Arif Şentürk Haberleri

Arif Şentürk haber, Arif Şentürk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arif Şentürk - 30.01.2020
Adapazarı Belediyesi şubat ayı kültür-sanat etkinlikleri
Kültür sanat programında, çocuk sinema ve tiyatrolarından yetişkin devlet tiyatrolarına, İlhan Şeşen, Umut Akyürek, Arif Şentürk konserlerinden Özdemir Çakacak, Hülya Koçyiğit, Rasim Özdenören ve Prof.
Arif Şentürk - 13.06.2018
Bereket Konvoyu' Bulgaristan Filibe'de
Balkanlar'daki yolculuğunu başarıyla sürdüren Bayrampaşa Belediyesi'nin Bereket Konvoyu, Bulgaristan Filibe'de 3 bin kişilik iftar sofrası kurdu. Bölgede yaşayan Müslümanların büyük ilgi gösterdiği iftar programında sahne alan Rumeli türkülerinin efsane yorumcusu Arif Şentürk, soydaşlara güzel bir Ramazan akşamı yaşattı.
Arif Şentürk - 05.01.2018
Adıyaman'da Trafik Kazası: 3 Yaralı
Arif Şentürk idaresindeki 02 DF 212 plakalı hafif ticari araç, Besni çevre yolu mevkisinde, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole devrildi.
Arif Şentürk - 05.01.2018
Dha Yurt Bülteni-16
Kaza, akşam saatlerinde çevreyolunda meydana geldi. Arif Şentürk idaresindeki 02 DF 212 plakalı hafif ticari araç, kontrolden çıkarak şarampole devrildi.
Arif Şentürk - 19.10.2017
Bir Kofer Bir Sandık 22 Ekim'de Sirkeci'de
2008'den bu yana Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin her yıl düzenlediği ''Bir Kofer, Bir Sandık'' etkinliğinde, bu yıl da birbirinden güzel etkinlikler yer alacak. Arif Şentürk, Faruk Yılmaz, Ramazan Günay, Rumeli Ekrem, Rüstem Avcı gibi sanatçılar etkinlikte sahne alacak.
Arif Şentürk - 16.10.2017
Balkan Göçmenleri 22 Ekim'de Buluşuyor
2008'den bu yana Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin her yıl düzenlediği ''Bir Kofer, Bir Sandık'' etkinliğinde, bu yıl da birbirinden güzel etkinlikler yer alacak. Arif Şentürk, Faruk Yılmaz, Ramazan Güney, Rumeli Ekrem, Rüstem Avcı gibi sanatçılar etkinlikte sahne alacak.
Arif Şentürk - 12.10.2017
​Dünyanın En Önemli Kitap Fuarı'nda Ülkemizi Temsil Eden Tek Belediye!
7 BİN KATILIMCI VE 300 BİN ZİYARETÇİNİN OLDUĞU FUARDA TÜRKİYE ADINA BİR İLK Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları'nın 65 eserden oluştuğunu ve her yıl bu eserlere 10'a yakın eserin ilave edildiğini belirten Başkan Yardımcısı İskenderoğlu, "Zeytinburnu Belediyesi olarak kültür yayıncılığı alanında Almanya Frankfurt Kitap Fuarı'nda bu yıl ikinci kez yer alıyoruz. Bu manada burada olmaktan çok mutluyuz ve onurluyuz. Hedefimiz Zeytinburnu'nun kültürel değerlerini ortaya çıkartmak, eserleştirmek ve dünyaya yaymaktır. Frankfurt Kitap Fuarı, dünyanın en önemli kitap fuarlarından bir tanesi olup yaklaşık 7 bin katılımcısı ve her yıl 300 bine yakın bir ziyaretçisi bulunmaktadır. Bu bakımdan Zeytinburnu Belediyesi'ni burada temsil etmek Türkiye'deki yerel yönetimler adına da bir ilk. Ülkemiz dünya yayıncılığı sırasında ilk 10'da yer alırken burada bulunmak bizim için çok önemli." "DÜNYANIN EN SEÇKİN KÜTÜPHANELERİNE KAYNAK ESER OLUŞTURUYORUZ" Kültürel değerleri ortaya çıkartıp dünyanın en seçkin kütüphanelerine kaynak eser olarak kazandırdıklarını söyleyen İskenderoğlu konuşmasını şöyle devam etti: "Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları olarak yayıncılık anlamında iddialı bir yayıncılık politikası izlemekteyiz. 2014 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından "Yılın En İyi Kamu Yayıncısı" seçildik. Kültür yayıncılığı bakımından 2003 yılından bugüne kadar toplam 65 eseri ise yayıncılık dünyasına kazandırdık. Eserlerimizden kısaca bahsedecek olursak; 'Surların Öte Yanı Zeytinburnu' adlı eserimiz 2003 yılında yayıncılık hayatına başladığımız ilk eserdir. Bunun İngilizcesi de mevcuttur. Bunun dışında şehir ve şehircilik anlamında değerlendirebileceğimiz "Çırpıcı ve Veliefendi Çayırları" adlı kitabımız da şehir ve şehircilik önemli eserlerimizden bir tanesidir. Keza "Şehir, Sokak, Hafıza" ve "Hane'lerden Numaralı Ev'lere" adlı eserimiz de şehircilik bakımından önemli eserlerimiz arasında yer almaktadır." "Sözlü tarih çalışmalarımıza örnek verecek olursak; Balkan ve Rumeli Bölgeleri'nin en önemli sanatçılarından, "Yaşayan bir tarih ve kültür hazinesi" olarak nitelendirebileceğimiz aynı zamanda Zeytinburnulu olan Arif Şentürk'ün yaşam ve sanat hayatını ele alan bir eserimiz yer almaktadır.
