi esastır
 • SELÇUKLU TORUNU:
  Ahlak kalmadı din var ama ahlak yok olmaz böyle. Heryer imam hatip ama heryer faiz ve torpil. Adam kayırma olmaz böyle elin gavuru bizfen dürüst ve ahlaklı.
 • ÇUKUROVALI:
  Çocukların ne suçu var Erzurumlu ? Neden çocukları annesiz bırakıyorsun .
 • ALLAH YÜZÜMÜZE BAKMIŞ:
  Allah''tan savcı veya hakim olmamışsın . Vah ki ne vat , Türkiye''min haline
Tüm 126 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler