Ashton Carter Haberleri

Ashton Carter haber, Ashton Carter son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ashton Carter - 19.04.2021
Töton şövalyelerinden NATO'ya: Rusya'nın istila paranoyasını anlamak
Ukrayna karşı atakta Gürcistan Savaşı, Donbas'ın işgali ve Kırım'ın yasadışı ilhakı NATO'nun genişleme politikasını yavaşlattı ama durduramadı. 2009'da Arnavutluk ve Hırvatistan, 2017'de Karadağ ve 2020'de Kuzey Makedonya İttifak'a dahil oldu. Ukrayna da 2021 yılının Mart ayında, topraklarının yasadışı şekilde işgal ve ilhakının yedinci yıldönümünde karşı atağa geçti. Aslında bu diplomatik atak, öncesinde uzun bir askeri hazırlık döneminin ardından geldi. 2016 yılının Eylül ayında, dönemin ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, 2007 yılında ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı iken emekliye ayrılan General John Abizaid'i, dönemin Ukrayna Savunma Bakanı Stepan Poltorak'a danışmanlık yapması için görevlendirdi.
Ashton Carter - 04.01.2021
Son dakika haber | ABD'nin 10 eski savunma bakanından "ordu seçim sonuçlarına karışmasın" uyarısı
Washington Post gazetesinde yayımlanan ortak mektuba ABD'li eski savunma bakanları Ashton Carter, Dick Cheney, William Cohen, Mark Esper, Robert Gates, Chuck Hagel, James Mattis, Leon Panetta, William Perry ve Donald Rumsfeld imza attı.
Ashton Carter - 14.08.2020
Son dakika haberi! Terör örgütü PKK, hain saldırılarıyla 36 yıldır kan döküyor
PKK ve PYD'nin iş birliğini gösteren uluslararası açıklamalar NATO'ya bağlı teröre Karşı Savunma Mülkiyet Merkezinin yıllık dergisi "Defence Against Terrorism"de (Terörizme Karşı Savunma) Andrew Self ve Jared Ferris imzalı ve "Dead Men Tell No Lies: Using Killed in Actions (KIA) Data to Expose PKK's Regional Shells Game" (Ölü İnsanlar Yalan Söylemez: PKK'nın Bölgesel Kılıf Oyununu Açığa Çıkarmak İçin Ölü Dataları Kullanmak) başlıklı makalede, "Suriye iç savaşında PYD/YPG, saflarında bulunan teröristlerin büyük ölçüde Türkiye, Irak ve İran'dan gelen PKK'lılar olduğu, bu teröristlerin yüzde 16'sının Türkiye'den geldiği, PKK'nın web sayfasındaki ölüm ilanlarında doğum ve katılım yerlerinin PKK-PYD-YPG- arasındaki geçişkenliği ortaya koyduğu" vurgulanmıştı. Eski ABD Savunma Bakanı Ashton Carter da 28 Nisan 2016'da kongredeki oturumda terör örgütü PKK/KCK ile YPG/PYD arasında ilişki bulunduğunu açıkça ifade etmişti.
Ashton Carter - 11.06.2020
Son Dakika | Suriye'nin Baas rejimine karşı "azami baskı" siyaseti uygulamanın tam vakti
Suriye'ye azami baskı uygulama konusunda bir Türk-Amerikan anlaşmasının yolunu açmak verimli neticeler ortaya koyacaktır; ama bununla birlikte, birtakım kritik durumlar nedeniyle bunu gerçekleştirmek aynı derecede zorluk arz ediyor. İlk olarak, ABD'nin, eski Savunma Bakanı Ashton Carter'ın deyimiyle, PKK terör örgütüyle "önemli bağları" olan PYD/YPG'ye yönelik politikası Türkiye için ciddi derecede sorunlu bir konu.
Ashton Carter - 03.12.2019
NATO üyeleri için Türkiye'yi anlama kılavuzu
Süregiden bir savaş ortamında Suriye Arap Silahlı Kuvvetlerinin kimyasal silahlarından arındırılabileceğine inanma naifliğini göstermek örneğinde olduğu gibi, Obama döneminin sınıfta kaldığı bir diğer mesele, bizzat ABD tarafından terörist olarak tanımlanmış (PKK) bir örgütle organik bağları olan (YPG gibi) grupları diğer bir terörist ağla (DEAŞ) savaştırmak için silahlandırma konusunda sergilediği askeri politikadır. İşe bakın ki, PKK'nın bir NATO üyesi ülkede on yıllardır sürdürdüğü terör saldırılarının gölgesinde, YPG-PKK arasındaki geçişkenlik 2016 senesinde ABD'deki bir Kongre oturumu sırasında Senatör Lindsay Graham'in sorduğu bir soru üzerine zamanın ABD Savunma Bakanı Ashton Carter tarafından da açıkça ifade edilmişti.
Ashton Carter - 16.10.2019
ABD müesses nizamı barış değil kaos peşinde
2015 yılında ABD Kongresi'nde dönemin Savunma Bakanı Ashton Carter'ı Amerikan ordusunun PKK/YPG'yi silahlandırması nedeniyle deyim yerindeyse "haşlayan" Lindsay Graham, Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla birlikte ise terör örgütünün avukatlığına soyundu.
