Aygün Attar Haberleri

Aygün Attar haber, Aygün Attar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aygün Attar - 24.02.2021
Başkentte "29. Senesinde Hocalı Soykırımının Düşündürdükleri" başlıklı sergi ve panel düzenlendi
Türkiye Azerbaycan Dostluk İşbirliği ve Dayanışma Vakfı (TADİV) salonunda düzenlenen etkinliğe Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Azerbaycan Diasporadan Sorumlu Devlet Komitesi Başkan Yardımcısı Valeh Hacıyev, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Prof. Dr. Aygün Attar ile Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) Genel Sekreteri Bağdat Amreyev katıldı.
Aygün Attar - 06.02.2021
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyeliğine Prof. Dr. Aygün Attar atandı
Son dakika gündem haberi... Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyeliğine Prof. Dr. Aygün Attar'ın atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Aygün Attar - 30.12.2020
Karabağ zaferi 2020 Türk dış politikasının en büyük kazanımı oldu
Türkiye Azerbaycan Dostluk İşbirliği ve Dayanışma Vakfı (TADİV) Başkanı Prof. Dr. Aygün Attar, Milli Savunma Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
Aygün Attar - 22.10.2020
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycanlı aydınları kabul etti
Gelen son dakika haberlerine göre Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Azerbaycan Dostluk İşbirliği ve Dayanışma Vakfı (TADİV) Başkanı Prof. Dr. Aygün Attar ve Star gazetesi yazarı Sevil Nuriyeva'yı kabul etti.
Aygün Attar - 24.07.2020
Keçiören Belediye Başkanı Altınok: "Sonuna kadar Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındayız"
Keçiören Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Keçiören Belediyesi, 12 Temmuz'da Ermenistan saldırısı sonucu Tovuz bölgesinde başlayan çatışmalarda şehit olan Azerbaycan askerlerini anmak ve Azerbaycan'a destek vermek için bir program düzenledi. Kalaba Kent Meydanı'nda düzenlenen programa Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Türkiye-Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Türkiye-Azerbaycan Dostluk İşbirliği ve Dayanışma Vakfı Başkanı Aygün Attar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle Keçiörenli ve Azerbaycanlı vatandaşlar katıldı.
Aygün Attar - 18.07.2020
Başkentte, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına tepki
TADİV'in başkentteki genel merkezinde gerçekleştirilen basın açıklamasına, Azerbaycan Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, TADİV Başkanı Prof. Dr. Aygün Attar, Dünya Türk Birliği Genel Başkanı Murat Çobanoğlu, birçok siyasi ve STK temsilcisi de katıldı.
Aygün Attar - 27.05.2020
Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 102. yılı
TADİV Başkanı Prof. Dr. Aygün Attar'ın moderatörlüğündeki toplantıda konuşan Azerbaycan Diasporadan Sorumlu Devlet Komitesi Başkanı Fuat Muradov, Azerbaycan halkının 102 yıl önce cumhuriyetin kurulması için Türkiye'nin yaptığı yardımları unutmadığını söyledi.
Aygün Attar - 20.01.2020
Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu: "Hepimiz Ermeniyiz gibi sloganları bir kenara bırakalım"
Türkiye Barolar Birliği, Türkiye Azerbaycan Dostluk, İşbirliği ve Dayanışma Vakfı ve Azerbaycan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği tarafından ortaklaşa düzenlenen "30. Yılında 20 Ocak 1990 Olayları: Azadlığa Giden Yolun Asimetrik Savaşı" konulu etkinlik ve "Kanlı Ocak Resim Sergisi" açılış töreninde Türkiye Odalar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve Azerbaycan Büyükelçisi Hazar İbrahim'in konuşması damga vurdu. Programların açılış törenine Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Türkiye Azerbaycan Dostluk İşbirliği ve Dayanışma Vakfı Başkanı Aygün Attar, ODTÜ Öğretim Üyesi Prof.
Aygün Attar - 29.04.2019
24 Nisan Sonrası Ermeni İddiaları" Çalıştayda Değerlendirildi
ONUR ÖYMEN "ERMENİLER 518 BİN TÜRK'Ü KATLETMİŞTİR" Modaretörlüğünü Akademisyen Tarihçi Aygün Attar'ın yaptığı toplantıda konuşan diplomat ve siyasetçi Onur Öymen, "Bizim dosyamız çok sağlam.
