Kadir Şeker olayındaki şiddet mağduru kadının çelişkili ifadeleri kafa karıştırıyor

Kadir Şeker olayındaki şiddet mağduru kadının çelişkili ifadeleri kafa karıştırıyor

13.02.2020 07:46 | Son Güncelleme: 13.02.2020 09:26

Konya'da Kadir Şeker'in sevgilisinden şiddet gören Ayşe D'yi kurtarmak isterken katil olmasının yankıları sürüyor. Şiddet mağduru kadın ise savcılıkta ve basın açıklamalarında birbiriyle çelişen ifadeler veriyor.

Konya'da yaşayan ve üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker, kütüphaneden çıkıp eve gittiği sırada bir parkta, kavga eden Özgür Duran, Ayşe D çiftini gördü. Şeker, kavga eden çiftin yanına gitti ve olaya müdahale etmek istedi ancak arbede yaşandı ve Kadir'in cebinden çıkardığı bıçak Özgür Duran'ın kalbine saplandı.

Kadir olayın ardından verdiği ifadesinde boğuşma esnasında yere düştüğünü Özgür Duran'ın da kendisinin üzerine düştüğünü bıçağın böyle saplanmış olabileceğini dile getirdi. Kadir, olaya neden müdahil olduğunu ise şu sözlerle açıkladı: Kadının ağlamasına dayanamadım.

AYŞE D. İNFİAL YARATTI

Olaydaki şiddet mağduru kadın Ayşe D. ise konuyla ilgili çelişkili açıklamalar yapıyor. Örneğin ilk açıklamasında Kadir'in kendisine yardım etmek için geldiğini söyleyen Ayşe D, bu konuyla ilgili daha sonra yaptığı açıklamada "Muhtemelen bizim kavga ettiğimizi düşündü" diyerek kavga etmediklerini dile getirdi.

Ayşe D'nin kendisini kurtarmak isteyen Kadir Şeker hakkındaki çelişkili sözleri kamuoyunda infial yarattı. Ayşe D'nin basın açıklamasındaki bazı beyanları ile soruşturma aşamasında savcılığa verdiği ifadesindeki birbiriyle örtüşmeyen bölümler karşılaştırıldı.

"KADİR'İ BIÇAKLARKEN GÖRDÜ MÜ?"

Şiddet mağduru kadına "Kadir'i bıçaklarken gördün mü?" diye soruldu.

Savcılıktaki ifadesi: Kadir'in bıçak vurma anını görmedim. Ama yanımıza geldiğinde ve ayrılmak üzere hareket ettiğinde bıçağı gördüm.

Basın açıklaması: Ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. Karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizimki...

AYŞE D. DARP EDİLDİ Mİ?

Savcılıktaki ifadesi:Özgür yumrukla benim sağ omuz arka kısmıma doğru sert bir şekilde vurdu. Hatta bundan dolayı morarma olmuş olabilir. Bana vurduktan sonra Özgür evden çıkarak gitti.

Basın açıklaması: Polis eşliğinde hastaneden darp raporu aldım. Ancak vücudumda herhangi bir darp söz konusu değil. Dayak yemiş olsam, Özgür bana vurmuş olsa darp izi olurdu.

KADİR ORAYA NEDEN GELDİ?

Savcılıktaki ifadesi: Özgür kameriyeyi yumrukluyordu. O sırada yanımıza Kadir geldi. Muhtemelen bizim kavga ettiğimizi düşündü.

Basın açıklaması: Kadir'in benim ağladığımı ve Özgür'ün bağırdığını duyunca yardım etme amacıyla geldiğini düşünüyorum.

BOĞUŞMA NASIL BAŞLADI?

Savcılıktaki ifadesi: Özgür bağırarak cevap vermekteydi. Kadir elinde bıçakla duruyordu. Kadir gideceği yöne yürümeye başladı. Bu esnada itekleşmeye başladılar.

Basın açıklaması: Kadir'in elinde siyah renkli bıçak vardı. Elindeki bıçakla yanımıza geldi. Karşılıklı bir şeyler söylerken, aralarında boğuşma yaşandı.

Kadir Şeker olayındaki şiddet mağduru kadının çelişkili ifadeleri kafa karıştırıyor
Haber Yorumları (128)
ÖZLEM: Öyle bişeyki bu. Kadına şiddet uygulasa bile bazı kadınlar, sanane bizim kavgamız diyip işin içinden çıkıyor. Yardım etsen suçlusun, etmesen vicdanını suçlucan. Eğer o kadın ifadesinde karı koca arasında olan şeyler diye konuştuysa, demekki kavgada haksız adamı delirten kadın. Diğer genç te yardım etme kurbanı. Bence kadın şeytan 2 ocak gitti :(
BEDRETTİN AYBEK: Kadir yardımsever olsaydı katil omaz polise haber verirdi. Yada öldürdükten sonra ambulans çağırırdı. Kaldık sustalı bıçakla gezen biri katl etmeye meyilli.Her tartışmaya bıçakla saldırsa ortalık kan gölü olur.Dizi filmleri gibi öldürme bu kadar kolay olmamalı. Kadir katildir.kendinizi özgürün gözü yaşlı ailesinin yerine koyun. Bir tarafta ölüm bir tarafta mağduriyet var. Ölümü basite alıyorsunuz beyle. Siz de biriyle tartışınca kalbinizde bıçakla karşılaşınca mı özgürü anlıyacaksınız. Tartışmanın karşılığı ölüm değil.
ERHAN: Karışsan kurtarsan bidert karışmasan öldürse adam bakıp geçti anlamadım ya adam çocuğu öldürseydi kadın nederdi biliyomusun lafattı bana derdi bukız bence bukıza yargılansın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kadir Şeker olayındaki şiddet mağduru kadının çelişkili ifadeleri kafa karıştırıyor - Konya
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 13:42:48. #1.14#
title