Arif Şentürk - 09.10.2017
Balkan Göçmenleri 15 Ekim'de Buluşuyor
2008'den bu yana Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin her yıl düzenlediği ''Bir Kofer, Bir Sandık'' etkinliğinde, bu yıl da birbirinden güzel etkinlikler yer alacak. Arif Şentürk, Faruk Yılmaz, Ramazan Güney, Rumeli Ekrem, Rüstem Avcı gibi sanatçılar etkinlikte sahne alacak.
Arif Şentürk - 03.10.2017
Balkan Göçmenleri 15 Ekim'de Buluşuyor
2008'den bu yana Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin her yıl düzenlediği ''Bir Kofer, Bir Sandık'' etkinliğinde, bu yıl da birbirinden güzel etkinlikler yer alacak. Arif Şentürk, Faruk Yılmaz, Ramazan Güney, Rumeli Ekrem, Rüstem Avcı gibi sanatçılar etkinlikte sahne alacak.
Arif Şentürk - 13.05.2017
Arif Şentürk
Arif Şentürk etkinliği 2017-05-13 20: 00: 00 tarihinde gerçekleşecektir.
Arif Şentürk - 28.04.2017
Arif Şentürk Konseri
ARİF ŞENTÜRK KONSERİ etkinliği 2017-04-28 20: 00: 00 tarihinde gerçekleşecektir.
Arif Şentürk - 25.03.2017
Arif Şentürk Konseri
Arif Şentürk Konseri etkinliği 2017-03-25 20: 00: 00 tarihinde gerçekleşecektir.
Arif Şentürk - 25.02.2017
"Bizim Havalarımız" Anadolu'dan Avrupa'ya türkülerimiz CRR'de yankılanacak
Zafer Gündoğdu'nun koro ve orkestra şefliğini üstlendiği "Bizim Havalarımız" programı bu ay, "Anadolu'dan Avrupa'ya Türkülerimiz Marmara Bölgesi" başlığıyla 27 Şubat Pazartesi günü İBB CRR Konser Salonu'nda gerçekleşecek. İki kıtayı birbirine bağlayan Marmara Bölgesi'ne ait; "Drama Köprüsü", "Yüksek Yüksek Tepelere", "Yeni Cami Avlusunda", "Babuba", "Deryalar", "Çanakkale Türküsü" ve "Çalın Davulları" gibi birçok eser konserde söylenecek. Arif Şentürk, Gülay, Faruk Yılmaz ve Rüstem Avcı'nın konuk sanatçı olarak katılacağı bu kaçırılmayacak program, 20.
Arif Şentürk - 08.10.2016
2. Geleneksel Kemerburgaz Turşu Festivali
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın da katıldığı 2. Geleneksel Kemerburgaz Turşu Festivali, İstanbullu vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Arif Şentürk konseriyle renklenen festivalde vatandaşlara turşunun yanı sıra kuru fasulye ve pilav da ikram edildi.
Arif Şentürk - 02.10.2016
Balkan Göçmenleri, Sirkeci Garı'nda Buluştu
Sirkeci Garı'na gelen temsili tren ile Balkan göçmenlerinin göç günlerini yad ettiği etkinlikte, Tibet Ağırtan, Arif Şentürk, Faruk Yılmaz, İmran Salkan, Rüstem Avcı, Soner Özbilen ve Deliorman Türkü Grubu sahne aldı, Ramis Çınar, Ali Işıkgör, Dilek Ünal, İsmail Savaş, Salim Nizam, Balkanlar ile ilgili yazdıkları kitapları imzaladı.
Arif Şentürk - 23.09.2016
Balkan Ezgileri Sirkeci Garı'nda
Kosova Prizrenliler Derneği'nin önderliğinde gerçekleştirilecek "Bir Kofer, Bir Sandık" etkinliğinde Kosova'dan gelen, Kosova'nın değerli sanatçısı Aluş Nuş, Arif Şentürk, Faruk Yılmaz, İmran Salkan, Rüstem Avcı ve Soner Özbilen sevilen Balkan ve Rumeli türkülerini seslendirecekler.
Arif Şentürk - 21.09.2016
Balkanları Yazanlar Okuyucuları İle Sirkeci Garı'nda Buluşuyor
Kosova Prizrenliler Derneği'nin 2008'den beri düzenlediği "Bir Kofer, Bir Sandık" etkinliğinde Devlet Tiyatroları Sanatçısı Orhan Kurtuldu'nun genel sanat yönetmeliğinde hazırlanan göçü anlatan skeçler, Balkan halk oyunları, yöresel yemekler, yerel kıyafetler, Balkan göçmenleri ile buluşuyor; etkinlikte Sirkeci Garı'na gelen temsili tren ile katılımcılar göçün manevi havasını yaşıyor. Ayrıca, Kosova'dan gelen, Kosova'nın değerli sanatçısı Aluş Nuş, Arif Şentürk, Faruk Yılmaz, İmran Salkan, Rüstem Avcı ve Soner Özbilen sevilen Balkan ve Rumeli türkülerini seslendirecekler.
Arif Şentürk - 22.05.2016
Samdef'ten 2. Yaza Merhaba Programı
Konuşmaların ardından yerel sanatçılar Arif Şentürk, Hüseyin Şimşek, Şeyda Karadeniz, Didem Delen ve Sibel Yıldırım sahne aldı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Arif Şentürk Haberleri | Arif Şentürk Kimdir - Haberler - Arif Şentürk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Arif Şentürk kimdir, hayatı ve biyografisi. 23 Haziran Salı İstanbul elektrik kesintisi! İstanbul'da elektrik kesintisi yaşanacak il
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.9.2021 12:23:53. #1.15#

title