Aygün Attar - 29.04.2019
24 Nisan Sonrası Ermeni İddiaları" Çalıştayda Değerlendirildi
Taksim'deki bir otelde düzenlenen toplantıya Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev, Azerbaycan Diaspora Bakan Yardımcısı Taşkın Recepli, İYİ Parti 27. Dönem Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, CHP 24. Dönem Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, AK Parti 21. Dönem İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım,  Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver, akademisyenler ve Türk diplomatlar katıldı.  ONUR ÖYMEN "ERMENİLER 518 BİN TÜRK'Ü KATLETMİŞTİR" Modaretörlüğünü Akademisyen Tarihçi Aygün Attar'ın yaptığı toplantıda konuşan diplomat ve siyasetçi Onur Öymen, "Bizim dosyamız çok sağlam.
Aygün Attar - 16.05.2018
İki Devlet Bir Millet" Maltepe'de Buluştu
Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen panellerde, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki dostluğun ve kardeşliğin temelinin çok eskiye dayandığına vurgu yapılarak, bu bağların Maltepe'de perçinlenmesinden duyulan memnuniyet dile getirildi. Açılış konuşmasını yapan Azerbaycan Cumhuriyeti Diasporadan Sorumlu Devlet Komitesi Bakanlığı Bakan Yardımcısı Valeh Hacıyev, Azerbaycan Cumhuriyeti'nin tarihiyle gurur duyduklarını belirterek, "Avrupa ülkeleri bize demokrasi dersi verirler ama 1918 yılında kurduğumuz demokratik cumhuriyetle, onların karşısında başımız dik dururuz. Kadınlara seçme-seçilme hakkının verildiği, laik cumhuriyetimizle, öz marşımızla, sivil hayatımızla, dünyaya istenen demokrasiyi de veririz" dedi. "Azerbaycan Halk Cumhuriyeti'nin 100. Yıldönümü" konulu ilk panelin birinci bölümünde, Prof.Dr.İbrahim Yıldırım, "1918 Sonrası Türkiye'ye Yerleşen Azerbaycanlı Kadınlarımız", Prof.Dr. Aygün Attar da, "Azerbaycan Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşundan günümüze, Güney Kafkasya'da Ermeni Seperatizmi"  konulu bir sunum yaptı.
Aygün Attar - 16.05.2018
İki Devlet, Bir Millet" Maltepe'de Buluştu
"Azerbaycan Halk Cumhuriyeti'nin 100. Yıldönümü" konulu ilk panelin birinci bölümünde, Prof. Dr. İbrahim Yıldırım, "1918 Sonrası Türkiye'ye Yerleşen Azerbaycanlı Kadınlarımız", Prof. Dr. Aygün Attar da, "Azerbaycan Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşundan günümüze, Güney Kafkasya'da Ermeni Seperatizmi" konulu bir sunum yaptı.
Aygün Attar - 16.05.2018
Düzeltme) Maltepe'den Azerbaycan'a 100. Yıl Kuruluş Hediyesi
Açılışa, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Azerbaycan Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Hazar İbrahim,  Azerbaycan Cumhuriyeti Diasporadan Sorumlu Devlet Bakanı Yardımcısı Valeh Hacıyev, Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Azerbaycan Milletvekilleri Adil Aliyev, Musa Gasımlı ve Giresun Üniversitesi Rektörü Aygün Attar katıldı.
Aygün Attar - 15.05.2018
Maltepe'den Azerbaycan'a 100. Yıl Kuruluş Hediyesi
Açılışa, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Azerbaycan Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Hasanov, Azerbaycan Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Hazar İbrahim, Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev, Azerbaycan Cumhuriyeti Diasporadan Sorumlu Devlet Bakanı Yardımcısı Valeh Hacıyev, Azerbaycan Milletvekilleri Adil Aliyev, Nazım Cafarov, Musa Gasımlı ve Giresun Üniversitesi Rektörü Aygün Attar katıldı.
Aygün Attar - 17.11.2017
Sü'de "Tarihin Tanıklığında Ermeni Meselesi" Paneli
SÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut'un başkanlığında yapılan programın ilk oturumunda, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Turan, Prof. Dr. Aygün Attar, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
Aygün Attar - 17.10.2017
Rektör Coşkun: Fetö'den 23 Personel İhraç Edildi, 30 Kişi de Takipte
FETÖ BİLANÇOSUNU AÇIKLADI Rektör Coşkun, konuşmasında 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan FETÖ soruşturmalarına da değindi. Üniversitedeki ihraçlar hakkında konuşan Rektör Prof.Dr. Coşkun, şunları söyledi: "15 Temmuz darbe girişimi ardından içimizdeki hainleri tespit edip kamu hizmetinden uzaklaştırmak için 5 kişilik inceleme komisyonu oluşturduk. Bu ekip kendisine gelen resmi veya gayriresmi bilgileri birleştirerek her kesimde çalışma yaptı. Nihayetinde 20'si akademik, 3'ü idari olmak üzere 23 personeli ihraç ettik. Bunlardan 17'si eski Rektör Prof.Dr. Aygün Attar zamanında, 5'i ondan önceki dönemlerde, 1'i de darbe öncesi benim aldığım kişiler.