Ashton Carter - 07.10.2019
ABD'li Senatör Graham'ın "YPG/PKK" çelişkisi
Ancak, Graham 2015'te ABD Kongresi'nde yapılan bir oturumda dönemin Savunma Bakanı Ashton Carter ile girdiği diyalogda, Türkiye'nin YPG/PKK konusunda haklılığını savunması ile hafızalara kazınmıştı.
Ashton Carter - 25.07.2019
Suudi tahtı üzerinde Yemen kabusu
- Rüyanın sonu 29 yaşında, dünyanın en genç savunma bakanı unvanına sahip olan MbS'nin, kendisine yüklenen bu misyonu yerine getirmek ve gelecekte oturacağı Suudi tahtını garantilemek için aldığı en riskli karar, hiç şüphesiz Yemen'e dönük askeri müdahale kararıydı. Üstelik MbS bu kararı, Suudi devletinin önemli kurumlarını karar alma süreçlerinden dışlayarak almıştı. Yemen savaşının MbS'nin inisiyatifiyle başladığının en açık kanıtı, Suudi güvenlik kuvvetlerinin belkemiği olan Ulusal Muhafızların bu karar sürecinden dışlanmasıydı. Çünkü bu karar alınıldığı dönemde, Ulusal Muhafızların komutanı olan (Kral Abdullah'ın oğlu) MİT'ab Bin Abdullah yurt dışındaydı. MbS Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Şeyhi Muhammed bin Zayed ve ABD başkanın başdanışmanı ve damadı Kushner ile var olan yakınlığının kendisini ve ülkesini Yemen krizinde altı ay içinde zafere götüreceğine öyle güçlü bir şekilde inanmıştı ki Yemen savaşının başlamandan üç ay sonra (2015'in Ramazan bayramında), önceden planlanmış Maldivler tatiline çıktı. Bu tatil sırasında ABD Savunma Bakanı Ashton Carter bile MbS'ye günlerce ulaşmamıştı.
Ashton Carter - 10.05.2019
Görüş - Centcom Bir Terör Örgütü Olabilir Mi?
Konuyla ilgili sürdürülen medya kampanyası ve CENTCOM'un bölgede kurduğu ortaklık öncelikli odağımız olmalı. İşe Irak'tan başlayan CENTCOM Haşdi Şabi milisleriyle aktif olarak işbirliği yaptı ve DEAŞ'a karşı onlara silah ve hava desteği sağladı. Aynı milisler, ABD'nin artık "yabancı terör örgütü" olarak listelediği İran Devrim Muhafızları Ordusu (DMO) tarafından eğitilip koordine edildiği için, muazzam derecede DMO'nun nüfuzu altında. Dolayısıyla Irak'taki Haşdi Şabi milislerinin sadakati Irak merkezi hükümetine değil, DMO'ya. Suriye'ye gelecek olursak, CENTCOM orada Marksist YPG ile ortak oldu ve birtakım Arap unsurlar ihtiva etse de YPG'nin tahakkümü altında olan Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDF) oluşumunda aktif olarak yer aldı .YPG ABD Ulusal İstihbarat Direktörü ve ABD eski Savunma Bakanı Ashton Carter, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi ve aynı zamanda DEAŞ'ı yenmek için oluşturulan küresel koalisyondaki özel temsilcisi James Jeffrey, Almanya'nın iç istihbarat servisi, Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok ve elbette ki Türk devleti tarafından PKK'nın Suriye şubesi olarak görülüyor.
Ashton Carter - 19.02.2018
ABD'deki Türklerden Kongre'ye Ypg/pkk Tepkisi
Tuncer, ABD istihbarat raporlarında YPG'nin PKK ile ilişkilendirildiğine dikkat çekerek, 2016 yılında da eski savunma bakanı Ashton Carter'ın Senato'da Lindsay Graham'e PKK ve YPG arasındaki ilişkiyi itiraf ettiğini hatırlattı.
Ashton Carter - 24.01.2018
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Açıklaması
- "Amerikalılar Afrin bölgesinde bulunmuyor" Türkiye'nin bu süreçte ABD ile sıcak çatışma içerisine girmemek için herhangi bir önlem alıp almadığına yönelik soruya Kalın, şöyle cevap verdi: "Öncelikle Amerikalılar Afrin bölgesinde bulunmuyor. Fırat Nehri'nin doğusunda bulunan Münbiç bölgesinde bulunuyorlar. Burada Suriye'nin batı tarafından bahsediyorum. Ayrıca operasyonla ilgili müttefiklerimize bilgi verdik. Birleşmiş Milletleri ve Güvenlik Konseyinin daimi üyelerini bilgilendirdik. Cumhurbaşkanımız, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü. Ayrıca Rusya Devlet Başkanı Putin'le bir görüşme yaptı. Başkan Trump ile bir görüşme yapacak. Bu diplomatik temasları, herkesin ne yaptığımızı anlaması amacıyla gerçekleştiriyoruz. Yani bu süreci şeffaf şekilde yürütüyoruz. Çünkü burada ulusal güvenliğimiz söz konusu. Bu, Afrin Kürtlerine veya Suriye Kürtlerine yönelik bir harekat değil. Bu harekat, Kürtleri temsil ettiğini iddia eden bir terör ağına yönelik gerçekleştiriliyor. Tabii ki bu iddianın gerçeklerle hiçbir ilgisi yok. PKK-PYD'nin Marksist Leninist ideolojisini kabul etmeyen binlerce Kürt var. Zaten burada modern tarihin en büyük ironilerinden birini görüyoruz. ABD, Suriye'de müttefiki olarak bir Marksist Leninist örgütü belirlemiş bulunuyor." - "ABD, PYD/YPG'ye verdiği tüm silahları toplamalı" Programda, eski ABD Savunma Bakanı Ashton Carter'ın, "NATO müttefiki olarak Türkiye'ye borcumuz, elimizden geldiği kadarıyla bu Kürtlerin ellerindeki imkanları Türkiye'ye karşı kullanmamalarını sağlamaktır.
Ashton Carter - 26.07.2017
Trump'tan Transseksüel Asker Açıklaması
ABD Eski Savunma Bakanı Ashton Carter geçen yıl temmuzda transseksüellerin cinsiyet kimliklerini saklamaksızın görev yapmalarının önünü açan bir karar almış ve ordudaki transseksüeller için tıbbi yardım sağlayacak düzenlemeler getirmişti.
Ashton Carter - 18.05.2017
Görüş - ABD'nin Pyd Desteği Suriye'yi Parçalayabilir
Bir yıldan uzun bir süre önce, ABD eski Savunma Bakanı Ashton Carter'a, ABD Kongresi'nde göreve kabulüyle ilgili gerçekleştirilen Senato oturumunda, PYD'nin PKK ile müttefik veya ciddi şekilde bağlantılı olup olmadığı sorulduğunda, verdiği cevap "Evet" olmuştu.
Ashton Carter - 10.05.2017
Milli Savunma Bakanı Işık: (1)
13. IDEF Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nın düzenlendiği Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi'nde katıldığı NTV canlı yayınında Oğuz Haksever'in sorularını yanıtlayan Bakan Işık, bir soru üzerine, daha önceden PYD, YPG unsurlarıyla yapılacak bir harekatın, bölgede işleri kolaylaştırmayacağını, zorlaştıracağını, bunun çok daha olumsuz ve vahim sonuçlar doğuracağını hem bir önceki Obama yönetiminin Savunma Bakanı Ashton Carter'a hem de şimdi bu görevi yeni alan Jim Mattis'e net olarak ifade ettiklerini söyledi.
Ashton Carter - 27.04.2017
Grafikli - ABD ve PKK'dan Suriye'de "Sdg" Oyunu
ABD Savunma Bakanı'nın itirafı ABD Senatosu'nun Silahlı Hizmetler Komitesi'nde geçen nisan ayında Senatör Lindsey Graham'in sorularını yanıtlayan dönemin savunma bakanı Ashton Carter, PKK'nın paravan uzantılarını itiraf etmek zorunda kalmıştı.
Ashton Carter - 22.12.2016
Türkiye'de 2016 Böyle Geçti (6)
17 HAZİRAN ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ile Milli Savunma Bakanı Fikri Işık başkanlığındaki heyetler arasında Brüksel'deki NATO Karargahı'nda gerçekleşen görüşmeye ilişkin, "Suriye'de Güvenli Bölge Kurulacak" başlıklı haberlerin içeriğinin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
Ashton Carter - 16.12.2016
Bakan Işık Londra'da Konuştu: "Sadece Işid'le Değil, Beslendiği Kaynakla da Mücadele Şart"
İngiltere Dışişleri Bakanlığı binasında gerçekleştirilen toplantıda Irak ve Suriye'de devam etmekte olan operasyonlar hakkında koalisyon harekat komutanları tarafından güncel bilgiler verildi. Toplantıya İngiltere ve ABD savunma bakanları eşbaşkanlık yaptı. IŞİD'le mücadele toplantısının ardından, Bakan Işık, ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ile ikili görüşme gerçekleştirdi.
Ashton Carter - 15.12.2016
İngiltere'nin Ev Sahipliğinde Deaş'la Mücadele Toplantısı
Türkiye'yi Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın temsil ettiği toplantıya, ABD Savunma Bakanı Ashton Carter'ın yanı sıra 14 ülkeden savunma bakanları katılıyor.
Ashton Carter - 13.12.2016
Bakan Işık, 'Deaş' Toplantısına Katılacak
15 Aralık Perşembe günü İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenecek toplantının ardından Bakan Işık, İngiltere Savunma Bakanı Micheal Fallon ve ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ile görüşme gerçekleştirecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ashton Carter Haberleri | Ashton Carter Kimdir - Haberler - Ashton Carter haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ashton Carter kimdir, hayatı ve biyografisi. Töton şövalyelerinden NATO'ya: Rusya'nın istila paranoyasını anlamak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.09.2021 11:42:25. #1.13#

title