Aygün Attar - 19.01.2017
Tartışılan O Sahne Kaldırıldı.
Sahneyle ilgili İHA'nın haberi ses getirdi. Azerbeycanlı tarihçi Prof. Dr. Aygün Attar'ın tepkisi ile başlayan eleştiri zinciri sonrası 'Recep İvedik 5' fragmanındaki boks sahnesi için karar verildi.
Aygün Attar - 18.08.2016
Giresun Üniversitesi'nden "Aygün Attar" Açıklaması
Giresun Üniversitesi Rektörlüğü’nden eski Rektör Aygün Attar, hakkında yazılı basın açıklaması yapıldı.
Aygün Attar - 09.08.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin Soruşturma
Giresun Üniversitesinden, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası Yüksek Öğretim Kurulunun (YÖK) talebiyle başlatılan soruşturma kapsamında, eski rektör Prof. Dr. Aygün Attar'ın, "FETÖ/PDY ile bağlantılı bazı yurt dışı üniversitelerle ikili iş birliği anlaşmaları imzaladığı, bu yapıyla bağlantılı kişileri üniversiteye almak için kadro ilanlarına özel şartlar koydurduğu, darbe girişimi sonrasında tutuklanan ve TSK'dan ihraç edilen eski korgeneral Salih Ulusoy'un imzasıyla 2016 yılının şubat ayında Genelkurmay Başkanlığı danışmanlığı görevine getirildiği" gibi gerekçeler ile açığa alındığı bildirildi.
Aygün Attar - 05.08.2016
Fetö'nün Darbe Girişimi
Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası Yüksek Öğretim Kurulunun (YÖK) talebiyle başlatılan soruşturma kapsamında aralarında eski rektör Prof. Dr. Aygün Attar'ın da yer aldığı 21 personelin açığa alındığını söyledi.
Aygün Attar - 21.07.2016
İstifacı Dekanlar, Üniversite Yönetimini Paralelcilikle Suçladı
Üniversite yönetimine "paralelci" suçlaması Mevcut yönetimde yer alan bazı isimleri paralelcilikle suçlayan dekanlar, "Bilim adamı kisvesi altında üniversitede yuvalanan bu eğitimli terör odaklarına karşı Prof. Dr. Aygün Attar'ın Rektörlüğü döneminde verilen mücadele karşısında "paralel örgütün yayın organları olan Zaman ve Bugün Gazeteleri ile Cihan Haber Ajanslarıyla birlikte hareket ederek üniversite yönetimi aleyhine demeçler verenler bugün üniversite yönetiminde yer almakta, yine söz konusu basın-yayın organlarında kadrolu strateji uzamanı olarak görev yapan ve daha önceki yıllarda ise Giresun Üniversitesi Rektör Vekilliği görevinde bulunan Vekilin Rektör Danışmanlığı ve idareciliğini yapan öğretim üyeleri, 28 Nisan 2016 tarihinden sonra şuan ki mevcut üniversite yönetiminde de Rektör Danışmanı ve idareci olarak görev yapmaktadırlar" dedi.
Aygün Attar - 11.04.2016
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Hakkında Suç Duyurusu
Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında "devlete karşı savaşa tahrik, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Aygün Attar - 11.04.2016
Rektör Attar'dan Hdp Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'a Dava
Giresun Üniversitesi’nin Azeri kökenli Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Türk Hukuk Enstitüsü Genel Başkanı Avukat Ali Çelikkaya ile birlikte Ankara Adliyesi’ne giderek HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş aleyhine dava açtı.
Aygün Attar - 14.03.2016
Türkiye Teröre Karşı Tek Vücut
Yerleşkedeki yürüyüş, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. Rektör Prof. Dr. Aygün Attar, yürüyüş öncesi yaptığı konuşmada, dün hain ve alçakça ellerin, bomba düzeneklerini ateşleyip milletin dirliğini ve birliğini hedef aldığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Aygün Attar Haberleri | Aygün Attar Kimdir - Haberler - Aygün Attar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aygün Attar kimdir, hayatı ve biyografisi. Başkentte 29. Senesinde Hocalı Soykırımının Düşündürdükleri başlıklı sergi ve panel düzenl
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.06.2021 16:44:39. #1.13#

title